Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Garagardo

Strony: 1 2 [3] 4 5 6
31
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 31, 2020, 23:48:27  »
Chwila, moment w PDH (obecnie Polyolefinsy) premie kwartalne są w wysokości miesięcznej pensji, a system przyjęty jest taki, że praktycznie co kwartał jest premia. Zatem w tej spółce córce otrzymują co kwartał taką premią jak w spółce matce jest nagroda roczna i to pomimo braku jakichkolwiek zysków! Czyli co, tak źle jest w spółkach-córkach? No nie, trzeba tylko pracować we właściwej...


Swoją drogą ciekawe, że tak ochoczo PDH sypie pieniędzmi i to nie swoimi tak naprawdę. Może warto byłoby przyjrzeć się w ramach nadzoru systemowi wynagrodzeń, pani Aniu?

32
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 29, 2020, 21:37:59  »
Ostatnio znajomy mówił, że pół roku czeka na rzeczoznawcę, więc coś może być na rzeczy  ???

33
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 28, 2020, 22:56:56  »
Nie jestem przekonana, czy Państwowa Inspekcja Pracy zarejestrowała takie zmiany do ZUZP o których Pan napisał. W pozostałej części nie mam takiej wiedzy, musi Pan zapytać u źródła czyli u swojego zz.Ze swojej strony napiszę, że na zarządzie koszty porozumienia były omawiane.

Post Merge: [time]Styczeń 26, 2020, 10:26:47 [/time]
Ma być „ czy zarejestrowałaby”

Oczywiście, ocena możliwości zakwestionowania takiego rozwiązania przez PIP powinna być dokonana przez prawników, ale nikt nawet się nad tym nie zastanowił.

Poszedłem za Pani radą do zz (wprawdzie nie swojego) i otrzymałem informację, że podczas rozmów było wskazane ok. dziesięciokrotnie mniejsze obciążenie - ponad 1 mln, a nie 10 mln. Kwota koniecznej rezerwy w negocjacjach się nie pojawiła, zatem ZZ nie miały świadomości o skutkach porozumienia dla wyniku za 2019. Mnie osobiście zastanawia to, że zarząd znał kwotę rezerwy i nie użył jej w negocjacjach.

34
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 26, 2020, 01:04:01  »
Geragardo_tak się zastanawiam...a jak etapowo Pan by to widział?

Nie mam dostępu do danych, ale wyobrażam sobie to tak, że porozumienie obejmuje najpierw te grupy pracowników, którym najwcześniej przysługują świadczenia - czyli tych z wymaganym stażem pracy. Trzeba byłoby to dokładnie przeanalizować.

Proszę wybaczyć, ale byłbym wdzięczny za odpowiedź: Czy na etapie podpisywania porozumienia zarząd przekazał związkom zawodowym jaki będzie wpływ porozumienia na wynik spółki za rok 2019? Czy związki zarządzały takiej informacji?

35
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 24, 2020, 21:38:11  »
Działanie związków w sprawie jubileuszówek jest bardzo korzystne dla pracowników długofalowo. Każde zobowiązanie długofalowe dla pracowników to wzrost kosztów i obniżenie wyniku. I jubileuszówki i podwyżki i zasilenie FŚS 125 % czyli duuuuużo więcej niż mówi prawo. Natomiast rolą związków jest dążenie do zwiększania i wynagrodzeń i składników opisanych i wynegocjowanych w ZUZP.

Pai Aniu, ma pani rację - zwiększenie jubileuszówek jest korzystne, tak jak likwidacja R i wyższe zasilenie FŚS. Ale można to było zrobić mądrze (na przykład etapowo, co rozłożyłoby zawiązanie rezerwy na kilka lat i nie obniżało wyniku tak znacznie jak teraz) albo niezbyt mądrze (czyli tak jak to zrobiono). Dociekam tylko czy związki miały świadomość podpisując porozumienie w tym zakresie, że skutkiem będzie obniżenie wyniku o 10 mln. Póki co nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.

36
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 22, 2020, 22:42:08  »
Wszyscy poznamy wynik dopiero 1 kwietnia 2020... Także negocjacje można jeszcze ciągnąć :)

Swoją drogą ponawiam zadawane wcześniej pytanie: Czy rezerwa na jubileuszówki (nieroztropnie przyklepane przez związki) obniży wynik na tyle, że nie otrzymamy nagrody rocznej w pełnej wysokości? Czy może języczkiem u wagi stanie się kara nałożona na spółkę przez KNF?

