Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków  (Przeczytany 104964 razy)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #90 dnia: Maja 31, 2013, 10:42:30 »
eetam- przesadzacie.Każdy interesujący się "życiem" swojej Spółdzielni jest na bieżąco z informacją.Intuicja mi podpowiada,że bardziej daje się nam we znaki lenistwo,oraz takie powszechne narodowe marudzenie, od aktywności społecznej.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #91 dnia: Maja 31, 2013, 14:54:25 »
Mickd, nie irytuj się. Temat jest drażliwy i ważny. W czym rzecz napisała airam we wcześniejszym swoim poście i tu:
Cytat: "airam"
Pamięć ludzka jest ulotna. Zawiadomienia na piśmie spółdzielcy otrzymują z dużym wyprzedzeniem. Dlatego informacje wywieszane na drzwiach wejściowych do klatek mają przypominać. Czy to tak wiele?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwca 01, 2013, 09:45:00 »
Cytuj (zaznaczone)
Temat jest drażliwy i ważny


Wiem  o tym dlatego idę w wybranym terminie. Będzie gorąco .
   Pozdrawiom
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 08, 2014, 15:41:43 »
Cytat: "Król podziemia"
Każdy interesujący się "życiem" swojej Spółdzielni jest na bieżąco z informacją.Intuicja mi podpowiada,że bardziej daje się nam we znaki lenistwo,oraz takie powszechne narodowe marudzenie, od aktywności społecznej.

Intuicja Panu zle podpowiada.Moja znajoma zauważyła niedawno ciekawa rzecz związaną z publikacjami SM"Odra"w internecie.Historia ma ciekawy bardzo pouczający przebieg;
1. 9 lipca 2013 "Odra"ogłasza przetarg na budowę 25 garaż blaszanych przy ul.Pułaskiego
2. trzy tygodnie pózniej czyli 29 lipca 2013 Rada Nadzorcza wyraża zgodę na sfinansowanie
    budowy ze środków własnych S-ni uchwała nr 33/2013 RN
3.Chwilę potem czyli 5 sierpnia 2013 Zarząd S-ni wybiera ofertę firmy Pana J.M  z kwotą
    338.589zł
4.19 listopada 2013 uchwałą RN nr 48 /2013 w/w firma dostaje bonus od organu
    nadzorczego zwiększający kwotę z przetargu do 425.000zł czyli o 86.410,92
     tj 25%.
I co na to powiecie szanowni forumowicze?
jestem gorszego sortu

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 08, 2014, 15:52:11 »
Powiemy, że to normalne, dajesz niską cenę, a później się aneksujesz, w podsumowaniu jesteś na mega plusie :)

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 08, 2014, 18:27:42 »
Cytat: "KOOWALSKI"
Cytat: "Król podziemia"
Każdy interesujący się "życiem" swojej Spółdzielni jest na bieżąco z informacją.Intuicja mi podpowiada,że bardziej daje się nam we znaki lenistwo,oraz takie powszechne narodowe marudzenie, od aktywności społecznej.

Intuicja Panu zle podpowiada.Moja znajoma zauważyła niedawno ciekawa rzecz związaną z publikacjami SM"Odra"w internecie.Historia ma ciekawy bardzo pouczający przebieg;
1. 9 lipca 2013 "Odra"ogłasza przetarg na budowę 25 garaż blaszanych przy ul.Pułaskiego
2. trzy tygodnie pózniej czyli 29 lipca 2013 Rada Nadzorcza wyraża zgodę na sfinansowanie
    budowy ze środków własnych S-ni uchwała nr 33/2013 RN
3.Chwilę potem czyli 5 sierpnia 2013 Zarząd S-ni wybiera ofertę firmy Pana J.M  z kwotą
    338.589zł
4.19 listopada 2013 uchwałą RN nr 48 /2013 w/w firma dostaje bonus od organu
    nadzorczego zwiększający kwotę z przetargu do 425.000zł czyli o 86.410,92
     tj 25%.
I co na to powiecie szanowni forumowicze?


