Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1626208 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1245 dnia: Lutego 12, 2016, 11:08:27 »
Te władze trzeba wymienić w całości i dopiero wtedy trwałe uzdrowienie systemu będzie możliwe. Uzdrowienie! A nie chwilowa pigułka znieczulająca!
Wojtku,piszę bez złośliwości - lecz żeby przekonać nieprzekonanych trzeba dać im argumenty w postaci pomysłów na "trwałe uzdrowienie systemu" - mnie przekonywać nie trzeba - inaczej będzie i pozostanie to sloganem wyborczym. Wszelkie powyższe posty brzmią tak, jakby po (zakładam, że tak będzie) wyborach, gdzie nastanie nowa władza SM, obudzimy się w "krainie (SM Chemik) wszelkiej szczęśliwości" i zapanuje spółdzielnia dobroci wraz z nowymi władzami. Rozumiem, że będzie rzetelny, sprawiedliwy podział kosztów CO, wody itp. oraz działania władz SM na korzyść spółdzielców,a nie tylko korzyść ww. władz SM. Rozumiem także, iż nowe władze brać będą dobre wzorce z innych sprawdzonych systemów - chociażby w SM Odra -, jak opłaty za CO bez podzielników, jednak tańszych dla spółdzielców itp.   
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1246 dnia: Lutego 12, 2016, 11:35:02 »
Dla osób które mają sprawy w Sądzie o koszty za CO przedstawiam wyrok Sądu który stwierdza iż można domagać się od spółdzielni nienależnie pobranych zawyżonych opłat za CO nawet w przypadku już dokonania tych opłat i to na kilka lat wstecz. Potwierdza to również uchwała Sądu najwyższego.
Link do artykułu na ten temat: http://slonecznystok.pl/spoldzielczosc/orzeczenia/item/1358-pokrzywdzeni-blednym-rozliczaniem-kosztow-c-o-moga-dochodzic-zwrotu-nadplat.html
Link do wyroku: http://slonecznystok.pl/spoldzielczosc/orzeczenia/item/download/151_e72d62d687127bc60490100abb61a9ad.html
Link do uchwały Sądu najwyższego: http://slonecznystok.pl/spoldzielczosc/orzeczenia/item/download/152_19dd91f93e7f6fa780b5e2187c634185.html
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1247 dnia: Lutego 12, 2016, 12:19:22 »

Witam.Byłem dziś w spółdzielni i to będzie od m2 i tyle a nie plus jeszcze z ryczałtu jak starczy kasy z zaliczki  to albo zwrot albo dopłata zależy od węzła to tak jak w Odrze mają wiec będzie dobrze
[/
I bardzo dobrze Ci odpowiedzieli "jak wystarczy kasy z zaliczki". Ja po ostatnim okresie rozliczeniowym wiem, ze nie wystarczy - uchwała 106/2015. Miesięczna opłata ryczałtowa za pomieszczenia nieopomiarowane  6,74!

Post Merge: Lutego 12, 2016, 10:43:51
Ja w poniedziałek napisze oficjalne pismo z prośba o symulacje kosztów w wersji ryczałtowej. W Spółdzielni dostajesz rożne informacje a wszystko zależy od tego z kim akurat rozmawiasz.
Skad Ty bierzesz ryczałt jak ma być od m2?

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


Offline kij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1248 dnia: Lutego 12, 2016, 13:44:23 »
2,26 to zaliczka - tak? Tak. Jest nawet w piśmie od Spółdzielni. Pózniej przelicza czy Twoja zaliczka wystarczyła czy nie. Na jakiej podstawie? Moim zdaniem na podstawie wszystkich zebranych kosztów i podzielenia przez m2. Czyli rzeczywista opłata za m2 moze byc duzo wyższa tak? A o ile wyższa wiesz?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1249 dnia: Lutego 12, 2016, 15:26:40 »
Wojtku,piszę bez złośliwości - lecz żeby przekonać nieprzekonanych trzeba dać im argumenty w postaci pomysłów na "trwałe uzdrowienie systemu"

