Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365796 razy)

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #645 dnia: Września 29, 2015, 14:55:43 »
Cytat: saga
(...)kobieta 90-letnia (naprawdę istnieje), cierpiąca na potworne bóle nóg, ulgę przynoszą jej kilkugodzinne masaże wodne (sama je robi, m.in. prysznicem), które powodują (dużo wyższe od przeciętnego) zużycie wody; płaci już duże rachunki właśnie za wodę, ale po przyjęciu proponowanej uchwały zapłaci też dużo więcej za wywóz śmieci, których nie produkuje prawie wcale (mieszka sama). Co dla niej przygotowali urzędnicy?

Cytat: saga
A z ulgami jest tak, że za tych, którzy je dostają (często na podstawie subiektywnych kryteriów), muszą zapłacić ci, którym ich nie przyznano. No i trzeba uważać, żeby ludzi nie obrazić systemem ulg, o które będzie trzeba specjalnym wnioskiem czy podaniem prosić.

Zdecyduj się. Najpierw walczysz o prawa staruszki a teraz nie podoba się Tobie, że ta staruszka będzie miała lżej?

Druga sprawa, że jeszcze nigdy nie słyszałem, by ktoś się obraził za to, że dostał na coś ulgę. Nie słyszałem też o przypadku, by to urzędnicy pukali do drzwi obywateli z pytaniem "Chce Pan/Pani ulgę?". Składanie wniosków i podań w takich sprawach to standard w cywilizowanym świecie.

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #646 dnia: Września 29, 2015, 15:35:53 »
W cywilizowanych krajach, jak władza pyta, jaki system rozliczania preferują mieszkańcy, to później decyzję tych mieszkańców szanuje. A podany przeze mnie przykład 90-letniej kobiety był właśnie po to, żeby pokazać jak nieprzewidywalne są sytuacje różnych osób. I żaden regulamin wszystkich przypadków nie obejmie.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #647 dnia: Września 29, 2015, 16:04:35 »
Całkowicie się z Panią zgadzam. Władza powinna uszanować decyzję obywateli i nie zmieniać tego systemu. To nic, że w takim przypadku stawka za osobę wzrośnie do 25zł, ważne, że pokażemy władzy, że to my tu rządzimy! Nie może być tak, że władza zmienia decyzje jeśli okażą się one błędne z perspektywy czasu. Nie może być tak, że poszukuje się najlepszych rozwiązań w obecnej sytuacji. Władza ma się bać obywateli, nawet jak Ci obywatele będą płacili za śmieci dwa razy więcej niż Szczecin! Viva La Revolution!

A tak na serio to zdecydowana większość obywateli nie ma zielonego pojęcia o finansach jednostek samorządu terytorialnego, ni w ząb nie zna się na podatkach i opłatach lokalnych, nie zna się na procesach budżetowania. Ich obchodzi tylko to, żeby nie zapłacić kilku złotych więcej za śmieci, nawet jeśli konsekwencją tego będzie ograniczenie pieniędzy na inne cele (ja np. bym zrezygnował z Dni Polic i Dni Chemika) I to właśnie ci obywatele chcą decydować o finansach gminy. Urocze. Zaczynam myśleć, że pytanie obywateli o zdanie za pierwszym razem było bardzo poważnym błędem i mam nadzieję, że władza więcej tego błędu nie popełni.

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #648 dnia: Września 29, 2015, 17:47:14 »
Nie rozumiem.
Skąd tyle jadu u Pana lub Pani SAGI, DARII i innych. Zamiast wylewać żółć może osoby opluwające urzędników, burmistrza i innych  poszliby jutro do urzędu i zaproponowaliby pomoc w zmianie systemu. Każdy pomysł byłby na wagę złota.
Co do nieuczciwości niektórych mieszkańców to akurat jest prawda.
Nawet w bloku, w którym mieszkam przybyło w niektórych mieszkaniach mieszkańców, którzy wrócili z zagranicy.
W jednym z mieszkań z mojego bloku sąsiedzi przy mnie podawali do spółdzielni, że dzieci wyjechały i że mieszkają w dwójkę. Wiele tygodni temu ich syn ze swoją przyjaciółką i jej dzieckiem zamieszkali z właśnie z tymi rodzicami ale sąsiedzi ani myślą zgłosić  nowych lokatorów do spółdzielni do opłaty za śmieci.
A może wśród waszych znajomych są również osoby zgłaszające do opłaty tylko zameldowane osoby ale też nie wszystkie bo wiedzą dobrze, że ani pracownik spółdzielni ani urzędnik nie jest w stanie  sprawdzić ilości osób bo ustawodawca nie dał im takiej możliwości.
Ja płacę uczciwie za 5 osób bo tyle mieszka w moim mieszkaniu. U moich sąsiadów w tej samej klatce mieszka 5 osób a płacą za dwie.
W niektórych domach na wsi nie jest lepiej.
Więc zamiast opluwać urzędników czy radnych wymyślcie lepsze pomysły na oszukujących cwaniaków.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #649 dnia: Września 29, 2015, 18:03:58 »
Właśnie może dlatego tak tym osobom sie nie podoba proponowany system bo w obecnym oszukują i dlatego zmiany nie są im na reke

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #650 dnia: Września 29, 2015, 18:28:36 »
Urzednicy zaproponowali że zużycie wody odzwierciedla ilość lokatorów , a my im tu pokazaliśmy zr nie jest to wiarygodne pokazując przykłady, że babcia samotna może zużycie więcej wody od rodziny 4 osobowej a nie wytworzyć przy okazji więcej śmieci. My wiemy że gmina ma wydatki bo trzeba na jej koszt sprzątać po wysypiska śmieci powstałe w skutek złych decyzji urzędników, no i rzuciło si groszem na siatkarki, no i chyba poszło co nieco na kandydatów na posłów, a kasy mało

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #651 dnia: Września 29, 2015, 18:32:44 »

Beny2002 - MASZ RACJĘ

O TYM NIE POMYŚLAŁEM.
COŚ W TYM JEST.
UCZCIWA OSOBA ZROZUMIE, ZAŚ TA, KTÓRA MA COŚ DO UKRYCIA NAJWIĘCEJ KRZYCZY, OCZERNIA INNYCH, MIESZA ICH Z BŁOTEM.
Nikt nie jest zadowolony gdy nakłada się na niego obowiązek płacenia kolejnej daniny.
Rzeczywiście może by tak, że urzędnicy trafili w bolące miejsce niektórych nieuczciwych, ukrywających się i dlatego ci się tak rozsierdzili, że ukróci się im bezkarność.
"AGRESJA RODZI AGRESJĘ".
W tym przypadku to URZĘDNIK jest tym agresorem bo znalazł sposób na nieuczciwego. NIEUCZCIWY natomiast odpowiada agresją i  kąsa wszystkich, którzy staną mu na drodze.
WSTYD MI ZA KĄSAJĄCYCH I JADOWITYCH.
Zamiast atakować Pan, Pani SAGO  i inni wskażcie swoje lepsze niż urzędnicze pomysły na  uzdrowienie systemu.
Jeśli potraficie tylko krytykować to żal mi was bo nie nadajecie się ani na polityków ani na urzędników.

[/size][/color]Post Merge: [time]Wrzesień 29, 2015, 18:41:00 [/time][/font][/color]

Urzednicy zaproponowali że zużycie wody odzwierciedla ilość lokatorów , a my im tu pokazaliśmy zr nie jest to wiarygodne pokazując przykłady, że babcia samotna może zużycie więcej wody od rodziny 4 osobowej a nie wytworzyć przy okazji więcej śmieci. My wiemy że gmina ma wydatki bo trzeba na jej koszt sprzątać po wysypiska śmieci powstałe w skutek złych decyzji urzędników, no i rzuciło si groszem na siatkarki, no i chyba poszło co nieco na kandydatów na posłów, a kasy mało
No cóż. Gdy moje córki wróciły z zagranicy diametralnie wzrosło mi zużycie wody i utrzymuje się przez cały czas.
Ale ja w przeciwieństwie do kąsających zgłosiłem do spółdzielni, że zwiększyła mi się liczba osób.
A może znasz lepszy sposób.
Co do babci to zam wiele starszych osób, które w większości przypadków są z natury bardzo oszczędne więc jeśli już to pewnie mówisz o jakimś skrajnym przypadku.
Chyba, że jakaś babcia wskazała tylko siebie do opłaty a mieszka z nią cały sztab wnucząt.
Czegoż to nie robi się dla wnucząt.

