Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Poruszanie się po rondzie  (Przeczytany 12548 razy)

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Poruszanie się po rondzie
« dnia: Grudnia 10, 2016, 11:54:54 »
Mamy w Policach trzy ronda i na dwóch czasami można zaobserwować ten sam numer, sygnalizowanie lewym migaczem skrętu w lewo przy wyjeżdżaniu na rondo. Gdyby ktoś miał wątpliwości czy "migać" sąd wyjaśnił te kwestię: http://www.rp.pl/Prawo-drogowe/312099961-Na-rondo-wjezdzamy-bez-wlaczania-lewego-kierunkowskazu---wyrok-WSA-w-Gliwicach.html

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2016, 14:47:10 »
W sumie nigdy to nie było zabronione, ale i tak jest po prostu mylące. Ma to sens jedynie w przypadku mikro ronda.

A uwalanie za to na egzaminie to buractwo. Może ten egzaminator się trochę ogarnie chociaż podejrzewam, że on i tak dalej wie lepiej bo co tam sąd może wiedzieć. ;)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 10, 2016, 14:58:58 »
Co jest w tym mylącego? Rondo to skrzyżowanie. Skrecasz w prawo - prawy kierunek, w lewo - lewy. Jak zwykle jestesmy w tyle że cywilizacją
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 10, 2016, 16:03:44 »
Skrecasz w prawo - prawy kierunek, w lewo - lewy
Na rondzie są przecież tylko prawe zjazdy (no chyba, że to Anglia).

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 10, 2016, 16:11:41 »
zjazdy są prawe, ale kierunki mogą być lewe  ;D :P
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 10, 2016, 16:12:59 »
Więc skoro zjazd jest w prawo to jak chcesz tam użyć lewy kierunkowskaz?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 10, 2016, 16:19:59 »
proste - wjeżdżając na rondo dajesz kierunek w lewo - jest to informacja o zamiarze kierunku i skrętu w jakim zamierzasz jechać.
problem jest złożony - zaczynając od podstaw - nie umiemy jeździć po rondach. wielokrotnie widać ludzi zawracających, lub skręcających w lewo (przy rondach wielopasmowych) nagminnie okupujących prawy pas (on ma w sobie jakiś magnes na dupy, nie kierowców).
sygnalizacja skrętu w lewo lewym kierunkiem w idealnym świecie jest właściwym zachowaniem.
oczywiście opuszczając rondo - włączasz prawy (chyba nie muszę tego tłumaczyć?)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 10, 2016, 16:32:22 »
Ale po co ci ten lewy kierunek. W sensie dla kogo. Ci co stoją na wjazdach i tak go prawdopodobnie nie widzą a reszcie on niepotrzebny.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 10, 2016, 16:33:40 »
informacja dla tego, który jedzie za tobą. będzie wiedział jakie są twoje zamiary
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 10, 2016, 16:36:07 »
Nic nie będzie wiedział. Szczególnie na większych rondach gdzie jest więcej niż 4 zjazdy. Potrzebny mu jest tylko twój prawy kierunkowskaz. A właściwie to nawet nie jemu bo to przecież ty go puścić musisz.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 10, 2016, 16:43:09 »
jeżdżac po europie, mam inne spostrzeżenia w tym temacie. w uk, to chyba nawet jest obowiązek sygnalizowania kierunku jazdy przed wjazdem na rondo (mogę się mylić). jak dla mnie sprawa jest prosta - niezależnie czy rondo ma 3, czy 10 zjazdów - każdy powyżej jazdy na wprost jest skrętem w lewo.
kiedyś do tego dorośniemy - jak na razie kierunkowskaz u większości polskich kierowców nie służy do sygnalizacji tego co zamierzamy zrobić, tylko do tego co robię.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 10, 2016, 17:31:22 »
Co jest w tym mylącego? Rondo to skrzyżowanie. Skrecasz w prawo - prawy kierunek, w lewo - lewy. Jak zwykle jestesmy w tyle że cywilizacją

XD

I co mi da twój kierunek jak nawet nie będę go widział? Jestem za tobą to mam to gdzieś. Jestem na jakimś wjeździe to i tak na to nie patrzę bo i tak muszę ustąpić pierwszeństwa.

Niech ludzie zaczną po prostu prawidłowe pasy przed rondem zajmować i to wystarczy. Jedziesz w prawo/prosto to prawy pas. Jedziesz w lewo/zawracasz to wewnętrzny. Takie proste, a jednak pełno asów dookoła zewnętrznymi jeździ. :<

To, że brytole sobie chcą utrudniać życie to ich sprawa. U nas na szczęście sądy są rozsadniejsze. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 10, 2016, 19:43:03 »
W sumie to trochę dziwna jest dyskusja na temat migania lewym. Większość szkół uczy, że miga się tylko przy zjeździe z ronda... Co rusz gdzieś pojawia się artykuł, że miga się przy zjeździe... Teraz wyraźnie potwierdziły to oficjalnie sądy i urzędy... Marszałek, Samorządowe Kolegium Odwoławcze, sąd, Wojewódzki Sąd Administracyjny... A i tak są tacy którzy się upierają, że trzeba migać.

Nie, nie trzeba tym bardziej, że takie miganie jest w 90% dla nikogo. Co najwyżej na mikrorondach typu dwa ronda na Bezrzeczu miganie w lewo ułatwia jazdę i ostrzega szykującym się do wjazdu na rondo.

I co mi da twój kierunek jak nawet nie będę go widział? Jestem za tobą to mam to gdzieś. Jestem na jakimś wjeździe to i tak na to nie patrzę bo i tak muszę ustąpić pierwszeństwa.

Dodałby do ww cytatu: Jestem na rondzie i też mam to gdzieś bo jadę na pierwszeństwie i do tego miganie nie ma żadnego wpływu na moją jazdę bo musisz mnie puścić.

Swoją drogą to niezły dowcip. Masz zamiar skręcić w lewo, migasz w lewo i... jedziesz w prawo bo na zdecydowanej większości rond tak jest...

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 10, 2016, 20:09:06 »
Rondo to prosta sprawa, tylko trzeba sobie wyobrazić, że jest to zwykłe skrzyżowanie ( i z prawego pasa nie skręcasz w lewo lub z środkowego w lewo czy w prawo ).

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Poruszanie się po rondzie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 13, 2016, 19:02:24 »