Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565655 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #870 dnia: Sierpnia 05, 2016, 06:14:59 »
Denver, pisałem właśnie o tym na poprzedniej stronie. :p Działa elegancko, uratowało mi kiedyś tyłek jak mi automat w Niemczech 400zl zakosił.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #871 dnia: Sierpnia 05, 2016, 09:21:35 »
Denver, pisałem właśnie o tym na poprzedniej stronie. :p Działa elegancko, uratowało mi kiedyś tyłek jak mi automat w Niemczech 400zl zakosił.

Rzeczywiście - przeglądałem dość pobieżnie i musiał mi umknąć. Także nie odpuszczać ZDiTM i niech odpowiadają za badziew, który pozwolił zamontować i dokonał odbioru.

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #872 dnia: Sierpnia 07, 2016, 12:49:32 »
Chciałbym serdecznie pozdrowić osobę prowadzącą pojazd LS w dniu 31.07.2016 do Trzebieży o godz 19:10.  Tak tak, jesteś bogiem. Świetnie to udowodniłaś, nie zatrzymując się na przystaku w Jasienicy, mimo tego że cał autobus wciskał przycisk "stop"  a biegnący na przystanek chłopak machał ręką już z daleka. Mam nadzieję, że znajdziesz się kiedyś w podobnej sytuacji. Propozycja dla SPPK i Urzędu Pracy: Zamiast robić darmowe kursy na prawo jazdy to może wyślijcie całą ekipę z SPPK na kurs pt "Empatia w miejscu pracy. Współpraca kierowcy i pasażera", bo narazie to społeczeństwo was utrzymuje, a ja jako osoba płacąca podatki nie życzę sobie podobnego zachowania kierowcy  w przyszłości.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #873 dnia: Sierpnia 07, 2016, 16:42:05 »
A ja mam takie pytanie: czy przystanki na Roweckiego, naprzeciwko placu betonowego i parkingu, mają status przystanków czy to miejsca parkingowe jak każde inne?

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #874 dnia: Sierpnia 07, 2016, 20:20:06 »
Rozumiem, że jest brak miejsc do parkowania, bo to bolączka tego osiedla i pewnie nie tylko. Gorzej że co rano autobus zajmuje pas jezdni (zatoka zajęta) i to w bardzo kiepskim miejscu. Praktycznie uniemożliwia bezpieczny wyjazd z parkingu - wjeżdża się bezpośrednio zza autobusu, zero widoczności. A tak się składa, że o tej samej godzinie stoi autobus i sporo ludzi wyrusza na z.ch. Police.

Wytapkane z M1 Note
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline au81

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #875 dnia: Sierpnia 08, 2016, 23:06:59 »
To i ja napiszę słówko o automatach do biletów.  Wczoraj tzn. w niedzielę moja córka była zmuszona jechać "na gapę" autobusem 107 z Polic na pl. Rodła. Kioski nieczynne, w autobusie automat tylko płatność kartą. Pan kierowca stwierdził,  że nie ma obowiązku sprzedać biletu jak jest automat. Paradoks polega na tym, że moja córka jeździ komunikacją miejską i karty płatniczej jeszcze długo nie będzie miała za to ma gotówkę, a ja jeżdżąc autem, posiadam karty płatnicze - gotówkę niekoniecznie, jestem zmuszona do posiadania drobnych aby płacić w strefie parkowania. Wiem, że nie można zadowolić wszystkich, ale moje dziecko jeszcze przez dobrych kilka lat będzie zmuszone do  korzystania z komunikacji miejskiej i wcale nie zdziwię się jak przesiadzie się do auta jak to tylko będzie możliwe. Będzie wolała jak mnóstwo innych jeździć w pojedynkę w korku niż korzystać z usług przewoźnika,  któremu nawet jak się chce to nie ma jak zapłacić.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #876 dnia: Sierpnia 09, 2016, 06:49:35 »
Nie musisz posiadać gotówki do płacenia za parking w centrum. I z tego co mi wiadomo (acz mogę się mylić) twoja córka może używać karty do płacenia za bilet.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #877 dnia: Sierpnia 09, 2016, 10:34:00 »
Akurat karta płatnicza nie jest obowiązkowym systemem płatności w Polsce i nie trzeba z niej korzystać. Jeśli przewoźnik zapewnia, że po 18 (a w weekendy cały dzień) u kierowcy można kupić bilet to sory, ale ma on obowiązek sprzedania takowego jeśli automaty jest tylko na kartę. A skoro ustanowili sobie takie zasady to teraz niech ich przestrzegają.

