Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Garagardo

Strony: 1 2 3 [4] 5 6
46
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 30, 2019, 22:05:27  »
Z tego co pamiętam, swego czasu, kilkanaście lat temu stażowe zostało wliczone do stawek zasadniczych. Niestety tym sposobem oszukuje się do dzisiejszego dnia pracowników, którzy przyjęci zostali później. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie 😉

Pamiętam :)
Stażowe byłoby uczciwe. Stawki zasadnicze pracowników nowych i z wieloletnim stażem nie są uczciwe.

Teraz wchodzi ustawa, która zakłada, że dodatek stażowy nie będzie uwzględniany w płacy minimalnej. Płaca wyższa niż minimalna nie jest objęta regulacją.

47
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 23, 2019, 21:31:11  »
Okrągły milion. Niby dużo, chociaż patrząc na to z perspektywy wolnych sądów, zaledwie "kropla wody w jeziorze". A nawet 1/20 kropli  8)

48
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 20, 2019, 23:58:21  »
Świąteczna atmosfera się kolegom udzieliła  ;)

49
Polityka krajowa / Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« dnia: Grudzień 15, 2019, 21:03:56  »
Jeśli skażą za taki czyn człowieka z PIS to można będzie doszukać się podtekstu politycznego a za politykę sędziowie będą tracili pracę gdy ustawa zostanie podpisana :-(


Szanuj inteligencję czytających. Nie pisz nieprawdy. Założenia projektu ustawy każdy może przeczytać na stronie sejmu.

50
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 15, 2019, 20:35:32  »
Takie sytuacje już mają miejsce :D
Ale on tego nie zrozumie, bo go to nie dotyczy...

Serio? Zakładam, że Ty też nie rozumiesz niczego co Ciebie nie dotyczy - stąd takie błyskotliwe wnioskowanie.

A wracając do tematu: rozumiem, że takie przypadki się zdarzają. Zakładam, że nie ma ich zbyt wiele. Co więcej naturalnym jest, jak sadzę, że w takiej sytuacji bardziej doświadczony pracownik idzie do przełożonego i rozmawia o podwyżce odzwierciedlającej jego kwalifikacje.

51
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 14, 2019, 17:44:12  »

Chodzi o to że nowy pracownik po pierwszych podwyżkach przedłużania umowy bedzie zarabiał więcej bo stary pracownik nie dostanie podwyżki bo będzie miał minimalna


Okej, to ma jakiś sens. Taki przypadek, przynajmniej teoretycznie, jest możliwy. Zakładam, jednak że skala potencjalnie będzie niewielka.

52
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 13, 2019, 22:17:46  »
W większości krajów unii europejskiej koszty pracownicze to około 30% kosztów uzyskania przychodu firmy brutto.

A skąd masz takie dane? Piszesz o jakiejś konkretnej branży, czy o uśrednionym wskaźniku? Czy może wyssałeś to sobie z palca, hm?


Jak będzie rosła minimalna tylko to w pewnym momencie dojdziemy do tego, że ten co się przyjmie do pracy będzie miał więcej niż ten co robi tu 15 lat.

Czyli Twoim zdaniem, jak ktoś ma staż 15 lat, to płaca minimalna go nie obowiązuje? Brawo.

53
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 12, 2019, 22:36:19  »
Odchodza starzy pracownicy na emerytury a niedługo i młodzi będą odchodzili.

Starzy pracownicy odejdą na emeryturę tak czy inaczej, a młodych raczej nie przekona 200 czy 300 zł podwyżki.

54
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 12, 2019, 19:02:01  »
Jak narazie to we wszystkich raportach widoczne są historyczne duże wyniki.

W jakich "wszystkich raportach" są te historyczne wyniki, bo chyba nie Polic? U nas masz rezerwę na jubileuszówki, która obniża wynik (dzięki ZZ, które nie przemyślały skutków), awarię z połowy roku, która również mocno obniżyła wynik i inwestycję w Polimery, która sama się nie sfinansuje. No i to wszystko są argumenty dla zarządu, żeby podwyżki były niskie. Jakie argumenty mają ZZ?

