Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rowerzyści a ścieżka rowerowa  (Przeczytany 21619 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 25, 2013, 21:37:07 »
k3vin, jeżdżę dosyć często na głębokie i nijak nie rozumiem argumentu o jakości nawierzchni na ścieżce rowerowej. Przecież asfalt na jezdni jest tam w jeszcze gorszym stanie niż polbruk na ścieżce. I co za tandetne rowery mają ci wielcy kolarze, że polbruk im je psuje? Z plasteliny one są czy jak? :devil:

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 25, 2013, 21:55:49 »
Cytat: "cooker"
Dla mnie rzecz jest prosta: na tej drodze rower nie powinien się pojawić, tym bardziej że on tam nie musi być, bo nie jedzie do pracy/domu tylko dla "sportu". Równie dobrze wioślarz mógłby zasuwać po torze wodnym, bo realne warunki, nie tam jakiś ergometr... Ale pewnie jego nikt by nie bronił.

Cooker, nie podzielam Twojego poglądu, ponieważ:
1/ Zwróć uwagę, że rower był pierwszy niż samochód. Dlaczego więc ma być wypierany?
2/ Nie ma zakazu ruchu dla rowerzystów, więc w czym problem?
3/ Kwestia promowania zdrowszego trybu życia. Twój pogląd do tego nie pasuje.
4/ Kwestia kultury osobistej- czyżby Tobie rowerzyści tak bardzo przeszkadzali?
5/ Per analogia- jeśli na drodze Ci przeszkadzają rowerzyści, to zapewne przeszkadzają Ci przechodnie na parkingach?
Pozdrawiam

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:29:51 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Przecież asfalt na jezdni jest tam w jeszcze gorszym stanie niż polbruk na ścieżce. I co za tandetne rowery mają ci wielcy kolarze, że polbruk im je psuje? Z plasteliny one są czy jak? :devil:

No tak... przy jeździe emeryckiej może ten stan ścieżki nie przeszkadza... . Niestety ale niektórzy lubią pojeździć szybciej i robi się wtedy niedość że mało przyjemnie to w dodatku dużo wolniej.

Kilofownikownia jak dalej nie wiesz o czym mowa to napompuj sobie koła tak do powiedzmy 8 atmosfer a następnie przejedź ten odcinek ze średnią prędkością minimum 26 km/h (od samego pilchowa do głębokiego). Może wtedy zrozumiesz o czym mowa. A.. i wykonaj te czynności najlepiej na rowerze bez jakichkolwiek amortyzatorów :]
Jak już wykonasz te kroki to zobacz sobie, jak będziesz miała pocentrowane koła.
Na koniec dopiszę że kolarze mają większe ciśnienie w swoich oponach niż to, o którym napisałem powyżej.
Ponadto nie zgadzam się, że droga jest w jeszcze gorszym stanie, jest wręcz przeciwnie (mimo że jej stan rewelacyjny nie jest). Fakt jest taki że jadąc asfaltem zużywa się dużo mniej siły w porównaniu z tym samym odcinkiem jadąc ścieżką.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:33:11 »
k3vin, opony pompuje zawsze na "kamień", ale nie mam manometru. Rower mam bez jakiejkolwiek amortyzacji i przeżył ze mną już dużo. I jakoś dziwnym trafem koła mam proste, hamulce hamują, przerzutki też działają. A skoro robią trening na którym się mają zmęczyć to tym bardziej powinni brać męczącą trasę :P Utrzymanie średniej 26km/h to przy mojej masie własnej żaden wyczyn aby z górki cały czas było. Bo inaczej to płuca bym wypluł :D

