Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613229 razy)

Offline sensey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3495 dnia: Maja 28, 2017, 21:25:53 »
P. Kryspin dlaczego Pan chce zrzucić odpowiedzialność na zwykłego członka spółdzielni. Przecież nie wszyscy członkowie spółdzielni znają prawo. Przecież nowa Rada Nadzorcza i Zarząd może sprawy wycofać. Tylko odpowiedzialność jest inna. TO NIE MY TO WALNE. Rada ma takie kompetencje i niech podejmie decyzje,

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3496 dnia: Maja 28, 2017, 21:39:03 »
To ja mam takie pytanie:
co z lokatorami którzy zapłacili "kary" za np. czerwone kapturki?
W takiej sytuacji powinno im się również zwrócić pieniądze które wpłacili, spółdzielnia przecież zaoszczędziła chociażby za koszty sądowe, biegłych sądowych, prawników itp.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3497 dnia: Maja 28, 2017, 21:40:26 »
Panie sensey, uważam że odpowiedzialność powinni ponieść Ci którzy to bezprawie nam zafundowali czyli poprzedni zarząd i poprzednia rada. Jak wykazała biegła w zacytowanym fragmencie wyroku, w jednym sezonie grzewczym na jednym tylko węźle naliczono o blisko 97.000zł więcej niż wyniosły rzeczywiste koszty zakupu ciepła. A jak było w innych węzłach? Można się tylko domyślać. Potrzebny jest audyt w spółdzielni z lat poprzednich.
Panie maniekpolice, ja bym na Pana miejscu domagał się zwrotu nienależnie pobranej przez spółdzielnię kwoty ryczałtu z tytułu "czerwonych kapturków" jako świadczenia nienależnego spółdzielni. Tu artykuł o świadczeniach nienależnych: http://www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo,hasla,334540,nienalezne-swiadczenie.html
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2017, 21:52:20 wysłana przez kryspin »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3498 dnia: Maja 30, 2017, 17:29:56 »
Jak wykazała biegła


Niech biegła pochwali się jak to wyliczyła i wróćmy do rzeczywistości ;)

