Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 198192 razy)

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpnia 24, 2019, 16:19:36 »
Pamiętaj Dapol kto na kościół nalatuje ten od krzyża ginie

Post Merge: Sierpnia 24, 2019, 16:24:13
Komuchy chcą usunięcia krzyża na Giewoncie,możesz do nich dołączyć
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2019, 16:24:13 wysłana przez krych »
piecia

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpnia 24, 2019, 17:03:53 »
Nikt Cię nie chce palić. Ludzie odbiegający od normy, w czasach greckich zwani "idiotropos", czyli "osobliwi" (owszem, termin "idiota" także od tego słowa pochodzi) zaznawali w różnych kulturach poszanowania. Nie widzę powodu, aby zauważając Twoją osobliwość, odmawiać Ci szacunku i sugerować działania agresywne. Jesteś jaki jesteś, dla mnie jesteś przykładem człowieka rozpaczliwie poszukującego odpowiedzi na pytanie: dlaczego tylu wierzy, a ja nie umiem? Widzisz... wiara jest Łaską, dostępną każdemu, tylko trzeba chcieć tę Łaskę przyjąć. Wystarczy powiedzieć: Panie Boże, jeśli Jesteś - objaw mi się, abym uwierzył. Spróbuj! Jak próba będzie szczera - na pewno Ci się uda.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpnia 24, 2019, 17:33:41 »
Dzięki, nie spróbuję.


Co do rozpaczliwego poszukiwania odpowiedzi - tylko z pierwszą częścią się identyfikuje. Nigdy nie szukałem, nie szukam i nie będę szukał w sobie wiary (nie tylko w waszego Boga).


I jeszcze raz powtórzę - chrześcijan/katolików uczyniło z was położenie geograficzne w jakim się urodziliście. W ogromnej części nie jest to świadomy wybór ( przecież wkraczacie w świat chrześcijaństwa w zupełnej nieświadomości, będąc niemowlęciem)


I na koniec - do samej wiary w cokolwiek nic nie mam i nic mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi obecny kształt kk w Polsce, który uważam za kotwicę nie pozwalającą ruszyć na przód. No i te nieszczęsne finansowanie przez państwo!!!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2019, 17:37:31 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpnia 24, 2019, 19:32:28 »
Ten człowiek nie ma pojęcia na co pluje. Kościół można krytykować, bo święty nie jest, ale żeby ruszać Najświętszy Sakrament i nazywać go "ciastkiem"... Jest to przejaw arogancji, ignoranci i prymitywizmu. Szczytem hipokryzji jest dla mnie to, że taki ktoś jest na tyle bezczelny, by domagać się dyskusji na "poziomie", mając o nim zero wiedzy.

Post Merge: [time]Sierpień 24, 2019, 19:32:47 [/time]


Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpnia 25, 2019, 06:48:01 »
Mózgi wyprane. Indoktrynacja od kołyski robi swoje
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpnia 25, 2019, 09:25:05 »
Mój mUzg wogUle nie dopuszcza opcji jakiegokolwiek boga.


Koncepcja lepszego życia po śmierci zawsze wzbudzała we mnie śmieszność
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpnia 25, 2019, 19:13:17 »
Kościół można krytykować, bo święty nie jest

Jest - vide słowa odmawianego w niedziele Credo ;). Z ludźmi będącymi w Kościele bywa już różnie - ale o to chodzi: Kościół to święta wspólnota ludzi grzesznych ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpnia 25, 2019, 20:00:06 »
Polecam:

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpnia 25, 2019, 20:06:57 »
Z ludźmi będącymi w Kościele bywa już różnie - ale o to chodzi: Kościół to święta wspólnota ludzi grzesznych .

Źle się wyraziłem, właśnie o to mi chodziło.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpnia 26, 2019, 09:09:12 »
Że co????
Ładnie to sobie roztłumaczacie. Święta wspólnota ludzi grzesznych - przecież to jakiś oksymoron.
POPOLUPO
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpnia 26, 2019, 09:43:42 »
Żaden oksymoron - zadaniem Kościoła jest doskonalenie duchowe grzeszników i doprowadzenie ich do zbawienia. Sam Kościół jest święty, bo wg doktryny jego głową jest sam Chrystus :).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpnia 26, 2019, 10:49:32 »
To jeszcze mi wytłumacz w jaki sposób fałszywy kapłan ma tych nieszczęsnych grzeszników do świętości doprowadzić?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpnia 26, 2019, 12:46:54 »
Przede wszystkim przez sprawowanie sakramentów. Te faktycznie mogą być czasem niestety sprawowane niegodziwie (ale ważnie) w sytuacji, gdy kapłan nie jest w łasce uświęcającej, trwa w grzechu ciężkim. Niemniej Kościół wierzy, że słowa formularza wypowiadane przez szafarza sakramentu (diakona, prezbitera, biskupa), są tak naprawdę wypowiadane przez samego Chrystusa ustami kapłana, który sprawuje swoją funkcję "in persona Christi".
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpnia 26, 2019, 17:24:47 »
Słabe to trochę. Osobiście czułbym się jakoś tak, DELIKATNIE mówiąc "oszukany" gdybym dowiedział się że moje dziecko chrzcił ksiądz pedofil.


I naprawdę nie mam zamiaru nikogo urazić, ale tak na moje - słabym pasterzem jest wasz Pan, skoro nawet nie ogarnia tego, komu powierza tu na ziemi, reprezentowanie siebie.

Post Merge: Sierpnia 28, 2019, 13:02:16
Kasia została zgwałcona przez chrystusowca Romana kilkadziesiąt razy. Była odurzana, torturowana i głodzona. Ta 13.letnia wówczas dziewczynka została zmuszona do aborcji przez księdza Romana.
Wczoraj pod Kościół chrystusowców przyszedł ksiądz pro-liefer i przeciwnik emacypacji kobiet. Ten ksiądz ma inne podejście do rodzenia przez dzieci i nastolatki. On wymusiłby na Kasi urodzenie tego dziecka z gwałtu.


Naprawdę - tak wygląda ta wasza święta wspólnota ludzi grzesznych???


To jest godne pożałowania.
Wiem, wszędzie znajdzie się gnida. Niestety gorsze od tej gnidy jest to, że w was-wiernych, nie ma żadnej woli oczyszczenia instytucji kk z takich ludzkich spierdolin
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2019, 13:02:16 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #224 dnia: Września 01, 2019, 14:44:19 »
Abp Gądecki - wojnę wywołali Ci, którzy odrzucili Boga.


Tak dla przypomnienia - oni mieli Boga nawet na klamrach pasów!!! Gott mit uns.


Mieli nawet błogosławieństwo papieża i przycylność władz niemieckiego kościoła. To ja się pytam - jak do tego doszedł?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!