Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - swiezak

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
76
Tematy różne / [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« dnia: Styczeń 08, 2014, 18:27:42  »
Cytat: "KOOWALSKI"
Cytat: "Król podziemia"
Każdy interesujący się "życiem" swojej Spółdzielni jest na bieżąco z informacją.Intuicja mi podpowiada,że bardziej daje się nam we znaki lenistwo,oraz takie powszechne narodowe marudzenie, od aktywności społecznej.

Intuicja Panu zle podpowiada.Moja znajoma zauważyła niedawno ciekawa rzecz związaną z publikacjami SM"Odra"w internecie.Historia ma ciekawy bardzo pouczający przebieg;
1. 9 lipca 2013 "Odra"ogłasza przetarg na budowę 25 garaż blaszanych przy ul.Pułaskiego
2. trzy tygodnie pózniej czyli 29 lipca 2013 Rada Nadzorcza wyraża zgodę na sfinansowanie
    budowy ze środków własnych S-ni uchwała nr 33/2013 RN
3.Chwilę potem czyli 5 sierpnia 2013 Zarząd S-ni wybiera ofertę firmy Pana J.M  z kwotą
    338.589zł
4.19 listopada 2013 uchwałą RN nr 48 /2013 w/w firma dostaje bonus od organu
    nadzorczego zwiększający kwotę z przetargu do 425.000zł czyli o 86.410,92
     tj 25%.
I co na to powiecie szanowni forumowicze?


Heh to ciekawa sprawa. Widać, że Pan Jarosław troszkę robót nałapał od spółdzielni w ostatnim czasie.
źródło:
http://smodra.webd.pl/?page_id=621

A tak a propos chciałem zapytać czy ktoś coś wie na ten temat:
"Spółdzielnia Mieszkaniowa „Odra” w Policach ogłasza przetarg nieograniczony na: Przebudowę Placu Zabaw (Dąbrówka) przy ul. Mieszka I  5, 6, 7 w Policach"
jakiś plan co tam ma być, termin wykonania
kwota znana 331.700,14  zł.+ ewentualny bonus od spółdzielni :),
wykonawac również: Zakład Ogólnobudowlany Jarosław M

77
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 20, 2013, 22:07:47  »
Cytat: "sz-n"
co to jest M105?


Zapewne koledze chodzi o magazyn 105 i słynny paletyzator.

78
Tematy różne / Osiedle Dąbrówki - aktualności
« dnia: Październik 17, 2013, 08:51:55  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Przy okazji chciałbym prosić mieszkańców osiedla o opinię w sprawie lokalizacji dwóch pojemników na worki na psie odchody, które gmina zakupiła i planuje umieścić na terenie jednego z osiedli. W pojemnikach będą darmowe worki na psie odchody, do wykorzystania przez mieszkańców.


Z pewnością takie pojemniki przydałyby się w rejonie (parku) lasku na Grzybowej. Często bawią się tam dzieciaki. Tylko tak się zastanawiam czy te pojemniki cokolwiek zmienią.

Ma ktoś jakieś informacje na temat budowy w tym rejonie nowego placu zabaw, bo z tego co obiło mi się o uszy to prace miały sie zacząć już we wrześniu.

79
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 02, 2013, 09:47:58  »
Cytat: "An_na"
http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter7.nsf/0/D2745BD28D144C14C1257B6C00331550/%24File/39_b_ksiazka.pdf od str.147


Kiedy i gdzie odpowiedzi na pozostałe pytania?

80
Tematy różne / [Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« dnia: Czerwiec 19, 2013, 13:37:53  »
@KRET
Masz racje kolego podzielniki nie są montowane na środku grzejnika tak jak to być powinno. Niestety tam gdzie powinien być zamontowany jest akurat mocowanie grzejnika. U mnie tylko w jednym pokoju tam gdzie wymieniałem kaloryfer na panelowy to jest zamontowany prawidłowo. Moja rada jak chce ci się bawić to możesz przenieść to mocowanie i zgłosić spółdzielni żeby przenieśli podzielnik. Można tak zrobić bo mój sąsiad to już przerabiał.