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3499 dnia: Maja 30, 2017, 22:29:56 »
Niech biegła pochwali się jak to wyliczyła
Biegła wyliczyła to z faktur za ciepło dla jednego z węzłów cieplnych. Na wezwanie Sądu spółdzielnia musiała te faktury udostępnić biegłej. Następnie porównała to z rozliczenie wykonanym przez spółdzielnię, no i wyszło szydło z  worka, czyli to że o 97.000zł więcej spółdzielnia naliczyła dla jednego węzła niż wyniosły rzeczywiste koszty wynikające z faktur dla tego węzła.
Taka jest rzeczywistość, panie rbk.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3500 dnia: Czerwca 18, 2017, 17:05:44 »
Proszę pamiętać o jutrzejszym Walny Zgromadzeniu i licznym się stawieniu.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3501 dnia: Czerwca 19, 2017, 12:20:55 »
Proszę pamiętać o jutrzejszym Walny Zgromadzeniu i licznym się stawieniu.
Oczywiście, ale i tak przyjdą ci, co zwykle przychodzą.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline sensey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3502 dnia: Czerwca 22, 2017, 11:05:22 »
Jako członek Spółdzielni Mieszkaniowej „Chemik” mogłem w dniu:19.06.2017  uczestniczyć w obradach Walnego Zgromadzenia swojej Spółdzielni. W dotychczasowej działalności spółdzielni starałem się być aktywnym członkiem, odpowiedzialnym za jej wizerunek w swoim mieście i nie tylko, ale obecność na tym spotkaniu mocno zweryfikowała Moje stanowisko i dała dużo do myślenia na przyszłość.
Na około 4000 członków przybyło raptem 118. W tej grupie było dwóch przedstawicieli organów spółdzielni funkcjonujących do połowy roku 2016, po których rolę organów uchwałodawczych i wykonawczych przejęła nowa ekipa.
Aby zająć swoje stanowisko i właściwą decyzje przy podejmowaniu ważnych uchwał ujętych w porządku obrad należałoby wysłuchać stanowiska dwóch stron. Z przykrością muszę stwierdzić, że tym dwóm Panom sala przy akceptacji przewodniczącej obrad w bardzo arogancki sposób nie pozwoliła na przedstawienie swoich racji. To, co miało być najmocniejszym atutem dla nas „TRANSPARENTNOŚĆ’ nowej zmiany. Właśnie wtedy członkowie uzyskali wiedzę, o której nowa rada nie informowała nas, że 6 uchwał podjętych na walnych zgromadzeniach odbytych w miesiącu czerwiec, lipiec 2016 zostało zaskarżonych, jako niezgodnych z prawem i 5 z nich zostało uchylone przez sąd.
Jeden z przedstawicieli poprzednich organów wskazał i dał do zrozumienia, ażeby przed podjęciem jakiejkolwiek uchwały starać się poznać projekt tych uchwał, które są wyłożone w biurze spółdzielni. Niestety myślę, że nikt z nas oprócz tych panów nie pofatygował się do spółdzielni.
Niezrozumiałe dla Mnie jest, że uchwały z poprzedniego walnego, które nie uzyskały aprobaty znalazły się w porządku obrad i co najdziwniejsze zostały przyjęte przez ogół uczestników tym cała nową Radę Nadzorczą.
To naprawdę daje dużo do myślenia i uwagi przedstawione przez tych panów były rozsądne i słuszne.
Najbardziej kuriozalnym przykładem nieświadomości uczestników wraz z radą było zatwierdzenie sprawozdania zarządu SM „Chemik” z działalności za okres
od 01.01.2016 do 31.12.2016r. gdzie w tym okresie funkcję prezesa pełnił P Wiktor Szostak, a w kolejnej uchwale nie udzielono Mu absolutorium, jest to dziwne i śmieszne.
Jeżeli ta „TRANSPARENTNOŚĆ” będzie tak wyglądała jak na obradach to dalszą działalność widzę w ciemnych odcieniach.
Praca nowo wybranych organów uchwałodawczych moim zdaniem musi się opierać na uwarunkowaniach prawnych i tylko prawnych, której im życzę, a nie na przysłowiowej „Partyzantce”

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3503 dnia: Czerwca 22, 2017, 11:41:01 »
Przeszła, iloma głosami ?

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3504 dnia: Czerwca 22, 2017, 13:30:41 »
6 uchwał podjętych na walnych zgromadzeniach odbytych w miesiącu czerwiec, lipiec 2016 zostało zaskarżonych, jako niezgodnych z prawem i 5 z nich zostało uchylone przez sąd
Panie sensey, gdyby Pan dobrze słuchał o czym było mówione na Walnym to wiedziałby Pan że zaskarżone uchwały nie zostały jeszcze uchylone przez Sąd. Sprawa jest nadal w toku. Jeśli chodzi o Panów z poprzedniej ekipy i ich próbie zakłócenia obrad Walnego to jest to podyktowane tylko ich frustracją że zostali usunięci z organów spółdzielni i że nie udał im się plan powrotu na stołki przy pomocy Sądu. Ich pozew do Sądu był tylko i wyłącznie próbą powrotu do poprzedniego stanu rzeczy a nie podyktowany dobrem spółdzielni. Liczyli że jeśli Sąd uzna iż skrócenie kadencji poprzedniej Rady Nadzorczej która przecież i tak w całości złożyła mandaty, (również Ci Panowie którzy teraz tak krzyczą)było niezgodne z prawem, to Członkowie ponownie ich wybiorą. Na szczęście Członkowie nie dali się nabrać. Ja uważam że i tak członkowie łagodnie ich potraktowali na Walnym. Powinno się im wytknąć wszystkie uchwalone przez nich regulaminy które są niezgodne z prawem i przez które teraz spółdzielnia przegrywa sprawy w Sądzie np o niedopłaty za centralne ogrzewanie. To oni powinni zapłacić z własnej kieszeni wszystkie te koszty które niezgodnie z prawem naliczono Członkom spółdzielni.

