Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 197480 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Kwietnia 11, 2016, 22:00:58 »
wyszedłem z inicjatywą na przeciw moderatorom/administratorom forum (Kuba), aby nie musieli więcej prostować forumowiczów, że piszą posty w nieodpowiednim temacie.
http://biznes.newsweek.pl/jak-zarabia-kosciol-i-jaki-jest-jego-majatek-,artykuly,383709,1.html
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 12, 2016, 20:48:29 »
Ale jaja!!! Anty-kościelny dapol zakłada temat "kościół - ogólne dyskusje". Co to jest? Obawiam się, że jutro Afgan2404 założy temat "Donald Tusk - życie i twórczość". Co ten Kościół ci tak dapol zaszkodził? W dzieciństwie nie przyjęli cie na ministranta, czy jakaś katechetka dała ci kosza? Nie myślałeś, żeby pojechać na zlot czytelników "Fakty i Mity" - tam dałbyś sobie upust swojej fobii, może nawet do spółki z tym idiotą co klęczał przed banerem Dudy.
To, że ja nienawidzę komuchów nie jest równoznaczne z tym, że będę zakładał tu temat "polska lewica - z Millerem czy bez?". Mam ich głęboko w poszanowaniu i nie muszę się o nich cały czas wypowiadać tak jak dapol o Kościele, który mija szerokim łukiem.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 12, 2016, 21:12:31 »
Co ten Kościół ci tak dapol zaszkodził?
a co to już mi nie wolno założyć tematu????
To, że ja nienawidzę komuchów nie jest równoznaczne z tym, że będę zakładał tu temat "polska lewica - z Millerem czy bez?"
masz kaprys - to sobie załóż
Co ten Kościół ci tak dapol zaszkodził?
ja tylko staram się pokazać jego dwulicowość i zakłamanie
W dzieciństwie nie przyjęli cie na ministranta
nigdy nie starałem się o tą durną funkcję. za bardzo bałem się tego co może mnie spotkać ze strony księży
zy jakaś katechetka dała ci kosza?
na religię przestałem chodzić w 4 klasie podstawówki - to jest chyba jeszcze wiek, w którym zakochujesz się w rówieśnicach, a nie w "starych" babach
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 12, 2016, 21:57:30 »
Ale dapol mam nadzieję, że wiesz, że tytuł wątku sugeruje, że chciałbyś porozmawiać o stylach architektonicznych? :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 12, 2016, 22:07:18 »
Kuba, można i tak. i prawdę mówiąc budowle kościelne (kościoły) w szczególności te stare, bo te nowe to odpał na maksa, są przepiękne. tylko jak macie potrzebę (katolicy) wznoszenia i budowania tych budowli, to byłoby miło gdybyście to robili za swoje - nie za państwowe. czy jehowym, babtystą, zielonoświątkowcom państwo pomaga tak jak katolikom? a i jeszcze buddyści. w czym wasza religia jest lepsza/wyższa nad innymi? w położeniu geograficznym?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2016, 22:15:15 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2016, 12:07:20 »
Dapol, zapomniałeś o Islamie, drugiej religii świata. Ciesz się, że żyjesz w katolickim, chrześcijańskim kraju, a piszę to jako osoba, która z bliska widzi co wyprawia zachodnioeuropejskie lewactwo. To wcale nie jest przesadzone, jeżeli ktoś twierdzi, że za parę lat zaproszeni przez Makrelę "goście" zaczną się odwdzięczać za brak perspektyw wysadzając w powietrze, bądź ścinając głowy przypadkowym "niewiernym". Oczywiście wiele postaw w Kościele Katolickim może razić, i to nie tylko niewierzących, jego członków także. Też nie podoba mi się to, w jaki sposób KK próbuje mieszać się do polityki i czerpać profity z układów. Rola Kościoła jest zupełnie inna. Nie znaczy to, że cały Kościół jest zepsuty, szczególnie na dole, w wielu zwykłych biednych parafiach, gdzie można spotkać sporo bardzo wartościowych kapłanów i nie tylko. Podobnie jest w zakonach. Oczywiście też mnie razi zachłanność i przepych w Kościele, dobrym przykładem jest tutaj np. Licheń, gdzie ze zwykłego, skromnego miejsca kultu zrobiono korporacyjną maszynkę do zarabiania grubej kasy. Jednak, mimo wszystko należy szerzej popatrzeć na przyszłość nas wszystkich. Nie sądzę, by chrześcijaństwo było w stanie zaszkodzić niewierzącym w Boga (lub innowiercom) jak właśnie islam. Mimo, że nie jestem zwolennikiem PiSu uważam, że dla Polski jest to bardzo dobry zbieg okoliczności, że właśnie oni wygrali wybory i swoją polityką blokują lewacki dyktat UE, która w obecnej formie nie ma żadnej przyszłości. Austriacy już teraz budują na nowo punkty kontrolne na granicy z Włochami. Widać, że tożsamość narodowa wygrywa z wizją wielokulturowej wymieszanej Europy. Niestety rządzący Europą nie mają pojęcia o tym, że pewnych mentalności/wartości pomieszać się nie da. Widzę to codziennie tutaj, gdzie teraz mieszkam. Dlatego uważam, że w obecnych, bardzo niebezpiecznych czasach nie możemy sobie pozwolić na wewnętrzne spory o wiarę, a starać się raczej dążyć do tego, by żyć w zgodzie i zrozumieniu. Myślę, że osoby będące daleko od Kościoła są również bardzo wartościowe i posiadają podobny system wartości, co osoby wierzące. Trzeba mieć nadzieję, że Kościół się zreformuje i wyrówna standardy w funkcjonowaniu wszystkich wspólnot, by nie dawać tak wielu argumentów do krytyki. Wszyscy by na tym skorzystali.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 13, 2016, 12:48:13 »
z większością jestem w stanie się z tobą zgodzić.
Nie sądzę, by chrześcijaństwo było w stanie zaszkodzić niewierzącym w Boga (lub innowiercom) jak właśnie islam.
a krucjatę pamiętasz? tylko nie pisz, że to było w średniowieczu i temu podobne rzeczy. myślę że jest spora analogia pomiędzy tym co dzisiaj robi islam, a tym co chrześcijanie robili wtedy.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 13, 2016, 12:50:58 »
a krucjatę pamiętasz? tylko nie pisz, że to było w średniowieczu i temu podobne rzeczy. myślę że jest spora analogia pomiędzy tym co dzisiaj robi islam, a tym co chrześcijanie robili wtedy.

