Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 198114 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #345 dnia: Kwietnia 03, 2020, 07:53:29 »
Błąd,o bogu również piszę - co nie zmienia faktu że w niego nie wierzę.

Wiec masz urojenia, skoro piszesz o tym, co dla ciebie nie istnieje. Powiesz, że inni wierzą. Tak. Ale to jest ich sprawa, a tobie nic do tego.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2020, 08:03:17 wysłana przez DEtonator »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #346 dnia: Kwietnia 03, 2020, 08:02:22 »
Spoko. Mogą być urojenia.
Odniesiesz się może do "pomocy" kk w obecnej sytuacji?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #347 dnia: Kwietnia 03, 2020, 08:06:24 »
Odniesiesz się może do "pomocy" kk w obecnej sytuacji?

Oczywiście, że się odniosę. W obecnej sytuacji małe lokalne parafie, podejrzewam, że nie tylko, poprzez brak ofiar z tacy nie mają na opłacenie podstawowych rachunków, dlatego postanowiłem wesprzeć jedną z nich wysyłając przelew, by choć w niewielkiej części pomóc w tych trudnych czasach.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #348 dnia: Kwietnia 03, 2020, 08:16:42 »
Piękny wywód - małe lokalne parafie.


To inaczej - czy episkopat polski/kurie - pomogą na linii frontu?
Czy może idą w stronę - niezbadane są wyroki boskie.

Czy Watykan zrezygnował z pobierania haraczu/konkordat i zaproponował Państwom, aby te pieniądze przekierować na walkę z covid?


Jedyna pomoc ze strony kk to modlitwa, którą niewiele da (o głodne dzieci w Afryce już kilkadziesiąt lat się modlą, bez żadnego efektu)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2020, 08:23:15 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #349 dnia: Kwietnia 03, 2020, 11:36:58 »
A może koledzy w pierdlach zaczną szyć maseczki ochronne? Tam pieniędzy nie szukasz?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #350 dnia: Kwietnia 03, 2020, 12:44:20 »
bardzo dobry pomysł!
popieram


*nie mam kolegów w pierdlach, co najwyżej znam osoby które tam były
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #351 dnia: Kwietnia 03, 2020, 13:30:04 »
DEtonator ; co powiesz na to,

A co ma jedno, do drugiego...


Obydwoje nadajecie na jednej fali. No może on gada trochę większe głupoty. A tak na marginesie mówi się ze jehowi, są nawiedzeni.



Odniesiesz się może do "pomocy" kk w obecnej sytuacji?

Oczywiście, że się odniosę. W obecnej sytuacji małe lokalne parafie, podejrzewam, że nie tylko, poprzez brak ofiar z tacy nie mają na opłacenie podstawowych rachunków, dlatego postanowiłem wesprzeć jedną z nich wysyłając przelew, by choć w niewielkiej części pomóc w tych trudnych czasach.



Wiesz niemusza żyć w przepychu, jakkolwiek by było są jedna z najbogatszych instytucji, nie wspomnę o zwolnieniach z podatku, o czym zwykły mały przedsiębiorca może tylko pomarzyć. No ja jak bym miał wybór czy mam dać księdzu czy bezdomnemu, dałbym na pewno temu drugiemu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2020, 13:37:29 wysłana przez RPzpl »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #352 dnia: Kwietnia 03, 2020, 14:02:27 »
Wiesz niemusza żyć w przepychu, jakkolwiek by było są jedna z najbogatszych instytucji, nie wspomnę o zwolnieniach z podatku, o czym zwykły mały przedsiębiorca może tylko pomarzyć.

Nie wszędzie jest przepych w KK. Oczywiście, też uważam, że im wyżej, tym towarzystwo bardziej pazerne. Gdzieś ostatnio czytałem jak biskup apelował do księży, by oddali połowę dochodów. Pomylił poziomy, zamiast patrzeć na dół, powinien rozejrzeć się na boki, szczególnie w kierunku Gdańska i nie tylko. Tam znalazłoby się znacznie więcej niż u szeregowych księży. Ale znaczną większość KK tworzą wierni i poczciwi księża, czy zakonnicy, którzy często ledwo wiążą koniec z końcem. Nie twierdzę, że wszystko w KK jest idealne, ale nie można się godzić na to, by za pazerność niektórych wyżej, karać, bądź krytykować całą wspólnotę. Należy indywidualnie stawiać na piedestale tych, którzy mają możliwość i przede wszystkim chcą pomóc w tym trudnym czasie.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #353 dnia: Kwietnia 03, 2020, 15:52:23 »
Zachłanność  KK., i to na każdym poziomie, nie zna granic. Ja bym im nie dawał pieniędzy z budżetu i kazał płacić tak samo jak wszystkim. Wiesz kiedys mi jeden ksiadz powiedział takie powiedzenie, „kto ma ksiedza w rodzie tego bieda nie pobodzie". A tu dla przykładu w szczecinie w na średnicy 3 km są 4 kościoły, ale kościół wystąpił o ziemie, która radni im dali za darmo, a niech by kupili jak inni. Ciekawe czy by było tyle kościołów.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #354 dnia: Kwietnia 03, 2020, 16:25:08 »
Wiesz kiedys mi jeden ksiadz powiedział takie powiedzenie, „kto ma ksiedza w rodzie tego bieda nie pobodzie".

Niestety patologie występują w każdym środowisku. Szkoda tylko, że widzisz tylko to co złe. A może z ciebie taki katolik, jak ze mnie świadek jehowy...

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #355 dnia: Kwietnia 03, 2020, 17:18:34 »
Niestety patologie występują w każdym środowisku
tylko ze w KK, ta patologia jest bardzo duża, żeby nie powiedzieć 100%. A katolikiem jestem, wiec ty musisz być jehowy, tylko ze nie mam takiej obsesji jak ty na jej punkcie.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #356 dnia: Kwietnia 03, 2020, 17:22:24 »
tylko ze w KK, ta patologia jest bardzo duża, żeby nie powiedzieć 100%. A katolikiem jestem, wiec ty musisz być jehowy, tylko ze nie mam takiej obsesji jak ty na jej punkcie.

Logika godna "pozazdroszczenia". Bez odbioru. Szkoda klawiatury.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #357 dnia: Kwietnia 04, 2020, 07:49:38 »
Do lasu wstęp wzbroniony. Co tam, zapraszamy do kościołów - tu impreza na 50 osób.


Czy już widzicie w jakim pisoklerze żyjemy? Coś tam dociera,  kto tu rozdaje karty?


To jest poyebane - to najdelikatniejsze słowa



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2020, 08:21:54 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!


Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #359 dnia: Kwietnia 04, 2020, 17:30:01 »
Bardzo dobry ruch. Właśnie tak to powinno wyglądać. Tak widzę REALNĄ pomoc dla blizniego

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!