Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Propozycje zmian  (Przeczytany 31290 razy)

bob

  • Gość
Propozycje zmian
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 10, 2010, 01:36:29 »
Hmmm, pycek ma jednak trochę racji... Nie oszukujmy się: w wielu wypadkach (owszem, nie we wszystkich) podawanie swoich personaliów ma służyć głównie lansowaniu się na scenie politycznej i ułatwić wyborcy zakreślenie odpowiedniego pola na karcie do głosowania, a przecież nie o to tutaj chodzi. Ja sam na przykład nie zamierzam się ujawniać ("negliżować"), z różnych względów, ale przede wszystkim dlatego, że nie widzę takiej potrzeby. Nie potrzeba mi reklamy, a standardów kultury i uprzejmości chyba jednak udaje mi się jak dotąd dochować?
Wydaje mi się więc, że "selekcja" forumowiczów na tych "odważnych" i tych anonimowych nie jest najlepszym wyjściem, postulowałbym raczej za moderacją, taką jak choćby w dziale "Ogłoszenia" (tj. wypowiedź musiałaby przed publikacją zostać zaakceptowana przez moderatora) w nieco ostrzejszej formie: po każdej odrzuconej wypowiedzi jednopunktowe ostrzeżenie. Resztę załatwia regulamin: po trzech punktach karnych - koniec tematu (dwutygodniowa pauza  ;D )
Wydaje mi się, że takie podejście:
Po pierwsze: byłoby mniej dyskryminujące (dopuszczałoby wszystkich, także tych anonimowych forumowiczów)
Po drugie: promowałoby kulturę dyskusji, bo dzięki czasowemu opóźnieniu (oczekiwanie na akceptację moderatora) dyskutanci mieliby czas dobrać celniejsze argumenty nie tylko poniżej pasa. Pisać na gorąco to można na czacie - nie na forum!
Po trzecie: dzięki jasnym zasadom i ostrym sankcjom skutecznie odstraszałoby żartownisiów i przycinało rogi tym niepoprawnym agresorom bez argumentów.
Jedyny minus, jaki widzę, to ogrom pracy dla moderatora/moderatorów, ale może dałoby się znaleźć chętnych?
Pozdrawiam!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 10, 2010, 07:40:43 »
Na razie nie ma możliwości zezwolenia dostępu dla ludzi z nazwiskami w loginach, chyba że byłoby to rozwiązane jako założenie hasła na dział, które będzie podawane określonym osobom przez PW. Jak na razie byłoby to jedynym rozwiązaniem.

Co do idei boba, jest ona do zrealizowania, potrzebny byłby jednak dodatkowy moderator ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Zdanowicz.J

  • Gość
Propozycje zmian
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 10, 2010, 08:18:49 »
Cytat: "bob"
Hmmm, pycek ma jednak trochę racji... Nie oszukujmy się: w wielu wypadkach (owszem, nie we wszystkich) podawanie swoich personaliów ma służyć głównie lansowaniu się na scenie politycznej i ułatwić wyborcy zakreślenie odpowiedniego pola na karcie do głosowania, a przecież nie o to tutaj chodzi. Ja sam na przykład nie zamierzam się ujawniać ("negliżować"), z różnych względów, ale przede wszystkim dlatego, że nie widzę takiej potrzeby. Nie potrzeba mi reklamy, a standardów kultury i uprzejmości chyba jednak udaje mi się jak dotąd dochować?


