Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Podziemne Police  (Przeczytany 45094 razy)

zaski

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 06, 2008, 23:18:33 »
Cytat: "Domino"
eszcze jeden schron przeciwatomowy znajduje się pod kościołem w Policach, tym pierwszym starszym.Częściowo go wykorzystano - na kawiarenke i sklepik parafialny :)

hmm
trochę precyzyjniej o który kościół ci chodzi...
najstarsze co przetrwało w Policach to kaplica w rynku, drugi młodszy zdecydowanie jest na Mazurskiej ale tam nie ma kawiarenki ani sklepiku (no chyba że po drugiej stronie ulicy) a na osiedlu pod kościołem jest tylko kaplica z baptysterium a nie schron przeciwatomowy) za to kawiarenka i sklepik są ale pod kaplicą Miłosierdzia Bożego.

krótki

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 06, 2008, 23:26:31 »
chodzi o kościół na Starych...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 06, 2008, 23:27:28 »
zaski, ale z tego co słyszałem to akurat jest prawda co do nowego kościoła, że dolny kościół był budowany jako schron - do początku lat 90' obowiązywał przepis, że bodaj każdy duży budynek o przeznaczeniu masowym musiał mieć schron - jak znajdę źródło potwierdzające to się nim podzielę :). To był warunek pozwolenia na budowę w końcówce tych "ubiegłych czasów"
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 06, 2008, 23:43:16 »
Zgadza się Kuba - chodzi o ten kościół na Wyszyńskiego (ten starszy, bo są dwa) :)


Pozdrawiam

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 06, 2008, 23:47:26 »
Ale i nowy kościół (ten duży ;p, nie kaplica)  imho też się jeszcze właśnie na to załapał by mogło być wydane pozwolenie na budowę. Bo wydaje mi się, że ten przepis zmieniono gdzieś na początku lat 90' jeśli nie w połowie... I szukam teraz tego w necie, ale google nie chcą mi na razie nic sensownego powiedzieć
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 06, 2008, 23:49:22 »
Cytat: "piplo"
hmm... a wiecie może co się dokładnie znajdowało na starych Policach koło baszty aktualnie wejście jest zakryte płytami betonowymi z 5/6 lat temu normalnie tam wchodziłem ale nie przeszedłem całego korytarza ponieważ miałem same zapałki :) wyglądało mi to na jakiś schron albo przejście do jakiegoś budynku, zalatywało tam strasznie wilgocią i było sporo żab tak jakby jakieś połączenie z wodą miał ten tunel ale tego już nie zdążyłem dokładnie zbadać...


I nie żadna baszta, tylko kaplica czy zachrystia pozostała po dawnym kościele [:

Zachrystia też nie, tyłko zakrystia ;). Kuba

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 06, 2008, 23:59:09 »
Cytat: "piplo"
hmm... a wiecie może co się dokładnie znajdowało na starych Policach koło baszty aktualnie wejście jest zakryte płytami betonowymi z 5/6 lat temu normalnie tam wchodziłem ale nie przeszedłem całego korytarza ponieważ miałem same zapałki :) wyglądało mi to na jakiś schron albo przejście do jakiegoś budynku, zalatywało tam strasznie wilgocią i było sporo żab tak jakby jakieś połączenie z wodą miał ten tunel ale tego już nie zdążyłem dokładnie zbadać...



Zapewne piwnice po przebudowanym średniowiecznym kościele, to co ocalało to kaplica przykościelna dobudowana znacznie póżniej.


Pozdrawiam

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 07, 2008, 00:03:59 »
no kapliczka  :ble: nie wiem czemu ale zawsze nazywałem to basztą :P dobra ale wracajmy do tematu...

[ Dodano: 2008-07-07, 00:08 ]
Cytat: "Domino"

Zapewne piwnice po przebudowanym średniowiecznym kościele, to co ocalało to kaplica przykościelna dobudowana znacznie póżniej.

Pozdrawiam


fakt ze ścian wystawały pręty tak jakby znajdowały się tam ławeczki drewniane do siedzenia chodź mogło to być coś innego nie pamiętam już tego dokładnie bo nie miałem wtedy dobrego oświetlenia :/ szkoda, że zakryli płytami to wejście pewno przyczyną było zagnieżdżenie się meliny ze starych Polic która znalazła sobie dobre miejsce na popijawę lub do noclegu.
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~


zaski

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 07, 2008, 00:18:46 »
Cytat: "Domino"
Zgadza się Kuba - chodzi o ten kościół na Wyszyńskiego (ten starszy, bo są dwa) :)

na Wyszyńskiego jest jeden kościół - ale na to trzeba patrzeć trzeźwo :wink:
Cytat: "Kuba"
Ale i nowy kościół (ten duży ;p, nie kaplica) imho też się jeszcze właśnie na to załapał by mogło być wydane pozwolenie na budowę.

I owszem ale nie dotyczyło to tego kościoła który stoi, tylko tego który był planowany w pierwszej komunistycznej wersji.

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 07, 2008, 00:24:30 »
Zaski pamiętam jeszcze dobrze jak chodziło się na msze do "starego" kościoła, dopiero póżniej zbudowali obok drugi ;) A oświadczam Ci, że byłem wtedy trzeżwy ;)


Pozdrawiam

zaski

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 07, 2008, 09:08:15 »
no to ja ci oświadczam - że na Wyszyńskiego jest kościół jeden ten z żółtej cegły. W budynku obok znajduje i znajdowała się zawsze jedynie kaplica obecnie Miłosierdzia Bożego.  kościoła jako budynku nigdy w tym miejscu nie było. I to nie jest tylko kwestia nazewnictwa.

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 07, 2008, 11:20:02 »
Hehe no tak czyli te pare lat łaziłem do kościoła, którego nie było :lol2: A komunie to też miałem w kościele, który nie istniał :D


Pozdrawiam

Offline Użytkownik

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 07, 2008, 12:08:47 »
no to ładnie Cię tam Domino urządzili  :lol2:

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 07, 2008, 12:17:17 »
Po prostu w starszym budynku z czerwonej cegły jest kaplica; nowszy, wysoki i z zółtej cegły to kościół, a kaplica nie równa się kościołowi ;].Proste jak drut - dobra wytłumaczyłem, myślę, najdokładniej jak się da, dlatego wracamy grzecznie do tematu bo akurat te budynki w podziemiach Polic nie są, tylko na powierzchni ;]

Jeśli jednak moje tłumaczenie nie pomogły to załóż nowy wątek na tym forum , napisz do mnie PW, lub załóż nowy wątek na forum parafii  ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 09, 2008, 22:40:35 »
i co Panowie nie wiecie nic o tym zejściu koło kapliczki w starych policach? coś za cicho w tym temacie się zrobiło :P
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~