Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 197660 razy)

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #330 dnia: Stycznia 22, 2016, 18:24:00 »
Jak cię słońce oślepi to nawet słonia nie zobaczysz
I ja zgadzam się w tej kwestii z dapolem. Widać co poniektórzy mają małą świadomość albo małe doświadczenie za kierownicą... . Pieszy tez z reguły nie zdaje sobie sprawy że jak jest słońce/deszcz/ciemno to może być słabo widoczny.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #331 dnia: Stycznia 22, 2016, 18:29:52 »
sprawca mógł mieć też nieoczyszczoną szybę od strony pasażera tylko od strony kierowcy sobie odśnieżył i stąd taka sytuacja. Zaoszczędził 3 minuty i zginęła starsza pani.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #332 dnia: Stycznia 22, 2016, 18:32:47 »
heineken - Ty na poważnie? Nie przypominam sobie kiedy ostatnio widzialem auto z nieodśnieżonymi bocznymi szybami. Co jak co ale jednak kierwoców mamy w miarę świadomych pewnych rzeczy.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #333 dnia: Stycznia 22, 2016, 19:38:20 »
Mało widziałeś k3vin w takim razie. Dzisiaj minąłem z 5 takich ambitnych :)

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #334 dnia: Stycznia 22, 2016, 19:58:37 »
na poważnie, to tylko domysły ale widzę takich sporo zwłaszcza wyjeżdżających spod zakładu, lufcik sobie wyczyści i widoczność jak w czołgu, stwarza zagrożenie nie tyle dla siebie jak dla innych użytkowników dróg.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #335 dnia: Stycznia 22, 2016, 21:08:31 »
Jak cię słońce oślepi to nawet słonia nie zobaczysz
Oczywiście, ale tego dnia słońce było przysłonięte cienką warstwą chmur, także nie oślepiało. Zazwyczaj w tym temacie bronię kierowców, bo jako kierowca (i pieszy) wiem, jak słabo w Policach z oświetleniem i ogólnie z przejściami, ale w tym przypadku nie widzę nawet podstaw do obrony kierowcy.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #336 dnia: Lutego 08, 2016, 21:11:59 »
Niby miało być zrobione dodatkowe oświetlenie i oznakowanie przejścia przy Miasteczku Rzemieślniczym a tu nic.
Co prawda była ekipa która stwierdziła że wszystkie dokumenty są już gotowe, tylko pogoda musi być lepsza. Jest ciepło i można robić, czemu nic się nie dzieje to nie wiem.
Natomiast wyprzedzają się nagminnie w tym miejscu i się głupio uśmiechają do aparatu. Więc przypomnę ca tym pseudo inteligentnym kierowcą grozi za takie manewry.
 
NIEPRAWIDŁOWE ZACHOWANIE SIĘ KIERUJĄCEGO WOBEC PIESZYCH
Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym   10 pkt
Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi   10 pkt
Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych   10 pkt

Post Merge: Lutego 08, 2016, 21:22:26
WYMIJANIE, OMIJANIE, COFANIE
Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu   500 zł

Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów lub bezpośrednio przed nimi   200 zł

Naruszenie zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach   300 zł

Nieustąpienie przez kierującego pojazdem pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu lub rowerowi znajdującemu się na
przejeździe dla rowerzystów   350 zł
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2016, 21:22:26 wysłana przez Robercik32 »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #337 dnia: Lutego 08, 2016, 21:22:35 »
dawaj zdjęcia robercik
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #338 dnia: Lutego 09, 2016, 10:33:50 »
Samym pisaniem baranów nie wystraszysz niestety, bo dla nich to żadne konsekwencje.

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #339 dnia: Lutego 09, 2016, 14:59:38 »
Już pisałem tutaj wielokrotnie o przejściach dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej w piątek byłem świadkiem jak auto marki Skoda Felicja potrąciło by pare z dwójką dzieci w tym jedno w wózku, gdyby nie ojciec który szedł dwa kroki przed nimi doszło by do tragedii cała czwórka była by zgarnięta. Obyło sie na strachu pisku opon i oczywiście bezmyślnemu kierowcy który nie zauważył że tyle osób jest na pasach i który nawet po tym zdarzeniu nie zatrzymał sie i nie przeprosił brak słów. Była to godzina 17 więc już było ciemno lekko deszczowo i może chwila nie uwagi ale niestety tam są pasy i musimy zachować ostrożność może gdyby była tam zamontowana biała żarówka jak na innych przejściach na tej ulicy kierowca by zauważył lecz nie ma i by doszło do tragedii.. cieżko zamontować jedną żarówke 😕😕👎👎

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #340 dnia: Lutego 10, 2016, 00:33:16 »
Ni ma pinindzy, trzeba pomnik najpyrw wybudowac!

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #341 dnia: Lutego 10, 2016, 09:51:08 »
Witam, odnośnie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, jak tak będziemy jeździć  to za bezpiecznie nie będzie.... ;/


Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #342 dnia: Lutego 10, 2016, 11:39:48 »
Nagranie wysłane na policję?

BTW jak już kiedyś pisałem jako ciekawostkę - na tym odcinku przez cały las obowiązuje 50km/h. ;)

Chyba, że coś zmienili i w końcu postawili znak "koniec terenu zabudowanego". Ale jeśli nie to cały czas formalnie mamy zabudowany. Wracając ze Szczecina już nie. :D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #343 dnia: Lutego 10, 2016, 19:07:15 »
Nie wysyłałem, bo raczej nie widać tablic... a faktycznie nie ma znaku końca obszaru zabudowanego, ale chyba drogówka by nie dawała w takim wypadku mandatu za prędkość, bo to błąd oznakowania?

Pozdrawiam
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #344 dnia: Lutego 11, 2016, 18:38:22 »
Ale pasy i znaki mówiące o przejściu dla pieszych są.
Napisałem pismo do policji w sprawie tych ciekawych manewrów z prośbą o wzmożone kontrole w tym miejscu, lecz nie mam kiedy zawieź.
I nie chodzi mi o to by karać, bardziej by mi zależało żeby ci kretyni pamiętali o przejściu w tym miejscu niż mandacie i punktach.