Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Nauka jazdy  (Przeczytany 63443 razy)

misiek

  • Gość
Nauka jazdy
« Odpowiedź #30 dnia: Września 03, 2008, 12:56:47 »
ja też polecam Szczecin ;D  ja miałam kurs w MARSie... myślałam, że strace wszystkie nerwy ale było warto bo zdałam za pierwszym razem :jupi:  nie polecam jednak Polic :ble:

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Nauka jazdy
« Odpowiedź #31 dnia: Września 05, 2008, 14:50:57 »
A ja robiłem w Policach, potem w ostatnim tygodniu przed egzaminem wykupiłem 12 godzin (4 x 3h) i w miniony czwartek zdałem za pierwszym razem.

I coś dla ciekawskich:

Zdawalność egzaminów: http://eurzad.szczecin.pl/eurzad/chapter_51038.asp

I potrzebne do sprawdzenia zdawalności numery szkół nauki jazdy w Szczecinie: http://eurzad.szczecin.pl/EUrzad/chapter_51037.asp

Nie wiem, czy coś takiego istnieje dla polickich szkół. Może ktoś zna numery szkół z Polic?

Lola

  • Gość
Nauka jazdy
« Odpowiedź #32 dnia: Września 05, 2008, 15:36:24 »
A ja mimo wszystko polecam szczecińskie szkoły, ale jak kto woli ;)
Ja kurs robiłam w ROMIE (www.autoroma.pl , gdyby ktoś był ciekawy), fajna i miła instruktorka, porządnie tłumaczy, nie krzyczy i dobrze uczy. Dla mnie cały kurs był bardzo przyjemny. Teorie (państwowy) zdałam od razu. W piątek mam praktykę i okaże się co będzie dalej ;D

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Nauka jazdy
« Odpowiedź #33 dnia: Września 05, 2008, 22:09:50 »
Lola, życzę Ci powodzenia ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Lola

  • Gość
Nauka jazdy
« Odpowiedź #34 dnia: Września 10, 2008, 21:15:55 »
Kuba, nie dziękuję. Ty lepiej zagadaj z kim trzeba, żeby mi się udało ;) Na pewno w piątek się dowiesz, jak mi poszło :D

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Nauka jazdy
« Odpowiedź #35 dnia: Września 10, 2008, 23:07:04 »
Że niby z kim mam zagadać? Ja nie mam wpływu na to czy Ci się uda, czy nie, mogę jedynie dopingować ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Nauka jazdy
« Odpowiedź #36 dnia: Września 15, 2008, 08:09:58 »
Jaka miła niespodzianka.

4 września koło 16 zdałem egzamin. 5 września dzwoniłem do Wydziału Komunikacji Polic, chciałem się dowiedzieć ile mogę czekać. Poradzono mi żeby zadzwonił koło 22 września, to na pewno będzie. Ponoć do 3 tygodni się oczekuje.

Sprawdzałem na stronce Wytwórni Papierów Wartościowych na jakim etapie jest produkcja prawka. Codziennie, kilka razy dziennie status i ciągle wyłaziło: "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany." Czyli nic nie wiedzą.

W piątek 12 września zadzwoniłem do Wydziału Komunikacji żeby dowiedzieć się czy cokolwiek wpłynęło do nich z WORD i dowiedziałem się, że... prawo jazdy do odebrania, dzisiaj przyszło pocztą...  

Data wydania uprawnienia 4 września, data wydania prawa jazdy 9 września. Data odbioru 12 września, zatem obieg dokumentów trwał dokładnie 7 dni.  :jupi:

Zaimponowali mi... Mieliby jeszcze większego plusa gdybym nie musiał bulić 70 zł za wydanie ;D

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Nauka jazdy
« Odpowiedź #37 dnia: Września 15, 2008, 08:47:52 »
Ja tez odbieralem prawko w pazdzierniku 2007 po tygodniu
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Nauka jazdy
« Odpowiedź #38 dnia: Września 15, 2008, 09:08:39 »
Cytat: "C80"
Mieliby jeszcze większego plusa gdybym nie musiał bulić 70 zł za wydanie

Może jeszcze powinni auto podać na tacy i przez całe  życie tankować?  ;D

Ciesz się z prawka i jeździj "rozumnie" - powodzenia!
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Nauka jazdy
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 26, 2010, 08:54:28 »
Jest co prawda temat dotyczący szkół nauki jazdy, ale poruszę tutaj kwestię nieco inną - dotyczącą systemu szkolenia kierowców w wielu szkołach.

Patrząc na nagły atak zimy, bedąc świeżym kierowcą i mając świeżego kierowcę w okolicy stwierdzam, że system nauczania kierowców jest do bani. Uczy się bzdurnych spraw takich jak umiejscowienie wlewów płynów, choć każde auto ma je gdzie indziej. Nie uczy się natomiast sensowności pilnowania poziomu płynów.

Nie uczy się również inne kwestii z którymi prędzej czy później młody kierowca się zetknie:
  • nie uczy się ecodrivingu, ten tematy chyba w ogóle nie istnieje w szkołach,
  • nie uczy się bezpieczeństwa związanego np. z pilnowaniem ciśnienia opon czy zmiany koła lub żarówek,
  • nie uczy się zachowania zimą, ja już przy pierwszych mocniejszych mrozach małem zablokowane koła i zdechły akumulator, gdy nadejdzie mróz to jest już za późno na takie nauki, (temat o zablokowanych kołach tutaj: http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?p=71390#71390 )
  • nie uczy się innych kwesti związanych z zimą, tzn. niwelowaniem efektów poślizgu w trakcie jazdy (kontrowanie itp.) czy ruszania ze śliskich miejsc,
  • nie wykłada się w jasny i przejrzysty sposób za co można dostać mandat, np. czy wymagana jest w aucie apteczka i kamizelka oraz że np. należy pilnować ważności gaśnicy.
Takie kwestie powinny być centralnie narzucone szkołom jakimś programem, a jeżeli taki istnieje to chyba wymaga uaktualnienia.

