Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 156122 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 14, 2009, 11:06:04 »
Cytuj (zaznaczone)
jeżeli miasto nic nie robi to ŹLE jeżeli zaczyna jakimiś małymi krokami coś robić to też ŹLE!


Cytuj (zaznaczone)
Ja rozumiem, że ścieżka jest zrobiona w taki a nie inny sposób ale jest!


Cytuj (zaznaczone)
Powinnismy się cieszyć z tego co mamy


Przepraszam, ale mam popierać działania władz tylko dlatego, że coś robią, nie patrząc na to czy robią to dobrze?

Wybacz, ale ja się w to bawić nie będę.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

misiek

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 14, 2009, 11:55:41 »
nie chodzi mi o przymużanie oka... tylko za każdym razem w jaki nie wejdę temat żeby coś poczytać ludzie tylko marudzą... ja rozumiem,że ktoś ma żale do tej ścieżki wkońcu to z naszych podatków idzie ale ile to można marudzić.. wszystko nie pasuje itp...

myslisz, że ja bym nie wolała ścieżki z asfaltu, żebym nie musiała się obijać o krzaki którze zarastają ścieżki? jasne,że bym wolała ale żeby aż tak marudzić to już jest przesada :crazy:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 14, 2009, 11:57:31 »
Póki coś będzie źle robione ludzie będą marudzić i ja się im nie dziwię. Nie chodzi o to, żeby coś robić, chodzi o to, żeby robić to dobrze.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 14, 2009, 14:37:15 »
To nie jest marudzenie a raczej żal. Organizacje rowerowe od dawna monitują w tej sprawie (można je uważać za ekspertów w dziedzinie komunikacji rowerowej) niestety włodarze miast (Szczecin, Police) maja w nosie swoich wyborców. Te ścieżki rowerowe nie są dla późniejszych użytkowników, ale dla statystyk i sprawozdań (bo tam się nie rozróżnia jaka to ścieżka).

Vipek007

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 14, 2009, 15:50:17 »
Mi to jest obojętne, a nawet wolę ten polbruk od asfaltu. Chyba nigdy nie widziałem polbruku zarośniętego (widziałem na zdjęciach jak to wygląda), a poza tym widziałem więcej razy zarośnięty asfalt. Asfalt łatwo pęka po bokach i w pewnym czasie zarasta to jakąś trawą, na dodatek robią się coraz większe dziury. W polbruku tak nie ma.

Dodam jeszcze, że dobrze zrobiona ścieżka z polbruku, jak i z asfaltu, nigdy nie zarośnie (dobrze przygotowane podłoże i krawężniki).

Offline magdaa

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 14, 2009, 22:01:20 »
ale znów jak nikt nie zwróci uwagi to sie nic nie zmieni. a moze lepiej robic mniej scieżek ale pozadnych??
dlaczego mamy sie cieszyć z czegoś co jest byle jak zrobione, albo w sposób nieprzemmyslany?? dlaczego nie odgapic pomysłu od innych który jest dobry i sprawdzony ?? :D

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 15, 2009, 11:19:54 »
Cytat: "KrP"


Asfalt śmierdzi chyba tylko jak jest ciepły czyż nie?

Oczywiście, dlatego wolę polbruk, on nie śmierdzi w żadnych warunkach - czyż nie?
<*)))))>{

kowal

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 15, 2009, 12:06:55 »
dobry asfalt nie śmierdzi
czy coś wam śmierdzi w Policach na osiedlu w słoneczne dni?
a tobie ak radze udać się do lekarza celem przebadania receptorów węchu

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 15, 2009, 14:25:37 »
Cytat: "ak"
Cytat: "KrP"


Asfalt śmierdzi chyba tylko jak jest ciepły czyż nie?

Oczywiście, dlatego wolę polbruk, on nie śmierdzi w żadnych warunkach - czyż nie?


To ulice też powinniśmy z polbruku robić idąc Twoim tokiem rozumowania.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 15, 2009, 19:24:52 »
A tam marudzicie, no przecież widomo że durman asfaltu nie położy!!! Janek Diakun mówił że polbruk jest ok. A tak apropo to kiedy rusza ta inwestycja z tanowa do Polic?

