Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1627486 razy)

Offline kanapowiec

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2100 dnia: Sierpnia 14, 2016, 00:57:48 »
Na którejś z stron przeczytałem że ktoś lubi jak ma w domu 20stopni. Spoko ja lubię w swoim mieszkaniu jak mam 26 stopni. I ta osoba powyżej co 22stopni niech płaci za siebie. To ciekawe jak to udowodnicie? Na każdym kaloryferze będą liczniki takie jak od wody? W końcu chcecie likwidacji podzielników. A może codzienne kontrole w mieszkaniach z termometrami. Wiem ankiety z pytaniem "Proszę podać preferowaną temperaturę w danych pomieszczeniach" albo każdy będzie miał automat przymocowany i po przekroczeniu 22 trzeba będzie wrzucać pieniądze jak w szpitalach.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2101 dnia: Sierpnia 14, 2016, 12:44:22 »
I moje ciepło już do tych sąsiadów nie przenika?
Po raz kolejny widać że nie jesteś trzeźwo myślący. Nie dociera do ciebie fakt że mieszkasz w bloku wielorodzinnym i sam się na to zgodziłeś kupując mieszkanie w spółdzielni że będziesz ponosił koszty dotyczące całego budynku a nie tylko twojej dziupli. Nie jesteś sam w bloku. Druga rzecz: ciepło zawsze przenika z pomieszczenia cieplejszego do zimniejszego a nie odwrotnie, więc gdy sąsiad bardziej ogrzewa mieszkanie to ty na tym korzystasz a on traci, ale tego zapewne tez nie jesteś w stanie pojąć. Poza tym, jeśli w twojej nieruchomości większość zgodzi się na rozliczanie od m2 to nie będziesz miał nic do powiedzenia. Ale będziesz miał wyjście, będziesz mógł zamienić się na mieszkanie w innej nieruchomości gdzie nadal będzie rozliczanie z podzielników. Przecież to dla ciebie żaden problem zamienić się na mieszkania, prawda?

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2102 dnia: Sierpnia 14, 2016, 14:09:50 »
Druga rzecz: ciepło zawsze przenika z pomieszczenia cieplejszego do zimniejszego a nie odwrotnie, więc gdy sąsiad bardziej ogrzewa mieszkanie to ty na tym korzystasz a on traci
Sam sobie zaprzeczyłeś. Skoro mieszkanie skrajne jest chłodne a ciepło przenika z cieplejszego do chłodniejszego to sąsiad mający wewnętrzne (cieplejsze) mieszkanie bedzię dogrzewał swoim ciepłem sąsiada mającego skrajne mieszkanie (chłodniejsze)

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2103 dnia: Sierpnia 14, 2016, 17:40:18 »
Sam sobie zaprzeczyłeś
Nie zaprzeczyłem sobie. Mieszkanie zewnętrzne jak sama nazwa wskazuje ma więcej ścian zewnętrznych przez które ciepło ucieka na zewnątrz a zatem musi być mocniej ogrzewane aby uzyskać tą samą temperaturę co mieszkanie środkowe, dodatkowo ciepło to przenika do mieszkania środkowego które dzięki temu zyskuje dodatkową izolację i nie musi zużyć tyle ciepła do uzyskania tej samej temperatury co mieszkanie zewnętrzne.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2016, 17:47:09 wysłana przez kryspin »

