Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613354 razy)

Offline izadi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #480 dnia: Października 15, 2014, 13:32:36 »
Mam prośbę do osób, które dostały rozliczenia za czerwona kurki - ile "szanowna" spółdzielnia policzyła Wam za m2. Ciekawa jestem jaką mają stawkę ryczałtu

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #481 dnia: Października 15, 2014, 13:46:01 »
Właśnie przyszło rozliczenie kosztów ogrzewania ... opłata ryczałtowa za "czewrowne kurki" 3600 zł do zapłaty za dwa pomieszczenia !
Wysłali wcześniej pismo o takim rozliczeniu?
Taaa.U nas po odjęciu zaliczek prawie 7000 za 3 pokoje i kuchnię.
Co najlepsze ryczałt razy metry kwadratowe razy 12,tak jakby sezon grzewczy trwał okrągły rok....

Do mnie wczoraj jeszcze nie dotarli z rozliczeniem :( , a bardzo jestem ciekawa, co mi w tym roku "wykombinują" :o , bo za poprzedni sezon było 3800 plus zaliczki :'(
U mnie 2500, ale to też kosmos, chyba trzeba poprosić tv ogólnopolską, bo sami z betonami nie damy rady.

I dlatego ja jestem za rozliczaniem RYCZAŁTOWYM - jak w SM Odra czy Nauczyciel - w całej SM, bo nie wierzę, że ktoś będzie specjalnie zostawiał otwarte okna czy spał w zimie (przy -20) z otwartymi oknami by naciągnąć samego siebie na straty. Owszem, małe wietrzonko i zamykamy bez konsekwencji nabicia podzielników. Do tego jednak trzeba zgody 50%   1 spółdzielców. Lecz przy takim zainteresowaniu i frekwencji na wyborach/zebraniach/walnym (10% wszystkich Członków) - niczego nie zmienimy. I jeszcze jedno; istnieją - także w Policach - rozliczenia w zł/GJ i odbiorcy sobie ten system chwalą (ciepło jest dostarczane przez 12m-cy) gdyż sami decydują ile zapłacą/zużyją. Jest to miara prosta i czytelna np: 1GJ=50zł - zużyłem 10GJ płacę 500zł.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #482 dnia: Października 15, 2014, 14:03:49 »
Mam prośbę do osób, które dostały rozliczenia za czerwona kurki - ile "szanowna" spółdzielnia policzyła Wam za m2. Ciekawa jestem jaką mają stawkę ryczałtu

Tu masz bezpośredni link do opłat za ogrzewanie nieopomiarowanego mieszkania za m2 http://www.smchemik.tstd.pl/files/nowe/uz_164_2014.pdf
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline izadi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #483 dnia: Października 15, 2014, 14:19:12 »
Tu masz bezpośredni link do opłat za ogrzewanie nieopomiarowanego mieszkania za m2 http://www.smchemik.tstd.pl/files/nowe/uz_164_2014.pdf
Dzięki za link :) Ciekawe na jakiej podstawie wyliczyli sobie tą stawkę, bo w Odrze wynosi ona 2 zł z groszami, nie pamiętam dokładnie

Offline woźnica

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #484 dnia: Października 15, 2014, 18:34:37 »
No to zaraz się zacznie. Właśnie odebraliśmy kwitkiem. jeszcze nigdy nie mieliśmy tyle do zapłaty. Skoro spółdzielnia nas kroi i banda oszustów co kombinują z ogrzewaniem TO JA TEŻ ZACZYNAM GRAĆ ICH KARTAMI.  Albo zaczną normalnie wyliczać albo niech dają RYCZAŁT.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #485 dnia: Października 15, 2014, 18:45:23 »
Tyle to znaczy ile ? Ile pokoi ? Konkrety :]

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #486 dnia: Października 15, 2014, 18:59:18 »
Ja mam od zawsze nadpłaty za ogrzewanie.Wsześniej mieszkałam w środkowym dwupokojowym mieszkaniu przez 10 lat,mieszkanie cieplejsze,to nadpłaty około 1000zł,teraz mam 3 pokoje narożne,więc nadpłata mniejsza,około 500zł co roku.Piszę to dlatego,żeby pokazać,że nie w każdym mieszkaniu takie problemy są,ja zaliczyłam dwa mieszkania różne w tym samym bloku i widocznie miałam szczęście,bo wszystko jest ok.Wspólczuję tych niedopłat,bo bym się chyba pochlastała,jak bym taką dostała  >:(
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline woźnica

