Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613318 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2130 dnia: Sierpnia 19, 2016, 15:07:48 »
Panie przewodniczący Dudek mam do pana 3 krótkie pytania

A zatem trzy krótkie odpowiedzi, chociaż wiem, że one Ciebie i tak nie zadowolą:

Ad 1) Nie! Nie zostały, ponieważ o tym jak i kiedy można wypowiedzieć umowę o pracę decydują przepisy Kodeksu Pracy! A ponieważ ja prawa nie zamierzam łamać, dlatego  zrobię to zgodnie z przepisami.

Ad 2) Nie! Przetarg się odbył, ale, zgodnie z petycją, zarząd wstrzymał się z podpisaniem umowy z wykonawcą.

Ad 3) Na idiotyczne pytania nie odpowiadam!

Do wszystkich! Sorry, że czasami jest mnie tu troszkę mniej, ale gdy zbliża się termin posiedzenia wtedy mam sporo pracy z przygotowaniem materiałów na posiedzenie. Pozdrawiam

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2131 dnia: Sierpnia 19, 2016, 18:45:17 »
Oczywiscie że zadawalają, przekaz z nich jest bardzo jasny.
Stary zarząd zostaje i smieje nam się w twarz, ten przetarg uważany przez ciebie za niepotrzebny ( oczywiście przed wyborami) zaliczony, a na trzecie pytanie to w tym momencie już każdy zna odpowiedz. BRAWO TY WOJTEK DUDEK

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2132 dnia: Sierpnia 20, 2016, 18:59:59 »
Dobra kiełbasa wyborcza była :-) oby ona się Wam czkawka nie odbiła.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2133 dnia: Sierpnia 22, 2016, 14:38:16 »
Ad 1) Nie! Nie zostały, ponieważ o tym jak i kiedy można wypowiedzieć umowę o pracę decydują przepisy Kodeksu Pracy!

To zarząd jest zatrudniony na umowę o pracę czy jest na kontraktach i kto ich zatrudnia? Wojtku, jaki to przepis KP decyduje,o tym, że nie można rozwiązać stosunku pracy? Poza tym, Walne dały taką możliwość.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2134 dnia: Sierpnia 25, 2016, 15:56:37 »
Panie Wojtku, proszę mi powiedzieć czy coś z Waszych "obietnic" zostanie spełnione? Czy to o co walczyliście będzie nam dane? Jeśli tak to kiedy będą pierwsze kroki?
Od siebie dodam, że za nieżyjącego stroną nie jestem. Pytam z czystej ciekawości.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2135 dnia: Sierpnia 25, 2016, 20:35:48 »
Z obietnic zostanie spełnione wszystko i nic, czyli z deszczu pod rynnę

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2136 dnia: Sierpnia 26, 2016, 07:12:56 »
Od siebie dodam, że za nieżyjącego stroną nie jestem.
Czyli za kim i kto nie żyje? Pytam z czystej ciekawości.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2137 dnia: Sierpnia 26, 2016, 16:20:54 »
Od siebie dodam, że za nieżyjącego stroną nie jestem.
Czyli za kim i kto nie żyje? Pytam z czystej ciekawości.
Miało być za "niczyją ". Telefon poprawił po swojemu - przepraszam.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2138 dnia: Sierpnia 26, 2016, 21:47:50 »
Sorry! Zmarła mi mama i cały tydzień pochłonięty byłem innymi sprawami. A co do pytań, to:

To zarząd jest zatrudniony na umowę o pracę czy jest na kontraktach i kto ich zatrudnia?

Zarząd (prezes i wiceprezes) zatrudnieni są na umowę o pracę na czas nieokreślony.

Wojtku, jaki to przepis KP decyduje,o tym, że nie można rozwiązać stosunku pracy?

Nie powiedziałem, że nie można, lecz, że trzeba to zrobić zgodnie z kodeksem pracy.

Panie Wojtku, proszę mi powiedzieć czy coś z Waszych "obietnic" zostanie spełnione? Czy to o co walczyliście będzie nam dane? Jeśli tak to kiedy będą pierwsze kroki?

Już są spełniane! Przepis wymuszający stosowanie głowic RAW 5116 został z regulaminu usunięty. Wniosek o wymianę głowic na RAW 5115 uchwalony. Jeden z członków zarządu został wymieniony a na najbliższym posiedzeniu RN zostanie odwołany kolejny. Będą rozpatrywane również projekty uchwał umożliwiające demontaż kuchennego kaloryfera oraz ustanowienia ryczałtu na rozsądnej wysokości. Będą tez inne uchwały jak np. wniosek o rozwiązanie umowy z jednym z dotychczasowych radców prawnych. Ja zamierzam dotrzymać swoich obietnic a jeżeli mi się nie uda, to zrobię miejsce komu innemu... np. Wegierowi!

