Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365649 razy)

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #915 dnia: Listopada 13, 2015, 13:29:36 »
A gdzie radny Grzegorz Ufniarz? Nie zaprosili? Nieładnie, przecież był taki aktywny w temacie śmieci przed zagłosowaniem za podwyżkami dla emerytów...

Z obecnością radnych z Gryfa w takim programie, jest jak z udziałem burmistrza Diakuna w debatach przedwyborczych....
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #916 dnia: Listopada 13, 2015, 13:32:33 »
Z obecnością radnych z Gryfa w takim programie

Ze tak zapytam, Gryf ma swojego rzecznika prasowego?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #917 dnia: Listopada 13, 2015, 16:00:03 »
Przeczytaj jeszcze raz ustawę wraz z wykładnią i już się nie ośmieszaj. Tylko tym razem ze zrozumieniem, chociaż patrząc na poziom dzisiejszego dziennikarstwa może to być problem nie do przeskoczenia  ::)
No to jeszcze raz, Prezesie. Aż zrozumiesz i przestaniesz ludziom ciemnotę wciskać. Możesz też przestać nie rozumiejąc, mnie bez różnicy.

Na nagraniu z konferencji usłyszałam, że Gmina do śmieci dokładać nie może
Dokładnie to takie coś próbują nam wmawiać, tylko że obronić tego w żaden sposób nie potrafią. Oczywiście, że gmina może dokładać do śmieci. Przecież dokłada :)

Bo może i nie może jednocześnie ;)

Ustawa nakłada obowiązek samofinansowania się systemu,

Kłamiesz, Pełnomocniku. Nie nakłada. Nakłada obowiązek brania pod uwagę kosztów wywozu odpadów przy ustalaniu opłat - co oznacza, że nie wolno ich ustalać na wyrost. Ale opłaty są ograniczone od góry. Nie wolno np. w systemie "od gospodarstwa" wziąć więcej niż 75 zł z groszami - nawet gdyby TransNet 100 baniek za wywóz zawołał.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #918 dnia: Listopada 13, 2015, 16:52:44 »
.Wydział śmieciowy ma jeszcze 4 wakaty,zgodnie z schematem organizacyjnym urzędu,...
Jeśli dobrze usłyszałam, to w debacie politycznej powiedziano-Żeby sprawdzać deklaracje trzeba jeszcze kilku pracowników. Będą dotrudniać? 
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #919 dnia: Listopada 13, 2015, 17:24:42 »
Ze strony www.police.pl:
"KOMUNIKAT W SPRAWIE OPŁAT ZA ODPADY KOMUNALNE

Burmistrz Polic Władysław Diakun informuje, że w dniu 10 listopada 2015 roku zwrócił się do Rady Miejskiej w Policach z wnioskiem o uchylenie uchwał, podjętych podczas sesji  27 października 2015r.,  dotyczących zmian w systemie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Celem tego wniosku jest zarządzenie konsultacji społecznych w powyższej sprawie, co będzie następnym krokiem Burmistrza, jeśli Rada Miejska pozytywnie rozpatrzy jego wniosek. W takim  przypadku,  do czasu zakończenia konsultacji społecznych i uchwalenia nowych zasad przez Radę Miejską, obowiązywać będzie obecny system opłat. Oznacza to, że zmiany nie zostaną wprowadzone wcześniej, niż od II kwartału  2016r. Decyzja Burmistrza podyktowana jest szacunkiem wobec woli mieszkańców, którzy zaapelowali o możliwość  wypowiedzenia się w tej sprawie.
piątek, 13 listopada 2015 roku"

Wzruszyłem się.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #920 dnia: Listopada 13, 2015, 17:49:11 »
O:) wczoraj, gdy składałam petycję  nie było tego komunikatu. Rano dziś też nie było. Zamieszczona  w dniu dzisiejszym tj.13.11.15. No to czekamy na sesję.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #921 dnia: Listopada 13, 2015, 19:40:37 »
Na mnie jako konsultanta mogą liczyć w stu procentach...! :)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #922 dnia: Listopada 13, 2015, 21:33:32 »
https://m.
Na wesoło
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2015, 22:06:07 wysłana przez An_na »