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:50:12 »
Kamień jest dużo dużo wcześniej nim ciśnienie osiągnie 8 atm. Ja jak się zmęczę to lubię chociaż za to szybciej dotrzeć do celu a takie ścieżki jak ta na głębokim mi to uniemożliwiają. Ponadto drgania przez złą nawierzchnię przenoszą się na mnie co nie jest ani trochę przyjemnie a i pewnie nie jest też zdrowe. No wybacz ale tą ścieżkę (jak wiele innych w Szczecinie) projejtowali idioci i jeżeli Ty tego nie widzisz to coś z Tobą nie tak... . Co chwilę krawężnik, zjazd, straszne nierówności a dalej polbruk pozapadany przez wodę ściekającą podczas opadów deszczu.
Ja ostatnio zacząłem jeździć ścieżkami bo niektórzy kierowcy to straszni idioci (np. zajeżdzają drogę, hamują złośliwie jak rowerzysta jest za nimi) ale zastanówcie się dlaczego niektórzy mimo tych minusów wybierają jazdę drogą. Zapewne nie dlatego aby zrobić komuś na złość.
Gdyby ścieżki były asfaltowe, gładkie i dobrze zaprojektowane to wierzcie mi, nikt by się nie pchał z rowerem na ulicę.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:50:31 »
Cytat: "MrW"
1/ Zwróć uwagę, że rower był pierwszy niż samochód. Dlaczego więc ma być wypierany?
2/ Nie ma zakazu ruchu dla rowerzystów, więc w czym problem?
3/ Kwestia promowania zdrowszego trybu życia. Twój pogląd do tego nie pasuje.
4/ Kwestia kultury osobistej- czyżby Tobie rowerzyści tak bardzo przeszkadzali?
5/ Per analogia- jeśli na drodze Ci przeszkadzają rowerzyści, to zapewne przeszkadzają Ci przechodnie na parkingach?

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji, a więc:
1)Przed rowerem były woły...
2)Jeśli jest ścieżka obok drogi to zakaz powinien być obligatoryjny, po co wydawać kasę na ścieżkę
3)Jazda wśród spalin?
4)Tu kłania się empatia. Od dawna lansuję teorię, że w programie kursu na prawko "B" powinna być lekcja jazdy bez "stalowego pancerza" w szczycie.
5)Patrz pkt 4
Jeżdżę samochodem, rowerem, motocyklem, zdarza mi się też być pieszym. Zauważam nieznaczną, ale jednak poprawę we wzajemnych stosunkach uczestników ruchu. Ogólnie uważam że podstawą bezpieczeństwa jest separowanie poszczególnych strumieni ruchu drogowego. Jeśli jednak musimy spotkać się na drodze stosujmy zasadę wzajemności. Być może to Ty jutro będziesz czekać na możliwość przejścia na drugą stronę ulicy w ulewnym deszczu, chciałbyś czekać na krawężniku aż ktoś się zlituje?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:56:29 »
k3vin, co do odcinka przez Pilchowo to rzeczywiście jest z tym problem bo ani asfalt ani ścieżka nie zapewniają komfortu. Ale już dalszy odcinek ścieżki (w stronę głębokiego) spokojnie nadaje się do jazdy. Inna sprawa, że ja mam "górala". Bo na co mi "kolarzówka" jak nie ma na niej gdzie jeździć i (wg niektórych) tak łatwo ją popsuć na złej nawierzchni  :rotfl:

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 25, 2013, 23:13:09 »
Kilofownikownia, po tym co napisałeś/aś śmiem twierdzić, że już jakiś czas nie jechałeś/aś odcinkiem ścieżki który Twoim mniemaniu "spokojnie nadaje się do jazdy". Pamiętaj, że cały czas mówimy o mojej jeździe czyli takiej troszkę szybszej przy której jednak jakość nawierzchni jest  bardziej odczuwalna.
Odcinek polbrukowy w tamtym miejscu był w zeszłym roku naprawiany ale na niewiele się to zdało ponieważ po kilku ulewach znów woda zrobiła swoje i ten efekt cały czas narasta.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 26, 2013, 16:02:40 »
Cytat: "k3vin"
cooker masz bardzo złe podejście do problemu (...) Do Leśna nie ma ścieżki i zostaw rowerzystów w spokoju

Nie mam złego podejścia do problemu, tylko do tych gamoni, którzy pod przykrywką sportu powodują problemy na drodze. Już wcześniej pisałem, że nie raz widziałam autobusy dokonujące niebezpiecznych manewrów, żeby tylko wyminąć takiego pacjenta (i to wcale nie jest głupota kierowcy, jeśli np jest skomunikowany z tramwajem to rowerzysta w Leśnie jest sporym problemem, potem pasażerowie nie będą narzekać na rower, tylko autobus).
Widziałem już niejednego rowerzystę, który "grzecznie" zjeżdżał maksymalnie do krawędzi jezdni żeby przepuścić pojazd. Widziałem też takich, którzy robili sobie wyścigi z autobusem. W skrajnym przypadku debil (bo innego słowa nie znajduję) najpierw gonił tak, żeby autobus nie mógł go wyprzedzić, a potem przy dojeździe do przystanku zwolnił tak, żeby autobus się za nim ślimaczył... I to nie są przypadki rowerzystów "rekreacyjnych" tylko właśnie takich pro-sportowych kretynów.
Cytat: "k3vin"
Gdyby ścieżki były asfaltowe, gładkie i dobrze zaprojektowane to wierzcie mi, nikt by się nie pchał z rowerem na ulicę