Heh to ciekawa sprawa. Widać, że Pan Jarosław troszkę robót nałapał od spółdzielni w ostatnim czasie.
źródło:
http://smodra.webd.pl/?page_id=621

A tak a propos chciałem zapytać czy ktoś coś wie na ten temat:
"Spółdzielnia Mieszkaniowa „Odra” w Policach ogłasza przetarg nieograniczony na: Przebudowę Placu Zabaw (Dąbrówka) przy ul. Mieszka I  5, 6, 7 w Policach"
jakiś plan co tam ma być, termin wykonania
kwota znana 331.700,14  zł.+ ewentualny bonus od spółdzielni :),
wykonawac również: Zakład Ogólnobudowlany Jarosław M

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 09, 2014, 14:12:23 »
ploty, ploty, ploty. jaki bonus? podpieracie się datami, ustawami i uchwałami zamiast spytać się u źródła - czyli chociażby prezes spółdzielni. kwota 86.410,92 to nie żaden bonus. firma j.m. otrzymała te dodatkowe pieniądze za dodatkowe prace jakie zostały wykonane w związku z tą inwestycją, a które nie były ujęte w ogólnej specyfikacji przetargu. i każdy jeden kto by wygrał ten przetarg musiałby renegocjować podpisaną umowę. w pierwotnej specyfikacji nie było ani słowa o potrzebie podniesienia terenu ( wynikało to z błędnego podkładu geodezyjnego). potrzeba taka wyszła "w praniu" i stąd te dodatkowe pieniądze.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 09, 2014, 15:33:08 »
Cytat: "dapol"
wynikało to z błędnego podkładu geodezyjnego

Zaoszczędzono na geodecie, czy geodeta się pomylił? Gdyby nie było tej wady, to przetarg wyglądał by inaczej.
_

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 09, 2014, 16:18:38 »
Cytat: "dapol"
ploty, ploty, ploty. jaki bonus? podpieracie się datami, ustawami i uchwałami zamiast spytać się u źródła - czyli chociażby prezes spółdzielni. kwota 86.410,92 to nie żaden bonus. firma j.m. otrzymała te dodatkowe pieniądze za dodatkowe prace jakie zostały wykonane w związku z tą inwestycją, a które nie były ujęte w ogólnej specyfikacji przetargu. i każdy jeden kto by wygrał ten przetarg musiałby renegocjować podpisaną umowę. w pierwotnej specyfikacji nie było ani słowa o potrzebie podniesienia terenu ( wynikało to z błędnego podkładu geodezyjnego). potrzeba taka wyszła "w praniu" i stąd te dodatkowe pieniądze.

Jest Pan pracownikiem S - ni czy wykonawcy czy może jedno i drugie?
Tak można tłumaczyć każdy aneks do każdego przetargu albo bonus jak napisał świeżak.Pytanie brzmi; dlaczego Zarząd S-ni zapomniał o dodatkowych pracach?
Co to znaczy "każdy kto by wygrał przetarg musiałby renegocjować" - firma J.M nie wiedziała co będzie budować,gdzie ,na jakim terenie?CO TO ZA TŁUMACZENIE?
I kolejne pytanie jakie Rada Nadzorcza wyciągnęła konsekwencje?Żadnych, bo zaakceptowała żądania Zarządu.

Przy okazji skoro zna Pan szczegóły proszę wyjaśnić jak to się dzieje ,że  Zarząd stawia RN pod ścianą ogłaszając na trzy tygodnie przed otrzymaniem zgody Rady Nadzorczej na iwestycję przetarg i RN akceptuje taki tryb?- patrz daty.
I kolejne pytanie dlaczego przetarg na najem garaży budowanych z funduszy wszystkich członków S-ni jest ograniczony do wybranej grupy potencjalnych najemców?
Moim zdaniem tą różnicę powinien zapłacić Zarząd pod kontrolą Rady Nadzorczej albo oba organy wspólnie.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 09, 2014, 16:54:20 »
nie jestem ani pracownikiem spółdzielni ani pracownikiem j.m. nikt nie zapomniał o dodatkowych pracach - one wyszły w trakcie realizacji tego projektu, a  z tego co wiem ich
powodem był błąd już na fazie projektu. takie rzeczy się zdarzają i to wcale nie rzadko. spójrz chociaż na nasz policki ogródek - stadion koło ósemki - błąd projektanta, który założył iż uda się odzyskać więcej granulatu. niestety nie udało się, a co za tym idzie powstały dodatkowe koszta. następne - budowa wiaduktu do z.ch. police - błędne wyliczenia zaskutkowały potrzebą wzmocnienia filara - koszta, wydłużenie harmonogramu robót. tak samo było w tym przypadku. nie jest to wina wykonawców. natomiast co do wpisu, że wystarczy dać najniższą cenę aby wygrać, a później windować swoje warunki to jest on równie nie poważny jak ten bonus. prowadzę działalność gospodarczą od ponad 10 lat i jak jest cena ustalona za pracę to tyle się otrzymuje. no chyba, że w trakcie robót powstają komplikację z niedopracowanych projektów i w grę wchodzą dodatkowe zadania. i właśnie wtedy pisze się aneksy do umów. jak ktoś mi nie wierzy, to nic prostszego - otworzyć własną działalność, wygrywać przetargi określając koszta robót na 1 zł, a później trzymając kontrakt w ręku podbijać stawkę.
jeszcze raz chcę podkreślić, że nie trzymam żadnej ze stron. jest mi całkowicie obojętny los spółdzielni jak i j.m. ale naprawdę - ludzie nie można dowolnie zmieniać sobie warunków umów, żądać dodatkowych wynagrodzeń, bonusów.
i nie znam żadnych szczegółów, nie mam pojęcia dlaczego w tej kolejności się to odbyło. ale przecież przetarg był jawny i każdy mógł w nim wystartować. wygrała po prostu najniższa oferta. a czy to dobrze, że wygrywają najtansi. sami sobie odpowidźćie patrząc chociażby na stan naszych dróg.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 09, 2014, 17:02:09 »
acha, a co do do określonej grupy najemców to wydaje mi się, że władzą spółdzielni chodziło o to aby zrekompensować mieszkańcom przyległego osiedla ( na którym sam mieszkam) totalny brak miejsc parkingowych. ale mogę się mylić.
i przecież spółdzielnia ogłosiła teraz drugi przetarg do którego może przystąpić każdy - w pierwszym zeszło tylko 7 garaży.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 09, 2014, 18:12:17 »
Cytat: "dapol"
nie jestem ani pracownikiem spółdzielni ani pracownikiem j.m. nikt nie zapomniał o dodatkowych pracach - one wyszły w trakcie realizacji tego projektu, a  z tego co wiem ich
powodem był błąd już na fazie projektu.