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #923 dnia: Listopada 13, 2015, 21:40:19 »
Wiesz co, Wykidajło? Właśnie pisałem Tobie odpowiedź na Twojego kolejnego bezproduktywnego posta pod moim adresem i dotarła do mnie smutna prawda. Ta cała przepychanka nie ma sensu. Po co mam marnować swój czas na opisywanie smutnemu człowiekowi, który czerpie radość z obrzucania innych łajnem i wprowadzania w błąd forumowiczów, skoro obojętnie co bym nie napisał i tak nie zmieni to Twojego punktu widzenia. Przestało mnie to już bawić i nie mam zamiaru już więcej udzielać się w tym temacie. Sam się taplaj w swoim błotku. Ja dzięki temu będę szczęśliwszy, a Ty jak byłeś debilem tak debilem pozostaniesz :)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #924 dnia: Listopada 13, 2015, 22:13:57 »
Na wesoło przy piątku cd.
Proponuję Pana- Panie Wojtku na przewodniczącego komisji :
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2015, 22:16:43 wysłana przez An_na »

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #925 dnia: Listopada 14, 2015, 15:53:36 »
    Na nagraniu z konferencji usłyszałam, że Gmina do śmieci dokładać nie może

Dokładnie to takie coś próbują nam wmawiać, tylko że obronić tego w żaden sposób nie potrafią. Oczywiście, że gmina może dokładać do śmieci. Przecież dokłada :)
-------------------
Czym innym jest zapłacenie za wykonaną usługę nawet gdy w wydziale nie mają na to pieniędzy - władze muszą zabrać z innych wydziałów i z inwestycji na opłaty np. za odbiór odpadów - może to być kwota przeniesiona np. z budowy chodnika, przeznaczona na oświetlenie ulicy, czy innych zaplanowanych inwestycji.
A czym innym jest planowanie budżetu na rok następny w pojedynczych wydziałach – budżety w poszczególnych wydziałach muszą się bilansować.
W czasie konferencji Burmistrz mówił o tym, że w nowym roku będą mieli kontrolę z RIO – też nie chcą się narazić na kosztowne kary wyrażone w milionach.
- Zapoznaj się ustawą o finansach publicznych,
- zapoznaj się o karach za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
- zapoznaj się z tematem, czy jednostki samorządu terytorialnego mogą zaplanować budżet na rok kolejny z zaplanowanym deficytem, wiedząc już teraz, że ten deficyt będzie jeśli gmina nic z tym nie zrobi (w tym przypadku gminy do listopada tego roku musiały zaplanować budżet na 2016rok )???
Z tego co słyszałem już w 2014 roku poprzedni naczelnik już planował zmianę systemu bo był deficyt. Trzeba zapytać w ramach dostępu do informacji publicznej co zadziałało, że my, mieszkańcy nie wiedzieliśmy nic o deficycie.
Sam w przyszłym tygodniu wystąpię do gminy z zapytaniem na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej z pytaniem, jaki był deficyt we wcześniejszych latach i czy planowano deficyt na kolejne lata, czy wiedząc o deficycie w 2014r. zapisali w planie budżetowym na 2015r. jakiś plan naprawczy tej sytuacji.
Z tego co wiem, w Szczecinie projekty czy też plany budżetów dla każdego wydziału tworzą same wydziały i uzasadniają każdy zapis. Wiedząc o deficycie zapisują w budżecie plan naprawczy czy coś w tym rodzaju – trzeba zapytać czy w w 2014 r. zaplanowali i zapisali taki plan.
Jeśli tak, to w ramach zapytania poproszę aby udostępnili tę informację o zaplanowaniu budżetu na 2015r.
Bo teraz urzędnicy planują budżet na 2016rok i to tak aby się bilansował. Więc też w ramach informacji publicznej trzeba to sprawdzić.
ZRESZTĄ KAŻDY Z NAS MOŻE O TO POPROSIĆ.
Pozdrawiam


Post Merge: Listopada 14, 2015, 16:09:20
    Ja bym wolał, aby nasi włodarze w pierwszej kolejności przedstawili mi jakikolwiek dowód na to, że dokonali weryfikacji faktycznej ilości odpadów obsłużonych przez Trans-Net z ilością ujętą na wystawionych fakturach. Jestem niemal pewien, że tam z dużym prawdopodobieństwem znajdą brakującą kwotę, a nawet oszczędności. Tak samo jak jestem pewien, że nigdy takiej weryfikacji ilościowej nie przeprowadzili. Takie pytanie na konferencji też padło. Odpowiedzi nie usłyszałem. Przyjmują faktury i płacą za nie w ciemno. Bo przecież swój swojego miałby sprawdzać…?