Tymczasem zamiast uczyć ww. punktów szkoła woli zająć ludziom godzinę lub dwie na pokazanie odrąbanych w wypadkach nóg, rąk i głów. Względnie gdzie leje się spryskiwacz choć np. w Pandzie leży po przeciwnej stronie komory silnika niż np. w Corsie C.

Co o tym sądzicie? A może przesadzam?

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Nauka jazdy
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 26, 2010, 14:36:26 »
Cytat: "C80"
nie uczy się bezpieczeństwa związanego np. z pilnowaniem ciśnienia opon czy zmiany koła lub żarówek,

Z ciśnieniem opon się zgodzę, zmiany koła mnie uczyli, natomiast zmiany żarówek nie bo to też w każdym aucie może być różnie. W moim obecnym autku żeby zmienić żarówki w lewym reflektorze trzeba najpierw ściągnąć fragment dolotu powietrza.

Cytat: "C80"
nie uczy się zachowania zimą, ja już przy pierwszych mocniejszych mrozach małem zablokowane koła i zdechły akumulator,

O ręcznym mi mówili, natomiast na akumulator mamy nieduży wpływ, wszelkie "ubranka" są raczej systemem opóźniającym i to nieznacznie utratę pojemności (wychłodzenie baterii).

Cytat: "C80"
nie wykłada się w jasny i przejrzysty sposób za co można dostać mandat, np. czy wymagana jest w aucie apteczka i kamizelka oraz że np. należy pilnować ważności gaśnicy

To u mnie też mówili. Pewnie sporo zależy od szkoły i od wykładowcy. U mnie pewno wiele spraw też pominięto, natomiast w innej szkole pewnie była to normalka.

Wiele nie mówią na takich kursach bo być może nie ma na to czasu. Ja np. pamiętam, że sporo mi mówili. Besztali mnie za wchodzenie w zakręt na sprzęgle/półsprzęgle, dostałem ochrzan, że zbyt wolno ruszam ze świateł, itd. itp. Ja tam byłem ogólnie zadowolony :-D
I love the night.
1101110100101111

zplkarol

  • Gość
Nauka jazdy
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 26, 2010, 14:50:50 »
Do C80
Masz rację z kwestią nauki panowania nad autem na oblodzonej czy śliskiej drodze, no bo to jest jednak sztuka wyprowadzić auto z poślizgu przy znacznej prędkości. Ale raczej u nas długo nie będzie tego typu szkolenia na kursie na prawko(z wyjątkiem kursu na przewóz osób i rzeczy na autobusach i ciężarówkach bo teraz chyba kursanci uczą sie takich manewrów), bo te kilka godzin na płycie poślizgowej przy 30h kursu to i tak by nic nie dało. Kurs musiałby trwać dłużej a przy tym byłby o wiele droższy. Dlatego jak na razie szkoły są nastawione na naukę zasad ruchu drogowego i jazdy z prędkością dostosowaną do warunków atmosferycznych, czyli nie dopuszczenie do ekstremalnej sytuacji i wypadnięcia z drogi. A co do wymiany żarówek to nie mów że masz z tym problem:), bo przepalona żarówka to chyba najprostsza usterka w aucie którą można usunąć bez jakiejś specjalnej wiedzy technicznej;p

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Nauka jazdy
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 26, 2010, 15:51:10 »
Cytat: "dd2f"
Z ciśnieniem opon się zgodzę, zmiany koła mnie uczyli, natomiast zmiany żarówek nie bo to też w każdym aucie może być różnie. W moim obecnym autku żeby zmienić żarówki w lewym reflektorze trzeba najpierw ściągnąć fragment dolotu powietrza.


System wymian żarówki z tyłu jest na przykład bardzo podobny. Przeważnie wymaga odkręcenia klosza tak, że całość "dynda" na wiązce kabli. Co prawda różnica może być np. z wymianą żarówki w sedanie i hatchbacku, ale zasada generalnie jest taka sama.

Cytat: "zplkarol"
A co do wymiany żarówek to nie mów że masz z tym problem:), bo przepalona żarówka to chyba najprostsza usterka w aucie którą można usunąć bez jakiejś specjalnej wiedzy technicznej;p


Chodzi o to by w ogóle nauczyć blondynki. Kupowałem auto od takiej i miało zjarane obie pozycyjne żarówki z przodu, podświetlenie rejestracji (za co też można dostać mandat) i prawy migacz z tyłu.

Moim zdaniem zamiast pokazywać filmy z wypadków powinni skupić się na czym innym. Tym bardziej, że większość kobiet po pierwszych minutach u mnie prosiła o możliwość opuszczenia sali. Nie chciały trupów oglądać.

Co do poślizgów, to można przynajmniej teoretycznie wyjaśnić kilka kwestii.

wallus

  • Gość
Nauka jazdy
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 20, 2010, 14:44:43 »
***   [cut] reklama [/cut] ***

Pierwszy post, i od razu reklama?

Sunny29

  • Gość
Nauka jazdy
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 20, 2010, 17:38:23 »
ja polecam SZczecin! nie trzeba czekac na jazdy po kilka dni <przerwy> i uczyc sie od mało doswiadczonych instruktorów. polecam szkołe na GOlisza Mars-wyjazd odrazu do centrum a njie jazda po policach;/