Nie zupełnie się z Tobą zgadzam. Po pierwsze. Chodzi o dział POLITYKA. Po drugie rozmawiamy o polityce. Założeniem jest więc że będą rozmawiać politycy ze społeczeństwem o polityce. Tak, to rodzaj promowania jego i jego pracy.  Oczywiście swoboda taka jest ograniczona regulaminem (do opracowania przez uczestników) Co do standardów kultury? Gdyby nie bylibyśmy Polakami mógłbyś na to liczyć.
Mam, i chyba nie tylko ja, dosyć czytania podobnych tekstów w bardzo istotnych tematach:

Cytuj (zaznaczone)
gwiazzda86
Nowicjusz

Posty: 13
   
Wysłany: Dzisiaj 7:33       
maxiop jak ci sie nie podoba ten smierdziel to kup sobie auto, wtedy bedziesz zadowolony.Bo o ile pamietam pare lat temu byly tylko same takie autobusy i wtedy nikomu nie przreszkadzalo."Ksiaze" sie znalazl to ty chyba powinnienes w domu siedziec bo na dworzu nie czyste powietrze.
[/center]

Po trzecie. Nie wyrażam zgody na żadną cenzurę. Piszesz o dyskryminacji i selekcji poprzez dopuszczenie "odważnych" do działu. Rozumiem że to Ci się nie podoba. A cenzura tak?

[ Dodano: 2010-05-10, 08:20 ]
Cytat: "Kuba"
Na razie nie ma możliwości zezwolenia dostępu dla ludzi z nazwiskami w loginach, chyba że byłoby to rozwiązane jako założenie hasła na dział, które będzie podawane określonym osobom przez PW. Jak na razie byłoby to jedynym rozwiązaniem.

Co do idei boba, jest ona do zrealizowania, potrzebny byłby jednak dodatkowy moderator ;).


Kuba, setki for istnieje na podobnej zasadzie. Z wielkim powodzeniem. Jest to mniej pracochłonne niż zmudne moderowanie. Choć w takim dziale bez moderatora się nie obejdzie.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 10, 2010, 08:44:32 »
Podałem tylko dwa rozwiązania, jakie są na dzisiaj możliwe.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Zdanowicz.J

  • Gość
Propozycje zmian
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 10, 2010, 09:37:37 »
Cytat: "Kuba"
Podałem tylko dwa rozwiązania, jakie są na dzisiaj możliwe.


Przetestowałem to na swoim forum. Jest kilka rozwiązań. Twoje pierwsze jest do zaakceptowania.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 10, 2010, 14:36:03 »
Cytat: "Kuba"
Co do idei boba, jest ona do zrealizowania, potrzebny byłby jednak dodatkowy moderator  .
Tu nie widzę problemu, wystarczy np. dwóm moderatorom, którzy na forum spędzają najwięcej czasu, nadać prawa do moderacji działu polityka.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Propozycje zmian
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 10, 2010, 15:17:58 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Cytat: "Kuba"
Podałem tylko dwa rozwiązania, jakie są na dzisiaj możliwe.


Zawsze można utworzyć grupę do której byłyby zapisywane osoby które zamiast nicków mają nazwiska. Następnie tej grupie nadajesz odpowiednie uprawnienia. Tylko teraz kwestia, czy nazwiska są autentyczne... Np ja zarejestruje się jako Kowalski i dostane się do takiej grupy, a przecież wszyscy wiemy jak sie nazywam, bo pół nazwiska mam w nicku  :devil:


A nie prościej podpiąć forum malkontenta jako np. "Polityka dla wybranych"?  :devil:
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Zdanowicz.J

  • Gość
Propozycje zmian
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 10, 2010, 15:26:34 »
Cytat: "Wykidajło"
A nie prościej podpiąć forum malkontenta jako np. "Polityka dla wybranych"? :devil:


Nie wiem do czego pijesz. Zapewniam Cię jednak że gdyby Prawda był w Głosie, już byś głosu nie miał.

