Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 196008 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #360 dnia: Lutego 19, 2016, 17:08:35 »
Stoi centralnie na przejściu po prawej stronie jak się jedzie na szczecin. Szkoda że działa tylko w nocy.
Wczoraj rano ją zauważyłem, szkoda, że nie świeci podczas porannego szczytu.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Łukasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #361 dnia: Lutego 19, 2016, 21:21:09 »
To jeszcze może postawią oświetlenie koło kawiarni wenecja, kiedyś tam była lampa, ale ktoś ją skosił autem i wycięli w pień.. Tam też jest wieczorami 'horror'.

O lampę w tym miejscu toczę batalie (prawie wojnę) od ponad roku. Mam info, że już niedługo tam stanie. Chyba zawieszę tam tabliczkę ze swoim imieniem bo wiele mnie ta lampa kosztowała nerwów. Zastanawiam się czasem czy ktoś kto odpowiada za bezpieczeństwo takich miejsc nie jest przypadkiem jakoś upośledzony.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #362 dnia: Lutego 25, 2016, 16:27:03 »
I po co lampki i inne gadżety, jak debile jeżdżą po drogach. Pozdrawiam dziadka z szarego Volvo kombi ZPL45613. Stary jesteś a głupi jak paczka gwoździ. Powinni Ci odebrać prawko za to wyprzedzanie na pasach przy miasteczku (dziś koło 16:00). Pora zainwestować w kamerę.

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #363 dnia: Lutego 25, 2016, 17:30:27 »
I po co lampki i inne gadżety, jak debile jeżdżą po drogach

Jeśli na rower to:

1. kup Convoya S2 (albo nawet dwa),
2. ustaw na maxa
3. podziwiaj wkurw kierowców, którzy mrugają rowerowi długimi. XD

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Convoy-S2-Gray-Cree-XML2-U2-1A-AMC7135-3-2-Group-3-5-Mode/1614328969.html
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #364 dnia: Lutego 25, 2016, 17:34:31 »
Piłem raczej do nowo zamontowanej latarni na przejściu przy miasteczku ;)

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #365 dnia: Lutego 25, 2016, 17:36:02 »
Ach, to źle zrozumiałem.

W takich sytuacjach to tylko kamerka i wrzucanie kretynów do internetu + policja. Moja już w drodze. :>
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #366 dnia: Lutego 25, 2016, 20:27:54 »
Jeśli na rower to:

1. kup Convoya S2 (albo nawet dwa),
2. ustaw na maxa
3. podziwiaj wkurw kierowców, którzy mrugają rowerowi długimi. XD
Zachowanie godne idioty. Jeśli tak zrobisz, to nie miej pretensji do kierowcy, jak oślepiony zgarnie cię autem z drogi.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #367 dnia: Lutego 25, 2016, 21:23:22 »
A ty wszystko na poważnie bierzesz. :P

Ja tylko rozwiązanie proponuję, sam tak nie robię. Raz tylko miałem taką sytuację gdzie mi burak nie ustąpił pierwszeństwa na DDR jak skręcał w prawo, a ja z naprzeciwka jechałem. To włączyłem na maxa i chwilę za nim pojechałem.

Więcej grzechów nie pamiętam.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #368 dnia: Marca 09, 2016, 10:00:36 »
Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale przejście przy miasteczku rzemieślniczym jest niedostatecznie oznakowane. Brakuje znaku ostrzegającego o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych (i chyba też znaku informującego o skrzyżowaniu). W tym wypadku pretensje do niektórych kierowców wyprzedzających w tym miejscu są nieco na wyrost.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #369 dnia: Marca 09, 2016, 19:46:14 »
Rozmawiałem kilkakrotnie z policją na ten temat i wszyscy twierdzą jednogłośnie że nie musi w tym miejscu być takiego znaku. Ostatnio rozmawiałem o tym z dzielnicowym i także stwierdził że jest ok. Nie rozumiem tego czemu w nocy dziki mają oświetlone przejście a w dzień nawet pomarańczowa lampka nie mruga. W końcu chodziło o to by poprawić bezpieczeństwo w dzień a nie w nocy. Niestety kierowcy jak się wyprzedzali w tym miejscu tak robią to dalej. Policja ma to w głębokim poważaniu a wszyscy ryzykują ostatnim wejściem na pasy.
Osobiście widzę to w ten sposób że postawili tylko po to żeby się od nich odczepić. ( chciałeś masz i siedź cicho )

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #370 dnia: Marca 09, 2016, 19:48:42 »
Ale jak mają nie wyprzedzać skoro tam wcześniej nie ma znaku o tym, że przejście będzie? Jak ktoś nie zna terenu to przecież nie musi wiedzieć, że za kawałek po wyjeździe z miasta będzie przejście dla pieszych. Zresztą jadąc z góry też chyba nie ma znaku informującego wcześniej o tym, że będzie przejście.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #371 dnia: Marca 09, 2016, 19:56:26 »
Ale jak mają nie wyprzedzać skoro tam wcześniej nie ma znaku o tym, że przejście będzie? Jak ktoś nie zna terenu to przecież nie musi wiedzieć, że za kawałek po wyjeździe z miasta będzie przejście dla pieszych
Niemal codziennie rano widzę te same samochody wyprzedzające na tym przejściu. Zakładam, że 95% wyprzedzających w tym miejscu to policzanie.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #372 dnia: Marca 09, 2016, 21:07:06 »
Zakładam, że 95% wyprzedzających w tym miejscu to policzanie.
Znaczy, że kierowcy nie jeżdżą na pamięć - to dobrze. A tak na poważnie - wytyczne GDDKiA w sprawie oznakowania i ulokowania przejść dla pieszych. Wg. nich powinien być zakaz wyprzedzania i (o zgrozo) ograniczenie do 60 km/h.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&ved=0ahUKEwiQ9ODCsbTLAhWIHpoKHQBHB_cQFgg2MAU&url=http%3A%2F%2Fwww.gddkia.gov.pl%2Fpl%2Fd%2F48def7353aa2cdf35f71c10d47abb0a3&usg=AFQjCNHyMul6dCL_ebxzJPcsdO7a41sgmw&bvm=bv.116573086,d.bGs&cad=rja

Offline Jarumare

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #373 dnia: Marca 17, 2016, 08:11:17 »
Najlepiej storzyć urządzenie, które wraz ze zbliżającym pojazdem wydaje z siebie znieznośny dźwięk w samochodzie kierowcy. Myślę, że jakby ubrać to w przepisy to skuteczność byłaby znacznie większa. Niekoniecznie na każdym przejściu dla pieszych, ale tam gdzie dzieje się najwięcej wypadków.

Offline Janusz W.

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #374 dnia: Marca 17, 2016, 08:27:09 »
Najlepiej storzyć urządzenie, które wraz ze zbliżającym pojazdem wydaje z siebie znieznośny dźwięk w samochodzie kierowcy. Myślę, że jakby ubrać to w przepisy to skuteczność byłaby znacznie większa. Niekoniecznie na każdym przejściu dla pieszych, ale tam gdzie dzieje się najwięcej wypadków.

Pomysł rewolucyjny :-) idea słuszna. W naszym kraju chyba jednak nie przejdzie :-)