Oczywiście, że pamiętam. Podałeś bardzo dobry przykład, który pokazuje jak daleko islam jest za chrześcijaństwem.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 13, 2016, 14:33:38 »
co nie zmienia faktu, że chrześcijaństwo zostało również narzucone siłą, krwią i wojną.
właśnie słucham w radio, że watykan jest przeciwny aby petz brał udział w mszy z okazji 1050 rocznicy chrztu polski. rano petz pytany przez dziennikarzy mówił, że nie widzi powodów dlaczego miałby nie brać udziału i jak  to powiedział - przecież jestem u siebie. dla polskiego kościoła zdanie stolicy apostolskiej jest niczym?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 13, 2016, 14:41:07 »
co nie zmienia faktu, że chrześcijaństwo zostało również narzucone siłą, krwią i wojną.

Akurat Polska przyjęła chrześcijaństwo dobrowolnie.

rano petz pytany przez dziennikarzy mówił, że nie widzi powodów dlaczego miałby nie brać udziału i jak  to powiedział - przecież jestem u siebie. dla polskiego kościoła zdanie stolicy apostolskiej jest niczym?

Spokojnie, zobaczymy, myślę, że polscy hierarchowie pójdą po rozum do głowy i nie dopuszczą do tej kompromitacji. Ale fakt, Petz znowu pokazał, że ma tupet, zresztą nie on jeden z tego środowiska.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 14, 2016, 22:15:19 »
Ciesz się, że żyjesz w katolickim, chrześcijańskim kraju,
Gdyby był islamistą, chyba by się nie cieszył ;)
Akurat Polska przyjęła chrześcijaństwo dobrowolnie.
Dobrowolnie, to raczej Mieszko I, ale Polanie (podobno jak Pomorzanie) jeszcze długie lata kultywowali obrzędy pogańskie, był to początek chrystianizacji. Słuchałem niedawno audycji radiowej m. in. o karach za pogańskie obrzędy za panowania Chrobrego.
<*)))))>{

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 15, 2016, 08:18:57 »
Dobrowolnie, to raczej Mieszko I, ale Polanie (podobno jak Pomorzanie) jeszcze długie lata kultywowali obrzędy pogańskie, był to początek chrystianizacji. Słuchałem niedawno audycji radiowej m. in. o karach za pogańskie obrzędy za panowania Chrobrego.

Dobrowolnie w sensie bez przemocy, oczywiście chrześcijaństwo ma wiele czarnych kart w historii, mnie np. najbardziej razi współpraca Kościoła Katolickiego z nazistami. Jednak dziś już nikt nie zabija w imię Chrystusa, czy Boga.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 15, 2016, 20:19:43 »


tyle w temacie. ach ta zła, ohydna europa. a fu.

Post Merge: Kwietnia 16, 2016, 15:12:23
biskup też człowiek  ;D
http://natemat.pl/54775,20-lat-milczenia-o-ekscesach-alkoholowych-abp-glodzia-dla-przecietnego-polaka-nie-ma-znaczenia-ze-biskup-to-pijak
zakłamanie i obłuda jakie płyną z tej instytucji rodzą we mnie odrazę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2016, 15:12:23 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 19, 2016, 15:52:36 »
ONR w kościele w Białymstoku. Historia kołem się toczy. Kościół znowu brata się z faszystami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2016, 15:57:39 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 19, 2016, 23:21:28 »
A mnie się wydaje, że właśnie się odciął od tego typu wybryków ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy