Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Garagardo

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
16
Sprawy bieżące / Odp: Koronowirus
« dnia: Marca 03, 2020, 22:28:54  »
Podobno, w związku z budową nowej fabryki na zakładach spodziewany jest przyjazd kilku tysięcy koreańczyków.

Czytałem dzisiaj, że obecnie jest czterdziestu koreańczyków. Skąd te tysiące?

17
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 02, 2020, 22:04:17  »

może czas wziąć  Transtech i GAPS pod skrzydełka to i  koszty się zmniejsza ^^  pozdrawiam


Jakim cudem koszty mają się od takiej zmiany zmniejszyć? Lepiej pomyśleć o systemie motywacyjnym w PDH...


No tak dla pani i szefów związków jest to sukces, jak co roku. Pisałem już wcześniej ze będzie, jak co rok, i ze związki ogłoszą sukces, no i jak widać sie nie myliłem.


Nie rozumiem takiego podejścia - w mojej ocenie finał negocjacji jest sukcesem związków zawodowych. Ustępstwa od pierwotnych propozycji są minimalne. Nie rozumiem tej fali absurdalnej krytyki, która się przez forum przetoczyła...

18
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 01, 2020, 22:28:25  »
Męczy mnie już to wplatanie koronowirusa w każdy wątek. Każdego roku w Polsce w wypadkach drogowych ginie 5.000 osób, a jakoś nie zauważyłem, żeby to było jakimś tematem dnia, żeby eksperci przestrzegali, że nie jest bezpiecznie zasuwać 120 jak jest ograniczenie do 60. Tymczasem mamy wirusa, który ma mniejszą siłę rażenia niż grypa i nagle płacz i trwoga.


Jutro spotkanie w sprawie podwyżek. Liczę na dobrą wolę i osiągnięcie korzystnego dla pracowników porozumienia. No i oczywiście dobrą postawę naszych związków zawodowych w zakresie informowania pracowników o ustaleniach :)

19
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 28, 2020, 22:58:54  »
Moim zdaniem dobrze się stało, że zarząd poprosił o dalsze rozmowy, a związki się na to zgodziły. Zaczynało się robić nerwowo. Liczę, że uda się wypracować jakiś kompromis. Natomiast tym wszystkim, którzy już marzyli o proteście i strajku przypominam, że odpowiedzialność za firmę leży nie tylko w rękach zarządu i związków, ale również wszystkich pracowników.

20
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 27, 2020, 23:00:44  »
Co to znaczy "zabraliby najlepszych pracowników"? Porwali siłą? Pracownik przechodzi raczej z własnej woli kiedy otrzymuje lepszą propozycję.

Wiesz, jak nawet podstawa będzie taka sama, to na górkę dostaną cztery premie kwartalne w wysokości 100% pensji.

21
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 25, 2020, 22:06:24  »

Bardzo ciekawie się zrobiło. Poniżej moja subiektywna analiza sytuacji. Zakładam, że wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale taki urok dyskusji :) Kolejność chronologiczna.


Informacja Zarządu:
1) Dobrze, że Zarząd poinformował pracowników o swoim stanowisku. Nie pamiętam, żeby coś takiego miało wcześniej miejsce.
2) Zarzucanie ZZ, że postawiły żądanie w trybie ustawy wydaje się śmieszne.
3) Opowieści o historycznych ustaleniach w mojej opinii są zbędne i odwracają uwagę od tego co istotne - czyli faktów.
4) Najważniejszy fakt moim zdaniem jest taki, że według Zarządu spółka nie udźwignie podwyżek proponowanych przez ZZ. Obok takiego argumentu trudno przejść obojętnie. Niestety ta informacja ginie wśród informacji o tym, że negocjacje ogólnie są trudne i ciężko jest się dogadać.
5) Podniesienie na końcu kwestii politycznych działań wokół rozmów - wygląda jak próba ograniczenia aktywności przeciwników politycznych. Według mnie to nic nie da.


Informacja ZZ:
1) Już w pierwszym akapicie mamy informację o sprzecznościach w oświadczeniu zarządu - ja ich nie zauważyłem. Źle się stało, że skupiono się na tego typu sformułowaniach, które odwracają uwagę od faktów.
2) Bardzo dobrze, że opisano ze szczegółami propozycje jakie padły podczas negocjacji - to bardzo dobry ruch, szczególnie, że oświadczenie Zarządu potraktowało temat skrótowo i w sposób niepełny.
3) W oświadczeniu ZZ, w mojej ocenie niepotrzebnie, znalazły się zarzuty o brak dobrej woli, szantaż i groźby. Każdy kto czytał oświadczenie Zarządu wie, że takich rzeczy tam po prostu nie było.
4) Polityka zawsze włazi z butami w takie sytuacje - trzeba się z tym pogodzić niestety. tylko czekać, aż szeroko rozumiana opozycja zacznie zwoływać konferencje przed zakładami rzekomo w obronie pracowników, a tak na prawdę... sami wiemy po co :)
5) Oświadczenie napisane jest w sposób zaczepny (wiele określeń pejoratywnych) i niedbały (błędy).


