Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy  (Przeczytany 214196 razy)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #225 dnia: Marca 16, 2010, 12:54:08 »
Wg. mnie tylko nieuchronność kary zmniejszy problem. Mandatem są karani za używanie brzydkich wyrazów i takie tam to dlaczego właściciele psów mają być uprzywilejowani? Pies jest własnością kogoś tam to i g... tak samo.
A muszę się pochwalić, że udało mi się wyedukować a może przestraszyć trzech właścicieli takich psów co mi srały pod oknami. Trzeba zwracać uwagę publicznie i głośno.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Kvaser

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #226 dnia: Marca 16, 2010, 19:31:05 »
U mnie w okolicy nawet tak jakby się trochę oczyściło po tym jak te ulotki wywiesili. Przeszedłem przez trawnik z parkingu spiesząc się do domu be zwracania uwagi na to co jest na podłożu (co zwykle czynię) i buty mam czyste. Butów syna też już z tydzień nie czyściłem, a chory nie jest :*

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #227 dnia: Marca 17, 2010, 15:36:43 »
Ja tam pójdę do spółdzielni i powiem, żeby postawili więcej tabliczek o wiadomej treści. Zaznaczę, aby tabliczki umieszczali na trawnikach wokół placów zabaw, bliżej chodników w widocznym miejscu.

[ Dodano: 2010-03-17, 15:52 ]
A do wyobraźni właścicieli psów niech przemówi cytat ze str.
pokochajpsiakupe.pl
... trawniki, skwery i chodniki Torunia, w którym żyje około 15 tys. psów, które co miesiąc pozostawiają po sobie ok. 200 ton odchodów. Koszty prac sanitarno-porządkowych, związanych z doraźnym utrzymaniem czystości w Toruniu w 2009 r., sięgnęły 293 tys. zł.

Dzięki Dr.Kafar- cytat powyżej dzięki twojej fotce.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #228 dnia: Marca 17, 2010, 16:23:39 »
Cytat: "DARIA"
Ja tam pójdę do spółdzielni i powiem, żeby postawili więcej tabliczek o wiadomej treści. Zaznaczę, aby tabliczki umieszczali na trawnikach wokół placów zabaw, bliżej chodników w widocznym miejscu.


Ale macie świadomość, że takie znaki "Zakaz wyprowadzania psow", "Zakaz gry w piłkę" etc nie mają żadnej mocy prawnej? Pytam poważnie bo niektórzy nie wiedzą i myślą, że jak ktoś postawi znak z jakimś napisem to trzeba się do niego stosować.

Znając mentalność ludzi znacznie odpowiedniejszym byłby znak "Posprzątaj po swoim psie. Dziękuję!" Ludzie nie lubią jak im się coś każe lub zabrania.

Co do happeningu, ciekaw jestem na czym będzie polegał.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #229 dnia: Marca 17, 2010, 16:54:10 »
Cytat: "DARIA"
... trawniki, skwery i chodniki Torunia, w którym żyje około 15 tys. psów, które co miesiąc pozostawiają po sobie ok. 200 ton odchodów. Koszty prac sanitarno-porządkowych, związanych z doraźnym utrzymaniem czystości w Toruniu w 2009 r., sięgnęły 293 tys. zł.

To za te pieniądze poustawiali by wokół trawników kosze na odchody i woreczki.Ludzie byliby wtedy wszyscy zadowoleni.Ci co maja psy,bo nie muszą kupować i ci co marudzą na kupy bo ich po prostu by nie było.A głupio by było nie posprzątać,jeżeli masz czym 2m od siebie.No ale na pojemniki pieniędzy nie ma a na prace sanitarno-porządkowe są.Coś tu chyba nie tak w tym naszym kraju!!!
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #230 dnia: Marca 17, 2010, 18:26:17 »
Cytat: "tatankas"
i ci co marudzą na kupy bo ich po prostu by nie było

Chyba sama w to nie wierzysz...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

jezat

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #231 dnia: Marca 17, 2010, 19:00:03 »
Cytat: "DARIA"
Ja tam pójdę do spółdzielni i powiem, żeby postawili więcej tabliczek o wiadomej treści. Zaznaczę, aby tabliczki umieszczali na trawnikach wokół placów zabaw, bliżej chodników w widocznym miejscu.