Offline sensey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3505 dnia: Lipca 04, 2017, 10:00:10 »
Panie Kryspin bardzo dziwi mnie wpis Pana na stronie internetowej z dnia 22.06.2017, w którym stara się Pan ustosunkować do Mojego wcześniejszego wpisu. Skąd Pan posiada takie szczegółowe informacje o zaskarżonych i uchylonym uchwałach przez sąd, skoro o takich informacjach „Nowa Zmiana”, która miała być „Transparentna” o tym nigdy i nigdzie Nas nie informowała. Do innych Moich uwag, a wydaje mi się bardzo istotnych Pan się nie odniósł. Proszę Mi wyjaśnić na czym miało niby polegać zakłócenie obrad przez prawowitych członków spółdzielni mających statutowe umocowania do zabierania głosu i co znaczy ten wpis „członkowie łagodnie ich potraktowali”. Uważa Pan ,że najlepiej to powinno
 dojść do linczu. podobne słowa były wyrażone przez jedną z Pań  z nowej Rady Nadzorczej.
Przez takie Pana wypowiedzi dochodzę do przekonania , że Pan jako Kryspin nie powinien się chować pod tym hasłem, tylko odważnie występować jako członek organu wykonawczego spółdzielni „Chemik” i zapewne dało by to Panu większą wiarygodność. Na koniec, chciałbym wiedzieć kto poniesie koszty  procesowe gdy sad odwoławczy podtrzyma orzeczenia pierwszej instancji. Odpowiedź jest tylko jedna „MY CZŁONKOWIE”.
Resztę pozostawiam naszym członkom do rozważenia

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3506 dnia: Lipca 04, 2017, 17:23:18 »
Panie sensey, skoro Pan był na Walnym to powinien Pan wiedzieć że przewodniczący Rady Nadzorczej poinformował obecnych członków spółdzielni że od wyroku pierwszej instancji w sprawie uchwał spółdzielnia złożyła apelację a więc sprawa jest nadal w toku. Wyrok pierwszej instancji nie jest prawomocny i nie można się nim posługiwać. Po drugie ma Pan błędne dane gdyż nie jestem członkiem żadnego z organów spółdzielni, jestem zwykłym członkiem spółdzielni. Podtrzymuję również moje zdanie że "przedstawienie" urządzone na Walnym przez panów z poprzedniej ekipy miało niby udowodnić jak to oni wspaniale rządzili spółdzielnią, a wszelkie fakty temu przeczą, co doskonale wiedzieli członkowie obecni na Walnym. Dlatego ich plan powrotu na stołki spełzł na niczym.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3507 dnia: Lipca 05, 2017, 17:42:15 »
Trzeba było głosować za umorzeniem nie słusznie naliczonych kosztów c.o., było by taniej.
A ja mam takie pytanie, czy prawnik SM ma płacone za każdą rozprawę, czy prowadzi sprawy w ramach umowy?

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3508 dnia: Lipca 06, 2017, 16:20:57 »
czy prawnik SM ma płacone za każdą rozprawę, czy prowadzi sprawy w ramach umowy?
Z tego co wiem to kancelaria prawna reprezentująca spółdzielnię oprócz wynagrodzenia w ramach umowy otrzymuje również koszty zasądzone przez Sąd za tzw zastępstwo procesowe a więc zależy im aby było jak najwięcej spraw sądowych.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3509 dnia: Lipca 06, 2017, 17:26:29 »
No i wszystko wiadomo dlaczego rozprawy są przeciągane i pisane odwołania