Ciekawe skąd Pan zna takie szczegóły jak błąd w fazie projektu.Jeśli nawet został popełniony to startujący w przetargu ponosi jego konsekwencje bo "widziały gały co brały".Robotę należy wykonać w kwocie przetargowej.Pan J.M nie jest laikiem,w przeszłości wykonywał dla  lub w ZGKiM przedmiary robót.Każde dodatkowe pieniądze powyżej oferty przetargowej rodzą uzasadnione podejrzenia o ustawkę.

Cytat: "dapol"

jeszcze raz chcę podkreślić, że nie trzymam żadnej ze stron. jest mi całkowicie obojętny los spółdzielni jak i j.m. ale naprawdę - ludzie nie można dowolnie zmieniać sobie warunków umów, żądać dodatkowych wynagrodzeń, bonusów.

Panu może być obojętny los S-ni,mi nie .To są nasze pieniądze a nie prywatne Zarządu czy Rady Nadzorczej
Cytat: "dapol"

 ale przecież przetarg był jawny i każdy mógł w nim wystartować. wygrała po prostu najniższa oferta. a czy to dobrze, że wygrywają najtansi. sami sobie odpowidźćie patrząc chociażby na stan naszych dróg.

Przetarg był jawny ale nie wygrała najtańsza oferta tylko droższa o ponad 80 tys złotych
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 09, 2014, 18:49:36 »
co do błędu to nie ma pan racji. wykonawca nie może ponosić za to odpowiedzialności.
a o  tym, że nie wygrała tańsza oferta to nie miałem pojęcia. jeżeli to prawda to ewidentnie doszło do jakiś zaniechań.  osobiście  nie chce mi się w to wierzyć - ale mogę się mylić. myślę, że jeśli jesteś tego pewny i są na to dowody to  sprawa wymaga nagłośnienia i rzetelnego sprawdzenia. bo moim zdaniem byłaby to zwykła niegospodarność ze strony spółdzielni. i masz rację - można by mówić o ustawce.
i może źle się wyraziłem - losy spółdzielni nie są mi obojętne - sam mieszkam w mieszkaniu należącym do jej zasobów i jak najbardziej zależy mi na rozsądnym gospodarowaniu.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 09, 2014, 18:54:26 »
przepraszam, chyba pani.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline sake

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 09, 2014, 19:13:56 »
Kiedyś było tak że najwyższa i najniższa oferta w przetargu była odrzucona. Najprawdopodobniej SM sięgnęła po rozum. Wybrali już najtańszego geodetę i mapa do celów projektowych nie pokrywała się z sytuacją z terenie. W przetargu wymienione są prace które muszą być zrealizowane. Za prace dodatkowe odpowiedzialna jest SM, aby doprowadzić sprawę do końca może aneksowa przetarg lub ogłosić nowy co znacznie wydłużyło by prace budowlane a ostateczny rachunek wyszedłby podobny. Jeśli chodzi o prace dodatkowe występują one wszędzie tj. budowa hali widowiskowo sportowej w Szczecinie, modernizacja boiska koło sp8 itd.
Widziałeś Boga? Nie? Widocznie jeździsz za wolno...