Ewentualny mandat imo do anulowania.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #878 dnia: Sierpnia 09, 2016, 12:18:04 »
Czy taki problem stanowi kupno np. kilku biletów "na zapas" w formie np. 10-przejazdówki - dostępnej w kasach, czy nawet niektórych kioskach i noszenie w portfelu?
Czy problemem jest zainstalowanie jednej z kilku dostępnych aplikacji na telefon i doładowanie jej symboliczną kwotą np. 10 zł, która rozwiąże problem z kupowaniem biletu, a dodatkowo za jej pomocą zapłacimy także za SPP w Szczecinie, czy bilet na pociąg?
Ba można nawet wyrobić sobie Pre-paidowe karty płatnicze. Można też wyrobić sobie kartę miejską i korzystać z biletu elektronicznego.

Możliwości jest coraz więcej wiele, ale łatwiej narzekać. Kiedyś nie było biletomatów w żadnym autobusie, a kierowcy sprzedawali tylko w wyznaczonych godzinach i ludzie jakoś sobie radzili. Teraz bilet można kupić nawet przez komórkę, a ludzi i tak mają problem. Jeżdżę od lat KM z wyboru, a nie konieczności i nigdy nie zdarzyło mi się w panice latać po autobusie, bo nie mam biletu/


Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #879 dnia: Sierpnia 09, 2016, 12:48:45 »
No i w sumie masz prawie rację. Nie raz zdarzy mi się wracać z zakładów autobusem i jest problem z kupnem biletu. Nie kupię sobie biletów na zapas bo jak mówiłem rzadko a nawet bardzo rzadko zdarza mi się jeździć komunikacja.  Skoro takie automaty wstawia się w autobus to powinien on działać.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #880 dnia: Sierpnia 26, 2016, 13:33:59 »
Remont ul. Grunwaldzkiej wszedł w fazę "poważnych zakłóceń" dla komunikacji miejskiej.
Komunikat ZDiTM

Zawieszenie przystanku dla linii 102, 106, 111
Data ogłoszenia: 2016-08-25

W związku z pracami drogowymi prowadzonymi w ciągu ulicy Grunwaldzkiej w Policach zwieszone zostają przystanki "Police Grunwaldzka" dla linii 106, 102, 111 (i LS - dopisek z SPPK) oraz "Police Szkoła" dla linii 111.
Autobusy linii 111 jeżdżą zmienioną trasę przez ul. Kołłątaja.

Offline Użytkownik drogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #881 dnia: Września 01, 2016, 20:28:08 »
Wpis będzie trochę emocjonalny a o co chodzi:  Gratuluję kierowcy autobusu linii 106 " ułańskiej fantazji "  na odcinku Leśno Górne a Siedlice pędzącego na złamanie karku środkiem jezdni ( zajmował połowę swojego pasa oraz połowę pasa dla kierunku przeciwnego ), który zapomniał że zjeżdżając w stronę Siedlic, masa plus prędkość równa się wypadnięcie z właściwego toru jazdy na łuku drogi. Niestety kierowca najprawdopodobniej zapomniał o tym prawie fizyki i wyjechał na środek drogi zmuszając kierowcę jadącego z przeciwnego kierunku do gwałtownego hamowania i ucieczki na pobocze i cudem tylko nie doszło do zderzenia czołowego. Nie stawiam pytań czy w środku autobusu byli pasażerowie bo jeśli tak to im współczuję, czy była awaria autobusu czy też kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Zdarzenie miało miejsce 01.09.2016 popołudniem celowo nie podaję godziny zdarzenia, bo idzie mi o uczulenie kierowców którzy obsługują tą linię autobusową by pamiętali że nie są w stanie zmienić praw fizyki i że z własnej "głupoty" mogą spowodować ludzką tragedię.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #882 dnia: Września 02, 2016, 07:08:39 »
z własnej "głupoty"
Jak większość wypadków - niestety! Mam podobne wrażenia jadąc 107 na odcinku z Przęsocina do Mścięcina. Autobusy jadą z taką prędkością, że często zastanawiam się czy w ogóle wyhamują na przystanku "Palmowa". Ale dla tych kierowców jest to prawdopodobnie pierwszy pojazd, jakim kierują..zero wyobraźni.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #883 dnia: Września 02, 2016, 12:12:35 »
Ale dla tych kierowców jest to prawdopodobnie pierwszy pojazd, jakim kierują
I pisze to osoba która prawo jazdy ma co najwyżej na taczkę :) Może was to zaskoczy ale generalnie autobusy używane w SPPK mają bardzo skuteczne hamulce. I w większości działa też retarder.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #884 dnia: Września 02, 2016, 12:42:14 »
I pisze to osoba która prawo jazdy ma co najwyżej na taczkę
Na taczkę akurat nie mam, ale chętnie zrobię, jak dasz adres gdzie robiłeś ;D bo w życiu wszystko się przyda :P A tak na poważnie to cokolwiek by nie było zamontowane, to zawsze może zawieść (oby nie). Lecz wrażenia z jazdy z takim kierowcą - bezcenne >:( Wiem, że trzymając w ręku "fajere" świat zza niej wygląda inaczej niż pasażera z ostatniego rzędu :o
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!