Podsumowując: Gdyby Zarząd był bardziej powściągliwy pewnie odpowiedź ZZ nie byłaby taka nerwowa, a zrozumienie sytuacji wśród pracowników większe. Mam wrażenie, że związkowcom "puściły nerwy", a to raczej nie dobrze. Nie widzę w takiej konstrukcji informacji (tej dzisiejszej) żadnej sensownej strategii, a jedynie eskalowanie emocji. Tak jak żądanie z 20.02 miało na celu przeniesienie negocjacji w ramy ustawy, tak informacja z dzisiaj wydaje się po prostu niepotrzebna i w takim kształcie nie przynosi nic dobrego.


Zapraszam do dyskusji.


Źródła:
Oświadczenie związków: [size=78%]https://police24.pl/police-informacje/2386-czy-bedzie-strajk-w-zakladach.html[/size]
Polityka wokół negocjacji: [/size][size=78%]https://radioszczecin.pl/1,401605,szef-po-w-regionie-instruowal-dziennikarza[/size]

22
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 18, 2020, 22:00:31  »

Co pewien czas na forum można zauważyć aktywność osób, które insynuują złe intencje próbując zdobyć poklask internautów (pod płaszczem rzekomej znajomości życia). Dezawuują wzniosłe hasła, a słabość merytoryczną ogólnie szanowanych osób pomijają milczeniem, posługiwanie się wiedzą przedstawiają jako żonglerkę, a zadawanie pytań - nawet tych kluczowych - uznają za coś niedopuszczalnego. Szczególnie pogrubioną czcionką. Dziwią się wciąż zadawanym pytaniom, lawinowo - mimo, że nie ma na nie żadnych odpowiedzi. Dociekliwość przedstawiają jako szukanie poklasku. Następnie przewidują przyszłość, choć nie mają ku temu żadnych predyspozycji i po prostu bardzo się mylą. Zawsze ten sam scenariusz. Zawsze ten sam typ człowieka. Desipere est iuris gentium ;)


Jak tam Twoje przewidywanie przyszłości lewicującyprawicowiec? Tak tylko przypominam...


Od 1 lutego będą podwyżki płac.
Nie dziękujcie za informacje.
Uznajcie ją za noworoczny prezent.


A związkom przed czwartkowym spotkaniem podpowiadam, że inflacja w styczniu wg GUS wyniosła 4,4% :)

23
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 16, 2020, 22:06:16  »


Garagardo_Tutaj ma Pan wszystko: https://zchpolice.grupaazoty.com/relacje-inwestorskie/raporty-biezace#item4477


Szacunek pani Aniu za przyznanie się na forum do błędu. Nie każdego byłoby na to stać. Zatem podsumowując:


1. Grupa Azoty Polyolefins jest spółką zależną ZCH Police.
2. ZCH Police są jednostką dominującą Polyolefin - posiadają większość akcji i sprawują kontrolę.
3. KIND, Lotos i Hyundai nie są akcjonariuszami Polyolefin - dopiero zostały podpisane listy intencyjne.
4. Nie ma czegoś takiego jak "rozpisanie na role" cokolwiek miałoby to znaczyć...
5. Prospekt emisyjny nie opisuje sposobu wynagradzania pracowników w Polyolefinach.


Dla przypomnienia pani wypowiedź:


To nie jest spółka zależna. To odrębna spółka akcyjna z zaangażowaniem kapitałowym spółki polickiej, tarnowskiej, koreańskiego HEC, koreańskiej instytucji rządowej KIND oraz zaangażowaniem Lotosu. Opis przedsięwzięcia jest rozpisany na role, koszty są wyliczone i obowiązuje dyscyplina kosztowa, szczegółowy opis jest w polickim prospekcie emisyjnym oraz uszczegółowione w umówię  inwestycyjnej z KPRM. Negocjacje dotyczą zakładów GA Police.


...i na koniec pytanie: Czy jako członek zarządu z ramienia pracowników, których praca służy finansowaniu projektu Polimery, podejmie pani działania odnośnie systemu premiowego w spółce zależnej Polyolefins (dla przypomnienia premie kwartalne w wysokości miesięcznego wynagrodzenia)?

24
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 12, 2020, 15:29:36  »
To nie jest spółka zależna. To odrębna spółka akcyjna z zaangażowaniem kapitałowym spółki polickiej, tarnowskiej, koreańskiego HEC, koreańskiej instytucji rządowej KIND oraz zaangażowaniem Lotosu.

Pani chyba żartuje... w przeciwnym razie należy uznać ten wpis za kompromitujący. Okazuje się bowiem, że członek zarządu (w zarządzie od lat!) nie wie jakie spółki zależne są w grupie kapitałowej i jaka jest struktura akcjonariatu w spółce GA Polyolefins. Czy może mam pani tę podstawową i ogólnodostępną wiedzę przypomnieć?