Spoko! Ja fochów z takich powodów nie strzelam…  ;)
Moim zdaniem podstawą trwałego uzdrowienia systemu jest dobór właściwych ludzi na właściwe miejsca. I to by w sumie już gwarantowało te uzdrowienie. Natomiast jeżeli chodzi o kalejdoskop przedsięwzięć, które należałoby podjąć w celu uzdrowienia sytuacji w dziedzinie ogrzewania, to wg mnie należy:
- znowelizować regulamin rozliczania kosztów oraz usunąć z niego zapisy nakładające na spółdzielców przymus stosowania urządzeń powodujących marnotrawienie ciepła,
- zdelegalizować plomby na głowicach (są zbędne)
- wymienić głowice RAW 5116 na głowice RAW 5115 lub pozostawić wybór tego urządzenia do decyzji każdego spółdzielcy, ale w uzgodnieniu z zarządem,
- opomiarować ciepłomierzami każdy budynek,
- wybór systemu rozliczania pozostawić do decyzji mieszkańców każdego budynku,
- nakazać usunięcie zaworów odcinających zamontowanych na przewodach odpływowych z grzejnika, w przypadku rozliczania ciepła wg podzielników,
-  opracować system podziału kosztów dla budynków opomiarowanych, oparty na algorytmie dzielącym te koszty w oparciu o oszacowane zużycie ciepła w danym sezonie (wyeliminować dotychczasowy podział kosztów oparty na stałej proporcji podziału)
- nie blokować właścicielom mieszkań demontażu zbędnych dla nich grzejników,
- przeanalizować i zweryfikować rozliczenia z PEC-em,
- oraz urealnić wiele innych spraw, które wynikną w trakcie prac nad wymienionymi powyżej.
Oczywiście wszystkie mankamenty wyłapane w trakcie prac nad tymi zagadnieniami rozstrzygać należy na korzyść mieszkańców.
Jak widzisz jest to tylko skrót  zadaniowy, dotyczący zaledwie jednej dziedziny - grzewczej. A w innych dziedzinach jest również wiele do zrobienia.
Trzeba też pilnie przywrócić poprawne relacje zarządu i RN ze spółdzielcami, czyli ponownie sprowadzić te organy roli służebnej wobec właścicieli mieszkań. I o tym wszystkim rozmawiamy na spotkaniach.   

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1250 dnia: Lutego 12, 2016, 15:37:16 »
2,26 to zaliczka - tak? Tak. Jest nawet w piśmie od Spółdzielni. Pózniej przelicza czy Twoja zaliczka wystarczyła czy nie. Na jakiej podstawie? Moim zdaniem na podstawie wszystkich zebranych kosztów i podzielenia przez m2. Czyli rzeczywista opłata za m2 moze byc duzo wyższa tak? A o ile wyższa wiesz?
W Odrze jest 1.8 do 2zł I pierwszego roku się ludzie bali i mieli 600zł zwrotu a w tym roku 300 i moim zdaniem w Chemiku powinno być też już dawno ja ankiete podpisuje na TAK w Odrze nie pamiętam czy jest od bloku czy od węzła ale ludzie zadowoleni

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1251 dnia: Lutego 12, 2016, 15:48:28 »
Ja też jestem na TAK jeśli chodzi o rozliczanie kosztów CO od m2. Ale to nie powinno zamykać sprawy. Jestem również tak jak Wojtek za działaniami w celu wyrzucenia towarzyszy wzajemnej adoracji z pałacyku przy Roweckiego 42.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1252 dnia: Lutego 12, 2016, 15:51:24 »
Moja odpowiedz na ankietę będzie taka " Na najbliższym walnym zebraniu będę głosował za odwołaniem Rady Nadzorczej i zarządu SM" jak to się powiedzie to złożę wniosek o koszty  zapłacenia za wszystkie rozprawy sądowe z własnej kieszeni członków rady i zarządu.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1253 dnia: Lutego 13, 2016, 09:37:38 »
Nie dajmy się zwieść zwykłym chwytom marketingowym, że tak to  ujmę.
Jedynym rozwiązaniem jest pogonić towarzystwo o co przez długi czas się staramy i co długo planujemy.
Wywalić, zdeptać a na końcu utopić, czyli coś na wzór tego co dokładnie robią z nami.
Co nam da rozliczanie od m kw. jeśli zawory będą otwierały się same zaraz po otwarciu okna.
Zgodzę się na coś takiego dopiero gdy wymienią głowice na prawidłowe ale o to mam nadzieję zabiegac z nowym zarządem i z nową rn
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline arek5