A ja proponuję postawić dodatkowo przy każdej tabliczce myśliwego z nabitą flintą.

Cytat: "DARIA"
][ Dodano: 2010-03-17, 15:52 ]
A do wyobraźni właścicieli psów niech przemówi cytat ze str.
pokochajpsiakupe.pl
... trawniki, skwery i chodniki Torunia, w którym żyje około 15 tys. psów, które co miesiąc pozostawiają po sobie ok. 200 ton odchodów. Koszty prac sanitarno-porządkowych, związanych z doraźnym utrzymaniem czystości w Toruniu w 2009 r., sięgnęły 293 tys. zł.

15 tys psów razy podatek ca 50 zł od sztuki = 750000 zł,czyli de facto miasto zarabia na właścicielach psów niezłą kasę.Psie kupy to problem wyolbrzymiony w waszych głowach.
Na razie mamy kulturę jaką mamy i dopóki nie zmieni się kilka pokoleń problem pozostanie otwarty.Ja z tymi "nawozami"radzę sobie w ten sposób,że je po prosty omijam.

Dzięki Dr.Kafar- cytat powyżej dzięki twojej fotce.[/quote]

Offline Kvaser

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #232 dnia: Marca 17, 2010, 19:31:08 »
Z tabliczkami będzie jak ze znakami drogowymi.
Przestępców nie karzą i złapać nie mogą, a za sranie będą karać?
Będą z nami walczyć do upadłego, żeby gówno było zawsze na wierzchu. Nas i nasze dzieci straszą paragrafami o niszczeniu, deptaniu trawników. Zrywają ulotki do nich kierowane z witryn ogłoszeniowych i klatek. Ci bardziej nam przychylni chcą, żeby służba po nich sprzątała lub żeby worki za nimi nosić na kał ich pupili. Ewentualnie mogą być pojemniki z workami rozstawione tak gęsto jak źdźbła trawy na skwerach i trawnikach.
Gdyby znali nasze adresy to by wyszli z pieskami i kotkami jeszcze dzisiaj na nasze wycieraczki.

[ Dodano: 2010-03-17, 19:33 ]
Co do plakatu z Torunia to jak z piernikami.
Palce lizać...

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #233 dnia: Marca 17, 2010, 21:15:04 »
Kvaser,  no to wytłumacz mi za co ten podatek my psiarze płacimy,nie sprzątają po naszych psach,mamy to sami robić(i niech nikt nie naskakuje na mnie,bo ja woreczki specjalne mam zawsze w torbie,na szczęście mój pies załatwia się w lesie,pisze w lesie,nie na obrzeżach.)pojemników nie ma i woreczków też,sami mamy sobie kupować.I nie tłumacz mi,że to na schroniska idzie,bo jak na bezdomne zwierzaki,to dlaczego tylko psiarze go płacą-dlaczego nie wszyscy,przecież prawdopodobnie to ten co nie ma psa bo go wyrzucił powinien płacić,no ale znajdź właściciela teraz.Czipy powinny być obowiązkowe dla każdego czworonoga i ogólnopolska baza numerów,wtedy by nie było psów bez właścicieli.Kary większe za porzucenia i znęcania i pieniądze za to na woreczki i śmietniki na kupy.
Cytat: "robert1995"
tatankas napisał/a:   
i ci co marudzą na kupy bo ich po prostu by nie było   

Chyba sama w to nie wierzysz...

w coś trzeba wierzyć,jak by ludzie nie wierzyli,że może być lepiej to w ogóle tej dyskusji by nie było,bo po co!!!
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Kvaser