Offline TrzeźwoMyślący

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2104 dnia: Sierpnia 15, 2016, 07:34:49 »
Sam sobie zaprzeczyłeś
Nie zaprzeczyłem sobie. Mieszkanie zewnętrzne jak sama nazwa wskazuje ma więcej ścian zewnętrznych przez które ciepło ucieka na zewnątrz a zatem musi być mocniej ogrzewane aby uzyskać tą samą temperaturę co mieszkanie środkowe, dodatkowo ciepło to przenika do mieszkania środkowego które dzięki temu zyskuje dodatkową izolację i nie musi zużyć tyle ciepła do uzyskania tej samej temperatury co mieszkanie zewnętrzne.
Skoro musi być mocniej ogrzewane to je sobie mocniej ogrzewaj i nie każ obcym ludziom za to płacić. Nikt Ci pistoletu do głowy nie przystawia i nie każe tam mieszkać.Mamy wolny rynek i każdy może mieszkać gdzie mu się podoba i tam gdzie go stać. Twoje mieszkanie może być dla mojego co najwyżej izolacją, a ciepło przenika ode mnie do Ciebie bo Twoje ciepło idzie na zewnątrz przez  ściany zewnętrzne i dach bo jakbyś nie wiedział to powietrze cieplejsze ma mniejszą gęstość od zimniejszego i zawsze idzie w GÓRĘ nie w DÓŁ... I przeczytaj najpierw ustawę o własności lokali zanim będziesz nawoływał do ponoszenia kosztów Twojego ogrzewania przez innych ludzi. " Nieszczytowe lokale, położone na środkowych kondygnacjach budynku, np. drugim, trzecim czy czwartym piętrze i otoczone przez inne mieszkania, są jednak dodatkowo izolowane od warunków zewnętrznych – zarówno latem, gdy chcemy utrzymać w mieszkaniu niższą temperaturę, jak i zimą, gdy zależy nam na jego ogrzaniu. Dzięki temu średnioroczna amplituda temperatury w mieszkaniu środkowym jest mniejsza niż w lokalach skrajnych, co również wpływa na komfort termiczny mieszkańców." Rozumiem, że zgodnie z Twoim tokiem rozumowania to latem mam Ci dopłacać za klimatyzator żebyś za gorąco nie miał?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2016, 07:40:44 wysłana przez TrzeźwoMyślący »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2105 dnia: Sierpnia 15, 2016, 10:13:54 »
Nie zaprzeczyłem sobie. Mieszkanie zewnętrzne jak sama nazwa wskazuje ma więcej ścian zewnętrznych przez które ciepło ucieka na zewnątrz a zatem musi być mocniej ogrzewane...

Zaprzeczyłeś Kryspin. Zaprzeczyłeś! Z praw fizyki wynika, że to ciało o niższej temperaturze pobiera ciepło od ciała o wyższej. A nie na odwrót! A skoro twierdzisz, że Twoje mieszkanie szczytowe jest zimniejsze, to oznacza, że korzystasz z ciepła swojego grzejnika i z ciepła pochodzącego z grzejnika od sąsiada z mieszkania środkowego (cieplejszego). Zwłaszcza, że przez ściany zewnętrzne ciepło przenika znacznie wolniej niż przez wewnętrzne (oczywiście zależy to od wielu czynników). Tę zależność zdają się potwierdzać fakty, z których wynika, że wśród mieszkań z naliczonymi dużymi dopłatami zdecydowaną większość (ponad 2/3) stanowią mieszkania środkowe.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2106 dnia: Sierpnia 15, 2016, 12:45:34 »
skoro twierdzisz, że Twoje mieszkanie szczytowe jest zimniejsze, to oznacza, że korzystasz z ciepła swojego grzejnika i z ciepła pochodzącego z grzejnika od sąsiada z mieszkania środkowego
Kompletna bzdura. Mając mieszkanie zewnętrzne muszę korzystać z kaloryferów gdyż inaczej miałbym ziąb w mieszkaniu, dzięki temu że ja ogrzewam mieszkanie, sąsiedzi mający środkowe mieszania korzystają również z mojego ciepła, co więcej, wcale nie odkręcają kaloryferów i mają ciepło, więc powiedz mi jakim cudem maja ciepło w mieszkaniu? Chyba nie dogrzewają się energią kosmiczną tylko korzystają na tym że ja muszę ogrzewać bo nie mam innego wyjścia.


Tę zależność zdają się potwierdzać fakty, z których wynika, że wśród mieszkań z naliczonymi dużymi dopłatami zdecydowaną większość (ponad 2/3) stanowią mieszkania środkowe
Czyżby? Chętnie poznałbym oficjalne dane na ten temat. Ja natomiast znam wiele osób które miały wysokie niedopłaty i większość z nich ma mieszkania zewnętrzne.

