Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 367834 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #660 dnia: Września 30, 2015, 07:47:53 »
JUŻ ROZLICZENIE OD WODY BYŁO UCZCIWSZE NIŻ OD OSOBY.

Widocznie nie zdajesz sobie sprawy z jaką łatwością można czerpać wodę poza obmiarem.

A może właśnie zdaje sobie sprawę, skoro z taką łatwością oskarża innych?
A może to pan z wydziału śmieciowego, który doskonale wie, czyje deklaracje są przekłamane? I równie dobrze wie, że nie wolno mu ich zweryfikować, bo to papiery od ludzi z Zielonym Pojęciem?

Chcecie uszczelnić system? To pogońcie do roboty darmozjadów z Batorego.

I to jest najwłaściwsze rozwiązanie problemu. Jak je osiągnąć? Sprawa prosta! Płacimy za śmieci tyle co do tej pory a braki burmistrz uzupełnia z budżetu! A ponieważ budżet tworzymy my, więc i tak to my zapłacimy za te śmieci. Tyle tylko, że takie rozwiązanie ma szansę rzeczywiście zagonić urzędników do roboty!  Władza sama wtedy tego dopilnuje!
Ja takie rozwiązanie zaproponowałem radnemu Kowalewskiemu, aby przedstawił je radzie.

Pożyjemy i zobaczymy, czy przedstawi. Ja będę powtarzał do znudzenia: gminna władza ma dosyć danych, aby wychwycić wszystkie podejrzane deklaracje. Trzeba tylko chcieć to zrobić.

A TAK POZA TYM TO BEZ SENSU CIĄGNĄĆ WĄTEK Z WODĄ - JUŻ OD UBIEGŁEGO TYGODNIA JEST NIEAKTUALNY (z chwilą zdjęcia uchwał ze strony urzędu czyli od piątku rano) - większość o tym wie a mimo to się nakręca i podpuszcza innych. Część udzielających się tutaj ma świetny kontakt od wielu lat z urzędnikami oraz z radnymi (niektórzy byli radnymi a  jeden był nawet urzędnikiem - i to niedawno)a mimo to udaje, że nie wie o najnowszych zmianach. Wystarczy trochę cierpliwości. Jeśli mój znajomy radny mimo, że nie jest z GRYFA chwali najnowsze jeszcze nieujawnione propozycje urzędników (bo nad nimi pracują jeszcze) to nie jest źle. Powiedział, że  pracownicy wraz z szefami starają się jak mogą - a ja mu ufam.
niby wszystko ładnie - ale takie świeże konto - kolego kogo próbujesz oszukać???

Cicho bądź! To żadne łubu-dubu, kolega nowicjusz pisze szczerze, bo i po co miałby robić inaczej? ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #661 dnia: Września 30, 2015, 16:50:04 »
Wykidajło: część (pewnie niewielka, ale jednak) różnic przy obliczeniach wynika z takich osób jak chociażby ja (i mój brat też, przez jakiś czas) :) Meldunek mam ale już od paru lat nie mieszkam tam i rodzice (bo to u nich mam meldunek), zgłosili do gminy mniej osób "do śmieci". Rozliczenie obecne lub wg wody przez moją osobę nie zostanie zafałszowane (ale wyjdzie różnica między zameldowanymi a płacącymi oczywiście). Natomiast zapewne są osoby które przy obecnym systemie oszukują i specjalnie zgłaszają (bo to się zgłasza jak rozumiem? Czy jak to jest określane?) mniej osób mieszkających niż w rzeczywistości. Im z kolei trudniej będzie naściemniać przy rozliczeniu z wody (acz pewno też się da). Z obecnie dopuszczonych systemów każdy ma jakieś wady i możliwości oszustwa. Musiałyby być jakieś liczniki na śmieci to wtedy może by było dobrze. Acz patrząc na przykład niemiaszków to i tak by jeszcze ludzie ściemniali. Bo tu z kolei notoryczne jest wywożenie nocą śmieci na parkingi przy autostradach.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #662 dnia: Września 30, 2015, 16:57:28 »
Musiałyby być jakieś liczniki na śmieci to wtedy może by było dobrze.

Płatne worki o różnych kolorach są ciekawym i sprawiedliwym rozwiązaniem, płacisz dokładnie za tyle ile wyrzucasz. Ceny można uzależnić od tego, czy odpady będą sortowane, czy nie.

Offline jula

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #663 dnia: Września 30, 2015, 17:55:08 »
Płatne worki o różnych kolorach są ciekawym i sprawiedliwym rozwiązaniem, płacisz dokładnie za tyle ile wyrzucasz. Ceny można uzależnić od tego, czy odpady będą sortowane, czy nie.

nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, bo zacznie sie wywożenie i podrzucanie śmieci gdzie popadnie, a tego chcemy uniknąć i właśnie dlatego powstał ten nowy system zarządzania śmieciami, by każdy płacił bez względu na ilość wyprodukowanych śmieci. Dzięki temu miało się skończyć wywożenie śmieci do lasu i unikanie płacenia przez domki jednorodzinne , a że wymyślone sposoby naliczania opłat się nie sprawdzają to juz co innego, jak dla mnie żaden z tych sposobów nie jest sprawiedliwy poza tym od osoby, no ale tu są opinie, ze duzo ludzi oszukuje , jednak ja myślę, że nie tak dużo z mojego otoczenia przynajmniej nie znam nikogo takiego.


Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #664 dnia: Września 30, 2015, 18:08:12 »
bo zacznie sie wywożenie i podrzucanie śmieci gdzie popadnie,

Akurat tego procederu nadal nie wyeliminowano, być może jest trochę lepiej niż było, ale do ideału jeszcze jest daleko.

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #665 dnia: Września 30, 2015, 18:43:33 »
Witam wszystkich.
Jestem tu pierwszy raz, czytam te wypowiedzi i nie wiem co o tym myśleć.
Kiedyś płaciliśmy tylko za odebranie od nas śmieci. Unia nakazała krajom należącym do unii utylizować, unieszkodliwiać i zagospodarowywać śmieci.
Jestem kierowcą międzynarodowym.
Dużo jeżdżę po świecie, dużą część roku jestem poza krajem i powiem szczerze, że w niektórych krajach jest bardzo brudno, śmieci walają się po ulicach dużych miast (Francja, Włochy, Hiszpania i nie tylko) ale opłaty są bardzo wysokie - ludzie się kłócą o podrzucanie śmieci do koszy ulicznych - kary nie pomagają.
Ostatnio miałem przyjemność odwiedzić plażę w Nowym Warpnie i Trzebieży - dowiedziałem się, że pomosty, deptaki i ławeczki przy plaży zostały zrobione właśnie z butelek plastikowych po napojach.
Jestem pod wrażeniem.
Ja też nie lubię płacić dodatkowych podatków i do niedawna z żoną się o to kłóciłem - ciągle porównywałem, że kiedyś płaciłem raz na kwartał a teraz co miesiąc dużo więcej ale skoro płaciłem tylko za zabranie śmieci a teraz już wiem że również za utylizację, przerób i odzysk to zwracam honor urzędnikom bo jak większość moich znajomych myślałem że chcą sobie załatać jakąś dziurę w budżecie.

Ktoś napisał, że Burmistrz może dopłacać do śmieci z innych pieniędzy jak jest dziura w budżecie.
Moja siostra pracuje w urzędzie w Szczecinie i pytałem.

Powiedziała, że ustawa nie pozwala dopłacać do śmieci z budżetu urzędu. Że jak już brakuje pieniędzy na zapłacenie faktur BIEŻĄCYCH to musi zabrać np. z naprawy drogi i innych.
Ale gdyby prezydent Szczecina wiedział że w tym roku może braknąć pieniędzy na opłatę faktur za śmieci i nie podwyższył opłat ludziom to Regionalna Izba Obrachunkowa przy kontroli budżetu ukarałaby go olbrzymią karą finansową a skarbnik straciłby pracę. :-[
A prezydent miasta - na pewno też burmistrz muszą wysłać ro Izby obrachunkowej i do Urzędu Wojewódzkiego i jeszcze gdzieś sprawozdanie z wykonania planów i z tego czy dobrze zaplanował budżet na następny rok oraz czy prawidłowo dysponował pieniędzmi w danym roku.
Pozdrawiam serdecznie - za kilka dni znowu wyjeżdżam do jednego z zaśmieconych krajów  :-X - ale cóż jak mus to mus - taką mam profesję
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2015, 18:47:10 wysłana przez włodziu »

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #666 dnia: Września 30, 2015, 19:26:18 »
MÓJ ZNAJOMY RADNY Z POWIATU TEŻ MI TO MÓWIŁ, ŻE DO ZAGOSPODAROWANIA, UTYLIZACJI I ODBIORU ŚMIECI OD MIESZKAŃCÓW NIE WOLNO DOPŁACAĆ Z KASY URZĘDU. GROŻĄ ZA TO KARY ZA NARUSZENIE FINANSÓW. PRAWDOPODOBNIE GMINA ZA ROK MA MIEĆ KONTROLĘ FINANSOWĄ - SKORO USTAWA NIE POZWALA DOPŁACAĆ DO OPŁATY ŚMIECIOWEJ TO DLACZEGO BURMISTRZ I SKARBNIK MAJĄ SIĘ NARAŻAĆ NA KARY PIENIĘŻNE I UTRATĘ STANOWISKA.
Z TEGO CO SŁYSZAŁEM TO NA FORUM WIĘKSZOŚĆ OSÓB UKRYWAJĄCYCH SIĘ POD DZIWNYMI HASŁAMI TO OSOBY Z OPOZYCJI.

JEŚLI TO PRAWDA TO ROZUMIEM DLACZEGO TYLE JADU JEST NA FORUM.
TAKIM OSOBOM NIE ZALEŻY NA TYM ABY MIESZKAŃCOM BYŁO DOBRZE I SPRAWIEDLIWIE W NASZEJ GMINIE.
IM ZALEŻY ABY DORWAĆ SIĘ DO WŁADZY.


piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #667 dnia: Września 30, 2015, 19:36:58 »
Z TEGO CO SŁYSZAŁEM TO NA FORUM WIĘKSZOŚĆ OSÓB UKRYWAJĄCYCH SIĘ POD DZIWNYMI HASŁAMI TO OSOBY Z OPOZYCJI.

no to chyba źle słyszałeś, jak przypuszczam wielu forumowiczów głosowało na gryf, i na obecnego burmistrza,,, ale we wszystkim można znaleźć troche sensacji,,, nie ma tu jadu a po prostu dyskutujemy o tym co nas dotyczy bo  mamy takie prawo,,, 

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #668 dnia: Września 30, 2015, 19:52:24 »
Ja też nie lubię płacić dodatkowych podatków i do niedawna z żoną się o to kłóciłem - ciągle porównywałem, że kiedyś płaciłem raz na kwartał a teraz co miesiąc dużo więcej ale skoro płaciłem tylko za zabranie śmieci a teraz już wiem że również za utylizację, przerób i odzysk
przerób i odzysk - kolego na tym cały zachód robi pieniądze. surowce wtórne nie śmierdzą, tylko pachną ogromną kasą. a u nas dziwnym trafem to my musimy płacić.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #669 dnia: Września 30, 2015, 20:05:22 »
Gmina nie musi dopłacać do naszych śmieci. Wystarczy, że zacznie ciąć mocno rozdmuchane koszty.

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #670 dnia: Września 30, 2015, 22:35:16 »
Gmina nie musi dopłacać do naszych śmieci. Wystarczy, że zacznie ciąć mocno rozdmuchane koszty.

MASZ RACJĘ - SŁYSZAŁEM, ŻE PO PRZETARGU KOSZTY TRANS NETU WZROSŁY - GMINNA FIRMA TO DLACZEGO TAK DROGO BIERZE.
MÓWILI RADNI, ŻE INNA FIRMA CHCIAŁA ODBIERAĆ ZA DWA RAZY TYLE NASZE ŚMIECI. TO DOPIERO BYŚMY MIELI PODWYŻKI NIE TAKIE JAK TO CO MAJĄ W SZCZECINIE.
CIEKAWE ILE ZARABIAJĄ CI W TRANS NECIE BO JAK ŚMIECI WIOZĄ DO LEŚNA GÓRNEGO TO Z TEJ NASZEJ OPŁATY PŁACIMY PRAWDOPODOBNIE TEŻ WYSYPISKU W LEŚNIE GÓRNYM ZA ZAGOSPODAROWANIE I UNIESZKODLIWIANIE ORAZ KOMPOSTOWANIE.
MAJĄ PARSZYWĄ ROBOTĘ. MÓJ ZNAJOMY PO FILOLOGII POLSKIEJ Z TANOWA PRACOWAŁ TAM NA TAŚMIE PRZEZ 11 MIESIĘCY BO NIE MIAŁ INNEJ PRACY A CHORA ŻONA I DZIECKO NA UTRZYMANIU.
OCZYWIŚCIE DOSTAWAŁ NA ZLECENIE Z NADGODZINAMI 1200 ZŁ NA RĘKĘ.
NAWET W NIEDZIELĘ WIECZOREM ŚMIERDZIAŁ NIEMIŁOSIERNIE PO WIELU KĄPIELACH.
TAAAAK.
NASZE PIENIĄDZE Z TEJ OPŁATY IDĄ TEŻ NA FAKTURY DLA WYSYPISKA W LEŚNIE GÓRNYM.
RADNY MÓWIŁ, ŻE GMINA PŁACI KAŻDEJ Z TYCH FIRM JAKĄŚ STAWKĘ ZA KAŻDĄ TONĘ ODEBRANYCH OD NAS I ZAWIEZIONYCH NA WYSYPISKO DO LEŚNA GÓRNEGO ŚMIECI. IM WIĘCEJ ŚMIECI ODBIERZE TRANSNET TYM WIĘCEJ ICH ZAWIEZIE I TYM WIĘCEJ GMINA ZAPŁACI.
RADNY TEŻ MÓWIŁ, ŻE JEST O 5 TYS. LUDZI MNIEJ ALE ŚMIECI FIRMA ODBIERA WIĘCEJ I DLATEGO BRAKUJE KASY.

CIEKAWE CZY TO PRAWDA. CHYBA RANO ZADZWONIĘ NA TO WYSYPISKO I POPYTAM
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2015, 22:45:58 wysłana przez włodziu »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #671 dnia: Września 30, 2015, 23:20:34 »
Wykidajło: część (pewnie niewielka, ale jednak) różnic przy obliczeniach wynika z takich osób jak chociażby ja (i mój brat też, przez jakiś czas) :) Meldunek mam ale już od paru lat nie mieszkam tam i rodzice (bo to u nich mam meldunek), zgłosili do gminy mniej osób "do śmieci". Rozliczenie obecne lub wg wody przez moją osobę nie zostanie zafałszowane (ale wyjdzie różnica między zameldowanymi a płacącymi oczywiście).
Nie wyjdzie różnica. To, że w jednym budynku jest zużywane 6 m sześc. miesięcznie, a w drugim 10, nie mówi nic o liczbie mieszkających w nich osób.
Nie ma to też nic wspólnego z ilością wyrzucanych śmieci. Owszem, może być wskazówką, że należy zweryfikować deklarację - ale niczym więcej niż wskazówką.


