Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1625895 razy)

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2970 dnia: Listopada 16, 2016, 17:25:12 »
I mało tego, bo wygrywając sprawę w sądzie czyli umorzony zostaje "dług" to nawet jeśli ktoś z tych osób grzał i nabiło mu dziesiątki tysięcy jednostek słusznie czy nie słusznie to i tak za to ciepło nie zapłaci. Tzn zapłacił w postaci comiesięcznych składek.

Post Merge: Listopada 16, 2016, 17:27:32
widzisz miałeś do zapłaty 5 tys i zapłacimy za to my spółdzielcy. A Ty się cieszysz bo sobie wywalczyłeś w sądzie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 17:27:32 wysłana przez bosman »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2971 dnia: Listopada 16, 2016, 17:34:12 »
Bosman ale nie widzisz tego, że ludzie wolą zapłacić od m2 i nni zastanawiać się czy wygrają w sądzie czy nie? Po co ludziom tyle stresu tego nawet wygrana w sądzie nie zrekompensuje. Przychodzą chłodniejsze dni i się zastanawiasz już czy kalkulator zaczął liczyć. Nie byłeś w tej sytuacji i nie wiesz co Ci ludzie czują.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2972 dnia: Listopada 16, 2016, 17:41:04 »
byłem w takiej sytuacji i zapłaciłem, za błędy się płaci. Skoro nie zwracali uwagi na to że podzielnik liczy jak oszalały to sami są sobie winni. ja też nie sprawdzałem i jak przyszli sprawdzić podzielniki to prawie 30 000 jednostek na jednym podzielniku miałem i co no jak udowodnisz że nie nagrzałeś, zapłaciłem i tyle. moja wina bo gdybym sprawdzał co jakiś czas stan podzielnika i odkrył że coś jest nie tak,  to bym to zgłosił. Czasem frycowe trzeba zapłacić. Też mogłem iśc do sądu i jak to piszesz kopać się z koniem, ale komu się chce.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2973 dnia: Listopada 16, 2016, 17:44:46 »
Beny! Nie wiem czemu, ale jakoś z uporem maniaka nie chcesz zauważyć, że RN w Chemiku zmieniła już system rozliczania ciepła i nikomu już żadne tysiące dopłat nie grożą! I pomimo, że nie jest to system rozliczania z metra, to gwarantuje racjonalny poziom opłat za ciepło w zależności od zużycia.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2974 dnia: Listopada 16, 2016, 17:45:41 »
Jeszcze do tego zmieniono podział kosztów 60 % : 40% (klatka, łazienki, suszarnie 60 % : mieszkania 40%). Moim zdaniem uczciwe by było 50 : 50 albo 40% : 60%

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2975 dnia: Listopada 16, 2016, 17:46:47 »
widzisz miałeś do zapłaty 5 tys i zapłacimy za to my spółdzielcy. A Ty się cieszysz bo sobie wywalczyłeś w sądzie.
Naprawdę wierzysz w to że w mieszkaniu 3 pokojowym razem z zaliczkami nagrzałem na prawie 7 tys.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2976 dnia: Listopada 16, 2016, 17:52:14 »
Nie nie wierzę, wierzę w to że podzielnik był wadliwy, a ty tego jak mierzy/liczy nie kontrolowałeś. Nie chcę się z Tobą kłócić bo nie szukam zwady, całkowicie Cię rozumiem, ja też mimo wniesionych zaliczek miałem sporo do zapłaty, takie jest życie nie kontrolowałem to zapłaciłem, no nie udowodnisz że nie grzałeś, a walka z Panem Szostakiem wydawała mi się z góry przegrana.

Offline franek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2977 dnia: Listopada 16, 2016, 18:26:18 »
Pani Iwono wysłuchałem dokładnie pani oświadczenia, które Pani odczytała, i z całą odpowiedzialnością STWIERDZAM że Pani SKŁAMAŁA!!!!
mówiąc o redukcji kaloryferów w suszarniach, korytarzach i klatkach schodowych. Proszę wziążć protokół z posiedzenia z RN
nr, 3/IX/2016 z dnia 29 sierpnia 2016  Ad13-tam pisze kto o tą redukcję pytał Prezesa.

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2978 dnia: Listopada 16, 2016, 18:40:43 »
Myśle ze gdyby można było nie grzać i mieć w mieszkaniu 20 stopni to ten wątek nie miałby 201 stron. Ja tego bloku nie budowałam i nie ocieplalam wiem ze mam zimne mieszkanie. Nie chce tez jak oszalała sprawdzać podzielników  zy trudno to zrozumieć?

