Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613831 razy)

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2115 dnia: Sierpnia 16, 2016, 11:35:41 »
Wycofacie pozwy z sądu, to wystarczy na głowice, ja mogę wymienić na własny koszt.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2116 dnia: Sierpnia 17, 2016, 11:41:53 »
Czytam od dłuższego czasu ten wątek i niestety muszę przyznać smutkiem, że coraz mniej rozumiem.
Potwierdza się teoria, że gdzie dyskutuje dwóch Polaków tam są trzy racje i każda racja jest "najmojsza " ...
Czy zamiast tworzyć od podstaw jakieś nowe metody rozliczeń, nie można byłoby skorzystać z istniejących rozwiązań dobrze funkcjonujących w innych spółdzielniach? Nawet nie trzeba byłoby długo szukać bo obok naszego podwórka rozliczana jest Spółdzielnia  Odra , ja jakoś nie słyszę by mieszkańcy z Odry narzekali na system . Czyżby system naliczania w tej spółdzielni był chroniony patentem, że nie można go zastosować w Chemiku ????
Myślę, że nie brakuje też innych spółdzielni , które są w miarę rozsądnie rozliczanie. Może zamiast tracić czas na jałowe dyskusje , które robią coraz gorsze wrażenie , warto poszukać pozytywnych przykładów i po prostu przenieść go na nasz grunt???

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2117 dnia: Sierpnia 17, 2016, 11:57:53 »
Czytam od dłuższego czasu ten wątek i niestety muszę przyznać smutkiem, że coraz mniej rozumiem.
Potwierdza się teoria, że gdzie dyskutuje dwóch Polaków tam są trzy racje i każda racja jest "najmojsza " ...
Czy zamiast tworzyć od podstaw jakieś nowe metody rozliczeń, nie można byłoby skorzystać z istniejących rozwiązań dobrze funkcjonujących w innych spółdzielniach? Nawet nie trzeba byłoby długo szukać bo obok naszego podwórka rozliczana jest Spółdzielnia  Odra , ja jakoś nie słyszę by mieszkańcy z Odry narzekali na system . Czyżby system naliczania w tej spółdzielni był chroniony patentem, że nie można go zastosować w Chemiku ?
Myślę, że nie brakuje też innych spółdzielni , które są w miarę rozsądnie rozliczanie. Może zamiast tracić czas na jałowe dyskusje , które robią coraz gorsze wrażenie , warto poszukać pozytywnych przykładów i po prostu przenieść go na nasz grunt???
Dokładnie tak! Zgadzam się z Tobą i dodać można z naszego podwórka SM Nauczyciel. Wiwm, ze to mikro (w stosunku do naszej) SM, ale się dogadali.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2118 dnia: Sierpnia 17, 2016, 13:59:10 »
Jorka - system rozliczania w Odrze żadnym patentem chroniony nie jest. Po prostu w chemiku co jeden to mądrzejszy - poczynając od nowo wybranej rady.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2119 dnia: Sierpnia 18, 2016, 17:34:55 »
To ja zadam jedno pytanie. Kiedy przejdziemy na taki sam system rozliczania jak w Odrze?
Mam nadzieję, że otrzymam odpowiedź zrozumiałą.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2120 dnia: Sierpnia 18, 2016, 19:01:40 »
A kto Ci obiecał że w ogóle przejdziemy?