Opis przedsięwzięcia jest rozpisany na role, koszty są wyliczone i obowiązuje dyscyplina kosztowa, szczegółowy opis jest w polickim prospekcie emisyjnym oraz uszczegółowione w umówię  inwestycyjnej z KPRM. Negocjacje dotyczą zakładów GA Police.

To jest największa inwestycja w polskiej chemii, a nie szkolne przedstawienie - proszę nie pisać o jakimś rozpisywaniu na role, bo słabo to świadczy o pani wiedzy o mechanizmach zarządzania i nadzoru w korporacji, którą pani współzarządza. Co to jest za dyscyplina kosztowa skoro wypłaca się pracownikom realnie 16 pensji w roku, w spółce która nie przynosi zysków? Na koniec pytanie: Na której stronie prospektu napisano, że koszt nie mogą być niższe?

25
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 11, 2020, 20:40:56  »
Zz mówią, że poniżej 350 nie zejdą. Tak więc czekamy do piątku.

Interesujące, w końcu znamy stanowisko związków... W razie czego dodatkowe środki można zaoszczędzić racjonalizując system premiowy w PDH. Pani Aniu czy coś się dzieje w tej sprawie?

26
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 10, 2020, 23:31:07  »
Było, następne w piątek. 200 zł podwyżki, 20%  wzrost doładowań kart Sodexo i 10% wzrost dodatku dla ratowników chemicznych. Taka jest odpowiedź Zarządu na propozycje Związków.

Czyli póki co słabiutko. Napisałem jakiś czas temu, że każde 10 zł poniżej 300 to porażka związków... Moja ocena jest taka: ZZ nie wykorzystują bardzo mocnej pozycji negocjacyjnej.

27
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 05, 2020, 00:12:27  »
Przyznam, że znam regulaminy premiowania w spółkach gdzie Zakłady mają 100 % udziałów. Innych- tam gdzie Zakłady są jednym z akcjonariuszy: Polyolefins, Kemipol, Kargo nie znam. Wiem natomiast, że w GA Polyolefins pracownicy nie mają PPE tak jak „u nas” a mają mniej korzystne PPK. Nie zawsze można porównać jeden do jednego. 

Pani Aniu, nie chciałem wchodzić w dyskusję na temat pozostałych świadczeń, a zwrócić uwagę na system motywacyjny. Ja wiem, że zlecono jego opracowanie firmie zewnętrznej (do dziś na stronie można odnaleźć przetarg) i pewnie nikt się mu merytorycznie nie przyjrzał, ale czas to zmienić. Poważnie zastanawiam się nad ty czy aby na pewno nad PDH sprawowany jest właściwy nadzór ze strony jednostki dominującej w tym zakresie. Zadam pytanie inaczej - czy uważa Pani, że pracownika Z.Ch.Police w równym stopniu powinna motywować kwota czterokrotnie niższa niż pracownika PDH? Już nie wspominam o pracownikach innych spółek-córek...

Budżet projektu jest ustalony i ramy określone.   Na pracownikach Polyolefins spoczywa ogromna odpowiedzialność za terminowość realizacji projektu o wartości ponad 1.5 mld €.  A część zarobkową jeszcze trochę trzeba poczekać.

Budżet projektu jest określony w wysokości maksymalnej, co oznacza, że PDH powinno szukać oszczędności również w zakresie racjonalnego systemu motywacyjnego. Obecnie koszt tej inwestycji ponoszą Police i Grupa Azoty S.A. (w nieco mniejszej części), a zatem pracownicy tych spółek. Cenię pani zaangażowanie w sprawy spółki i jej pracowników - dlatego proszę o podjęcie działań.

28
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 04, 2020, 20:50:46  »
W sprawie „PDH” sprawa wynagrodzeń jest pod „nadzorem właścicielskim” od dłuższego czasu.  Informacyjnie Polyolefins cały czas prowadzi nabór do  kadry technicznej.

Dziękuję za informację. Jakie zatem wnioski wyciągnięto przez ten czas? Czy taki system motywacyjny, w którym spółka nie osiągająca zysków (a tak jest w PDH/Polyolefins) wypłaca cokwartalnie bardzo wysokie premie jest sprawiedliwy? Przypominam, że obejmuje on również pracowników administracyjno-biurowych...

29
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 02, 2020, 21:46:59  »
skąd masz takie informacje ?

A to już moja słodka tajemnica.


pewnie zasłyszane u rzeźnika lub na ryneczku  :) 

Trochę bliżej źródła ;) Tak czy inaczej jedyna osoba, która może to sprawdzić i potwierdzić,a następnie zareagować to przedstawiciel pracowników w zarządzie :)

30
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 01, 2020, 22:10:02  »
skąd masz takie informacje ?

A to już moja słodka tajemnica.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6