Natomiast zapewne są osoby które przy obecnym systemie oszukują i specjalnie zgłaszają (bo to się zgłasza jak rozumiem? Czy jak to jest określane?) mniej osób mieszkających niż w rzeczywistości.
Być może są, być może nie ma. Nikt tego póki co nie udowodnił, na razie stwierdzili, że im się różnią liczby zadeklarowanych i zameldowanych. Należałoby to sprawdzić - ale to wymaga zagonienia do roboty urzędników, którzy do tej pory się nie przepracowywali. A oni nie po to dają ciepłe posadki krewnym i znajomym, żeby im teraz kazać pracować :)
To dlatego tu naleźli nagle nowi obrońcy liczenia "od wody". Gryfitom wcale nie chodzi o to, żeby ludzie nie oszukiwali. W systemie "od wody" też się da - ale różnica jest taka, że urzędnicy nie będą musieli się tym przejmować. Po prostu pomnożą metry z rachunków ZWiK przez stawkę opłaty i już. Bilans się będzie zgadzał, a oni będą mogli dalej układać pasjansa od 7 do 15.
Z TEGO CO SŁYSZAŁEM TO NA FORUM WIĘKSZOŚĆ OSÓB UKRYWAJĄCYCH SIĘ POD DZIWNYMI HASŁAMI TO OSOBY Z OPOZYCJI.

no to chyba źle słyszałeś, jak przypuszczam wielu forumowiczów głosowało na gryf, i na obecnego burmistrza,,, ale we wszystkim można znaleźć troche sensacji,,, nie ma tu jadu a po prostu dyskutujemy o tym co nas dotyczy bo  mamy takie prawo,,, 

I po co się gryfoludkowi tłumaczysz? Jakie w sprawie śmieci ma znaczenie, na kogo kto głosował?
Przecież widać, że to urzędnik przerażony tym, że ktoś mu każe pracować zamiast tylko przychodzić do pracy. Za chwilę napisze, że nawet jak członek Gryfa kradnie, to robi to dla dobra publicznego... :)

Edit: Hihihihihi, włodziowi się tak samo caps lock zacina jak krzysiowi  ;D
 
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2015, 23:22:10 wysłana przez Wykidajło »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #672 dnia: Października 01, 2015, 10:44:06 »
Edit: Hihihihihi, włodziowi się tak samo caps lock zacina jak krzysiowi  ;D

Ja bym nawet zaryzykował "przypuszczenie", że piszą z tego samego kompa. Wygląda na to, że czują się jak uczestnicy wiecu, nie dyskusji.........  ;)

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #673 dnia: Października 01, 2015, 13:47:32 »
 ;) odszedłem do podobnego wniosku, nawet jestem gotów zaryzykować stwierdzenie ze jest to jedna i ta sam osoba, posiadaj ten sam styl pisania,,, :D

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #674 dnia: Października 01, 2015, 18:32:24 »
Gmina nie musi dopłacać do naszych śmieci. Wystarczy, że zacznie ciąć mocno rozdmuchane koszty.
Mamy wysyp "specjalistów" od śmieci.Konkret,krzysiu czy włodziu cuchną na odległość powiązaniami z Batorego.Być może nawet o tym nie wiedzą a tylko za "reklamę"biorą kasę.Gmina przejęła dobrze funkcjonujący system odbioru i zagospodarowania odpadów.Po wejściu w życie ustawy śmieciowej zmieniło się niewiele.Nadal funkcjonuje system odbioru i zagospodarowania odpadów z ta tylko różnicą,że wzrosły drastycznie ceny.Po co?Utworzono wydział gospodarki odpadami który słono nas kosztuje.Trans-net funduje sobie całe góry nowego sprzętu który również słono kosztuje.Ktos musi za to zapłacic.Na to wszystko nakłada się niekompetencja urzędasów i fantazja w planowaniu dochodów ze śmieci.Decyzji nie podejmują krasnoludki tylko ukochany przez naiwnych Gryf z naczelnym wodzem Diakunem.Aktualnie Gminę zaczyna wyściełać smród Kamiennej i Piotra i Pawła.Na usunięcie tego syfu potrzebna będzie kasa.Urzędasy są w tej sprawie zupełnie bezkarni a powinni za swoje decyzje ponosić nie tylko tzw.polityczną odpowiedzialność.Niestety nie poniosą,tak samo jak nikt nie poniesie odpowiedzialności za błędne planowanie dochodów z gospodarki śmieciami.
PS.czy ktoś wie po jakich cenach sprzedaje ZOiSOK segregowane przez nas PETy,co się dzieje z uzyskanym materiałem z przerobu frakcji biologicznej .
jestem gorszego sortu