Post Merge: Sierpnia 15, 2016, 14:13:11
Artykuł Stowarzyszenia ds rozliczania ciepła, warto poczytać zanim zacznie się pisać bzdury:


Masz ciepło w mieszkaniu? Za centralne płacisz za sąsiada
Jeśli masz oszczędnego sąsiada to rachunek za ogrzewanie zapłacisz za niego.
Czas rozliczeń ciepła we wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych, to moment, gdy zazwyczaj musimy głębiej sięgnąć do kieszeni. Większość osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych będzie musiało dopłacić, bo stała opłata ponoszona w comiesięcznym czynszu okaże się za mała.
 
 Ciepło to niestety nie jest ani prąd, ani gaz, ani woda, aby było można łatwo wyliczyć, ile go zużywamy. Przede wszystkim rachunek za ogrzewanie nie wyniesie zero nawet, jeśli przez cały sezon grzewczy będziemy mieć wyłączone grzejniki. Płacimy bowiem za to, ile GJ
energii cieplnej dostarczono do naszego budynku, a nie bezpośrednio do naszego mieszkania. W międzyczasie część ciepła ucieka, ogrzewa klatki schodowe bloku czy inne powierzchnie wspólne ale również przyległe mieszkania.
W większości budynków rachunek za ogrzewanie jest dzielony. Spółdzielnia czy wspólnota sprawdza ile wynosi faktura od dostawcy ciepła. Zazwyczaj około 60 proc. dzieli po równo między wszystkie lokale przyjmując za kryterium powierzchnię - im więcej mamy metrów kwadratowych tym większy rachunek płacimy.
 
 A co z pozostałymi 40 proc. kwoty za energię cieplną? Ta też jest dzielona pomiędzy poszczególne lokale, ale już nie po równo. Jaki będzie nasz udział w rachunku zależy od tego, ile energii potrzebowaliśmy do ogrzania naszego mieszkania.

 
 - W nowych budynkach ciepło jest dostarczane do mieszkań tak zwaną pętlą. To znaczy w podłodze na korytarzach są położone rury i od nich idzie odprowadzenie do mieszkania. Takie rozwiązanie umożliwia instalację liczników ciepła przypasowanych do poszczególnych lokali - mówi dr Kazimierz Dudziński, prezes Stowarzyszenia ds. Rozliczania Ciepła.
 
 Dzięki temu rozliczenie i sprawdzenie ile dany lokal wykorzystał GJ jest bardzo rzetelne. Niestety w większości polskich budynków są piony grzewcze idące od parteru do ostatniego piętra. To od nich odchodzą poszczególne gałązki rur często do kilku lokali na raz. Przy takim rozwiązaniu nie da się zamontować ciepłomierzy. Zamiast nich na każdym kaloryferze montuje się więc podzielniki ciepła.
 
 To małe
urządzenia, które sprawdzają, jaka jest temperatura wydzielana przez grzejniki. Co ważne nie są to liczniki – nie podlegają więc legalizacji! Odczyt z nich jest więc czysto umowny.
Muszą mierzyć nie tylko temperaturę na kaloryferze, ale także w pomieszczeniu. W przeciwnym wypadku także je łatwo oszukać - np. poprzez mały wiatraczek albo nawet otwarte okno.
 
 - Trzeba pamiętać, że termostat na kaloryferze ustawiony nawet na poziom 2 nie będzie oszczędny, jeśli zaraz obok niego otworzymy okno. To jest termostat, co oznacza, że on ma zapewnić stałą temperaturę. Jeśli więc w pokoju temperatura spada to on dostarcza do grzejnika więcej ciepła. Ustawienie go na poziomie 2 i wietrzenie mieszkania sprawi, że zużyjemy więcej energii niż przy zamkniętym oknie i włączeniu piątego poziomu - wyjaśnia prezes Stowarzyszenia ds. Rozliczania Ciepła.

 
 To dlatego często może nam się wydawać, że byliśmy oszczędni, a rachunek od zarządcy nieruchomości zawiera sporą niedopłatę. Niestety nie tylko od nas zależy, ile zapłacimy za ciepło.
 
