Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rowerzyści a ścieżka rowerowa  (Przeczytany 21618 razy)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 30, 2013, 21:55:35 »
Cytat: "bt2k5"
Cooker jest typem "blachosmrodziarza", który uważa, że rower to tylko hobby i rekreacja

A ty jesteś typem który najwyraźniej czyta bardzo wybiórczo. Nie mam nic do rowerzystów, tylko do tych rowerowych pseudo sportowców (dojechał ktoś z nich kiedy na olimpiadę, albo jakie mistrzostwa? czy tylko do Leśna i nazad?), bo to z nimi jest problem. Nie spotkałem jeszcze żadnego "zwykłego" użytkownika roweru, który utrudniałby innym korzystanie z dróg, a ci? - bardzo często. To chyba wynika z tradycyjnego pieniactwa i świadomości, że jeśli coś się stanie, to urwą głowę kierowcy, ale rowerzysty nie tkną, bo nie... (nie wspominając już o tym, że "zwykły" ma świadomość tego, ile z niego zostanie jeśli dojdzie do jakiejś kolizji, a sportowi myślą tylko, by szybciej kręcić, krew spływa do mięśni i w mózgu niewiele zostaje).

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 01, 2013, 00:32:25 »
Bo jak żaden z nich nie znajdzie się na olimpiadzie to nie powinien w ogóle trenować.

Ja za to widziałem wielu kierowców-debili, którzy urządzają sobie wyścigi, nie dają się wyprzedzić. I to właśnie na drodze do Leśna. W każdej grupie znajdą się idioci, którzy uważają, że są sami na drodze. Nie należy tylko zapominać, że rower ma takie samo prawo poruszać się na drodze jak samochód i napinanie się na forum nic tego nie zmieni.

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 01, 2013, 14:48:00 »
Cytat: "bt2k5"
Ja za to widziałem wielu kierowców-debili, którzy urządzają sobie wyścigi, nie dają się wyprzedzić. I to właśnie na drodze do Leśna.

Więc skoro jeżdżą tacy debile to ja jako rowerzysta wolałabym jeździć tą ścieżką dla rowerzystów.
Sama jeżdżę rowerem i wiem jakie mam prawa. Jednak nie mówcie mi, że jadąc do pracy (do "POLIC") robią sobie treningi i muszą jechać ulicą.
Jadąc rurową zwykłym tempem do "POLIC" nie odczówa się mocnych wibracji które by zniechęcały jazdę do pracy.
Jak zrobią drogi z asfaltu to pewnie też będzie lipa bo opony w słoneczny dzień będą się zatapiały w asfalt.

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 01, 2013, 17:16:11 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęto decyzję o stworzeniu koncepcji budowy ścieżki rowerowej z Polic do Trzebieży. Chodzi głównie o wyliczenie kosztów budowy ścieżki wzdłuż drogi 114. Tam trzeba będzie m. in. wykupować grunty od prywatnych właścicieli.
Wiadomo też, że zakłada się równolegle utworzyć druga ścieżkę od Jasienicy do Trzebieży wzdłuż wałów przeciwpowodziowych.

Niebawem rusza też budowa ścieżki od Ronda Pionierów do ul. Tanowskiej.

Wiceburmistrz Jakub Pisański zadeklarował, że tam gdzie się tylko da, ścieżki będą asfaltowe.



No to chylic czola... teraz gdy wlasnie zakonczyla sie modernizacja drogi nr 114, o której to wiadomo od dawna(chyba w 2009r robiono ekspertyzy) i mozna bylo od razu umiescic sciezki rowerowe jasnie radni sie obudzili ze moze bysmy zrobili sciezke do trzebiezy?hahahahaha
Smiac sie czy plakac bo juz nie wiem:)
Tylko nie pisac mi tu ze to droga wojewodzka bo mozna bylo sie dogadac.WCZESNIEJ!
:)

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 01, 2013, 17:42:55 »
Od dawien dawna się mówiło, że jak remonuje się drogę to pewnie rury będą zaraz kładli.

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 01, 2013, 18:17:04 »
hehe swieta prawda :) Ale w tym przypadku chyba nie tak zaraz z uwagi na gwarancje wykonawcy.Takze najblizsze 5 lat nic nie mozna ruszac...
:)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 01, 2013, 18:45:04 »
Cytat: "Bieniu"
Smiac sie czy plakac bo juz nie wiem:)
Tylko nie pisac mi tu ze to droga wojewodzka bo mozna bylo sie dogadac.WCZESNIEJ!


Proszę w wolnej chwili zerknąć do drugiego wątku dotyczącego ścieżek rowerowych, tam dosyć szczegółowo wyjaśniłem tę sprawę.

Powiem tylko w dwóch słowach, mimo wielu propozycji, wykładania pieniędzy na tacy, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich nie zgodził się na zaprojektowanie i wybudowanie wspólnie z gminą tej ścieżki wzdłuż drogi 114.

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 01, 2013, 19:29:50 »
Wiem ze robił problemy, tylko szkoda ze nikt nie pomyslal i nie poinformowal o tym mieszkanców. Troche szumu i byloby jak z drzewami w Niekłończycy. ZZDW tez "chcial" wyciac, a drzewa stoja.
:)

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 01, 2013, 22:49:26 »
Cytat: "bt2k5"
Cytat: "konDonek"
Na ścieżki rowerowe idą grube miliony


Padłem ;D

Miliardy, panie...miliardy!