Tak, tylko wtedy nikt poza sportowcami by się nie pchał na ścieżki, bo jadąc np z dzieckiem nie masz pewności czy nie wykona jakiegoś nagłego manewru i wtedy nie nadleci sportowiec ze swoim 26km/h...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 26, 2013, 21:23:55 »
Ale Ty masz problem cooker. Jest ulica? Jest. Nie ma zakazu ruchu dla rowerów? Nie ma.

Więc łaskawie zejdź z rowerzystów i zajmij się swoim życiem. Jak parę razy nie będziesz mógł wyprzedzić to Ci korona z głowy nie spadnie.

Pewnie jesteś tym typem kierowcy, który trąbi na rowerzystów jak przez skrzyżowanie środkiem pasa jadą bo nie może ich wyprzedzić.

Smuteczek.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 26, 2013, 22:47:55 »
Cooker jest typem "blachosmrodziarza", który uważa, że rower to tylko hobby i rekreacja. Tymczasem wielu ludzi korzysta z niego jako <TERAZ UWAGA!!!> normalnego środka transportu, na równi, z samochodem, autobusem czy tramwajem.

Ja jeżdżę przez Leśno rowerem, bo lubię tą drogę i na pewno mi tego nikt nie będzie zabraniał. Za to wg cookera ludzie z Leśna powinni mieć całkowity zakaz jazdy rowerem, bo przecież jak inaczej mieliby dotrzeć do domów?
Może zrobisz listę dróg na których mogą poruszać się rowerzyści? :rotfl:

Offline majk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 26, 2013, 23:38:33 »
A ja z innej strony zapytam w tzw: Jasienicy istnieje ścieżka rowerowa po jednej stronie jezdni i często jadąc tą drogą samochodem ciężarowym jestem zmuszony zniwelować swoją prędkość do paru km/h. Bo droga po remoncie przed kilku laty została zwężona ale nie o tu chodzi tylko nie da się ominąć rowerzysty jadącego drogą a nie ścieżką rowerową między wysepkami ?

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 27, 2013, 00:00:52 »
Cytat: "cooker"

Tak, tylko wtedy nikt poza sportowcami by się nie pchał na ścieżki, bo jadąc np z dzieckiem nie masz pewności czy nie wykona jakiegoś nagłego manewru i wtedy nie nadleci sportowiec ze swoim 26km/h...

W prywatnym życiu też tak zrzędzisz? Są w Szczecinie odcinki ścieżek, które satysfakcjonują w 100% rowerzystów i są tam też dzieci i nie pisz głupot bo malkontent z ciebie straszny... .

Offline Bart

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 27, 2013, 05:07:24 »
No to nam się rozmowa rozkręciła. Ja jeżdżę czasami szosa polska, nie narzekam. A jak ktoś nie potrafi wyprzedzać to niech sobie autobusem jedzie. Nie ma swoja droga sensu poruszać tematu treningów wydolnościowych z ludźmi dla których problemem staje się oddychanie w momencie wyprzedzania :-) Pozdrawiam rowerzystów i tych mniej rowerzystów :-):-)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 27, 2013, 08:00:09 »
Cytat: "majk"
A ja z innej strony zapytam w tzw: Jasienicy istnieje ścieżka rowerowa po jednej stronie jezdni i często jadąc tą drogą samochodem ciężarowym jestem zmuszony zniwelować swoją prędkość do paru km/h. Bo droga po remoncie przed kilku laty została zwężona ale nie o tu chodzi tylko nie da się ominąć rowerzysty jadącego drogą a nie ścieżką rowerową między wysepkami ?


To nie jest droga rowerowa tylko ciąg pieszo-rowerowy. Wg obecnych przepisów i wielu interpretacji rowerzysta nie ma obowiązku poruszania się takim szlakiem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln