Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO  (Przeczytany 23159 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #15 dnia: Października 02, 2017, 08:19:58 »
Sposoby głosowania:
 
  • OSOBIŚCIE. Osoba uprawniona do głosowania może oddać tylko jedną kartę. W przypadku karty papierowej powinna to zrobić osobiście – w kancelarii Urzędu Miejskiego w Policach (w godzinach pracy Urzędu) lub w trakcie dyżurów pracowników w świetlicach rad osiedli oraz w sołectwach. Opiekun prawny może oddać karty osób, za które oddał głos. Harmonogram dyżurów dostępny jest poniżej.
  • FORMULARZ NA STRONIE INTERNETOWEJ. Mieszkaniec, który zdecyduje się na oddanie głosu za pośrednictwem formularza na stronie internetowej, powinien wypełnić wszystkie wymagane pola w tym podać adres e-mail, na który zostanie przesłany odnośnik w celu potwierdzenia oddania głosu.
  • POCZTA TRADYCYJNA. Kartę w formie papierowej można też wysłać pocztą tradycyjną, ale należy pamiętać, że w jednej kopercie może znajdować się tylko jedna wypełniona karta, lub w przypadku oddania głosu przez opiekuna prawnego, karty mieszkańców za które oddał głos. Przesyłka musi zostać dostarczona przed zakończeniem głosowania, czyli do 13 października br.
  • POCZTA ELEKTRONICZNA. Przy wyborze poczty elektronicznej należy wypełnioną, papierową wersję karty do głosowania zeskanować (lub zrobić jej zdjęcie) i wysłać na adres e-mail: bo@police.pl. Decydując się na ten sposób głosowania należy pamiętać, że z jednego adresu e-mail można przesłać tylko jedną kartę do głosowania lub w przypadku oddania głosu przez opiekuna prawnego, karty mieszkańców za które oddał głos.

Offline miś

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #16 dnia: Października 02, 2017, 09:05:09 »
Panie Radny proponuję żeby zrobił Pan sobie sralnie dla psòw w swojej okolicy najlepiej pod swoimi oknami. Park Staromiejski powinien być miejscem gdzie rodziny z dziećmi będą mogły spędzać czas,i tu Pan jako radny powinien starać się o bezpieczny plac zabaw z prawdziwego zdarzenia . Poza tym uważam że miejsce w ktòrym znajduje się lapidarium i w ktòrego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się cmentarz nie jest odpowiednim miejscem na tego typu inwestycję. Tego typu miejsce w pierwszej kolejności powinno być przystosowane dla ludzi.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #17 dnia: Października 02, 2017, 10:33:05 »
ktòrym znajduje się lapidarium i w ktòrego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się cmentarz
w pierwszej kolejności powinno być przystosowane dla ludzi.
Ale, że chcesz się tam położyć? Wiesz po ilu szczątkach depczesz codziennie? Wiesz ilu ludzi umarło przez setki lat w miejscu, w którym obecnie się znajdujesz?
I  jeszcze jedno, wybieg dla psów wiążę się z tym, że po tym zwierzaku trzeba posprzątać, zawsze na wybiegu są do tego odpowiednie śmietniki.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #18 dnia: Października 02, 2017, 10:56:27 »
Szanowny Panie miś
Mój wniosek nie dotyczy "sralni dla psów" tylko wybiegów dla psów. Nie jest Pan pierwszą osobą, która nie rozróżnia tych dwóch, zupełnie innych rzeczy.

Zachęcam, by w wolnej chwili zapoznał się Pan z moim wnioskiem. Tam jest opisana dokładna lokalizacja wybiegu(możliwie jak najdalej od cmentarza i lapidarium), poza tym jest to miejsce, gdzie i tak mieszkańcy wyprowadzają swoje psy. Więc w krajobrazie tamtego miejsca zmieni się tyle, że będzie ładniej i bezpieczniej dla innych osób, korzystających z Parku Staromiejskiego.

Offline miś

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #19 dnia: Października 02, 2017, 11:48:23 »
Więcej psów=więcej kup. Place zabaw budujemy na osiedlu a syf ładujemy na stare miasto

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #20 dnia: Października 02, 2017, 22:29:09 »
Tak się składa, że jeszcze w tym roku ma być rozbudowany plac zabaw w Parku Staromiejskim. To projekt z ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego, który gremialnie poparli mieszkańcy Starych Polic.
Zatem "dzieje się" i w tej starszej części miasta.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #21 dnia: Października 03, 2017, 08:28:48 »
Tempo prac to w gminie macie zawrotne, Panie radny. Minął rok od poprzedniej edycji, a wy dopiero będziecie zaczynali inwestycje 😂😂😂. Chociaż słowo "inwestycja" brzmi zbyt poważnie, jeżeli chodzi o plac zabaw.
Ludzie są w stanie w 3 miesiące pozałatwiać wszelkie formalności i pozwolenia np. jeżeli chodzi o inwestycję budowy domu.... Ale urzędnicy całe życie na relaksie, bez pośpiechu ....
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2017, 08:32:27 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline miś

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #22 dnia: Października 03, 2017, 08:46:58 »
Tylko dlaczego
wybiegi nie są na osobnych wnioskach, niech  mieszkańcy nowych i starych polic osobno decydują co ma się znajdować w ich okolicy.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2017, 09:13:53 wysłana przez miś »

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #23 dnia: Października 06, 2017, 09:29:29 »
:)


Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #24 dnia: Października 06, 2017, 11:54:51 »
Z cyklu "mistrzowie Photoshopa"

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #25 dnia: Października 07, 2017, 17:27:42 »
Panie Grzegorzu co do projektu który pan promujesz,  czyli jak tu co niektórzy nazwali stanie dla psów, no to jest to jeden z najgłupszych pomysłów jakie zostały zgłoszone, a jak pomysł wygra to będzie można powiedzieć że głosujący zrobili sobie jaja. Postawienie takiego obiektu będzie wyrzuceniem publicznych pieniędzy w "gówno", postawmy sprawę jasno, nikt tam nie będzie chodził z psem, bo przecież będzie trzeba sprzątnąć po pupilku, prościej przecież jak tosamo zrobi na chodniku lub trawniku pod blokiem. W tv Jan dzieci i rodzice namawiali aby głosować na plac zabaw w SP 3, no chyba to zadanie należy do p. Zalewskiej i jej minsterstwa,
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #26 dnia: Października 07, 2017, 17:59:48 »
A ja właśnie popieram pomysł Grześka. Obecnie, wielu właścicieli psów się wykręca, że przecież nie ma gdzie tego psa wyprowadzić i dlatego syfi nim pod oknami. A tak? Wymówka obalona :)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #27 dnia: Października 07, 2017, 18:14:04 »
"Wyposażanie" naszego miasta w "psią" infrastrukturę jest taką moją idee fixe od dawna.
Zdaję sobie sprawę z tego, że starych przyzwyczajeń łatwo się nie zmieni.
Ludzie "nie rwą" się do sprzątania po swoich pupilach, puszczają psy wolno, bez smyczy.
Jednocześnie wzrasta ilość psów. Nie tych wolno biegających, a domowych, pupili.

Z drugiej strony, a obserwuje to od wielu lat, rośnie też liczba posiadaczy psów, którzy dbają o porządek, sprzątają po swoich psach, nie puszczają ich luzem, tylko wyprowadzają na smyczy. Z roku na rok, systematycznie sytuacja się zmienia na lepsze.

Mój wniosek zakłada, że ta psia infrastruktura będzie się utrzymywała z pieniędzy wpłacanych przez właścicieli psów w ramach opłaty za posiadanie psów.

Moje założenie, idee fixe jak wspominałem na wstępie, jest takie ,że gdy będzie się pojawiała infrastruktura, ułatwienia, ludzie chętniej i szybciej będą zmieniali swoje postawy i przyzwyczajenia.



PS - dyskretnie przypominam, że złożyłem również drugi projekt, Przyjazny Zakątek na Starej Dąbrówce - w jego ramach chcę zagospodarować plac w infrastrukturę przyjazną dla mieszkańców: dwa place zabaw dla maluchów i starszych dzieci, siłownię zewnętrzną, tor rolkowo-rowerowy, plac z zegarem słonecznym. Projekt tego placu został skonsultowany z okolicznymi mieszkańcami i jego finałowy kształt uwzględnia sugestie mieszkańców. Plac ma być oświetlony i monitorowany.