-------------------------------
Zamiast wyciągać wnioski i snuć domysły może w ramach dostępu do informacji publicznej wystąpić należy o informację żebyście Państwo mieli podkładkę na piśmie, że nic się przez te wszystkie lata nie robi tylko przyjmują deklaracje.
Jeśli jest tak faktyczne to macie prawo zaskarżyć ich do sądu, że marnotrawią wasze pieniądze.
Ja bym też zapytał pana od finansów urzędu (skarbnika) dlaczego nie płaci na koszty administracyjne z gminnego budżetu.
A SWOJĄ DROGĄ - TEŻ UWAŻAM, ŻE FIRMA ODBIERAJĄCA ŚMIECI JEST MEGA - DROGA.
Wygrali z przetargiem z wysoką kwotą i teraz do tej kwoty my musimy dopłacać w przyszłym roku aż do grudnia 2016 :-(((

Wojtek, oni nie weryfikowali niczego. Pięć osób w wydziale odpadowym zajmuje się sprawdzaniem, czy dokumenty wpłynęły (tu trzeba dodać, że spółdzielnie i ZGKiM składają zestawienia zbiorcze). Nie zweryfikowali ani jednej deklaracji. Co nie przeszkadza baronom z Gryfa sugerować, że mieszkańcy oszukują.
Wycierają sobie gęby rodzinami wielodzietnymi, a nie sprawdzili nawet, ile tych rodzin w gminie jest...
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2015, 16:09:20 wysłana przez włodziu »

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #926 dnia: Listopada 14, 2015, 16:54:42 »
Do tej pory zdecydowanej większości policzan nawet do głowy nie przyszło, że można w deklaracji podać nieprawdę.
Zdecydowanej nie, ale 5500 mieszkańcom gminy to się zdarza ;) Tu masz przykład

Jeśli mój mąż pracuje za granicą i w domu jest gościem bo niestety wpada na wizyty domowe na max. 2 tygodnie co kilka m-cy to wybaczcie abym za niego płaciła.
Licząc raz na kwartał 2 tygodnie (3 x 2 tygodnie=1,5 miesiąca), to rocznie masz niedopłatę za około półtora miesiąca.


Pewnie tacy ludzie jak ja... postrzegani są również za oszustów , co powiększyło znacznie grono prawdziwych oszustów.
Niestety tak ;(

Zadałaś w tym wątku pytanie
Dlaczego mamy dokładać do utrzymania tych ludzi?
Dlaczego mamy do Ciebie dokładać?
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2015, 16:56:58 wysłana przez ak »
<*)))))>{

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #927 dnia: Listopada 14, 2015, 17:15:09 »
Cytat: NIKA w Listopad 09, 2015, 10:38:59

    Jeśli mój mąż pracuje za granicą i w domu jest gościem bo niestety wpada na wizyty domowe na max. 2 tygodnie co kilka m-cy to wybaczcie abym za niego płaciła.

Licząc raz na kwartał 2 tygodnie (3 x 2 tygodnie=1,5 miesiąca), to rocznie masz niedopłatę za około półtora miesiąca.
A może drugie 1,5 miesiąca to żona jest u męża w jakimś innym kraju, innym mieście? Jej mąż pewnie tam płaci za swoje śmieci, a ona płaci tutaj. Tak też bywa. Jak do mnie koleżanka przyjedzie na tygodniowy urlop, to mam ją w swojej gminie zgłaszać do opłaty śmieciowej? Nie robię tego, bo w następne wakacje to ja pojadę do niej na tydzień i zostawię część śmieci w jej gminie. Warto dłużej pomyśleć, zanim się komuś oszustwo zarzuci.

Offline karol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #928 dnia: Listopada 14, 2015, 20:08:47 »
Cytat: saga w Listopad 09, 2015, 07:56:36

    Do tej pory zdecydowanej większości policzan nawet do głowy nie przyszło, że można w deklaracji podać nieprawdę.

Zdecydowanej nie, ale 5500 mieszkańcom gminy to się zdarza ;) Tu masz przykład

MYŚLĘ, ŻE NASI RADNI TEŻ MOGLIBY SIĘ WYKAZAĆ.
SKORO ZOSTALI WYBRANI NA REPREZENTANTÓW MIESZKAŃCÓW TO W RAMACH UTRZYMANIA DOBRYCH RELACJI I W RAMACH ZAPOZNANIA SIĘ Z MIESZKAŃCAMI (bo większość z nich nawet nie zna ludzi, którzy na nich głosowali) POWINNI PRZEJŚĆ SIĘ PO DOMACH I PRZY OKAZJI NOTOWAĆ ILE OSÓB MIESZKA W GOSPODARSTWACH DOMOWYCH W BLOKACH.