 - Zdarza się, że ilość naliczonych impulsów jest o kilka razy większa niż średnia w budynku. Właściciel mieszkania ma dużą nadpłatę, więc zwraca się o ponowne przeliczenie. Najczęściej okazuje się, że podzielniki ciepła działają poprawnie, natomiast takie mieszkanie stało się źródłem ciepła dla sąsiadów, którzy nie włączali kaloryferów. Szczególnie dotyczy to mieszkań usytuowanych na parterze albo na szczycie budynku.
Najczęściej ustalając zaliczkę stosuje się wskaźnik cena za metr kwadratowy na miesiąc. Średnio jest to około 2,5 zł. Natomiast są lokale, w których cena za ciepło spada do 1,5 zł za miesiąc i takie, w których ten współczynnik rośnie do 6-7 zł. Ci pierwsi mają wyłączone kaloryfery i 18 stopni Celsjusza. U drugich kaloryfery grzeją na maksa, a temperatura wynosi 23 stopnie. To właśnie dzięki temu w miarę ciepło mają też ich sąsiedzi.
 
 To wina podzielników ciepła.. Trudno bowiem zmierzyć jak przenika ciepło przez ściany i ile korzystamy na tym, że sąsiad ma włączone grzejniki.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2016, 14:13:11 wysłana przez kryspin »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2107 dnia: Sierpnia 15, 2016, 14:49:25 »
Kompletna bzdura.
Chętnie poznałbym oficjalne dane na ten temat.

Oficjalne dane sezonu 2012/2013: liczba mieszkań, w których wystąpiły niedopłaty większe niż 400 zł to....... 416 mieszkań. Liczba mieszkań skrajnych/szczytowych mieszcząca się w tej liczbie to...... 139 mieszkań!!! Stanowi to ok. 15-16 %. ogółu mieszkań skrajnych/szczytowych i ok. 1/3 mieszkań z dopłatą jak wyżej.
Zatem wybacz, ale jeżeli ktokolwiek głosi tu bzdury, to na pewno nie ja...

...sąsiedzi mający środkowe mieszania korzystają również z mojego ciepła, co więcej, wcale nie odkręcają kaloryferów i mają ciepło,...

I to jest właśnie klasyczna bzdura! Często głoszona bez poparcia jakimkolwiek faktem. Gdyby tak było, to nikt z środkowych mieszkań nie miałby żadnych dopłat!!!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2108 dnia: Sierpnia 15, 2016, 15:38:31 »
jeżeli ktokolwiek głosi tu bzdury, to na pewno nie ja
Czyli twoim zdaniem mieszkania zewnętrzne mają korzystniejsze położenie niż środkowe? Ciekawa teoria. Jakoś opinie specjalistów z dziedziny ciepłownictwa przeczą tej teorii. Widać że nawet nie czytasz tych opinii, choćby tej którą zamieściłem powyżej. Rozumiem że opinie rzeczoznawców również uważasz za bzdury.
Dane które przedstawiłeś nie dowodzą temu że mieszkania zewnętrzne są dogrzewane przez wewnętrzne. Czy brałeś pod uwagę fakt iż osoby które mają zewnętrzne mieszkania mogą się dogrzewać np grzejnikami elektrycznymi w obawie przed niedopłatami? Jedno jest pewne: podzielniki nie powinny być stosowane gdyż nie są to przyrządy pomiarowe a rozliczanie kosztów ciepła na ich podstawie to kompletna fikcja co również potwierdzają opinie specjalistów z dziedziny CO.
Kończę już polemikę w tym temacie bo widzę że to nie ma sensu. Mam nadzieję że Rada Nadzorcza będzie podejmować decyzje jako całość nie sugerując się jedynie prywatnym zdaniem przewodniczącego. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2016, 16:28:21 wysłana przez kryspin »