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2121 dnia: Sierpnia 18, 2016, 19:32:10 »
To ja zadam jedno pytanie. Kiedy przejdziemy na taki sam system rozliczania jak w Odrze?
Jak się dwie niedziele do kupy zejdą.
Za duże lobby w nowej radzie na rzecz ogrzewania mieszkań elektrogrzejnikami oraz sprzętem DVD oraz montowania nad kranem podgrzewaczy na wodę.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2122 dnia: Sierpnia 18, 2016, 19:32:35 »
Robert1995, to zadam inaczej pytanie. Kiedy będzie zmiana na lepsze?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2123 dnia: Sierpnia 18, 2016, 19:58:46 »
Też czekam na zmiany ale zdaję sobie sprawę, że nie da się wszystkiego zmienić w miesiąc czy dwa. Bardziej martwi mnie fakt, że nowi członkowie RN nie potrafią mówić jednym głosem. Nie wróży to dobrze...
Żeby nie wyszło jak w piosence - "wszyscy zgadzamy się ze sobą a będzie nadal tak jak jest".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2016, 20:01:08 wysłana przez robert1995 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2124 dnia: Sierpnia 18, 2016, 20:26:28 »
Niekoniecznie musimy brać przykład z Odry. Możemy wziąć przykład ze spółdzielni "Nauczyciel". Tam nigdy nie mieli podzielników i nie chcą ich mieć. Płacą od m2 mniejsze zaliczki niż my i mają zwroty więc nie rozumiem tych wszystkich malkontentów którzy rzekomo nie chcą płacić za cudze tylko za swoje. Za ciepło nie da się płacić tak jak za prąd bo nie można dokładnie zmierzyć ile kto zużył tego ciepła więc po co ten bezsensowny upór aby nadal stosować podzielniki i płacić nie tylko za ciepło ale i za dzierżawę podzielników,odczyty i rozliczanie. Na moje zadane wcześniej pytanie co z bezsensownym przetargiem na montaż radiowych podzielników i ich obsługę za ok milion złotych który miał być unieważniony brak odpowiedzi a przecież przewodniczący nowej Rady był inicjatorem petycji o unieważnienie tego przetargu. Czyżby zmienił zdanie i skumał się z Szostakiem który nadal panoszy się w spółdzielni? Mam nadzieję że Rada Nadzorcza nie zafunduje nam kolejnego sezonu z drogimi podzielnikami?

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2125 dnia: Sierpnia 19, 2016, 09:21:24 »
Mam nadzieję że Rada Nadzorcza nie zafunduje nam kolejnego sezonu z drogimi podzielnikami?
Spoglądając na kalendarz, ja nie jestem takim optymistą (w tym przypadku).
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2126 dnia: Sierpnia 19, 2016, 09:38:20 »
Mam nadzieję że Rada Nadzorcza nie zafunduje nam kolejnego sezonu z drogimi podzielnikami?
Spoglądając na kalendarz, ja nie jestem takim optymistą (w tym przypadku).
W sumie to na początku już mówili, że w tym sezonie mogą się nie wyrobić z wprowadzeniem zmian. To nie zeszyt, który po prostu się zamyka i jedzie dalej, koniec historii. Myślałem tylko, że nie będzie rozłamu w RN. Ten chce plomby, tamten nie, ten demontuje grzejniki, drugi nie pozwala. A tak pięknie śpiewali jednym głosem.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2127 dnia: Sierpnia 19, 2016, 09:51:22 »
. A tak pięknie śpiewali jednym głosem.
Jak Wałęsa i jego 100 milionów. 

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2128 dnia: Sierpnia 19, 2016, 11:10:54 »
Myślałem tylko, że nie będzie rozłamu w RN.
Taki nasz narodowy "przywilej" - dwóch Polaków, trzy zdania.

Ten chce plomby, tamten nie, ten demontuje grzejniki, drugi nie pozwala.
Co tu pozwalać! Bierzmy przykłady i rozwiązania sprawdzone w sąsiedzkich SM.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2129 dnia: Sierpnia 19, 2016, 12:19:02 »
Bo przewodniczący nowej rady nie udziela odpowiedzi na nie wygodne pytania, on woli rozpisywać się na temat metod rozliczenia ciepła wymyślonych przez niego jak by nasza spółdzielnia nie mogła przyjrzeć się innym spółdzielnią w których nie ma tego problemu i na nich się wzorować.                               

Panie przewodniczący Dudek mam do pana 3 krótkie pytania i my spółdzielcy oczekujemy konkretnych odpowiedzi

 1)Czy zostały wręczone wypowiedzenia etatowym członkom zarządu tj. Szostak, Zielińska, obowiązuje ich 3-miesięczne wypowiedzenie
2) Czy unieważniono przetarg na wymianę podzielników ?
3) I czy to prawda że dogadał pan się ze starym zarządem i zostają oni na swoich stanowiskach