Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy Dyrektor w Białej  (Przeczytany 729812 razy)

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #195 dnia: Września 01, 2013, 14:37:37 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Uważam, że motorem i paliwem tego protestacyjnego ognia jest cały czas niezadowolenie z konkretnych posunięć Zarządu Powiatu, a nie jakieś polityczne plany.


Ależ Zarząd Powiatu to twór czysto polityczny. Tak więc ciąży na nim nie tylko społeczna, ale i polityczna odpowiedzialność. Dlaczego opozycja ma siedzieć cicho i nie punktować kolejnych, kontrowersyjnych posunięć PO ? To jest wręcz jej obowiązek, aby w takich sytuacjach zabrać zdecydowany głos. A to, że usłużny Jan Antoni będzie za wszelką cenę dorabiał polityczną gębę całej sprawie to zupełnie normalne. Wszak dla Powiatu najważniejsze to stygmatyzacja protestujących i pozbawianie ich wsparcia różnych czynników lokalnych. Ani artykuł wspomnianego ,,redaktora" K. nie jest przypadkiem, ani jego zdjęcia robione niektórym uczestnikom, ani policyjna grupa specjalna pod powiatem, ani list skierowany do uczniów i nauczycieli. To wszystko to brzydka gra układu powiatowego, który nie licząc się z opinią społeczną i zdrowym rozsądkiem chwyta się każdej metody, aby zniechęcić ludzi do wyrażania swojego niezadowolenia.
millena

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #196 dnia: Września 01, 2013, 15:05:19 »
Cytat: "pol"
Biedne są dzieci których rodzice są z PO.
Wyrazy współczucia z powodu takich platformianych rodziców.

Nie da się ukryć, że dla niektórych i w tej sprawie najważniejsza jest polityka. Fakt zaistniał, konkurs rozstrzygnięty, czas podjąć obowiązki, a w szkole zapewnić spokój. A jeśli już zagrzewać to do podjęcia wysiłku od pierwszych dni roku szkolnego. Bo co teraz jest najważniejsze? Dobro uczniów czy chęć polityczna wykorzystania sytuacji? A przystępując do konkursu trzeba liczyć się i z przegraną, której pani Beacie nie życzyłam.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #197 dnia: Września 01, 2013, 16:03:43 »
Cytat: "Daria"
pol napisał/a:
 Biedne są dzieci których rodzice są z PO.
Wyrazy współczucia z powodu takich platformianych rodziców.

Nie da się ukryć, że dla niektórych i w tej sprawie najważniejsza jest polityka. Fakt zaistniał, konkurs rozstrzygnięty, czas podjąć obowiązki, a w szkole zapewnić spokój. A jeśli już zagrzewać to do podjęcia wysiłku od pierwszych dni roku szkolnego. Bo co teraz jest najważniejsze? Dobro uczniów czy chęć polityczna wykorzystania sytuacji? A przystępując do konkursu trzeba liczyć się i z przegraną, której pani Beacie nie życzyłam.

Dario- w tej sprawie wątek polityczny akurat zainicjował zarząd powiatu. Bo ich decyzja z pewnością nie była decyzją merytoryczną, tylko polityczną.
Zadam Ci proste pytanie- jeśli byłabyś właścicielem firmy i miałabyś zatrudnić menadżera, o którym wiesz, że wcześniej "rozłożył" inna firmę? Czy jako właściciel zatrudniłabyś go?

Generalnie argument, że pewne ugrupowania polityczne wykorzystują tą sytuację dla własnych korzyści nie jest do końca trafiony. A czy ktoś nie pomyślał w ten sposób, że to polityków należałoby wykorzystać teraz by przystopować tą chorą sytuację?
Masz rację Dario- zaczyna się rok szkolny, konkurs się odbył... etc... czas do roboty, a nie protestować. Tylko zrozum Daria to, że są osoby protestujące, które dostrzegają zagrożenie, że za rok, dwa lata- 5 lat - już następnego nowego roku może nie być. A na pewno- nie będzie ich w takich formach, jak obecnie- zobaczysz- będą cięcia godzin, likwidacja godzin dodatkowych, cięcia etatów etc. Nowa Pani dyrektor zamierza podwyższyć poziom w ZS, jednocześnie deklarując likwidację godzin dodatkowych.
Poza tym- ja jeszcze patrzę na taki fakt- jak Nowej Pani dyrektor faktycznie zależy na dobru uczniów, może świadczyć fakt, po ogłoszeniu wyników konkursu od razu zaczyna swoją "pracę" organizując specjalną radę pedagogiczną. A prawda jest taka, że do końca sierpnia winna być w Goleniowie albowiem ma wypowiedzenie do końca wakacji by zrealizować zakładany plan rozwoju szkoły oraz wypełnić obowiązki dyrektora szkoły.
Cytat: "kaskada"
...a cała zadyma ma wydźwięk tylko i wyłącznie polityczny
 
