Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy Dyrektor w Białej  (Przeczytany 728521 razy)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:08:54 »
Cytat: "rbk"
To zagrywka polityczna, przecież to było od początku widać, kto komu kibicuje, kto na tym straci, kto nie ucierpi, a zyska.

Czekamy na początek roku szkolnego, dzieciaki do dzieła


O dzieci nie ma co się martwić, One i tak będą robić swoje.
Jednak w takich sytuacjach nie można być obojętnym, lub potulnym jak baranek, czy króliczek. Zagrywką polityczną odbiera się policzaninom stanowiska a nawet pracę na rzecz "spadochroniarzy". Dlaczego rozmontowywać coś, co w ocenie wielu dobrze funkcjonowało? Dziś Dyrektorka Białej, a jutro komu podziękują?
RbK- władza lokalna powinna służyć lokalnej społeczności- a nie budować barykady i mury. Nieprawdaż?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:09:49 »
andrexx, sądziłem, że chodzi w tym wszystkim o dobro dzieci, a tutaj jak we wszystkich dziedzinach to samo, polityka.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:09:55 »
Cytat: "policki.pl"
Apel do Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach
piątek, 30 sierpnia 2013 08:56 |
Police, dnia 29 sierpnia 2013 r.

                                                                                                                                                                                                    Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół
                                                                                                                                                                                                    im. Ignacego Łukasiewicza
                                                                                                                                                                                                    w Policach


Apel

Zarząd Powiatu w Policach zwraca się z apelem do grona pedagogicznego oraz pozostałych pracowników Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach o niepodejmowanie działań, które mogłyby zakłócić właściwy przebieg uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Przypominamy, że choć w tym dniu nie są prowadzone zajęcia lekcyjne, inauguracja roku szkolnego jest już dniem pracy i to nauczyciele odpowiadają za bezpieczeństwo uczniów. Dlatego niewłaściwe postawy w godzinach pracy będą oceniane zgodnie z przepisami prawa regulującymi odpowiedzialność zawodową nauczycieli i pracowników.
Prosimy o zaapelowanie do uczniów w dostępnych środkach przekazu publicznego o przyjęcie, szczególnie w tym dniu, postawy zgodnej z zakresem praw i obowiązków ucznia określonych przepisami statutu szkoły.
Obecnie nie istnieje żadne zagrożenie dla realizacji celów szkoły, a szkoła jest przede wszystkim miejscem nauki i wychowania uczniów, a także miejscem pracy dla osób w niej zatrudnionych.


Źródło: http://www.policki.pl

Śliczna groźba ze strony powiatu - już inaczej nie potrafią dyskutować? (wytłuszczenie moje)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:13:32 »
Takie 'grybanie', ale gdyby coś się stało, to byś inaczej napisał, nie ?
Szkoła jest od tego, by się w niej uczyć.
Resztę potyczek powinni rozgrywać poza terenem szkoły :)

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:17:43 »
przepraszam, a kto apeluje ?
Zarząd powiatu - kto jest w tym zarządzie?
Czemu nie podpisali sie pod tym apelem ?

zastraszanie całą gębą.

"świetne" początki współpracy

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:22:43 »
Historia oceni. Pytanie tylko czy ktoś nie gra tu swojej politycznej gry kosztem obu Pań dyrektorek, grona nauczycielskiego, uczniów i ich rodziców? Czy konfrontacja nie była poprzedzona „zbiegiem okoliczności” na której zostanie zbity kapitał polityczny w przyszłości? Wg mnie niektórzy aktorzy tego smutnego spektaklu zostali w niego wplątani wbrew swojej woli ale odegrali role im z góry przypisane. Cóż, polityka. I to wcale nie przez małe „p”.
10 lat temu poprzedni dyrektor Kliszewski też odchodził w niejasnych do końca okolicznościach.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:23:22 »
Cytat: "rbk"
Takie 'grybanie', ale gdyby coś się stało, to byś inaczej napisał, nie ?


Nie wiem, co bym pisał, ale podejrzewam, że w przypadku ew. incydentu jest równa szansa na to, że winę zrzuciłbym albo na brak opiekunów, albo na głupotę/brawurę/debilizm uczniów, którzy nie uważali na tyle, aby w tym czasie nie doszło do takiej sytuacji.

Gdyby chodziło tylko o to, o czym rbk mówisz, to wymowa tego apelu byłaby zgoła inna. A w tym wypadku powiat poszedł ostro po bandzie.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:24:14 »
Mój komentarz do apelu na FB:

Zarząd Powiatu był łaskaw "wydalić z siebie" apel do grona pedagogicznego Białej o zadbanie o to, by uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego mogły się odbyć w sposób "właściwy", bez ekscesów. Jak nie, to: "niewłaściwe postawy w godzinach pracy będą oceniane zgodnie z przepisami prawa regulującymi odpowiedzialność zawodową nauczycieli i pracowników."

 Brak podpisu pod apelem, wobec jego treści i znaczenia, jest jedynie drobnym uchybieniem, no chyba, ze apel napisał powiatowy informatyk i wrzucił na stronę.

Mnie uderza trwanie Zarządu Powiatu w swojej postawie braku koncyliacji, traktowania ludzi "z góry" i absolutny brak chęci traktowania ludzi po partnersku. Zarząd Powiatu najwyraźniej nie dostrzega również i tego, że opor społeczny wobec jego polityki organizowany jest przez uczniów i ich rodziców, a nie przez nauczycieli.

 Ujawniło się to już podczas nadzwyczajnej Rady Pedagogicznej w Białej. Nauczyciele zapytali Zarząd Powiatu o powody organizacji konkursu, a nie powołania Pani Beaty Golisowicz na kolejną kadencję w trybie pozakonkursowym, co Zarząd Powiatu miał pełne prawo uczynić. Zapytali tez tak po ludzku, co wywołuje negatywną ocenę Pani Beaty w Zarządzie Powiatu.
 Odpowiedź była... właściwie to jej nie było. Było jakieś cyt. nauczycieli: "mamrotanie" i "opowiadanie banialuków". Brak konkretów, brak odwagi na powiedzenie prawdy. Słowem, brak partnerstwa i brak szacunku.
 Wszyscy wiemy jak nauczyciele na to zareagowali. Po prostu... wyszli, opuścili pomieszczenie, w którym organ prowadzący reprezentowany przez Zarząd Powiatu nie chciał ich potraktować poważnie.

 Teraz czytam "apel" o przeciwdziałanie ekscesom, bo jak nie to "w łeb".
 Nie pozostaje mi nic jak pogratulować Zarządowi Powiatu wybory takiej "drogi" i szykowanie środowiska nauczycielskiego do roli "kozła ofiarnego".


PS - do "jojo" - "Klisza" częściowo opisał okoliczności swojego odejścia w swoim Liście Otwartym

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:33:21 »
Arogancja i zaklamanie w PO zaczyna bic rekordy,  oni naprawde uwierzyli, ze sa nie do ruszenia. :) Smutne jest to, ze polityczne sepy z poprzednich nieudolnych opcji juz czekaja na ich polityczny zgon. Twarda, ale dobra lekcja dla szkolnej mlodziezy, byc moze nauczy ich, jak w przyszlosci mozna tworzyc lepsze, zdrowsze panstwo.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:43:08 »
grzegorz.ufniarz, Nauczyciele i dzieci to nie to samo, apel służy temu aby dzieci mogły normalnie zacząć rok szkolny, a nie angażować się w gry nauczycieli, albo co gorsze administracji szkoły.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:54:25 »
Cytat: "rbk"
grzegorz.ufniarz, Nauczyciele i dzieci to nie to samo, apel służy temu aby dzieci mogły normalnie zacząć rok szkolny, a nie angażować się w gry nauczycieli, albo co gorsze administracji szkoły.

Ja miałem okazję wysłuchać głosu uczniów. Wierz mi - w ich wypowiedziach jest jedność z tym, co sądzą nauczyciele, rodzice, absolwenci.
Zresztą nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, że to uczniowie zainicjowali protest 2 września, nie nauczyciele.
Cytat: "DEtonator"
Twarda, ale dobra lekcja dla szkolnej mlodziezy, byc moze nauczy ich, jak w przyszlosci mozna tworzyc lepsze, zdrowsze panstwo.

DEtonator- nawet nie wiesz, jak młodzież jest świadoma i mądra! Jak już wcześniej wspomniałem- słuchałem głosów przedstawicieli uczniów. Dowiedziałem się nie tylko o problemie tu opisywanym ale o innych sprawach, które dręczą młodzież.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:58:15 »
Apel sugeruje, że nauczyciele są sprężyną protestów, co nie jest prawdą. Protest organizują rodzice i uczniowie, nie nauczyciele. Pani wicestarosta już raz przepraszała nauczycieli za to, że sugerowała jakoby to oni namawiali, czy wręcz nakazywali uczniom udział w proteście.

Nauczyciele nie są idiotami i wiedzą na czym polega ich praca i jakie są ich obowiązki.

A w tym wszystkim jest najważniejsze, aby uczestnicy marszu mieli zagwarantowane bezpieczeństwo i opiekę oraz aby(ci nieletni uczestnicy) byli tam za zgodą rodziców.


Jeszcze głos w sprawie z Loecknitz:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/1866374/gogogolisowicz/list%20od%20uczniow.png

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpnia 30, 2013, 11:59:29 »
Cytat: "rbk"
grzegorz.ufniarz, Nauczyciele i dzieci to nie to samo, apel służy temu aby dzieci mogły normalnie zacząć rok szkolny, a nie angażować się w gry nauczycieli, albo co gorsze administracji szkoły.


rbk nie boli cię, że władza powiatowa ma nas mieszkańców Polic w d...e ?
to niszczy naszą małą policką wspólnotę, która w sumie od nie tak dawna zaczęła się kształtować, a biała z jej pewną tradycją ma w tym duży udział
hmm edukacja w zakresie wychowania obywatelskiego poniosła w twoim przypadku chyba porażkę

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpnia 30, 2013, 12:05:10 »
Cytat: "MrW"
DEtonator- nawet nie wiesz, jak młodzież jest świadoma i mądra!


I bardzo dobrze, bo w nich jedyna nadzieja na to, ze kiedys bedzie w Polsce normalnie, zakladajac oczywiscie, ze nie zatraca wartosci, ktore nie sa dzis zbyt popularne.

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpnia 30, 2013, 12:26:30 »
Jeżeli ktoś nie widział, to udostępniam listy otwarte od rodziców i uczniów.

List od rodziców

List od uczniów
“imperfections make you more beautiful”