[/size]Post Merge: [time]Wrzesień 29, 2015, 18:56:23 [/time]

W cywilizowanych krajach, jak władza pyta, jaki system rozliczania preferują mieszkańcy, to później decyzję tych mieszkańców szanuje. A podany przeze mnie przykład 90-letniej kobiety był właśnie po to, żeby pokazać jak nieprzewidywalne są sytuacje różnych osób. I żaden regulamin wszystkich przypadków nie obejmie.
Całkowicie się z Panią zgadzam. Władza powinna uszanować decyzję obywateli i nie zmieniać tego systemu. To nic, że w takim przypadku stawka za osobę wzrośnie do 25zł, ważne, że pokażemy władzy, że to my tu rządzimy! Nie może być tak, że władza zmienia decyzje jeśli okażą się one błędne z perspektywy czasu. Nie może być tak, że poszukuje się najlepszych rozwiązań w obecnej sytuacji. Władza ma się bać obywateli, nawet jak Ci obywatele będą płacili za śmieci dwa razy więcej niż Szczecin! Viva La Revolution!

A tak na serio to zdecydowana większość obywateli nie ma zielonego pojęcia o finansach jednostek samorządu terytorialnego, ni w ząb nie zna się na podatkach i opłatach lokalnych, nie zna się na procesach budżetowania. Ich obchodzi tylko to, żeby nie zapłacić kilku złotych więcej za śmieci, nawet jeśli konsekwencją tego będzie ograniczenie pieniędzy na inne cele (ja np. bym zrezygnował z Dni Polic i Dni Chemika) I to właśnie ci obywatele chcą decydować o finansach gminy. Urocze. Zaczynam myśleć, że pytanie obywateli o zdanie za pierwszym razem było bardzo poważnym błędem i mam nadzieję, że władza więcej tego błędu nie popełni.
JEŚLI TO CO ZAPROPONOWALI MIESZKAŃCY NIE SPRAWDZIŁO SIĘ TO SZCZYTEM GŁUPOTY BYŁOBY BRNĄĆ W TO DALEJ.
TO BYŁOBY SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNE.

A TAK POZA TYM W WIĘKSZOŚCI GMIN GDZIE WYBRANO SYSTEM OD OSÓB BO POSŁUCHANO MIESZKAŃCÓW JEST OLBRZYMI DEFICYT. (patrz opłata za śmieci w Poznaniu, i innych gminach).
WPISZ W GOOGLE:
 http://wiadomosci.onet.pl/poznan/poznan-urzednicy-biora-kredyt-na-smieci/mtjz8
ZANIM ZACZNIESZ KRYTYKOWAĆ SPRAWDŹ TEŻ INNE MIASTA, GDZIE BYŁA OPŁATA OD OSÓB.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2015, 19:03:07 wysłana przez krzyś »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #652 dnia: Września 29, 2015, 19:17:51 »
Całkowicie się z Panią zgadzam. Władza powinna uszanować decyzję obywateli i nie zmieniać tego systemu. To nic, że w takim przypadku stawka za osobę wzrośnie do 25zł, ważne, że pokażemy władzy, że to my tu rządzimy! Nie może być tak, że władza zmienia decyzje jeśli okażą się one błędne z perspektywy czasu. Nie może być tak, że poszukuje się najlepszych rozwiązań w obecnej sytuacji. Władza ma się bać obywateli, nawet jak Ci obywatele będą płacili za śmieci dwa razy więcej niż Szczecin! Viva La Revolution!

A tak na serio to zdecydowana większość obywateli nie ma zielonego pojęcia o finansach jednostek samorządu terytorialnego, ni w ząb nie zna się na podatkach i opłatach lokalnych, nie zna się na procesach budżetowania. Ich obchodzi tylko to, żeby nie zapłacić kilku złotych więcej za śmieci, nawet jeśli konsekwencją tego będzie ograniczenie pieniędzy na inne cele (ja np. bym zrezygnował z Dni Polic i Dni Chemika) I to właśnie ci obywatele chcą decydować o finansach gminy. Urocze. Zaczynam myśleć, że pytanie obywateli o zdanie za pierwszym razem było bardzo poważnym błędem i mam nadzieję, że władza więcej tego błędu nie popełni.

Ja też bym zrezygnował z Dni Polic. Ale zanim bym się za to zabrał, najpierw zrezygnowałbym z rzucania milionami na szczecińskie siatkarki, na reklamowanie Gryfa w telewizorach i innych mediach czy finansowanie Diakun Travel. Chcecie więcej przykładów możliwych i sensownych oszczędności? Jest tego jeszcze sporo.

Co do zielonego pojęcia, to jest to bardzo ładny zwrot, tylko powinien być pisany wielkimi literami: Zielone Pojęcie. I mam taką nadzieję, że doczekam się władzy, która tych wszystkich mających Zielone Pojęcie krewnych i znajomych wywali na zieloną trawkę. A zamiast nich weźmie takich, którzy nie mają Zielonego Pojęcia, ale za to mają wiedzę i kompetencje. Choćby takie, żeby sobie policzyć, jakie podwyżki stawki "od głowy" są potrzebne, jeżeli (tu podaję za Grzegorzem Ufniarzem) w systemie brakuje 800 tys. zł, a według deklaracji za śmieci płaci 33697 osób.
Pomóc, panie z Zielonym Pojęciem? To jest prosty rachunek: 800000 trzeba podzielić na 33697 i wynik jeszcze na 12. Wychodzi, że potrzebne jest niecałe 2 zł podwyżki. Czyli stawka 14 zł zamiast 12 zł od osoby miesięcznie.

Chcecie uszczelnić system? To pogońcie do roboty darmozjadów z Batorego. Już pisałem: macie tyle danych z różnych źródeł, że możecie bez kłopotu wyłapać podejrzane deklaracje. Tylko żeby je zweryfikować, trzeba wyjść zza biurka i popracować - zamiast się produkować na forach czy fejsach.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #653 dnia: Września 29, 2015, 19:48:52 »
Całkowicie się z Panią zgadzam. Władza powinna uszanować decyzję obywateli i nie zmieniać tego systemu. To nic, że w takim przypadku stawka za osobę wzrośnie do 25zł, ważne, że pokażemy władzy, że to my tu rządzimy! Nie może być tak, że władza zmienia decyzje jeśli okażą się one błędne z perspektywy czasu. Nie może być tak, że poszukuje się najlepszych rozwiązań w obecnej sytuacji. Władza ma się bać obywateli, nawet jak Ci obywatele będą płacili za śmieci dwa razy więcej niż Szczecin! Viva La Revolution!

A tak na serio to zdecydowana większość obywateli nie ma zielonego pojęcia o finansach jednostek samorządu terytorialnego, ni w ząb nie zna się na podatkach i opłatach lokalnych, nie zna się na procesach budżetowania. Ich obchodzi tylko to, żeby nie zapłacić kilku złotych więcej za śmieci, nawet jeśli konsekwencją tego będzie ograniczenie pieniędzy na inne cele (ja np. bym zrezygnował z Dni Polic i Dni Chemika) I to właśnie ci obywatele chcą decydować o finansach gminy. Urocze. Zaczynam myśleć, że pytanie obywateli o zdanie za pierwszym razem było bardzo poważnym błędem i mam nadzieję, że władza więcej tego błędu nie popełni.

Ja też bym zrezygnował z Dni Polic. Ale zanim bym się za to zabrał, najpierw zrezygnowałbym z rzucania milionami na szczecińskie siatkarki, na reklamowanie Gryfa w telewizorach i innych mediach czy finansowanie Diakun Travel. Chcecie więcej przykładów możliwych i sensownych oszczędności? Jest tego jeszcze sporo.

Co do zielonego pojęcia, to jest to bardzo ładny zwrot, tylko powinien być pisany wielkimi literami: Zielone Pojęcie. I mam taką nadzieję, że doczekam się władzy, która tych wszystkich mających Zielone Pojęcie krewnych i znajomych wywali na zieloną trawkę. A zamiast nich weźmie takich, którzy nie mają Zielonego Pojęcia, ale za to mają wiedzę i kompetencje. Choćby takie, żeby sobie policzyć, jakie podwyżki stawki "od głowy" są potrzebne, jeżeli (tu podaję za Grzegorzem Ufniarzem) w systemie brakuje 800 tys. zł, a według deklaracji za śmieci płaci 33697 osób.
Pomóc, panie z Zielonym Pojęciem? To jest prosty rachunek: 800000 trzeba podzielić na 33697 i wynik jeszcze na 12. Wychodzi, że potrzebne jest niecałe 2 zł podwyżki. Czyli stawka 14 zł zamiast 12 zł od osoby miesięcznie.

Chcecie uszczelnić system? To pogońcie do roboty darmozjadów z Batorego. Już pisałem: macie tyle danych z różnych źródeł, że możecie bez kłopotu wyłapać podejrzane deklaracje. Tylko żeby je zweryfikować, trzeba wyjść zza biurka i popracować - zamiast się produkować na forach czy fejsach.

A DLACZEGO MAM PŁACI ZA UKRYWAJĄCYCH I UCHYLAJĄCYCH SIĘ OD PŁACENIA.
JUŻ ROZLICZENIE OD WODY BYŁO UCZCIWSZE NIŻ OD OSOBY.
Prosta zasada:
MYJESZ SIĘ WIĘC MIESZKASZ.
Gdyby zrobili podwyżkę dalej od osoby to kolejne osoby nawet wynajmujące na czarno mieszkania uciekłyby z opłaty. Za rok wrócilibyśmy do tematu.
W moim mieszkaniu średnie zużycie wody na osobę wynosi 3,2 m3 od osoby, u sąsiadów z dziećmi w wieku szkolnym około 2,5 m3 - moja pralka przy 5 osobach włączana jest prawie codziennie a zmywarka co drugi dzień. Kąpiemy się pod prysznicem codziennie a więc uważam, że 3 m3 wody w przeliczeniu na osobę w miesiącu to nie jest mało.
Pozdrawiam

A tak na poważnie - ile  w Policach jest mieszkań wynajmowanych innym lokatorom. Ile jest takich właścicieli mieszkań którzy wynajmują swoje lokale bez zgłoszenia w Urzędzie Skarbowym bo unikają płacenia podatku od wynajmu czyli na czarno.
Ciężko uwierzyć aby takie osoby mieszkające na czarno były zgłoszone do opłaty - ale to się niedługo skończy.
Pracownicy skarbówki szukając pieniędzy zaczęli sprawdzać właścicieli, którzy posiadają więcej niż jedną nieruchomość - przeprowadzają wywiady środowiskowe.
Jeśli okaże się, że osoby mieszkają bez umowy najmu a właściciel nie płaci podatku od wynajmu to patrz  poniżej:


Ordynacja podatkowa – zmiany od 2015 i 2016 roku
"Od 1 stycznia 2015 roku obowiązywać mają nowe zasady opodatkowania przychodów (dochodów) z nieujawnionych źródeł oraz przychodów nieznajdujących pokrycia w źródłach ujawnionych. Do takich dochodów mają mieć zastosowanie dwie „karne” stawki PIT: 75 % i 55% . Obniżona 55% stawka ma mieć zastosowanie do przychodów, które podatnik ujawni dobrowolnie"

POZDROWIENIA DLA WYNAJMUJĄCYCH NA CZARNO
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2015, 20:12:48 wysłana przez krzyś »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #654 dnia: Września 29, 2015, 20:20:50 »
No p. Krzysiu po części się z gadzam z panem w 100% w kwestii wynajec, co do wody no wie pan 3 m3 to mało pan zuzywasz,  u mnie jest nad 4 , ale średnie zużycie jest 5 m3, pralka chodzi codziennie lubimy czyste gacie i skarpetki codziennie , a i lubimy w czystych talerzach jadąc oraz czystymi stuczcami, więc zmywarka chodź codziennie.