Ja mam odwagę nazwać coś takiego po imieniu więc lepiej zamilcz w tym wątku jeśli nie chcesz bardziej mnie zdenerwować!

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #198 dnia: Września 01, 2013, 16:10:13 »
Uporządkujmy sprawę.  Jej początek mam miejsce co najminiej kilkanaście miesięcy przed ogłoszeniem konkusu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół.
W zarządzaniu edukacją zaczęto przedkładać sprawy finansowe nad sprawami merytorycznymi. Oszczędności stały się najważniejsze. Zapomniano, że za organizację i funkcjonowanie jednostek oświatowych odpowiadają bezpośrednio ich dyrektorzy. Jeżeli zatem ponoszą odpowiedzialność, to powinni również mieć odpowiednie uprawnienia. Niestety, odpowiedzialność pozostawiono, uprawnienia zabrano wprowadzając tzw. „ręczne sterowanie”. Dyrektorzy nie zgadzali się z tym. Jedni wyrażali sprzeciw głośno, inni zaciskali zęby i bez komentarzy wykonywali polecenia.  Pani Golisowicz publicznie (np.na sesjach Rady Powiatu) argumentowała swoje stanowisko, udowadniała, że ograniczanie finansowania Jej Szkoły prowadzi do zmniejszenia atrakcyjności Zespołu Szkół,  utraty zaufania rodziców i uczniów do jedynej szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie (w gminie), a tym samym zmniejszenia naboru i subwencji oświatowej.
Jej racje nie znalazły poparcia ze strony Komisji Edukacji Rady Powiatu, Zarządu. Stała się osobą niewygodną dla organu prowadzącego. Świetną okazją do „pozbycia się” niewygodnego dyrektora stał się koniec 5-letniego okresu pełnienia przez Nią funkcji dyrektora. Zarząd podjął uchwałę dotyczącą powoływania dyrektorów podległych placówek jedynie w drodze ogłaszanych konkursów (choć trzem dyrektorom, którym kończyły się kadencje, powierzono obowiązki bez konkursów). Uchwała oczywiście dotyczyć miała dyrektorów, którym z końcem roku szkolnego 2012/2013 kończyła się kadencja. „Padło” na dyrektora Zespołu Szkół i dyrektora Poradni. Konkurs ogłoszono w maju br. Nie został rozstrzygnięty, ponieważ  ogłoszenie zawierało drobne błędy, których usunięcie „wymagało czasu”. Kolejny konkurs ogłoszono 7 sierpnia. Czas ten był potrzebny organowi prowadzącemu na upolitycznienie sprawy. Według krążących opinii odbyły się uzgodnienia ze Starostą Goleniowa, z Wojewodą, Kuratorem Oświaty  a nawet posłem.
A potem to już konkurs przeprowadzono zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #199 dnia: Września 01, 2013, 18:54:42 »
posłanką.. a dokładnie Panią Kochan...podobno bliska znajoma nowej pani dyrektor...
sz

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #200 dnia: Września 01, 2013, 19:54:40 »
Cytat: "airam"
Uporządkujmy sprawę.  Jej początek mam miejsce co najminiej kilkanaście miesięcy przed ogłoszeniem konkusu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół.

Długo, bardzo długo trwający konflikt dawał czas do dobrego przygotowania się na każdą okoliczność. Jak zadbano o to by urealnić zwycięstwo pani Golisowicz? Domyślam się, że coś zrobiono, ale czy wszystko?

Cytat: "MrW"
Zadam Ci proste pytanie- jeśli byłabyś właścicielem firmy i miałabyś zatrudnić menadżera, o którym wiesz, że wcześniej "rozłożył" inna firmę? Czy jako właściciel zatrudniłabyś go?