BTW. Ścieżki są w lesie albo na łące.


Dowiedz się ile poszło na ścieżkę z Polic do Tanowa a potem padaj, nelepiej na łeb.

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 02, 2013, 01:06:34 »
3 443 083,86 zł przy wsparciu 1 686 745,42 zł = 1 756 338,44 zł z budżetu gminy.

Faktycznie grube miliony, zważając, że droga była budowana od zera. I że to pierwsza tak duża inwestycja rowerowa w gminie. I w ogóle nie ma znaczenia fakt, że znacznie podwyższyło się bezpieczeństwo rowerzystów.

Wcale nie twierdze, że na drogi w mieście wydawane są ogromne kwoty, tu też jest duży deficyt. Z tym, że w kwestii dróg dla rowerów nadal jesteśmy "100 lat za murzynami". A jeżeli chodzi o relacje na drodze i stosunek do pieszych/rowerzystów, to niestety w wielu głowach nadal siedzi komuna i przekonanie, że "auto mam, jestem pan".

Offline kulaunogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 04, 2013, 11:12:43 »
Czy tak ciężko postawić znak zakaz ruchu rowerowego po ulicy tam gdzie są ścieżki rowerowe
a tak poza tematem to rowerzysta poruszający się po ulicy powinien mieć opłacone OC bo jak dojdzie do zdarzenia z winy rowerzysty to nie ma komu płacić za szkody a auta teraz coraz droższe oczywiście to moje zdanie

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 04, 2013, 13:09:53 »
Kulaunogi, Ty też wykup oc, przecież oprócz samochodem na pewno czasem też chodzisz na pieszo po mieście. Jak się komuś wpakujesz pod samochód, to przecież kierowca też będzie mieć koszty, a nie każdego stać na ac. A chyba nie chciałbyś obciążać takimi problemami Twoich spadkobierców! Wiesz, jak drogie są przednie szyby w dobrych samochodach?
A tak poważnie - podaj mi chociaż jeden przypadek: w przybliżeniu data, miejsce zdarzenia, inicjały chociaż jednego z uczestników, jakiekolwiek namiary na zdarzenie, w którym kierowca miał problem ze szkodą ze strony rowerzysty. Dużo ludzi na ten temat teoretyzuje, a w praktyce - nikt nie wie, nikt nie słyszał, nikt nie widział. A jednocześnie o stłuczkach samochód-samochód każdy może opowiadać godzinami.

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 04, 2013, 17:48:58 »
jest coś takiego jak OC cywilne. Czy jedziesz rowerem czy idziesz pieszo czy przez przypadek zniszczysz coś w sklepie to jesteś ubezpieczony. Na rok kosztuje to około 60 zł. Wychodzi to 5zł na mc. To Dużo?

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 05, 2013, 07:58:45 »
Wiem, jak działa oc. I pewnie, że taka kwota to dużo. Nawet 0,01 zł byłoby za dużo zważywszy na to, że nigdy z czegoś takiego nie miałem potrzeby korzystać ani - powtórzę jeszcze raz - nie słyszałem, aby ktokolwiek miał tego typu problem. Więc po co płacić za coś, co może kiedyś teoretycznie będzie potrzebne? To cały czas jest teoretyzowanie, czekam na jakiś konkretny przykład. Zapytam wprost - co i kiedy ostatnio zniszczyłeś w sklepie? Oczywiście na sumę większą niż 60 zł na rok? :)
Tak na marginesie takie oc to dobra rzecz w działalności gospodarczej. Tam można straty wywołać duże i okazji na to też jest dużo. Przykładowo np. ajent stacji beznynowej jak sprzeda trefne paliwo to jest to metoda aby opędzić się od kolejki chętnych na odszkodowania. I to jest konkret z życia - nasz Orlen na Piłsudskiego jakieś rok-dwa temu.

Offline kulaunogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 20, 2013, 19:23:33 »
Cytat: "gumastic"
Kulaunogi, Ty też wykup oc, przecież oprócz samochodem na pewno czasem też chodzisz na pieszo po mieście. Jak się komuś wpakujesz pod samochód, to przecież kierowca też będzie mieć koszty, a nie każdego stać na ac. A chyba nie chciałbyś obciążać takimi problemami Twoich spadkobierców! Wiesz, jak drogie są przednie szyby w dobrych samochodach?
A tak poważnie - podaj mi chociaż jeden przypadek: w przybliżeniu data, miejsce zdarzenia, inicjały chociaż jednego z uczestników, jakiekolwiek namiary na zdarzenie, w którym kierowca miał problem ze szkodą ze strony rowerzysty. Dużo ludzi na ten temat teoretyzuje, a w praktyce - nikt nie wie, nikt nie słyszał, nikt nie widział. A jednocześnie o stłuczkach samochód-samochód każdy może opowiadać godzinami.


Posiadam oc cywilne ktore rowniez obejmuje szkody wyzadzone jazda na roweze koszt to zaledwie20 zl na rok