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #487 dnia: Października 15, 2014, 19:16:04 »
tatankas, a ogrzewałaś zimą mieszkanie?  czy lubisz chłodek? 
Ja wcześniejszego mieszkania też nie porównuję bo miałem za kawalera zwroty. Teraz jest rodzina wiec nie mogę dopuścić do tego by wszyscy chodzili po domu w kartkach. Nie jestem zmarźluchem ale też nie będę chodził po domu w kalesonach. 
Przed zmianą danfosów płaciłem max 200 zł dziś jest 2000 zł. Gdzie w tym roku zima szybko się skończyła a w zeszłym roku była dłuższa. 

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #488 dnia: Października 15, 2014, 21:22:21 »
W Chemiku miałaś nadpłaty po 1000 zł? Jak? Ja mam 3 pokojowe mieszkanie. W tym roku na każdym z podzielników po 0 jednostek, a zwrotu "tylko" 840zł.

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #489 dnia: Października 15, 2014, 21:55:13 »
No to zaraz się zacznie. Właśnie odebraliśmy kwitkiem. jeszcze nigdy nie mieliśmy tyle do zapłaty. Skoro spółdzielnia nas kroi i banda oszustów co kombinują z ogrzewaniem TO JA TEŻ ZACZYNAM GRAĆ ICH KARTAMI.  Albo zaczną normalnie wyliczać albo niech dają RYCZAŁT.
Ja wcześniejszego mieszkania też nie porównuję bo miałem za kawalera zwroty. Teraz jest rodzina wiec nie mogę dopuścić do tego by wszyscy chodzili po domu w kartkach. Nie jestem zmarźluchem ale też nie będę chodził po domu w kalesonach. 
Przed zmianą danfosów płaciłem max 200 zł dziś jest 2000 zł. Gdzie w tym roku zima szybko się skończyła a w zeszłym roku była dłuższa.
[quote author=Power

I dlatego ja jestem za rozliczaniem RYCZAŁTOWYM - jak w SM Odra czy Nauczyciel - w całej SM, bo nie wierzę, że ktoś będzie specjalnie zostawiał otwarte okna czy spał w zimie (przy -20) z otwartymi oknami by naciągnąć samego siebie na straty. Owszem, małe wietrzonko i zamykamy bez konsekwencji nabicia podzielników. Do tego jednak trzeba zgody 50%   1 spółdzielców. Lecz przy takim zainteresowaniu i frekwencji na wyborach/zebraniach/walnym (10% wszystkich Członków) - niczego nie zmienimy. I jeszcze jedno; istnieją - także w Policach - rozliczenia w zł/GJ i odbiorcy sobie ten system chwalą (ciepło jest dostarczane przez 12m-cy) gdyż sami decydują ile zapłacą/zużyją. Jest to miara prosta i czytelna np: 1GJ=50zł - zużyłem 10GJ płacę 500zł.
[/quote]

Panowie ja już kilka razy pisałem tu tkwi problem w wymienionych pokrętłach!!!!!!!!!!!!!!!! Co wam da przejście na ryczałt jak otworzysz okno i zacznie grzać grzejnik. Wtedy nie zapłaci "Kowalski" lecz my wszyscy!!!!!!! A ilu będzie takich "Kowalskich" którzy będą mieli to w dupie bo przecież rozłożą koszty na wszystkich?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #490 dnia: Października 15, 2014, 22:17:37 »
Panowie ja już kilka razy pisałem tu tkwi problem w wymienionych pokrętłach!!!!!!!!!!!!!!!! Co wam da przejście na ryczałt...

Dokładnie!!! Na zebraniu wyjaśniałem dlaczego pokrętła są nieodpowiednie i jakie powinny być zastosowane. Spółdzielnia powinna je wymienić a póki tego nie zrobi, to nie ma prawa naliczać ryczałtu tym, którzy zastosowali czerwone kapturko-pokrętła! Od tych ryczałtów należy się odpowiednio odwołać!

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #491 dnia: Października 16, 2014, 00:19:06 »
Piszecie, że wolicie przejść na ryczałt. Pewnie nikt z Was nie zdaje sobie sprawy, że ryczałt w SM "Chemik" jest bardzo niekorzystny dla mieszkańców. W każdej chwili możecie przejść na ryczałt. Wam chodzi o opłatę od metra kwadratowego. To duża różnica!

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #492 dnia: Października 16, 2014, 08:06:34 »
Piszecie, że wolicie przejść na ryczałt. Pewnie nikt z Was nie zdaje sobie sprawy, że ryczałt w SM "Chemik" jest bardzo niekorzystny dla mieszkańców. W każdej chwili możecie przejść na ryczałt. Wam chodzi o opłatę od metra kwadratowego. To duża różnica!

Czym innym jest ryczałt dla "lokali nieopomiarowanych" czyli takich, które są znikomym % w całości lokali opomiarowanych, wiec jest drogo! Natomiast, gdy wszyscy maja ryczałt nr 60/40 - opłaty części wspólnych/opłaty ryczałtowe lokatorów mieszkań - wtedy jest dużo taniej. dochodzi do tego jeszcze jeden ważny wątek zawilgoconych/zagrzybionych lokali czy nawet całych budynków, który znika przy ryczałcie bo nie ma jakiegoś niezdrowego oszczędzania dla min. zwrotu. Poza tym w lokalach (będę to powtarzał jak mantrę) innych zarządców - czy to w Policach, czy Szczecinie - opłacanych ryczałtem, są zwroty. I nie ma co zwalać na to, że "inni - nie ja - będą na mnie zarabiać i na złość mieć otwarte wszystkie okna" Bzdura, bo łatwiej jest zakręcić kaloryfer (gdy jest za ciepło w pokoju) niż robić przeciągi w zimie. Ale my, Polacy nie lubimy zmian, a wręcz sie ich biomy. No cóż, do wszystkiego trzeba dorosnąć i nie o wiek tu chodzi (żeby była jasność).
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #493 dnia: Października 16, 2014, 08:09:46 »
Panowie ja już kilka razy pisałem tu tkwi problem w wymienionych pokrętłach!!!!!!!!!!!!!!!! Co wam da przejście na ryczałt...

Dokładnie!!! Na zebraniu wyjaśniałem dlaczego pokrętła są nieodpowiednie i jakie powinny być zastosowane. Spółdzielnia powinna je wymienić a póki tego nie zrobi, to nie ma prawa naliczać ryczałtu tym, którzy zastosowali czerwone kapturko-pokrętła! Od tych ryczałtów należy się odpowiednio odwołać!
Problem tkwi w tym, że się kłócicie "głowica czy zawór" zamiast się skrzyknąć i działać. Jest Was prawie pół setki, to duża siła. Nie wiem, czy sprawa nadaje się na pozew zbiorowy - ale to nie ja mam przecież problem, tylko Wy. Wy już powinniście to wiedzieć.
Prawnik powiedział wyraźnie: spółdzielnia nie ma prawa nakładać na Was takich kar, a ryczałt jest tutaj karą. A Wy co? Sprawdziliście chociaż terminy odwołań i czy musicie przejść drogę w spółdzielni, czy możecie od razu iść do sądu?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #494 dnia: Października 16, 2014, 08:59:48 »
Ludzie w Chemiku dalej będą przekręcić czerwone kurki. na czas spisywania liczników odkręcą je i założą danfosy. A przecież nie o to chodzi by oszukiwać.
Dziwię się że ludzie w mieszkaniach mają same zera na podzielnikach.  Nie wierzę,  że mają aż tak ciepło w mieszkaniach. Chyba że kombinują a sposobów na oszukanie jest naprawdę dużo. Jestem przekonana,  że jak byłby ryczałt to pewnie na maksa by mieli poodkręcane danfosy.
Prawdą jest,  że gdyby wszyscy przeszli na ryczałt to koszty byłyby mniejsze jak dotychczasowe 10,77zł za m 2. W innych spółdzielniach w szczecinie czy Odrze nie mówi się o ogrzewaniu - A DLACZEGO?