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #655 dnia: Września 29, 2015, 20:26:24 »
W moim mieszkaniu średnie zużycie wody na osobę wynosi 3,2 m3 od osoby, u sąsiadów z dziećmi w wieku szkolnym około 2,5 m3 - moja pralka przy 5 osobach włączana jest prawie codziennie a zmywarka co drugi dzień. Kąpiemy się pod prysznicem codziennie a więc uważam, że 3 m3 wody w przeliczeniu na osobę w miesiącu to nie jest mało.
Przeczytaj jeszcze raz to, co napisał Wykidajło. Zgodnie z wycofaną propozycja gminnych urzędników płaciłbyś około 16 zł od osoby, a Wykidajło wyliczył, że wystarczyłoby 14. Dalej twierdzisz, że chodzi o racjonalizację systemu, a nie istotne wzmocnienie budżetu gminy i jej spółek? Zwracam uwagę, że biedny Trans-Net opłaca aż sześciu członków rady nadzorczej, każdy z nich rocznie kosztuje około 30 tys. zł. Jest na czym oszczędzać. Przepisy pozwalają na zredukowanie tego gremium do trzech osób. I tego najpierw od nich wymagajmy. Możliwe jest też takie uszczelnienie systemu, żeby miganie się od płacenia za wywóz odpadów było dużo trudniejsze. Tylko trzeba się ruszyć. Ja nie wierzę w to, że policzanie masowo oszukują. A dane z dzisiejszej sesji potwierdzają, że nas po prostu ubywa - jest np. sporo mniej osób pobierających stypendia socjalne (pomimo podwyższenia kryteriów dochodowych uprawniających do ich uzyskania). Taka prawda Gryfitom jednak nie pasuje, więc ją wypierają.

Post Merge: [time]Wrzesień 29, 2015, 20:30:04 [/time]
A do wspomnianego zużycia wody na poziomie 2 metrów sześciennych na osobę w ogóle nie będę się odnosić, bo takie w żadnym zamieszkanym lokalu nie ma prawa wystąpić :) No chyba że jest drugi licznik na wodę gospodarczą w garażu i do niego podłączone: pralka, zmywarka... I znowu dochodzimy do oszustwa - tak, tak, rozliczenie od wody też może skłonić do kombinowania. I za rok dojdziemy do punktu, w którym nam wytłumaczą, że oszukujemy i trzeba podnieść stawkę za metr sześcienny wody...
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2015, 20:54:11 wysłana przez saga »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #656 dnia: Września 29, 2015, 20:40:23 »
Tak piszecie ze tak nie, tak tez nie, to oznacza ze znacie jakiś zloty środek na to.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #657 dnia: Września 29, 2015, 20:41:56 »
JUŻ ROZLICZENIE OD WODY BYŁO UCZCIWSZE NIŻ OD OSOBY.

Widocznie nie zdajesz sobie sprawy z jaką łatwością można czerpać wodę poza obmiarem. Każdy domorosły hydraulik może po to sięgnąć, jeżeli sytuacja go do tego zmusi. A zmusi go wtedy, gdy zużywając sporo wody, za którą płaci, będzie musiał jeszcze płacić za śmieci innych.

Chcecie uszczelnić system? To pogońcie do roboty darmozjadów z Batorego.

I to jest najwłaściwsze rozwiązanie problemu. Jak je osiągnąć? Sprawa prosta! Płacimy za śmieci tyle co do tej pory a braki burmistrz uzupełnia z budżetu! A ponieważ budżet tworzymy my, więc i tak to my zapłacimy za te śmieci. Tyle tylko, że takie rozwiązanie ma szansę rzeczywiście zagonić urzędników do roboty!  Władza sama wtedy tego dopilnuje!
Ja takie rozwiązanie zaproponowałem radnemu Kowalewskiemu, aby przedstawił je radzie.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2015, 20:46:55 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #658 dnia: Września 29, 2015, 21:48:41 »
No p. Krzysiu po części się z gadzam z panem w 100% w kwestii wynajec, co do wody no wie pan 3 m3 to mało pan zuzywasz,  u mnie jest nad 4 , ale średnie zużycie jest 5 m3, pralka chodzi codziennie lubimy czyste gacie i skarpetki codziennie , a i lubimy w czystych talerzach jadąc oraz czystymi stuczcami, więc zmywarka chodź codziennie.