To zależy..., jeśli bym miała taką potrzebę to tak ;-)
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #201 dnia: Września 01, 2013, 21:42:38 »
Jednak jak by spojrzeć na wyniki nauczania jakie miała ta pani w goleniowskim liceum,  to my z nasza „Białą” jesteśmy za przeproszeniem w „czarnej dupie”.  A pani Golisowicz z tymi wynikami do nowej pani dyrektor nawet do pięt nie dorasta, to przepraszam bardzo, gdyby komisja udawała że tego nie widzi to dopiero był by numer roku.

A to, że nasi kochani radni którzy czerpią korzyści finansowe z tej szkoły boją się zmian, to ja się jakoś temu specjalnie się nie dziwię . :crazy:

Cytat: "pajaczek"
Kaskada wykidajło jest jak chorągiewka nie lubi władz gminnych za to kocha powiatową.
Wyrazem tego jest tekst pod którym się podpisał w kurierze z 26 sierpnia 2013

Rozumiem, że inni redaktorzy których żony są zatrudnione w Białej i blisko współpracowali z już  byłą panią Dyrektor są dużo bardziej obiektywni  :sleep:

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #202 dnia: Września 01, 2013, 21:47:25 »
Cytat: "samo zło"
Jednak jak by spojrzeć na wyniki nauczania jakie miała ta pani w goleniowskim liceum,  to my z nasza „Białą” jesteśmy za przeproszeniem w „czarnej pupie”.  A pani Golisowicz z tymi wynikami do nowej pani dyrektor nawet do pięt nie dorasta, to przepraszam bardzo, gdyby komisja udawała że tego nie widzi to dopiero był by numer roku.

No tak, i w podzięce za taki wysoki poziom nauczania Goleniów tą Panią zwolnił...

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #203 dnia: Września 01, 2013, 22:01:55 »
A mi się zdawało, że tam skasowano etat bo połączono szkoły, no ale widać że czytamy inne gazety, bo ja lubię np. Kurier

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #204 dnia: Września 01, 2013, 22:17:27 »
Cytuj (zaznaczone)
A mi się zdawało, że tam skasowano etat bo połączono szkoły, no ale widać że czytamy inne gazety, bo ja lubię np. Kurier

A ja myślę, że jednak generalnie za mało czytasz....

Odnajdź (jest także i w tym wątku), jakie były przesłanki połączenia szkół. Po drugie- skoro była taka dobra- dlaczego wybrali tego drugiego dyrektora?

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #205 dnia: Września 01, 2013, 23:03:22 »
samo zło widac ze masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem ....

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #206 dnia: Września 01, 2013, 23:16:22 »
zadałam sobie trud aby odnalesc wyniki matur z goleniowskiego liceum ,i szanowny panie zło czy jak Ty tam masz... nie drgneły ani ciut do góry , a dzieciaki nadal wolały Szczecin, szkoly polaczono bo dzieciaki nie chcialy sie tam uczyc, a do gimnazjum w Biale cieżko się dostac  :rotfl: nie skusi sie mlodziezy zakazami i rygorem jak w sredniowieczu,nie te czasy  :lol2:

Offline egon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #207 dnia: Września 02, 2013, 07:43:10 »
Uuuu, grubo jest. Na Magazynie polckim w sobote był tekst krytykujący protesty a teraz go nie ma. Pan Kłys został zakneblowany albo zastraszony?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #208 dnia: Września 02, 2013, 08:51:02 »
Cytat: "egon"
Na Magazynie polckim w sobote był tekst krytykujący protesty a teraz go nie ma. Pan Kłys został zakneblowany albo zastraszony?


Chyba ktos sie przyczepil do opublikowanych tam zdjec. ;)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #209 dnia: Września 02, 2013, 15:24:47 »
Jakieś nowe zasady: nie było rozpoczęcia roku. Pani dyrektor się nie pokazała i nie przedstawiła. Uczniowie nie wiedzą jak wygląda. Gdybym był uczniem i zobaczył tą kobietę kręcącą się po szkole, szybko zgłosiłbym wychowawcy, że ktoś obcy się dziwnie pałęta.

Wszyscy uczniowie poszli pod POwiat i tam demonstrowali.