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #234 dnia: Marca 17, 2010, 22:08:28 »
Fajnie, że sprzątasz po swoim psie i że woreczki kupujesz sobie. Ja też wyciągam swoje chusteczki higieniczne jak nie ma papieru w toaletowego na dworcu PKP, mimo że za bilet zapłaciłem. Masz możliwość wyprowadzać go do lasu to dobrze również dla niego.
Za co płacisz podatek od psa? Nie wiem, nie wiem też co z nim robią. Nie do mnie to pytanie. Zapytaj tych co im płacisz.
Ogólnie chodzi o to żeby posprzątać czy się zapłaciło podatek od psa czy nie po swoim pupilu jak narobi na chodniku bądź często uczęszczanym przez ludzi zielonym skwerze.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #235 dnia: Marca 17, 2010, 23:05:58 »
Też jestem za sprzątaniem po psach.Ale gdzie idzie ten podatek który ponoć zasila kasy spółdzielni i gminy ponoć za sprzątanie po psach.Więc jeżeli po zimie leży tyle tego to mogli by posprzątać ,zresztą nie tylko kupy wyłażą z pod śniegu ale śmieci też.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #236 dnia: Marca 19, 2010, 18:06:06 »
jezat napisał:
Na razie mamy kulturę jaką mamy i dopóki nie zmieni się kilka pokoleń problem pozostanie otwarty.Ja z tymi "nawozami"radzę sobie w ten sposób,że je po prosty omijam.

Jezat ty wieśniaku, nie zapominaj, że teraz w mieście mieszkasz. Zapewne chodzisz na co dzień w gumiakach. Ja o takim obuwiu tylko słyszałam bo jestem trochę "późniejsza"od ciebie.
A może jesteś tylko wyjątkowo tolerancyjny? Co byś powiedział na widok sąsiada kucającego pod twoim oknem?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

jezat

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #237 dnia: Marca 19, 2010, 20:56:00 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: DARIA
jezat napisał:
Na razie mamy kulturę jaką mamy i dopóki nie zmieni się kilka pokoleń problem pozostanie otwarty.Ja z tymi "nawozami"radzę sobie w ten sposób,że je po prosty omijam.

Jezat ty wieśniaku, nie zapominaj, że teraz w mieście mieszkasz. Zapewne chodzisz na co dzień w gumiakach. Ja o takim obuwiu tylko słyszałam bo jestem trochę "późniejsza"od ciebie.

U nas na wsi mieszczanko, psy są bardziej kulturalne niż właściciele psów w mieście.Dlatego nawet podatków nie płacimy.Proponuję po wzorce udać się na wieś czyli wrócić do korzeni
Cytat: "DARIA"
A może jesteś tylko wyjątkowo tolerancyjny? Co byś powiedział na widok sąsiada kucającego pod twoim oknem?

Na twoje nieszczęście moja posesja o pow 2ha jest ogrodzona i pilnowana przez kulturalne psy.

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #238 dnia: Marca 20, 2010, 09:17:10 »
Wczoraj moje niespełna dwuletnie dziecko nie mogło sobie nawet pobiegać po "trawie" (trudno nazwać trawą to co zostało po zimie). A psich odchodów było tam więcej niż ustawa przewiduje i nagle moje dziecko przewróciło się prosto w taką psią k...! Na szczęście jakąś starą i wysuszoną... bleeee
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #239 dnia: Marca 20, 2010, 11:37:13 »
Cytat: "Agnes_1976"
Wczoraj moje niespełna dwuletnie dziecko nie mogło sobie nawet pobiegać po "trawie" (trudno nazwać trawą to co zostało po zimie). A psich odchodów było tam więcej niż ustawa przewiduje i nagle moje dziecko przewróciło się prosto w taką psią k...! Na szczęście jakąś starą i wysuszoną... bleeee


Agnes zaraz ci psiarze napiszą byś nauczyła swoje dziecko, że po trawie się nie biega ;)