Offline Matylda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2109 dnia: Sierpnia 15, 2016, 16:42:51 »
Ta dyskusja na temat przenikania lub nie przenikania ciepła jest oczywiście bardzo ciekawa tylko szkoda,  że do niczego nie prowadzi . Fakt jest taki , że ponad 80 % mieszkań ma wzroty w związku z rozliczeniem sezonu grzewczego. W jaki więc sposób chcecie ich zmusić do przejścia na rozliczanie od metra , biorąc pod uwagę że aby taki sposób był przyjęty jest konieczność zebrania odpowiedniej liczby podpisów itd.
Należy się raczej skupić nad udoskonaleniami sposobu rozliczania np. zmianami podzielnikow , glowic czy wprowadzeniem odpowiedniego ryczałtu  ( nad szczegółami powinni zastanowić sie specjslisci w tej dziedzinie ) , tak aby nie dopuszczac do nieracjonalnie wysokich doplat i sytuacji w ktorej ludzie nie moga normalnie funkcjonowac np. strach przed wywietrzeniem mieszkania zima z obawy przed " wlaczeniem sie systemu " itp.
Natomiast nakazanie ludziom płacenia od metra w sytuacji gdy co roku wiekszosc z nich notuje nadplaty to na pewno nie przejdzie . I po co to wszystko ... aby PECowi kabze nabjac ?

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2110 dnia: Sierpnia 15, 2016, 17:39:57 »
Oficjalne dane sezonu 2012/2013: liczba mieszkań, w których wystąpiły niedopłaty większe niż 400 zł to....... 416 mieszkań. Liczba mieszkań skrajnych/szczytowych mieszcząca się w tej liczbie to...... 139 mieszkań!!! Stanowi to ok. 15-16 %. ogółu mieszkań skrajnych/szczytowych i ok. 1/3 mieszkań z dopłatą jak wyżej.
Może czegoś nie rozumiem, ale mieszkań szczytowych jest dużo mniej niż tych "środkowych". Z moich informacji (w rozmowach z sąsiadami) wynika, że niedogrzane są także lokale parterowa i te, jak i szczytowe, dogrzewane są elektrycznie. Jest to "wynik" rozmów/próśb z poprzednia władzą SM.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2111 dnia: Sierpnia 15, 2016, 17:47:31 »
Tylko, że przy rozliczeniu z metra nie będzie kosztów obsługi podzielników.  I jak wszyscy będą grzać, ( tylko rozsądnie, zamkną grzejnik, a następnie otworzą okno ) to szczytowe mieszkania będą dogrzane. a koszty będą podobne i ciepło w domku bez  obaw o astronomiczne dopłaty.

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2112 dnia: Sierpnia 15, 2016, 21:11:19 »
Tylko, że przy rozliczeniu z metra nie będzie kosztów obsługi podzielników.  I jak wszyscy będą grzać, ( tylko rozsądnie, zamkną grzejnik, a następnie otworzą okno ) to szczytowe mieszkania będą dogrzane. a koszty będą podobne i ciepło w domku bez  obaw o astronomiczne dopłaty.

Wszystko było by ok, tylko jest wciąż problem z głowicami.Nie da rady przewietrzyć mieszkania nawet gdy zamkniemy głowice, bo po otwarciu okna włączą nam się same kaloryfery (zadziała termostat w głowicy). Miały być wymienione głowice, jak na razie jest cisza w tym temacie.... a sezon coraz bliżej.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2113 dnia: Sierpnia 15, 2016, 22:13:29 »
Miały być wymienione głowice, jak na razie jest cisza w tym temacie....

Nie taka znowu cisza. Zapis o przymusie ich stosowania został z regulaminu usunięty. Wniosek do zarządu o ich wymianę uchwalony. Pozostaje tylko kwestia ich wymiany a to zależne jest od dostępności środków.

Należy się raczej skupić nad udoskonaleniami sposobu rozliczania np. zmianami podzielnikow , glowic czy wprowadzeniem odpowiedniego ryczałtu  ( nad szczegółami powinni zastanowić sie specjslisci w tej dziedzinie ) , tak aby nie dopuszczac do nieracjonalnie wysokich doplat i sytuacji w ktorej ludzie nie moga normalnie funkcjonowac

Podzielam Twoje zdanie! Zwłaszcza, że upór jednokierunkowy raczej nigdy nie znajdzie wystarczająco dużo zwolenników.

Może czegoś nie rozumiem, ale mieszkań szczytowych jest dużo mniej niż tych "środkowych".

Oczywiście, że jest mniej (szczytowe stanowią ok 1/4) ale to nie zmienia faktu, że większość z nich nie ma problemu z dopłatami. 2/3 mieszkań z dopłatami to jednak mieszkania środkowe a to jest sprzeczne z propagowanymi tu często teoriami.

Z moich informacji (w rozmowach z sąsiadami) wynika, że niedogrzane są także lokale parterowa

Większość tych mieszkań bywała niedogrzewana nie z powodu dużych strat ciepła, lecz z bojaźni używania grzejników w obawie o kominowe dopłaty. Likwidacja tych kominów sprawi, że problem zniknie.

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2114 dnia: Sierpnia 16, 2016, 02:17:30 »
A ja mam pytanie co z przetargiem na wymianę podzielników na super nowoczesne z odczytem radiowym i wydanie z naszych pieniędzy około miliona zł. Z tego co pamiętam była złożona petycja do zarządu o unieważnienie tego przetargu której inicjatorem był Pan Dudek, obecny przewodniczący Rady Nadzorczej i pod którą sporo osób się podpisało, między innymi ja. Mam nadzieję że Rada Nadzorcza już wycofała ten chory pomysł montażu nowych podzielników i wywalenia grubych pieniędzy z naszych portfeli? Dla przypomnienia cytuję to co pisał Pan Dudek:

No i taka mała ciekawostka, jak to stare władze na odchodne chcą jeszcze cichaczem wydatkować nasze pieniądze i to na niebagatelna sumę. Śpieszą się tak z tym wydatkiem, aby zdążyć jeszcze przed Walnym i odwołaniem grożącym im po walnym. Zobaczcie sami:
http://www.komunikaty.pl/komunikaty/p/Przetargi/5744248/przetarg+na+demontaz+istniejacych+podzielnikow
Wątpliwości związanych z tym przetargiem jest całe mnóstwo! Podobnie rzecz się ma do całokształtu zarządzania naszym majątkiem. Ten przetarg powinien i musi być unieważniony i z takim żądaniem w imieniu spółdzielców wystąpimy do zarządu. Mam nadzieję, że z uzyskaniem poparcia dla takiego żądania nie będzie problemu. Inaczej czeka nas utopienie w błocie sporych kwot pieniężnych. Co nie jest bez znaczenia wobec wciąż rosnących kosztów z tytułu przegrywanych procesów sądowych. Wczoraj otrzymałem, jeszcze oficjalnie nie potwierdzoną, informację o kolejnej sprawie sądowej przegranej przez zarząd. Produkcja niepotrzebnych kosztów trwa więc w najlepsze. Podobnie rzecz ma się z tym przetargiem! Już fakt, że informacji o tym przetargu nie ma na oficjalnej stronie internetowej SM Chemik (i to zarówno na jej starej wersji jak i na nowej) daje dużo do myślenia. Poza tym sztab koordynacyjny i typowani przez spółdzielców kandydaci do nowej RN wielokrotnie zapowiadali zmiany w obowiązujących regulaminach. W związku z tym przeprowadzenie zadania w skali określonej przetargiem jest niedopuszczalne z punktu ekonomicznego. Po zmianach wiele kaloryferów może wylądować na złomie i nie ma sensu inwestować w montaż na nich podzielników! Zapowiadane były też zmiany w całym systemie dystrybucji i rozliczania, co również skutkować może zbędnością takich wydatków. Apelujemy zatem do zarządu o unieważnienie przetargu w takim zakresie. Przynajmniej do czasu odbycia Walnych Zgromadzeń i wyboru nowej Rady Nadzorczej! Jeżeli unieważnienie przetargu bądź odsunięcie go w czasie nie nastąpi, podejmiemy odpowiednie kroki, aby taki skutek spowodować!