Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 198136 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #405 dnia: Sierpnia 20, 2020, 10:24:45 »
Ja prdole. Normalne pytania??? Dla 9 latków??? Serio???


Podczas gdy nauka odkrywa coraz to więcej i więcej, dla kk jest ważne co kto robi że swoimi genitaliami. Średniowiecze.


A te pytania nie są normalne!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2020, 10:26:51 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #406 dnia: Sierpnia 20, 2020, 16:58:03 »
No, rachunek sumienia robisz według kolejności przykazań - i co dzieci mają omijać VI przykazanie, czy co? Niestety, ale sporo dorosłych ludzi opiera swój rachunek sumienia przed spowiedzią na tym, czego nauczono ich w podstawówce przed I komunią św. Potrafią przez całe życie korzystać z I-komunijnej książeczki do nabożeństwa, co uważam zresztą za rakowe, bo jest milion dużo lepszych opracowań - wystarczy tylko (albo aż) poszukać.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #407 dnia: Sierpnia 20, 2020, 17:49:25 »
A może by tak zamiast indoktrynować dzieci od kołyski jakąkolwiek ideologią/religią, pozwolić im dorosnąć i dokonać świadomego i przemyslanego wyboru?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #408 dnia: Sierpnia 20, 2020, 19:45:06 »
pozwolić im dorosnąć i dokonać świadomego i przemyslanego wyboru?

Pozwolić wziąć sprawy we własne ręce, czytaj: kombinować i kraść. To też ideologia.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #409 dnia: Sierpnia 21, 2020, 07:29:28 »
Ty to jednak naprawdę jesteś głupi
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #410 dnia: Sierpnia 21, 2020, 08:12:03 »
Ty to jednak naprawdę jesteś głupi

Oczywiście, według ciebie jestem głupi, bo nie kombinuję i nie kradnę.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #411 dnia: Sierpnia 21, 2020, 08:25:25 »
Nie dlatego.
Jeżeli myślisz że tylko pod znakiem krzyża człowiek jest człowiekiem to to pozwala wysnuć mi tezę o twojej ułomności

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #412 dnia: Sierpnia 21, 2020, 09:40:04 »
Ułomny to ty jesteś, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, a do tego pociskasz tutaj non stop jakieś kocopoły.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #413 dnia: Sierpnia 25, 2020, 11:49:33 »
Nie mam nic przeciwko normalnym katolikom, ale jestem przeciwny promowaniu tej ideologi w przestrzeni publicznej. Dlaczego oni ciągle muszą się z tym ostentacyjnie obnosić, robic jakieś procesje przez środek miasta, machać dzwoneczkami na ulicy, pokazywać publicznie symbole śmierci? I jeszcze do tego jacyś mężczyźni i chłopcy poprzebierani w sukienki. Jak ja to mam wytłumaczyć swojemu dziecku?
Naprawdę, nie interesuje mnie co kto robi sobie w domu, ale niech nie obnosi się z tym publicznie. Nie mam nic do zwykłych katolików, ale przeszkadzają mi aktywiści którzy propagują swoją ideologię, którą jest z definicji obca dla naszej kultury, została do nas sprowadzona z wrogiego dla nas kulturowo starożytnego  Rzymu w 966 r.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #414 dnia: Sierpnia 25, 2020, 14:34:26 »
Czy ci się to podoba, czy nie, Polska i Europa mają bardzo bogatą historię chrześcijańską, która królowała przez stulecia, teraz nowoczesna Zachodnia Europa podąża w kierunku wartości pieniądza, gdzie człowiek i jego wartość powoli spychana jest na drugi plan. W Polsce dziki kapitalizm rozprzestrzenił się tak bardzo, że nauki głoszone przez KK już dawno nie są przekładane na czyny. Jak posłucham o czym Polacy teraz rozmawiają, to przypomina mi to klasyczny wyścig szczurów. Ja mam to, a ten ma tamto. Jak jesteś bogaty, to jesteś gość i masz poważanie, jak jesteś biedny to jesteś cieniak albo nieudacznik. Nowoczesna Europa bez Boga to też ideologia, moim zdaniem bardzo niebezpieczna.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #415 dnia: Sierpnia 25, 2020, 22:34:29 »
Europa podąża za wartością pieniądza, ale najbardziej za forsa podąża kk, i to nie tylko w ostatnich latach ale od wieków. Widzisz wielu ma pretensje że lgbt obnosi się i ze swoją ideologia i narzuca innym, ale kk robi to samo. Wiemy że kk uważa że ich jest słuszna i wszyscy powinni ją wyznawać, tylko że tak nie jest, na dodatek odejścia wiernych od kościoła nie są spowodowane ideologia lgbt czy inną, to jest wina tylko chierarchów kościelnych. Nie rozliczenie pedofili, wręcz ukrywanie i zatajanie, politykierstwo, chociaż te ostatnie to od wieków było w kościele.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #416 dnia: Sierpnia 26, 2020, 09:18:12 »
Widzisz wielu ma pretensje że lgbt obnosi się i ze swoją ideologia i narzuca innym, ale kk robi to samo.

Porównywanie KK do lgbt, i to jeszcze przez gościa, który deklaruje się jako katolik. Bez komentarza.


Wiemy że kk uważa że ich jest słuszna i wszyscy powinni ją wyznawać, tylko że tak nie jest, na dodatek odejścia wiernych od kościoła nie są spowodowane ideologia lgbt czy inną, to jest wina tylko chierarchów kościelnych.

Rany, większych bzdur dawno nie czytałem. Odejścia są wynikiem słabej wiary, bądź wygodnego podejścia, a nie zachowania kościelnych hierarchów. Nie wszyscy w KK są źli, a ci, co przynoszą hańbę będą z tego rozliczeni. Mądry człowiek patrzy na siebie, szuka dobra, a nie tylko zła. Mnie jako osobie wierzącej także nie podoba się zachowanie NIEKTÓRYCH duchownych, ale absolutnie nie jest to powód, by odchodzić z Kościoła.

Nie rozliczenie pedofili, wręcz ukrywanie i zatajanie, politykierstwo, chociaż te ostatnie to od wieków było w kościele.

Polityka, jak się bliżej temu przyjrzeć, to w zasadzie wszystko co nas otacza, normy moralne, zasady międzyludzkie itp. Faktem jest, że można zarzucić KK wiele hipokryzji, szczególnie właśnie w walce z pedofilią, ostatnio wiele się dzieje w tym temacie i trzeba mieć nadzieję, że wyjaśnienie tych kwestii przyczyni się do oczyszczenia KK, które prędzej czy później musi nastąpić.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #417 dnia: Sierpnia 26, 2020, 10:14:42 »
Stek bzdur.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #418 dnia: Sierpnia 26, 2020, 10:22:18 »
Stek bzdur.

Oczywiście, nie ma to jak kombinatorstwo i oszukiwanie innych. Co nie? Idź sobie lepiej na skuterku pośmigać.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #419 dnia: Sierpnia 26, 2020, 10:29:47 »
Wszystko lepsze, byle by dalej od kk.
Gdzie jak gdzie, ale w tej instytucji Boga nie ma napewno.
Ciemnogród i średniowiecze w Polsce się kończy, ale jak widać rycerzy Maryi nie brakuje. Jesteście na wymarciu (kwestia pokolenia). Proces śmierci Boga w naszym kraju przyśpieszy odcięcie kk od publicznej kasy i doskonale o tym wiedzą hierarchowie kościelni.



wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!