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 15, 2009, 19:36:43 »
Ak, powiedz proszę, jaki jest mniej więcej zasięg tego smrodu z asfaltu? Sam nie potrafię tego niestety określić, bo nie bardzo go czuję  albo mam to już jakoś zakodowane jako klimat drogi. A po co? Jeśli to jest więcej niż metr-półtora, to właściwie nie ma sprawy, ponieważ najczęściej ścieżki prowadzone są blisko jezdni, więc i tak czułbyś stamtąd smród asfaltu, nawet jeśli sama ściażka by nie śmierdziała. Poza tym rowerzysta (nawet spacerowicz) w upał nie pachnie kwiatkami, więc mi to wcale nie przeszkadza :)

Młody Rowerzyst

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 15, 2009, 23:11:47 »
Powiem tak. Byłem raz w Rosji, gdzie ulice są robione ze Smoły i zlepki Asfaltu i tam to rzeczywiście śmierdzi. Ale jeżeli ktoś mi tu takie pierdoły wpisuje, że Asfalt śmierdzi, to mi aż szkoda tych ludzi. Może śmierdział, ale za PRL. Teraz są inne czasy. Czy jak otwieracie okno w swoim EKO samochodzie to śmierdzi wam asfalt? To chyba spaliny -,-

Żygac mi się chcę, jak słyszę beznadziejne komentarze, że POLBRUK jest lepszy. Widzę, że Ci co tak twierdzą to chyba jeżdżą rowerem do sklepu i z powrotem. W Szczecinie przy ul. Struga jest taka fajna ścieżka rowerowa z polbruku. Zakręt 90 stopni. No ludzie, przecież z Polbruku nie ułoży się wyprofilowanego zakrętu! I jakie tu bezpieczeństwo??!

 Koleżanka powyżej pisała, że zbyt bardzo narzekamy. Żyjemy w takim Państwie, że wszytko trzeba wywalczyc. Nic nikt nie zrobi z własnej woli. Przykładów jest wiele. np. podwyżki dla Lekarzy, Pielęgniarek ; normalne autostrady; normalne, bezpieczne! drogi rowerowe.

Każdy mówi, że stosują PolBruk, bo jest tańszy. Gówno prawda. Stosują go, bo jest im go łatwiej rozebrac gdyby były jakieś prace np. Kanalizacyjne. W dzisiejszych czasach Państwo i Administracja ma w nosie, co sądzą ludzie. Chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze....

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 15, 2009, 23:19:03 »
Cytat: "Młody Rowerzyst"
Zakręt 90 stopni. No ludzie, przecież z Polbruku nie ułoży się wyprofilowanego zakrętu!
Da się, tylko kostkę trzeba odpowiednio pociąć. Przecież chodniki są profilowane.
Cytat: "Młody Rowerzyst"
Koleżanka powyżej pisała, że zbyt bardzo narzekamy. Żyjemy w takim Państwie, że wszytko trzeba wywalczyc. Nic nikt nie zrobi z własnej woli.
A gdzie tak nie jest?
Cytat: "Młody Rowerzyst"
Przykładów jest wiele. np. podwyżki dla Lekarzy, Pielęgniarek ; normalne autostrady; normalne, bezpieczne! drogi rowerowe.
Wbrew obiegowej opinii lekarze zarabiają tyle, że nie strajkują (słyszeliście ostatnią wypowiedź lekarza w TV? - "Zarabiam vo prawo sporo ponad średnią krajową, ale to i tak mało, więc muszę brać dodatkowe dyżury.) Autostrady się buduje i remontuje (w ogóle dużo dróg się buduje i remontuje w kraju). Ścieżki rowerowe też się buduje, czy są bezpieczne... trudno jest powiedzieć. Jeżeli brać pod uwagę kwestię tego, że rowerzysta tylko ze względu na to, że ścieżka jest z kostki nie jedzie nią, a jedzie obok niej, po ulicy - to nie, nie są bezpieczne.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 16, 2009, 13:32:27 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "Młody Rowerzyst"
Zakręt 90 stopni. No ludzie, przecież z Polbruku nie ułoży się wyprofilowanego zakrętu!
Da się, tylko kostkę trzeba odpowiednio pociąć. Przecież chodniki są profilowane. .


Nie wiesz o czym mówimy.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 16, 2009, 13:48:38 »
Cytat: "KrP"
To ulice też powinniśmy z polbruku robić idąc Twoim tokiem rozumowania.
Nie, ulice z betonu. I proszę zakończmy tę polemikę, bo ona nic nie wnosi. Ja mam takie zdanie, koniec i kropka. Rozgrzany asfalt śmierdzi, koniec i kropka. Kowalski woli asfat, ja polbruk i niech tak zostanie. EOT
<*)))))>{