81
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Luty 28, 2013, 13:25:09  »
Cytat: "An_na"
teraz 300....a około majowej pensji "TRZYNASTKA" dodatkowa pensja jako nagroda roczna. Od maja można składac wnioski na "wczasy pod gruszą" /ok.1350 do 2000/, później Dni chemika -czerwiec doładowanie 500, no i  800 Boże Narodzenie....


No bardzo piękna wyliczanka Pani An_no.
A czy mogłaby Pani odpowiedzieć coś na temat mojego ostatniego postu.

82
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Luty 25, 2013, 13:28:26  »
Dziękuję za obszerną odpowiedź Pani An_no.
Chciałbym jednak dodać coś od siebie.
Mam przed sobą raport NIK-u z 26 stycznia 2011 w którym stwierdzono: "Poza kryzysem gospodarczym, do takiej sytuacji Spółki przyczyniło się także złe zarządzanie Spółką, brak profesjonalizmu oraz paraliż decyzyjny"
W skrócie nadmierne zakupy i nagromadzenie surowców strategicznych oraz straty poniesione na zabezpieczeniach walutowych (opcje walutowe).
Nie będe się już tu o tym rozpisywał bo chyba wszyscy wiedzą ile czasu w tamtym okresie wytwórnie nie pracowały i ile czasu wyprodukowane nawozy zalegały na placach,
które później trzeba było przerabiać jeszce raz albo na nowo pakować?
Ma Pani racje "zakładem zarządza zarząd i to on podejmuje decyzje", tylko dlaczego za te dycyzje nie ma żadnej odpowiedzialności.
Porusze jeszcze jeden temat z raportu NIK. "Badania kontrole przeprowadzone na analizie spółki "Remech" Sp. z o.o. dowiodły, ę świadczenie usług przez tę spółkę na rzecz Z.Ch. Police S.A. odbywało się po cenach nireynkowych,
a częśc prac zlecanych przez Z.Ch. Police S.A. firmie "Remech" była przez nią 100% podzlecna innym wykonawcą.
Czy coś się zmieniło w tym temacie? Chyba teraz musi być jeszcze lepiej po zwolnieniu częsci kosztorysantów z Z.Ch., a kosztorysy sporządza Remech.
Druga sprawa to jeżeli to co pisze "franczeska" jest prawdą i zakłady zatrudniają na stanowiska nierobotnicze w miejsce osób zwolninych inne osoby to świadczy tylko o tym jak związki zawodowe są nieudolne i jak bronią praw pracowników i zawartych porozumień.
Pozwoląe sobie na wklejenie jednego z tekstów jaki pojawił się w tamtym okresie w zakładowym Intranecie.