[ Dodano: 2010-05-10, 15:49 ]
Cytat: "Dr.Kafar"
Zawsze można utworzyć grupę do której byłyby zapisywane osoby które zamiast nicków mają nazwiska. Następnie tej grupie nadajesz odpowiednie uprawnienia. Tylko teraz kwestia, czy nazwiska są autentyczne... Np ja zarejestruje się jako Kowalski i dostane się do takiej grupy, a przecież wszyscy wiemy jak sie nazywam, bo pół nazwiska mam w nicku :devil:


Mam trzy pytania kolego. Po co ten szyderczy znaczek na zakończenie? Drugie. Dlaczego mam zakładać że wszyscy na tym forum to oszuści? Ja mogę podać numer komórki dla administracji w celu weryfikacji. A Ty czeego się boisz?

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 10, 2010, 16:48:07 »
I po co to komu? Ci, którzy chcą się wypowiadać pod swoim nazwiskiem i tak to zrobią w ogólnym dziale, a reszta albo nie będzie korzystać z wyodrębnionego działu (i będą tam trzy osoby na krzyż, więc nie wiem jaki byłby sens takich dyskusji), albo będzie się wyrażać najostrożniej jak się da, bo choć mamy wolność słowa wątpię, coby ktoś chciał być 'szykanowany' z powodu swoich poglądów/opinii przez tych, którzy guzik mają do powiedzenia.
Choć mogę być najlepszym przyjacielem decydenta, mogę nie akceptować go na konkretnym stanowisku; ale powiedzieć w twarz, że się zna na robocie jak świnia na gwiazdach nie wypada :P

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Propozycje zmian
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 10, 2010, 17:10:27 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytat: "Wykidajło"
A nie prościej podpiąć forum malkontenta jako np. "Polityka dla wybranych"? :devil:


Nie wiem do czego pijesz.

Fakt, że się poczułeś, mówi co innego.
Cytat: "Zdanowicz.J"
Ja mogę podać numer komórki dla administracji w celu weryfikacji.

Nie będzie takiej potrzeby. [ciach!]

Prosiłbym o powstrzymanie się przed wycieczkami osobistymi. Pozdrawiam - Kuba
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Zdanowicz.J

  • Gość
Propozycje zmian
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 10, 2010, 18:29:33 »
Cytat: "Wykidajło"

Fakt, że się poczułeś, mówi co innego.
Zdanowicz.J napisał/a:   
Ja mogę podać numer komórki dla administracji w celu weryfikacji.   

Nie będzie takiej potrzeby.


I tak oto, nie uzyskawszy NIC ! wracamy na stare tory.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 11, 2010, 10:52:29 »
Jest też wariant białoruski: Pełna moderacja działu Polityka.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Propozycje zmian
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 11, 2010, 12:09:27 »
Cytat: "Wykidajło"

Cytat: "Zdanowicz.J"
Ja mogę podać numer komórki dla administracji w celu weryfikacji.

Nie będzie takiej potrzeby. [ciach!]

Prosiłbym o powstrzymanie się przed wycieczkami osobistymi. Pozdrawiam - Kuba

Kuba, litości. Jakie wycieczki? Cała odpowiedź zgodna z intencją, bez skojarzeń:
"Nie będzie takiej potrzeby. Wierzymy, że masz telefon komórkowy."
Chodziło o wskazanie, że podanie numeru komórki pozwala zweryfikować fakt posiadania komórki (dokładniej - dostępu do niej) i nic poza tym.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 11, 2010, 14:03:20 »
Oj Wyki ludzie czasem bywają nadgorliwi :p

Zdanowicz.J

  • Gość
Propozycje zmian
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 11, 2010, 15:52:16 »
Cytat: "Wykidajło"
Kuba, litości. Jakie wycieczki? Cała odpowiedź zgodna z intencją, bez skojarzeń:
"Nie będzie takiej potrzeby. Wierzymy, że masz telefon komórkowy."
Chodziło o wskazanie, że podanie numeru komórki pozwala zweryfikować fakt posiadania komórki (dokładniej - dostępu do niej) i nic poza tym.


Słuchaj Wykidajło, to nie jest gazeta. Twojego szyderstwa nie pokrywa zapach farby drukarskiej. Ale widocznie nic lepszego nie potrafisz.