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2139 dnia: Sierpnia 27, 2016, 23:54:59 »
 8)
Wniosek o wymianę głowic na RAW 5115 uchwalony.
Znów następne koszty :=(
U mnie z głowicami nie mam kłopotów. Na tym forum zgłaszam rezygnację z tych nowych, z nadzieją że nie będę obciążony kosztami głowic i ich wymiany  8).
_

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2140 dnia: Sierpnia 28, 2016, 07:24:01 »
Ja zamierzam dotrzymać swoich obietnic a jeżeli mi się nie uda, to zrobię miejsce komu innemu... np. Wegierowi!
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli zaś chodzi o wycofanie się z funkcji jaką Pan pełni to uważam, że tak się nie robi. To nie jest piaskownica, że jak mi się coś nie podoba to idę do domu. Jak się coś zaczęło to trzeba skończyć. Wszyscy wiedzieliśmy, że nie jest to łatwa funkcja, dlatego nie każdy się pchać na to stanowisko.
Osobiście liczę, że uda się Wam dojść do porozumienia i będziecie mówić jednym głosem. (na to jednak potrzeba czasu).
Trzymam kciuki.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2141 dnia: Sierpnia 28, 2016, 10:07:58 »
Nie powiedziałem, że nie można, lecz, że trzeba to zrobić zgodnie z kodeksem pracy.

Na początek przyjmij wyrazy współczucia.

Wojtku, nadal nie ma odpowiedzi - co to znaczy "zgodnie z KP"? Jak pisałem wyżej - Walne zebrania w postaci naszych glosowań "wyraziły" taką zgodę, więc pisanie dość enigmatycznie, o tym, że "zgodnie z KP" jest dla mnie niezrozumiałe.
Jeden z członków zarządu został wymieniony a na najbliższym posiedzeniu RN zostanie odwołany kolejny.
Na tym forum (dotychczas) pisaliśmy otwartym tekstem, teraz - przynajmniej ja - chciałbym utrzymać ten stan, więc nie wiem dlaczego piszesz bez nazwisk czy funkcji tychże członków zarządu. Te funkcje są transparentne i my członkowie SM powinniśmy znać osoby, zarówno odwoływane, jak i powoływane do reprezentowania naszych interesów. Choćby dlatego, byśmy nie mówili, o nich w formie bezosobowej i byśmy wiedzieli z kim mamy rozmawiać.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2142 dnia: Sierpnia 28, 2016, 10:18:55 »
co to znaczy "zgodnie z KP"?
To znaczy mając dobry powód (który da się potem obronić przed sądem) oraz z zachowaniem terminu wypowiedzenia. Zwolnić człowieka można bardzo szybko, tyle że potem sąd i tak może nakazać przywrócić go na stanowisko. A biorąc pod uwagę jak dobre jest to stanowisko to nie sądzę aby zwolniony nie szukał każdego kruczka jaki się da :)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2143 dnia: Sierpnia 28, 2016, 11:27:06 »
(który da się potem obronić przed sądem)
Znam dobrze KP i dlatego napisałem, o Walnym. Okres wypowiedzenia nie ma tu nic do rzeczy, a wątpliwości, że ktoś wypowiedzenie zasądzi istnieje zawsze - nawet po zwolnieniu dyscyplinarnym ze skutkiem natychmiastowym. Natomiast przeciąganie decyzji w nieskończoność, a przynajmniej na bliżej nieokreślony termin, skutkuje pobieraniem wynagrodzenia z naszych czynszów.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2144 dnia: Sierpnia 28, 2016, 12:57:00 »
Natomiast przeciąganie decyzji w nieskończoność, a przynajmniej na bliżej nieokreślony termin, skutkuje pobieraniem wynagrodzenia z naszych czynszów.

Nie bardzo rozumiem jakie przeciąganie masz tu na myśli. Procedury trwają i są realizowane. Nie da się wszystkiego zrobić na jednym posiedzeniu. Niekiedy nawet jest to prawnie nierealne. Rada zbiera się w określonych terminach i wtedy zapadają stosowne decyzje.

dlaczego piszesz bez nazwisk czy funkcji tychże członków zarządu.

Natomiast co do transparentności danych, to było już o tym tu: http://forum.police.info.pl/index.php?topic=11574.2085