"Optymalizacja zatrudnienia w Z.Ch. „POLICE" SA 1
W związku z bardzo trudną sytuacją Spółki, pracownicy zatrudnieni obecnie w ramach umów na czas określony, nie mogą liczyć na kontynuowanie stosunku pracy, po zakończeniu czasu trwania ww. umów. Jednocześnie w Spółce rozpoczął się proces przenoszenia pracowników administracyjnych na wydziały produkcyjne.
W powstałe w ten sposób wolne etaty zostaną przeniesieni inni pracownicy Spółki, w większości z części administracyjnej przedsiębiorstwa. W ten sposób podstawowe zadania i procesy w Spółce pozostaną niezagrożone. Często będzie się zdarzać, iż przeniesione zostaną osoby zajmujące dotychczas stanowiska specjalistów. Wynagrodzenie zasadnicze tych osób nie ulegnie zmianie.
W celu sprawnego zrealizowania ww. zmian organizacyjnych w Spółce, pracownik, wobec którego pracodawca podejmie decyzję o przesunięciu wewnątrzzakładowym, otrzyma najpierw skierowanie na badania lekarskie. Następnie, po otrzymaniu od lekarza orzeczenia o zdolności do wykonywania pracy na nowym stanowisku, Biuro Personalne przekaże im informację o powierzeniu obowiązków na nowym stanowisku oraz pismo z propozycją nowych warunków pracy, tzw. wypowiedzenie zmieniające.
Wówczas, przenoszeni pracownicy powinni zgłosić się do swoich nowych przełożonych, pobrać odzież ochronną oraz odbyć szkolenie bhp.
Dokonując wyboru pracowników do przesunięć wewnątrzzakładowych, pracodawca kieruje się przede wszystkim kwalifikacjami zatrudnionych osób, predyspozycjami do wykonywania nowej pracy, wykształceniem i posiadanymi uprawnieniami oraz potrzebami konkretnych komórek organizacyjnych. Przesunięcia obywać się będą za zgodą i wiedzą kierowników oraz dyrektorów pionów.
Powstałe w wyniku przesunięć wewnątrzzakładowych wakaty, będą najczęściej likwidowane. Nie przewiduje się zatem, możliwości powrotu na dotychczas zajmowane stanowisko.   
W przypadku, kiedy osoba wytypowana do przesunięcia, ze względów zdrowotnych nie będzie mogła wykonywać nowych zadań, zaproponowane jej zostanie, w miarę możliwości, nowe miejsce pracy w strukturze organizacyjnej Spółki.
Osoby, z którymi nie zostaną niestety zawarte kolejne umowy o pracę, ze względu na trudną sytuację firmy, a które zdobyły podczas pracy w Policach zarówno doświadczenie, jak i wielorakie uprawnienia i kwalifikacje, a także swoją pracą zyskały uznanie przełożonych, będą traktowane priorytetowo przy ewentualnych rekrutacjach w momencie kiedy Spółka odzyska stabilizację i zacznie ponownie się rozwijać."
Można sobie teraz porównać jak miało to wyglądać a jak zostało zrealizowane. I co kochane związki zawodowe zrobiły w tym temacie.
Tak ja to widzę.

83
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Luty 18, 2013, 22:55:24  »
Cytat: "franczeska"
Pełna zgoda An_na, bo umysłowych obecnie nie zatrudnia się na umowy o pracę tylko na kontrakty menadżerskie ewentualnie na bardzo ale to bardzo dobrze opłacone zlecenia! Taki to był sens całych tych zwolnień grupowych że zmniejszono liczbę umysłowych a zwiększono koszty pracy no ale teraz daję się zarobić wyłącznie wybitnym swojakom.


Czy Pani An_na może się wypowiedzieć w tym temacie?

84
Sprawy bieżące / [Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:23:10  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Kaskada - ja tam alfa i omega nie jestem. Dlatego napisałem, że park jest "zdaje sie spółdzielczy".
A w kwestii huśtawki-poproszę o dokładniejszy opis to zainterweniuję u odpowiedzialnych za huśtawki w gminie.


Huśtawka jak huśtawka ale prawdę mówiąc ten plac zabaw na Grzybowej (ten przy sklepie "Mazurek") to jedna wielka pomyłka. Z ogrodzenia piaskownicy wystają gwoździe, wszystko się trzyma na słowo honoru. To coś przypominające bujającego konika ma urwane rączki. Brak porządnej huśtawki dla mniejszych dzieci.
Mam nadzieje, że w niedalekiej przyszłości ktoś pomyśli i zrobią tam coś z prawdziwego zdarzenia, bo teren ładny no i dzieci bawiących dużo.

Pozdrawiam

85
Sprawy bieżące / [Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« dnia: Czerwiec 17, 2012, 23:23:09  »
A wie ktoś może czy mieszkańcom parkującym na na Grzybowej zorganizują jakiś parking?
Można by np na tym czymś przypominającym boisko na ulicy Robotniczej.
Ma ktoś jakieś informacje?

