Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365636 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #930 dnia: Listopada 15, 2015, 10:02:10 »
włodziu/karolu, wszyscy doskonale znamy recepty Gryfa na dopięcie budżetu: wprowadzić podwyżki dla uczciwych mieszkańców, a tych, co zaprotestują, nazwać złodziejami lub oszołomami (albo jedno i drugie). Od lat było tak samo.
Teraz zmieniło się jedno: nie macie już monopolu na informację. Płacicie publicznymi pieniędzmi za propagandę w kablówce i gazetki reklamowe, a tu zonk - mieszkańcy znaleźli kanały, nad którymi nie panujecie. I potrafią dotrzeć z przekazem do innych myślących podobnie.
Jestem przekonany, że jedyny opozycyjny radny będzie pytał. I że przy okazji zapyta, ile nas kosztował śmieciowy pełnomocnik burmistrza - jedyny konkret w sprawie wysypisk przy Kamiennej oraz Piotra i Pawła. Że zapyta też o odprawy dla przedstawicieli jedynie słusznych związków przy okazji przesuwania z jednego stanowiska w zarządzie gminnej spółki na inne. O koszty utrzymywania rozdętych dla Gryfitów rad nadzorczych w samorządowych firmach. I tak dalej.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #931 dnia: Listopada 15, 2015, 10:49:37 »
Proponuję Pana- Panie Wojtku na przewodniczącego komisji :

Dzięki Aniu - ale to chyba nie jest możliwe w naszej gminie, aby udzielać takich kompetencji komuś spoza kręgu bohaterów pewnego cyklu bajek... Pozdrawiam serdecznie ;)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #932 dnia: Listopada 15, 2015, 11:45:04 »
Gmina ma pełnomocnika ds. Śmieci?? Myślałam, że to naczelnik wydziału.(?)

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #933 dnia: Listopada 15, 2015, 12:40:01 »
włodziu/karolu, wszyscy doskonale znamy recepty Gryfa na dopięcie budżetu: wprowadzić podwyżki dla uczciwych mieszkańców, a tych, co zaprotestują, nazwać złodziejami lub oszołomami (albo jedno i drugie). Od lat było tak samo.
Teraz zmieniło się jedno: nie macie już monopolu na informację. Płacicie publicznymi pieniędzmi za propagandę w kablówce i gazetki reklamowe, a tu zonk - mieszkańcy znaleźli kanały, nad którymi nie panujecie. I potrafią dotrzeć z przekazem do innych myślących podobnie.
Jestem przekonany, że jedyny opozycyjny radny będzie pytał. I że przy okazji zapyta, ile nas kosztował śmieciowy pełnomocnik burmistrza - jedyny konkret w sprawie wysypisk przy Kamiennej oraz Piotra i Pawła. Że zapyta też o odprawy dla przedstawicieli jedynie słusznych związków przy okazji przesuwania z jednego stanowiska w zarządzie gminnej spółki na inne. O koszty utrzymywania rozdętych dla Gryfitów rad nadzorczych w samorządowych firmach. I tak dalej.
Włodek - tak, Karol - NIE.
Nie znam Karola, ale też nie znam tematów, które poruszasz więc się nie wypowiem. Moja wiedza opiera się na porównaniach urzędów Szczecina i Polic.
Jakiś pełnomocnik do spraw śmieci? No cóż - rzeczywiście trzeba to wyjaśnić bo po co miałby istnieć i co taki miałby robić?
A temat dzikich wysypisk to czy przypadkiem nie jest sprawa wydziału ochrony środowiska w Powiecie?

Post Merge: Listopada 15, 2015, 13:04:45
Jestem przekonany, że jedyny opozycyjny radny będzie pytał.
------------------
Zapomniałem dodać, że cieszę się, że Pan radny opozycyjny zapyta urzędników.

NIECH PRZY OKAZJI SPROSTUJE KŁAMSTWO - bo powiedział do mediów, że urzędnicy nie jeździli na spotkana w sprawie śmieci i ich systemu do Szczecina.

Jak wielokrotnie wspominałem - moja siostra pracuje w szczecińskim magistracie - jest związana z ochroną środowiska,  brała udział w tworzeniu systemu opłat za śmieci i potwierdza, ŻE POLICCY URZĘDNICY (wielokrotnie) byli zapraszani przez dział ochrony środowiska na spotkania w sprawie szczecińskiego systemu. W jednym ze spotkań oprócz dyrektorów brały udział również osoby zajmujące się rozliczaniem deklaracji i opłat - niestety, moja siostra nie, ale jest w temacie.

Czy prezydent Szczecina był informowany o tych wizytach to z tym pytaniem PAN RADNY POWINIEN ZWRÓCIĆ SIĘ DO DWÓCH DYREKTORÓW OCHRONY ŚRODOWISKA.

« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2015, 13:04:45 wysłana przez włodziu »

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #934 dnia: Listopada 16, 2015, 08:09:10 »
Jak wielokrotnie wspominałem - moja siostra pracuje w szczecińskim magistracie - jest związana z ochroną środowiska,
No popatrz, a ja myślałam, że to mamusia pracuje w polickim magistracie i zajmuje się odpadami. Ale wasza łzawa historia o siostrze ze Szczecina i kierowcy, którego największą fascynacją są polickie śmieci była urzekająca.
millena

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #935 dnia: Listopada 17, 2015, 19:41:47 »


« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2015, 19:48:22 wysłana przez An_na »

Offline Panu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #936 dnia: Listopada 17, 2015, 20:38:18 »
 Tak bez  mydła :o upsssssss.   Mam nadzieje że się pani od tego szajsu odwoła z  wojewodą włącznie.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #937 dnia: Listopada 17, 2015, 20:40:07 »
no i p. Aniu po co tyle zachodu wielkoduszny i wspaniały gryf wcześniej doszedł do tego co pani, ta tak ironicznie  ;),,, a poważnie jak zwykle musi wyjść na ich czyli władzy,,, a tak szczerze to gdyby nie ta petycja to nie było by tej wspaniałomyślności wielkiej rady  8)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #938 dnia: Listopada 17, 2015, 21:11:05 »
a tak szczerze to gdyby nie ta petycja to nie było by tej wspaniałomyślności wielkiej rady  8)
Jakiej wspaniałomyślności? To próba zneutralizowania ruchu obywatelskiego, który wywołali swoją arogancją. Myślę, że się nie uda. I że to ostatnia kadencja Gryfa. Bo w to, że się zmienią na lepsze, zwyczajnie nie wierzę.
No i przypominam, że 10 listopada o 13.30 burmistrz jeszcze mówił, że projekt dopiero złoży. A 11 było święto... Coś mi te daty podejrzanie pachną  ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #939 dnia: Listopada 17, 2015, 22:12:57 »
Szczerze mówiąc zadziwia mnie sposób, w jaki Burmistrz + radni miejscy Gryfa postępują w tej sprawie. Jak można tak nieudolnie próbować zdeprecjonować obywatelską inicjatywę? Jak można bezdusznie i sucho nazwać "bezzasadną" petycję, której postulat będzie się za chwilę realizować? Czy ktoś przemyślał jak brzmi to uzasadnienie? Czy chcecie powiedzieć oddającym swoje podpisy, że robili to niepotrzebnie? Panowie radni, apeluję o myślenie i pokorę. Przyznajcie po prostu, że społeczeństwo pokazało Wam żółtą kartkę i wyciągnijcie z tego wnioski. Nikt Wam nie uwierzy, że winowajca nagle stał się wybawcą, a ten kto protestował, robił to niepotrzebnie. Postawą typu "nie dajmy im satysfakcji" tylko podważacie i tak już nadwątlony szacunek do Waszej funkcji.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #940 dnia: Listopada 17, 2015, 22:47:18 »
Po pierwsze cieszę się, że petycja a wraz z nią podpisy mieszkańców przyniosły skutek a o to przecież chodziło.Po drugie cieszy fakt, że zakłada się z góry jaki zagłosują radni przy wniosku o uchylenie uchwał. Zagłosują większością za- dlatego zakłada się, że moja petycja w kolejności rozpatrywania punktów będzie bezzasadna. Dyscyplina godna podziwu:) Jednakże co będzie (hipotetycznie oczywiście) gdy radni odrzucą wniosek Pana Burmistrza? Też moja petycja będzie bezzasadna? A gdy radni będą chcieli uznać ją za zasadną?
Hm... Fakt: nie jestem ani prawnikiem ani samorządowcem, ale ja na miejscu biura obsługi Rady Miejskiej dokonałabym innej konstrukcji uchwały w sprawie mojej petycji :).
Ale to takie dywagacje. Dziękuję radnym, że 27 listopada zagłosują za uchyleniem uchwały dot. opłat za śmieci. Mam nadzieję, że "to" co zostanie skierowane pod konsultacje z mieszkańcami zostanie rzetelnie przygotowane a stawki uczciwie wyliczone wraz z metodami, które będą przedmiotem konsultacji.





« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2015, 23:11:21 wysłana przez An_na »

Offline radix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #941 dnia: Listopada 18, 2015, 09:40:36 »
Jeżeli Rada zagłosuje za przyjęciem wniosków Burmistrza to trochę się ośmieszy i uzna, że jej kompetencje w przedmiotowej sprawie są równe zeru, a podjęta wcześniej Uchwała tylko ich ośmieszała.
W Radzie jest 21 członków z których za uchwałą głosowało siedemnastu (dane do zweryfikowania, przytaczam je na podstawie analizy bieżącego wątku). Każdy kto podniósł wtedy rękę "za", podnosząc ją ponownie potwierdzi tylko, że jest w tej "radzie" zbędny (bo jest marionetką?)...
Nie wnikam, czy nowy system byłby lepszy (dla mnie na pewno) czy nie, jednak nie zgadzam się na zmianę uchwał, które wcześniej ustanawiane były na drodze konsultacji! W moich oczach, już sam ten fakt dyskwalifikuje obecną "radę".
To tak jakby zrobić referendum w jakiejś sprawie, gdzie społeczeństwo wypowiedziało się za opcją X. Następnie uchwalono ustawę, która by to sankcjonowała, a po roku ją zmieniono na opcję Y, bo tak wygodniej władzy...