W naszej Gminie mamy między innymi Pana RADNEGO z tej "LEPSZEJ" części radnych bo z OPOZYCJI - bo przecież GRYF to ponoć tzw. "kolesie władzy".
Mam tu na myśli Pana RADNEGO, który chciał być POSŁEM. Jednocześnie jako najlepszy z najlepszych RADNYCH gdyż jako jedyny wszystko krytykuje co inni popierają mógłby się postarać (za coś radni biorą kasę) i przejść się po mieszkaniach w blokach (w ramach reklamy swojej osoby - bo przecież do sejmu nie chciał iść dla kasy - tylko jak przypuszczam po to aby nas Policzan godnie reprezentować i dla naszego dobra pracować).
Przy tym jako najlepszy z najlepszych RADNYCH dałby przykład tym z GRYFA jak należy pracować dla wspólnego celu i dla dobra naszej małej społeczności.
Skoro urzędników przed niektórymi działaniami powstrzymują skostniałe przepisy to RADNI jako osoby po części odpowiedzialni za uchwałę śmieciową mogliby im pomóc.
Ich przepisy nie obowiązują.
TAK, ŻE NIEDOSZŁY PAN POSEŁ I JEDNOCZEŚNIE opozycyjny RADNY GMINY POLICE na pewno pokaże i tym "LENIWYM"urzędnikom i tym "LENIWYM" radnym z GRYFA jak się zdobywa informacje o osobach faktycznie zamieszkałych (ilości osób faktyczne - a nie te podane do spółdzielni) we wszystkich blokach w spółdzielni i w budynkach komunalnych. Radzę zacząć od polickiego BRUKLINU.
A to by się ci "LENIWI" urzędnicy zdziwili, że dzięki urokowi osobistemu radnych w spółdzielniach do wykazów osób zamieszkałych ludzie zaczęliby dopisywać nowo urodzonych, konkubiny itp., którzy mieszkają ale nie są zameldowani.
Podam przykład:
W moim bloku, w mojej klatce: ul Zamenhofa mieszka akurat uczciwa 4 osobowa "rodzina". Sąsiad jest zameldowany od ponad 2 lat pod tym adresem. Jego przyjaciółka (nie żona) i jej dwoje dzieci (7 miesięczne i 5 letnie) nie są zameldowane w gminie - młodsze dziecko urodzone w Policach ma przypisany ostatni meldunek matki.
A więc w USC Police nie da się ich odnaleźć.
Oni są akurat uczciwi - nie ukrywają i zgłosili do spółdzielni prawdziwą liczbę osób. Znam jednak sytuacje odwrotne bo na tym osiedlu mieszkam od urodzenia.
ŻYCZĘ WIĘC wszystkim RADNYM POWODZENIA W MYŚL TROCHĘ ZMIENIONEGO POWIEDZONKA: "gdzie "LENIWY" urzędnik nie może tam "PRACOWITY RADNY" dotrze. :-))))


Cytat: NIKA w Listopad 09, 2015, 10:38:59

    Jeśli mój mąż pracuje za granicą i w domu jest gościem bo niestety wpada na wizyty domowe na max. 2 tygodnie co kilka m-cy to wybaczcie abym za niego płaciła.

Licząc raz na kwartał 2 tygodnie (3 x 2 tygodnie=1,5 miesiąca), to rocznie masz niedopłatę za około półtora miesiąca.

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #929 dnia: Listopada 14, 2015, 20:29:36 »

Przecież radni mogą wystąpić z interpelacją (zapytaniem) do urzędników z zapytaniem (są takie na stronie urzędu gminy opublikowane).
Taki Pan "najlepszy z najlepszych" powinien zapytać na piśmie urzędników jak zaplanowali w poszczególnych latach budżet dla wydziału na każdy kolejny rok. Skoro nie mogą zaplanować z deficytem to muszą obszernie opisać krok po kroku co zamierzają zrobić aby do deficytu nie doszło.
W Szczecinie to naczelnicy planują takie budżety.
Podejrzewam, że we wszystkich gminach jest podobnie.
Jeśli to prawda, że budżet im się nie spinał już we wcześniejszych latach to powinni dokonać odpowiednich zapisów co zamierzają zrobić (np. w projekcie budżetu z 2014 roku powinien być zapisany plan naprawczy na 2015rok) a jeśli Pan radny o to zapyta to urzędnicy muszą mu udzielić wyczerpującej odpowiedzi na piśmie.
Wówczas Pan radny mógłby się z nami podzielić tymi ważnymi informacjami.
Zresztą każdy z nas zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej też może wystąpić z tym zapytaniem. Ja tak zrobię.
Zapytam też o kontrole, decyzje, wyjaśnienia itp. postępowania.
Myszą mi odpowiedzieć - prawdopodobnie jest termin 14 dniowy ale to trzeba sprawdzić.