86
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 31, 2012, 11:30:28  »
Cytat: "tamula82"
Cytat: "swiezak"
Cytat: "tamula82"
Orientuje się może ktoś, ile płacą za 20 lat pracy na zakładach?


120 % podstawy wymiaru  -  po 20 latach pracy

to już po nowemu-według nowego układu zbiorowego z 2011?


TAK. Co prawda po dwóch latach od wejścia w życie nowego Układu Zbiorowego procenty nieco się różnią ale za przepracowanie 20 lat jest taki sam - czyli 120 % podstawy.

87
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 30, 2012, 23:16:15  »
Cytat: "tamula82"
Orientuje się może ktoś, ile płacą za 20 lat pracy na zakładach?


120 % podstawy wymiaru  -  po 20 latach pracy

88
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 27, 2012, 12:54:27  »
Cytat: "manam"
mysle ze to nie tylko koninktura, bo dobre lata już nieraz mieliśmy, a nie bylo takich zysków. zgadzam się, że to tez kwestia restrukturyzacji. wiem ze szkoda ludzi, ale te wyniki też pokazują, że firma to nie instytucja charytatywna czy instytucja pomocy publicznej, ma zarabiać. Teraz to widać, dlatego szkoda mi tych ludzi, ale teraz widze ze tak musialo byc zeby nam bylo lepiej


No mnie tez wystrzeliło. Chłopie możesz mi wyjaśnić jak na to wpadłeś? Nie wiem czy wiesz ale jeżeli chodzi o czasowców to mieli oni umowy do końca roku, natomiast zwolnienia grupowe zaczęły się we wrześniu wiec jak ktoś dostał wypowiedzenie to i tak do końca roku był zatrudniony. No nie wspomnę o odprawach i odszkodowaniach.
Więc nie wiem człowieku w jakim stopniu pomogła ta restrukturyzacja. Pomyśl człowieku!!!

89
Sprawy bieżące / [Police] Infrapark zlikwidowany
« dnia: Luty 28, 2012, 19:08:59  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Z tymi darmozjadami to trochę nie tak.
Po zatwierdzeniu decyzji o likwidacji przez Walne Zgormadzenie Udziałowców następuje wybór likwidatora, który ma doprowadzic do końca sprawę likwidacji spółki. W pierwszej kolejności rozwiązac kwestie pracowników(wypowiedzenia, odprawy i inne ewentualne roszczenia), dalej rozwiązać kwestie wierzytelności i nalezności, dokonanie podziału majątku i zwrot majątku udziałowcom, na koniec wypisanie firmy z rejestrów(szczegóły procedury zawarte sa w KSH). Czas trwania nie zalezy od widzimisię tylko od procedur zapisanych w KSH regulujacych czas trwania kolejnych procedur.

Co do podziału majątku to pewnie bedzie sporo kłopotów ale tez i dziwnych sytuacji(Infrapark jest np włascicielem kilku hekatrów ziemi pod Suwałkami).
Dla mnie najważniejsze jest to, że spółka nie ma długów.

Myślę też, że ograniczanie sie w ocenach tylko do stwierdzeń o "darmozjadach" czy "przechowalniach politycznych" jest nie do konca uczciwe.
Warto przeciez wspomnieć również o pozytywach i sukcesach Infraparku.


Z tego co wypowiadał się SUPER prezes Zch to pracownicy mają być wchłonięci do zakładów. Tylko mi nie mów, że dostaną odprawy i zostaną zatrudnieni w Zch.

90
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Luty 21, 2012, 21:14:03  »
Cytat: "Nil"
Zapytam z ciekawości. Wiadomo czy już ktoś ze zwolnionych wygrał sprawę sądową?


Ja na odpowiedź z sądu czekam już 4 miesiąc. Uzupełniałem tylko jakieś papiery na ich wezwanie. Z tego co się dowiedziałem w kancelarii adwokackiej ponad pół roku to norma po likwidacji sądów pracy w mniejszych miejscowościach.

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7