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #942 dnia: Listopada 18, 2015, 11:42:37 »
Jeżeli Rada zagłosuje za przyjęciem wniosków Burmistrza to trochę się ośmieszy i uzna, że jej kompetencje w przedmiotowej sprawie są równe zeru, a podjęta wcześniej Uchwała tylko ich ośmieszała.
W Radzie jest 21 członków z których za uchwałą głosowało siedemnastu (dane do zweryfikowania, przytaczam je na podstawie analizy bieżącego wątku). Każdy kto podniósł wtedy rękę "za", podnosząc ją ponownie potwierdzi tylko, że jest w tej "radzie" zbędny (bo jest marionetką?)...
Nie wnikam, czy nowy system byłby lepszy (dla mnie na pewno) czy nie, jednak nie zgadzam się na zmianę uchwał, które wcześniej ustanawiane były na drodze konsultacji! W moich oczach, już sam ten fakt dyskwalifikuje obecną "radę".
To tak jakby zrobić referendum w jakiejś sprawie, gdzie społeczeństwo wypowiedziało się za opcją X. Następnie uchwalono ustawę, która by to sankcjonowała, a po roku ją zmieniono na opcję Y, bo tak wygodniej władzy...
Czy Pan naprawdę nie wie,że radni Gryfa to maszynka do głosowania a nie myślenia?Projekty uchwał przygotowują urzędnicy i radni mają wielkie G do powiedzenia.Mogą sobie podyskutować na posiedzeniach komisji ale głosować muszą tak jak władca wskaże,bo on im dał dostęp do publicznego koryta.Niesubordynacja kończy się brakiem miejsca na listach przy kolejnych wyborach i nic do rzeczy nie mają tu okręgi jednomandatowe, tak hołubione przez pewnego muzyka.Obalenie przez radnych swojej własnej uchwały zostanie przedstawione jako ogromny sukces ludzi "myślących"
w interesie  publicznym a tzw konsultacje zostaną zmanipulowane,co nie jest trudne jeśli wezmie się pod uwagę liczbę osób które wzięły udział
w poprzednich.Policami rządzi sitwa nazywana towarzystwem wzajemnej adoracji a radni są potrzebni tylko do utrzymania status qwo.Jeśli jest inaczej chętnie poczytam na tym forum.
jestem gorszego sortu

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #943 dnia: Listopada 18, 2015, 13:11:25 »
wiec tak biorąc po kolei to zgadza się ze petycja p.Ani jest bezzasadna, dlaczego ponieważ burmistrz był pierwszy w tym temacie, tylko nikt nie dodał ze burmistrz zadziała bo słyszał o tym co się dzieje na policach i ze są zbierane podpisy i będzie petycja, ale to już nie ważne bo przecież oni nie powiedzą co było powodem, no bo przecież oni wiedza lepiej i są mądrzejsi,,, co do uchwały i głosowaniu za  jej przejęciem, a teraz odwołaniu jej, no to jak ktoś napisał radni to maszynka do głosowania, tak to jest normalne tak jest i tak było i będzie, i nie ma tu nic na rzeczy ze radni są wybrani przez ludzi i mają reprezentować ich interesy, interesowały ich sprawy wyborców przed wyborami,,, patrząc na to  wszystko w tym temacie to ci co głosowali za przyjęciem, a teraz zagłosują za odrzuceniem tej uchwały, tracą dla mnie własna godność, i świadczy tylko o ich niskiej inteligencji, no chociaż tez świadczy po troche o naszej naiwności ze daliśmy im się nabrać na czułe słówka

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #944 dnia: Listopada 18, 2015, 22:06:00 »
W Radzie jest 21 członków z których za uchwałą głosowało siedemnastu (dane do zweryfikowania, przytaczam je na podstawie analizy bieżącego wątku). Każdy kto podniósł wtedy rękę "za", podnosząc ją ponownie potwierdzi tylko, że jest w tej "radzie" zbędny (bo jest marionetką?)...

Tak właśnie będzie, niczym w skeczu Kryszaka o Kwaśniewskim: "tak kogucik zapieje jak wiatr zawieje".
Do tego jeszcze komisja infrastruktury pewnie ponownie zaopiniuje pozytywnie projekt uchwały. Zresztą w żadnej z komisji nie będzie negatywnych opinii żadnej z  uchwał. Bo nawet jeśli są zdania odrębne, to w każdej Gryf ma większość.
Na poprzedniej sesji tylko dwóch radnych zabrało głos przy uchwałach śmieciowych mówiąc, że tego typu uchwały powinny podlegać konsultacjom, ale był to głos "wołającego na puszczy".
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".