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2979 dnia: Listopada 16, 2016, 18:44:25 »
Bosman no bądźmy normalni. Kto normalny i racjonalnie będzie latał po podzielnikach i patrzył czy fałszywie liczy. Wojtek, super że zmieniliscie rozliczenie. Po coś ta stara radę wywaliliscie na pysk. Spójrz też na film posiedzenia i przesłuchać się z jakim tonem się wypowiadasz. Jeżeli byś nie wypowiadał się ogólnikowo tylko odpowiedział na zadane pytania ludziom to inaczej by Cie postrzegali. Zanim obaliliscie poprzednia radę wypowiadales się kilka razy dziennie i tak dosadnie, że aż czasem z przesada. Generalnie jeszcze mi to wisi jak działa nowa rada. Jestem bezstronnym słuchaczem/widzem.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2980 dnia: Listopada 16, 2016, 18:52:16 »
Też nie budowałem ani nie ocieplałem bloku w którym mieszkam. Duży wpływ na temperaturę w mieszkaniu ma np brak dywanów w mieszkaniu i duża ilość gołych podłóg.
Nie mówie że masz latać po podzielnikach i je sprawdzać codziennie ale raz w tygodniu np przy podlewaniu kwiatów, parapet z kwiatkami jest zawsze nad grzejnikiem.
Wyobraź sobie że licznik od wody nagle sam się zacznie kręcić a Ty przez 3 miesiące nawet na niego nie spojrzałeś przychodzi w końcu rozliczenie i do kogo masz pretensje? Do siebie bo licznik jest w Twoim mieszkaniu i Twoim obowiązkiem jest dopilnować by wszystko było z nim w porządku kiedy tak nie jest to to zgłaszasz do spółdzielni, po to jest fundusz remontowy. To samo tyczy się podzielników są w Twoim mieszkaniu i masz o to dbać, bo za to zapłaciłeś, tak jak i  np za wodomierze.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2981 dnia: Listopada 16, 2016, 19:18:06 »
No tak zacznę latać do każdego licznika. Prąd, gaz, woda,  podzielniki. Generalnie trzeba stać się niewolnikiem swojego mieszkania i zamiast usiąść po pracy i spędzić czas z rodziną będę mianiakalnie sprawdzał każdy licznik.

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2982 dnia: Listopada 16, 2016, 19:24:54 »
O matko zwalniam sie z roboty trzeba pilnować liczników i podzielników. Może zatrudnię nianie? Ja po pracy chce odpocząć w ciepłym mieszkaniu nie latać i sprawdzać. Może po sąsiadach co rzekomo nie grzeją a maja ponad 20 stopni tez sie przelecę tylko ciekawe co bym wtedy odkryła?

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2983 dnia: Listopada 16, 2016, 19:26:34 »
Radzę obejrzeć filmik do końca. Tam zobaczymy na czym polega misterny plan byłych członków RN i Pana Wiktora, który Dudek nieświadomie zrealizował. Rada zgodnie ze statutem musi liczyć od 7 do 9 członków. Wojtek dwóch zawiesił, więc teraz wystarczy żeby jeden z pozostałych złożył rezygnację i nowa rada leci w kosmos i mamy kolejne Walne. Miny prezydium po uzyskaniu tej informacji wprost bezcenne. Brawo WY.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2984 dnia: Listopada 16, 2016, 19:27:32 »
naprawdę jesteś taki ograniczony umysłowo ?? To jest tylko dobra rada obyś nigdy nie miał problemu. I zamiast spędzać czas z rodziną po pracy siedzisz na forum i marudzisz...


Wiesz co znam różne przypadki, gdzie to lokator jest winny ale oczywiście ma pretensje do całego świata, sąsiadowi kiedyś nie przychodziły rachunki z ENEA i po prostu to olewał zamiast się zainteresować czemu tak jest, zdziwił się gdy Pan przyszedł i odciął im prąd. Wielkie mieli pretensje że dlaczego, jak to i w ogóle, no sorry skoro przez pół roku nie dochodzą rachunki to należy sprawdzić co się dzieje dzwoniąc np do swojego operatora. A tak to lodówka rozmrożona, tv nie obejrzysz, czajnika z wodą nie zagotujesz i zanim wszystko odkręcisz minie tydzień.