MOJA PRALKA TEŻ CHODZI PRAWIE CODZIENNIE ALE MAM NA 7 KG PRANIA A ZMYWARKA 60 WIĘC MOGĘ JE WŁĄCZAĆ nawet RAZ NA DWA DNI. BEZ SENSU JEST WŁĄCZAĆ DO POŁOWY ZAPEŁNIONĄ PRALKĘ CZY ZMYWARKĘ. GDY MIAŁEM MNIEJSZĄ PRALKĘ I MNIEJSZĄ ZMYWARKĘ (40)  TO TRZEBA BYŁO URUCHAMIAĆ JE CODZIENNIE. BEZ PRZESADY - OKOŁO 16 M3(w czasie upałów więcej)  WODY NA MIESIĄC TO NIE JEST MAŁO PRZY 5 OSOBOWEJ RODZINIE

Post Merge: Września 29, 2015, 22:13:44
JUŻ ROZLICZENIE OD WODY BYŁO UCZCIWSZE NIŻ OD OSOBY.

Widocznie nie zdajesz sobie sprawy z jaką łatwością można czerpać wodę poza obmiarem. Każdy domorosły hydraulik może po to sięgnąć, jeżeli sytuacja go do tego zmusi. A zmusi go wtedy, gdy zużywając sporo wody, za którą płaci, będzie musiał jeszcze płacić za śmieci innych.

Chcecie uszczelnić system? To pogońcie do roboty darmozjadów z Batorego.

I to jest najwłaściwsze rozwiązanie problemu. Jak je osiągnąć? Sprawa prosta! Płacimy za śmieci tyle co do tej pory a braki burmistrz uzupełnia z budżetu! A ponieważ budżet tworzymy my, więc i tak to my zapłacimy za te śmieci. Tyle tylko, że takie rozwiązanie ma szansę rzeczywiście zagonić urzędników do roboty!  Władza sama wtedy tego dopilnuje!
Ja takie rozwiązanie zaproponowałem radnemu Kowalewskiemu, aby przedstawił je radzie.
A TAK POZA TYM TO BEZ SENSU CIĄGNĄĆ WĄTEK Z WODĄ - JUŻ OD UBIEGŁEGO TYGODNIA JEST NIEAKTUALNY (z chwilą zdjęcia uchwał ze strony urzędu czyli od piątku rano) - większość o tym wie a mimo to się nakręca i podpuszcza innych. Część udzielających się tutaj ma świetny kontakt od wielu lat z urzędnikami oraz z radnymi (niektórzy byli radnymi a  jeden był nawet urzędnikiem - i to niedawno)a mimo to udaje, że nie wie o najnowszych zmianach. Wystarczy trochę cierpliwości. Jeśli mój znajomy radny mimo, że nie jest z GRYFA chwali najnowsze jeszcze nieujawnione propozycje urzędników (bo nad nimi pracują jeszcze) to nie jest źle. Powiedział, że  pracownicy wraz z szefami starają się jak mogą - a ja mu ufam.


 
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2015, 22:13:44 wysłana przez krzyś »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #659 dnia: Września 29, 2015, 23:29:28 »
A TAK POZA TYM TO BEZ SENSU CIĄGNĄĆ WĄTEK Z WODĄ - JUŻ OD UBIEGŁEGO TYGODNIA JEST NIEAKTUALNY (z chwilą zdjęcia uchwał ze strony urzędu czyli od piątku rano) - większość o tym wie a mimo to się nakręca i podpuszcza innych. Część udzielających się tutaj ma świetny kontakt od wielu lat z urzędnikami oraz z radnymi (niektórzy byli radnymi a  jeden był nawet urzędnikiem - i to niedawno)a mimo to udaje, że nie wie o najnowszych zmianach. Wystarczy trochę cierpliwości. Jeśli mój znajomy radny mimo, że nie jest z GRYFA chwali najnowsze jeszcze nieujawnione propozycje urzędników (bo nad nimi pracują jeszcze) to nie jest źle. Powiedział, że  pracownicy wraz z szefami starają się jak mogą - a ja mu ufam.
niby wszystko ładnie - ale takie świeże konto - kolego kogo próbujesz oszukać???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!