55
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 03, 2019, 22:42:29  »

http://zzprc.pulawy.pl/news.php?readmore=1566
Zostawię żeby było wiadomo o czym mowa.

3 grudnia jest dziś, zatem efekt żądań puławskich związkowców powinien być jutro znany. Ciekawy jestem co to jest ten algorytm dr Bednarza - ktoś się orientuje? Jest tu ktoś ze związków - może da się to wykorzystać podczas rozmów z zarządem?

56
Wolelibyśmy, żeby pokończyli najpierw ścieżki rowerowe i otworzyli wiadukt na Kuźnickiej.

No właśnie! Ważne rzeczy są odkładane, a zajmują się jakimiś pierdołami.

57
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 02, 2019, 22:04:25  »
Powodem przełożenia były inne tematy których omawianie było bardzo czasochłonne a kontynuacja była w piątek (inwestycja Woda Demi oraz umowa z Lotosem) a musiały być podjęte m.in.  z uwagi na utrzymanie harmonogramu budowy PDH oraz zabezpieczeniem Zakładów w wodę

...to umowa z Lotosem już jest?

58
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopad 26, 2019, 22:28:28  »
Jesteśmy na etapie zapisów.
Zapisy kończą się 9 grudnia, a termin rozmów to 2 grudnia - zatem chyba zapisy nie mają związku z rozmowami płacowymi. Gdyby miały rozmowy rozpoczęłyby się po 9 grudnia.

Spółki  działają w obszarze obostrzeń wynikających z kowenantów bankowych dla całej grupy dlatego zakończenie procesu emisji jest ważny z punktu widzenia dalszych kroków w celu pozyskania kapitału (pożyczki etc). 

Kowenanty jak rozumiem obowiązują już od minimum dwóch lat jeśli idzie o finansowanie COMPO, więc nie są niczym nowym. Blok w Puławach już się buduje, więc finansowanie jest zapewnione. Tam chyba nie ma spółki celowej, więc ewentualne kowenanty dotyczą wyłącznie Puław jako inwestora (czy dobrze rozumiem?). Nasze Polimery mają zostać sfinansowane w części z emisji akcji (to tylko 1,1 mld), a reszta przez inwestorów (KIND, Hyiundai i może Lotos) oraz kredyt i tutaj mamy ewentualne kowenanty dla Polic, które pojawią się wraz z umowami kredytowymi, a więc jeszcze nie teraz. Tak pobieżnie nie mają one raczej wpływu na bieżące negocjacje płacowe. No chyba, że jest inaczej. Proszę o wyjaśnienie.

W żadnej ze spółek nie ma jeszcze uzgodnień płacowych na przyszły rok. Ekspansja nawozów zza wschodniej granicy na rynek polski jest bardzo duża co stanowi dla nas bardzo poważną konkurencję przede wszystkim cenową, dlatego emisja nowych akcji na zaangażowanie udziału w PDH  jest niezwykle ważna.

Te argumenty wskazują na konieczność ograniczania kosztów - w tym kosztów osobowych. Ciekawe jakich argumentów użyją w kontrze związki zawodowe i czy znajdą się tam osoby merytoryczne, które będą potrafiły negocjować jak równy z równym.

59
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopad 25, 2019, 22:42:44  »
Ja bym nie mówiła o odwlekaniu. Rok temu negocjacje zakończyły się pod koniec listopada. Teraz spotkanie zaplanowane jest na 2 grudnia (tak słyszałam).

Rozumiem. Zatem jest jakiś wpływ emisji akcji na termin spotkania czy nie?

60
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopad 25, 2019, 21:52:39  »
Termin wynika z prowadzonego procesu  emisji nowych akcji celem pozyskania kapitału własnego dla budowy PDH.

Pani Aniu, czy może Pani precyzyjnie wyjaśnić jaki jest związek między emisją a odwlekaniem terminu rozmów płacowych? Na mój prosty rozum takiego związku nie ma.

Strony: 1 2 3 [4] 5 6