POLECAM - można głosować na kilka projektów, nie tylko na jeden, proszę o głosowanie na obydwa mojego projekty
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2017, 18:25:19 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline gienix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • SeeSite | Strony i sklepy internetowe
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #28 dnia: Października 07, 2017, 18:28:57 »
Obecnie, wielu właścicieli psów się wykręca, że przecież nie ma gdzie tego psa wyprowadzić i dlatego syfi nim pod oknami. A tak? Wymówka obalona
Tylko, że to najzwyczajniej w świecie nie zadziała niestety w ten sposób jakiego oczekujesz. :(
Wystarczy spojrzeć na "przyjaciół" zwierząt wyprowadzających swoje psy np. dokoła bloków. 5% z nich sprzątnie "niespodziankę" pozostawioną na trawniku przez swojego pupila, reszta nie widzi problemu. A potem matki krzyczą do swoich dzieci (scenka z życia, sprzed około miesiąca) - nie biegaj po trawniku bo tam pieski kupę robią...
No sorry, ale to jakieś chore jest...

Rozumiem, że pomysł Grzegorza nie jest (jak to się przyjęło w wątku) "sralnikiem", ale jestem niemal pewien że tak jak tym ludziom nie chce cię (nie mogą, brzydzą się, itp..) sprzątnąć po swoim zwierzaku, tak nie będą mieli ochoty skorzystać z tego wybiegu. Bo przecież łatwiej psa puścić luzem pod blokiem... Z wybiegu jeśli w ogóle będą korzystać, to tylko okoliczni mieszkańcy, i to ci z naprawdę najbliższej okolicy. Pozostali z dalszych części miasta w dalszym ciągu korzystać będą z ogólnodostępnych trawników, niestety, bo tam jest za daleko, bo to wyprawa, itp. :(

W związku z tym uważam, że projekt adresowany do wąskiej grupy odbiorców nie powinien być realizowany z BO. Jeśli faktycznie istnieje potrzeba stworzenia takiego miejsca (lub raczej miejsc, bo tak jak piszę, jedno miejsce nie wniesie niczego do tematu) to budżet powinien zostać zbudowany na bazie "podatku od psa". A jeśli ten jest za mały, to należy go podwyższyć. Może wówczas skończyłby się w końcu nienormalny stan, gdzie w co drugim mieszkaniu mieszka pies...

Żyjemy w mieście i nie powinno być tak, że wychodząc na ulicę jestem atakowany odchodami na trawniku/chodniku/ulicy/w lesie, obwąchiwany przez jakieś obce psy, czy wręcz oszczekiwany. Większość właścicieli psów nie ma żadnego pojęcia o ich zachowaniu i wychowaniu i nie potrafi nad nimi zapanować. Tymczasem są zobowiązani do tego kodeksem wykroczeń! Tyle tylko, że w PL wciąż panuje ciche przyzwolenie slużb porządkowych, które nie reagują dopóki nie wydarzy się jakaś naprawdę drastyczna sytuacja. I tu tez nie generalizuję - sami spójrzcie jak się sprawy mają. Ile z wyprowadzanych psów jest na smyczy (powiedzmy że z tym jest jeszcze stosunkowo nieźle) i w kagańcu? I nie przekonuje mnie argumentacja typu mój pies jest spokojny i nie gryzie.... A ile psów gania po kilka godzin dziennie wolno i bezustannie ujada na prawo i lewo zakłócając spokój?

Zdaję sobie sprawę, że narażam się w tej chwili posiadaczom psów, ale jakieś normy współżycia obowiązują. Ja też mam zwierzęta domowe (i nie są to patyczaki :) ) ale one nie uprzykrzają w żaden sposób życia moim sąsiadom. I tego sobie i wszystkim mieszkańcom również życzę - koegzystencji w spokoju i w zrozumieniu drugiej strony.

Post Merge: Października 07, 2017, 18:30:35
Mój wniosek zakłada, że ta psia infrastruktura będzie się utrzymywała z pieniędzy wpłacanych przez właścicieli psów w ramach opłaty za posiadanie psów.

I to jest właściwa droga i właściwe źródło finansowania, choć jak już napisałem wcześniej, również powstanie tego miejsca powinno zostać sfinansowane z tego samego budżetu.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2017, 18:30:35 wysłana przez gienix »

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #29 dnia: Października 07, 2017, 19:56:43 »
No dobrze p. Grzegorzu, tylko żeby pana pomysł miał sens i spelnial oczekiwania, musiał by pan postawić takie sralnie co 50/100 m, bo na pewno żaden właściciel nie będzie leciał z psem przez pół osiedla. Na dodatek powiecie pan jak psu wytłumaczyć że nie ma walić na trawnik czy chodnik, tylko w sralnie, jak on na trawnik i chodnik walił od zawsze, i pan był szczęśliwy że zrobił to na trawniku czy chodniku a nie w domu. Co do finansowania, to powiedz pan ilu właścicieli płaci podatek ?
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.