37
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 20, 2020, 22:51:44  »
Bardzo dobry pomysł - negocjacje na kolejny rok zacząć już teraz. Wtedy można będzie zrobić nawet 30 bezowocnych spotkań  ;D

38
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 11, 2020, 23:09:19  »
I teraz nie wiem czy piszesz poważnie, czy z ironią ?
Nie znam wydziału na zakładach, na którym zatrudniony jest zamiatacz, ani programista.
Piszę całkiem poważnie. Celowo użyłem przykładów, które nie mają związku z zakładami, żeby nikt nie poczuł się urażony.
Tyle żeby człowiek uczciwy nie musiał kraść !!!
Życie daje więcej rozwiązań niż dwa, które zakłada to kryterium: jeden etat lub kradzież. Jeśli ktoś ma pracę, która nie pozwala na zaspokojenie potrzeb, trzeba poważnie pomyśleć o dodatkowym zajęciu lub zmianie pracy ...a nie o kradzieży.
Tyle żeby nie trzeba było kupować jedzenia na promocjach, ubrań ciucholandach, kontrolowania cen paliwa i tankowania za 100 zł, kupowania tego na co masz ochotę bez odmawiania sobie, bez brania pożyczek na remont czy zakup lodówki. I tyle żeby starczyło na wakacje za granicą raz w roku. oraz tyle żeby jeszcze 1/5 pensji odłożyć na czarną godzinę.
Naprawdę uważasz, że kupowanie na promocjach, czy w second-hend, a także kontrolowanie wydatków na paliwo i rozsądne korzystanie z pożyczek jest wyznacznikiem właściwej wysokości pensji? Nie zgadzam się z tym, co więcej nie uważam, żeby wyjazd zagraniczny się każdemu należał. Jedyne co moim zdaniem w Twoim wpisie jest rozsądne i godne  pochwały, to założenie właściwego poziomu oszczędności.

39
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 10, 2020, 23:35:03  »
W chwili obecnej w jakiej znajdują się zakłady jakie kolwiek podwyzszki mogą się wiązać z pozwem akcjonariuszy :(

Czy możesz rozwinąć myśl? Jakie zarzuty Twoim zdaniem mogliby podnieść akcjonariusze? Czy uważasz, że w sytuacji, w której spółka odnotuje zysk niższy od spodziewanego (głównie w związku ze zdarzeniami jednorazowymi, to jest zawiązaniem rezerwy na jubileuszówki ok.10,5 mln oraz awarii - dokładnie nie wiadomo ile, ale coś o 50 mln było, a także kary nałożonej przez KNF - okrągły milion jakby ktoś nie słyszał) podwyżki na godziwym poziomie pracownikom sie nie należą?

Następny socjokomuch,  jak Ci się robota nie podoba to znajdź sobie inną. To co komuna zrobiła z ludźmi to jest k... dramat, cytując klasyka.

Komuna się nie skończyła, tylko trochę zmieniła opakowanie, więc nie ma się czemu dziwić. Jestem zwolennikiem rozsądnych i merytorycznych negocjacji, a nie wrzucania na transparenty haseł strajku (który często jest równoznaczny z położeniem firmy).

Może jemu robota się podoba, tylko mało zarabia ?
Większość tutaj pytająca o podwyżki, pewnie ma niskie zarobki i dlatego drążą temat.

Zadowolenie z pracy nie musi być równoznaczne z zadowoleniem z wynagrodzenia, ale wykonując określony rodzaj pracy otrzymujesz wynagrodzenie na określonym poziomie. Zatem wykonując proste i nieskomplikowane prace, nie wymagające szczególnych umiejętności, nie można oczekiwać wynagrodzenia na poziomie tego, które otrzymuje pracownik podejmujący pracę odpowiedzialną i skomplikowaną, wykwalifikowany/wykształcony. Dla przykładu zamiatając ulice nie otrzymasz wynagrodzenia na poziomie programisty, ale będziesz mógł powiedzieć: "Praca mi się podoba, lubię to całe machanie miotłą lecz chciałbym zarabiać tyle co programista" ;)


40
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 09, 2020, 22:51:00  »
Co dalej będzie?

41
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 08, 2020, 23:18:17  »
No patrz Duduś odkrył Amerykę, normalnie, ale zaje....... Inteligencją. Ciekawe kto mu to napisał,  nie wieże że sam na to wpadł.

Za to Ty błysnąłeś ortografią jak prezydent... tyle, że poprzedni.

42
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 07, 2020, 22:44:42  »
Widzę, że poprzeczka wisi coraz wyżej. Napiszę tak: pomarzyć można  ;)

43
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 07, 2020, 00:13:15  »
Nie było spotkania w sprawie podwyżek.

Czy wiadomo na kiedy jest planowane takie spotkanie?

44
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 01, 2020, 21:30:42  »
Nowy rok się zaczął i wielkimi krokami zbliżają się odłożone negocjacje płacowe. W linku zestaw argumentów dla naszych związków zawodowych 


https://subiektywnieofinansach.pl/2020-rok-w-ktorym-warto-trzymac-sie-za-portfele-rzad-przygotowal-pakiet-podwyzkowy/

45
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 30, 2019, 23:24:55  »
Nie dość, że bez nerki to i chyba kawałek mózgu też zniknęło :)

Przykre schorzenie, ale nie takie znowu rzadkie ;)

Strony: 1 2 [3] 4 5 6