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1254 dnia: Lutego 13, 2016, 10:36:58 »
Ja jestem dwa razy na TAK, czyli rozliczanie wg m2 i odwołaniem obecnego zarządu.
Jak już kilku pisało wcześniej w SM Odra rozliczanie zdało pomyślnie egzamin. Moi wszyscy znajomi mieszkający w zasobach Odry chwalą sobie ten system. Co więcej nawet ci co mają mniejsze zwroty, bo wola mieć spokój i ciepły blok a nie biegać i sprawdzać czy już nabilo im tysiące jednostek. Oczywiscie u nas do pełni szczęścia konieczna jest wymiana  głowic, aby przy wietrzeniu nie było zbędnego zużycia ciepła. Miejmy też na uwadze, że zimy są coraz cieplejsze i w związku z tym jednostki na podzielnikach będą coraz droższe, a wpadka z dużym zużyciem stanie się bardziej prawdopodobna dla mieszkań wewnętrznych, gdy któryś z domowników zapomni zamknąć okna przed wyjściem z domu.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1255 dnia: Lutego 13, 2016, 12:17:23 »
Też jestem za rozliczaniem od m2 pod warunkiem że to rozliczenie będzie rzetelne to znaczy na podstawie faktury a nie koszt wzięty z kosmosu i rozliczany osiedlami. Mam propozycję, skoro na danej nieruchomości musi się zgodzić 50% +1 mieszkanie aby przejść na rozliczanie od m2, to może zebrać się w 2 lub 3 osoby które się przejdą po wszystkich mieszkaniach w danej nieruchomości i zbiorą wypełnione ankiety na TAK, następnie trzeba by było zrobić kopie tych ankiet żeby w spółdzielni potwierdzono ich złożenie na kopiach, to dla zabezpieczenia aby zarząd nie zachachmęcił że nie było wymaganej większości. Trzeba jednak pamiętać że niektóre nieruchomości składają się z wielu bloków, ale są też i jednoblokowe więc tam byłoby łatwiej. A tak poza tym też jestem na TAK za odwołaniem obecnej Rady Nadzorczej i Zarządu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2016, 12:20:17 wysłana przez kryspin »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1256 dnia: Lutego 13, 2016, 12:22:02 »
Co nam da rozliczanie od m kw. jeśli zawory będą otwierały się same zaraz po otwarciu okna.

Nika! Cieszy mnie to, że potrafisz patrzeć na sprawę pragmatycznie i rozumiesz o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Masz absolutną rację! Bez sensu jest wprowadzać ryczałt w sytuacji, gdy pozostawia się gówniane urządzenia, które marnotrawią ciepło bez względu na to, czy tego chcemy, czy nie!

Zgodzę się na coś takiego dopiero gdy wymienią głowice na prawidłowe ale o to mam nadzieję zabiegac z nowym zarządem i z nową rn

Ja też uważam, że o wszelkich zmianach systemu rozliczeń można będzie po ludzku rozmawiać dopiero wtedy, gdy niekompetentnych i aroganckich członków władz zastąpią ludzie pragmatyczni, otwarci i nastawieni na służbę dla nas. To co obecnie proponuje ten zarząd to nic innego, jak zamiana bagna na bajoro.
Dlaczego tak uważam?
Dla mnie odpowiedź jest prosta. Jeżeli mam przechodzić na taki ryczałt (od metra), to wybieram inne rozwiązanie. Na rynku dostępne są ciepłomierze w cenie już ok. 400 zł za sztukę. Mam trzy kaloryfery (bez łazienki która liczona jest w kosztach stałych), z których jeden można z powodzeniem zlikwidować (kuchnia). Koszt ciepłomierzy na dwa pozostałe to wydatek niewiele ponad 800 zł. Nie mam nic przeciwko temu żeby zakupić je na mój własny koszt (wydatek zwróci mi się po jednym sezonie, góra po dwóch) i mieć psychiczny oraz  ekonomiczny komfort, że od tej pory płacił będę jedynie za to, co faktycznie zużyję. Wtedy nawet te gówniane głowice mogę wymienić na własny koszt na prawidłowe ( jedna to koszt 20-30 zł). Jestem tego zdania, że jeżeli mamy wprowadzać rozliczanie zryczałtowaną stawką od metra kwadratowego, to trzeba dać szansę takim jak ja (a w spółdzielni jest takich ludzi całe mnóstwo) abyśmy nie musieli łożyć na marnotrawstwo. Jeżeli zatem chcemy iść w kierunku rozsądku i nowoczesności to dajmy ludziom wybór: kto chce ryczałt, to niech ma ryczałt, a kto zamontuje sobie ciepłomierze (nie mylić z podzielnikami) rozliczany będzie od zużycia. Wtedy zmiana będzie miała jakiś sens. Odstąpmy wreszcie od metod upierdliwego narzucania rozwiązań na rzecz autentycznego, uzasadnionego i swobodnego wyboru. Przy czym przedstawiłem tu jedynie jedną z wielu dostępnych możliwości. Istnieją jeszcze inne i wszystkie lepsze od tych, które ma do zaoferowania obecna władza SM!!!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1257 dnia: Lutego 13, 2016, 12:39:41 »
I znowu mieszanie pojęć. Co Wy z tym ryczałtem? Rozliczanie od m2 to nie ryczałt. A poza tym dajmy możliwość wyboru ludziom czy chcą normalnie ogrzewać mieszkania czy siedzieć w kufajach i liczyć na zwroty. Mamy dobry przykład Odry gdzie rozlicza się od m2 i ludzie są zadowoleni. To że trzeba zmienić Zarząd i Rade to jasne, ale nie brnijmy dalej w tym podzielnikowym gównie. Przy rozliczaniu od m2 odpadną również koszty obsługi podzielników.

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1258 dnia: Lutego 13, 2016, 15:17:39 »
I znowu mieszanie pojęć. Co Wy z tym ryczałtem? Rozliczanie od m2 to nie ryczałt. A poza tym dajmy możliwość wyboru ludziom czy chcą normalnie ogrzewać mieszkania czy siedzieć w kufajach i liczyć na zwroty. Mamy dobry przykład Odry gdzie rozlicza się od m2 i ludzie są zadowoleni. To że trzeba zmienić Zarząd i Rade to jasne, ale nie brnijmy dalej w tym podzielnikowym gównie. Przy rozliczaniu od m2 odpadną również koszty obsługi podzielników.
Bardzo fajnie pan napisał dosadnie jak trzeba ja mam przykład  z Odry.Rodzice zadowolonieni od 300-600 zwrotu .Pozdrawiam

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1259 dnia: Lutego 13, 2016, 17:01:49 »
Cytat: kryspin w Dzisiaj o 12:39:41
I znowu mieszanie pojęć. Co Wy z tym ryczałtem? Rozliczanie od m2 to nie ryczałt. A poza tym dajmy możliwość wyboru ludziom czy chcą normalnie ogrzewać mieszkania czy siedzieć w kufajach i liczyć na zwroty. Mamy dobry przykład Odry gdzie rozlicza się od m2 i ludzie są zadowoleni. To że trzeba zmienić Zarząd i Rade to jasne, ale nie brnijmy dalej w tym podzielnikowym gównie. Przy rozliczaniu od m2 odpadną również koszty obsługi podzielników.
Bardzo fajnie pan napisał dosadnie jak trzeba ja mam przykład  z Odry.Rodzice zadowolonieni od 300-600 zwrotu .Pozdrawiam

Co wy z tą Odrą? Mieszkańcy SM Odra mają głowice załączające się od 8*C, a nam zamontowano od 16*C. Mieszkańcom Odry nie załącza się grzejnik podczas wietrzenia mieszkania jak nam.