Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6849167 razy)

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1365 dnia: Lutego 14, 2013, 08:11:23 »
Cytat: "Sikora"
Zleceniowcy pozew o ustalenie stosunku pracy

To raczej nic nie da. Nie wiem ja wygląda umowa- zlecenie w zch (treść) ale w remechu był taki punkt że stronom przysługuje 7-dniowy okres wypowiedzenia, tak więc takim pozwem można sobie tylko zaszkodzić

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1366 dnia: Lutego 14, 2013, 20:18:11 »
Cytat: "An_na"
nie, nie ma do biurowca.Byłoby to odtwarzanie stanowisk-a w takim przypadku pierszeństo mają osoby zwolnione "ze zwolnień grupowych".


Czy ci co odeszli na PDO , też mogą się starać wrócić?.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1367 dnia: Lutego 15, 2013, 09:53:54 »
W  środę m.in.na ten temat rozmawialiśmy i odpowiedziano nam, że nie bo zwolnienia były w sferze pracowników "umysłowych" a zatrudnienia są na "fizycznych".

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1368 dnia: Lutego 15, 2013, 19:36:11 »
Pełna zgoda An_na, bo umysłowych obecnie nie zatrudnia się na umowy o pracę tylko na kontrakty menadżerskie ewentualnie na bardzo ale to bardzo dobrze opłacone zlecenia! Taki to był sens całych tych zwolnień grupowych że zmniejszono liczbę umysłowych a zwiększono koszty pracy no ale teraz daję się zarobić wyłącznie wybitnym swojakom.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1369 dnia: Lutego 16, 2013, 00:06:39 »
Cytat: "An_na"
W  środę m.in.na ten temat rozmawialiśmy i odpowiedziano nam, że nie bo zwolnienia były w sferze pracowników "umysłowych" a zatrudnienia są na "fizycznych".


Ale ta argumentacja jest trochę dziwna. Przecież na PDO odchodzili również pracownicy fizyczni więc o co chodzi z tą sferą zwolnień pracowników "umysłowych".

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1370 dnia: Lutego 16, 2013, 11:11:04 »
1.Zwolnienia grupowe – umysłowi (dostali odprawy)
2.Program Dobrowolnych Odejść– umysłowi i fizyczni (dostali odprawy)  
3.Kończące się i nie przedłużone umowy na czas określony – umysłowi i fizyczni. (niektórzy walczą o należne w sądzie)

Przyjmują - ???

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1371 dnia: Lutego 18, 2013, 22:55:24 »
Cytat: "franczeska"
Pełna zgoda An_na, bo umysłowych obecnie nie zatrudnia się na umowy o pracę tylko na kontrakty menadżerskie ewentualnie na bardzo ale to bardzo dobrze opłacone zlecenia! Taki to był sens całych tych zwolnień grupowych że zmniejszono liczbę umysłowych a zwiększono koszty pracy no ale teraz daję się zarobić wyłącznie wybitnym swojakom.


Czy Pani An_na może się wypowiedzieć w tym temacie?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1372 dnia: Lutego 19, 2013, 10:05:52 »
Odpowiadam w skrócie i na szybko - proponuję wszystkim cofnąć się kilkadziesiąt bądz -set postów wstecz-cała geneza zwolnień jest opisana. Nie zapominajmy, iż firma Zakłady Chemiczne Police ma swoje szefostwo. Są akcjonariusze no i wcześniej miało swoje guru "Skarb Państwa". Sytuacja kilka lat temu była bliska tragedii grożącej utracie płynności. Był plan restrukturyzacji, który zakłądał zwolnienia blisko 1000 pracowników /po pierwsze wypowiedzenie Zakładowego Układu Pracy w ZCh i spółkach, zmianę systemu pracy z 5bop na 4 bop z podziałem 4ranki-4 pop-4nocki-2 dni wolnego;zwolnienia grupowe;outsorcing laboratoriów, straży pożarnej, częsci księgowości i kadr, zamknięcie jednej nitki NP, likwidację 850zł dodatku tzw.zmianowego i przejście na dodatek z kodeksu pracy-ok78zł, likwidacja jubileuszówek, premii, dodatku za ratownictwo chemiczne etc/
Nie będę wracała do tego co szeroko opisywałam wcześniej /można wrócić do historii postów/. Były różne zarządy, były opcje, nagromadzenie surowców -fosforytów, duża strata...doniesienie do prokuratury złożone przez związki. Byliśmy o krok od podzielenia losów naszej Stoczni Szczecińskiej.Przyszedł inny zarząd z celem -utrzymać zakład -wprowadzić plan restrukturyzacji. Najpierw wniosek był do banku o 190mln kredytu, kolejny plan, zgoda banku na przydzielenie nam tej kwoty. Żyrantem miała być instytucja ARP  http://www.arp.com.pl/pomoc_publiczna/zasady_i_procedury.aspx  , która dając nam wcześniej promesę wycofała się z niej z powodu tego, iż zarząd Polic nie podpisał umowy kredytowej z bankiem -a nie podpisał, bo ARP nie dokonała wszystkich formalności/!/ Byliśmy w Warszawie na komisji sejmowej ds. Polic podczas której prezes Miklewicz powiedział, iż gdyby on był bankiem to takiego kredytu by nam nie przydzielił... Po tym zachowaniu banku i ARP sytuacja była coraz bardziej beznadziejna bo zapomnieli o zaczęli się na nas "wypinać wszyscy... banki, dostawcy surowców, politycy....Nagle ARP wystosowała deklarację, iż mogą przydzielić nam 150 mln pożyczki. http://uokik.gov.pl/informacje_o_decyzjach_komisji_europejskiej2.php
akapit "NOTYFIKACJE-ZAKŁADKA POMOC INDYWIDUALNA POZ 123/ Najpierw była to pożyczka zwana na ratowanie która przekształciła się w pożyczkę "na restrukturyzację" Oczywiście wymóg najważniejszy -PLAN RESTRUKTURYZACJI. Aby była zgoda na udzielenie nam takiej pożyczki wymóg -zgoda unii europejskiej. Kolejne procedury, kolejne zagrożenia i wymogi stawiane przez UE.  
http://ec.europa.eu/competition/state_aid/cases/234333/234333_1112794_56_2.pdf
Cięcia kosztów. Rząd na kolanie stworzył Ustawę antykryzysową która jest jednym wielkim bublem - na jej podstawie przeciągnięto młodych pracowników na kolejne umowy czasowe. Wprowadzono PDO, później nieprzedłużanie umów czasowych, ostatecznie zwolnienia grupowe.  KonDonek -jest "regulamin zwolnień grupowych"-który szczegółowo opisuje procedurę. Zwolnienia dotyczyły sfery pracowników umysłowych /specjalistów, kierowników,mistrzów/.
Oczywiście możemy sobie powiedzieć "dlaczego", przecież teraz brakuje rąk do pracy... Tak brakuje, tak mają zatrudniać, prosiłam aby umożliwiono składanie podań również osobom, które pracują na zlecenia.
Jednakże nie zapominajmy zakładem zarządza zarząd i to on podejmuje decyzje.     Nie o wszystkim mogę tutaj pisać -każdego jednak kto chciałby porozmawiać lub dowiedzieć się szczegółow  zapraszam do biura naszego związku /p.38/

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1373 dnia: Lutego 19, 2013, 14:24:26 »
Pani Aniu a jak idą wybory SIPowców? Sprawnie to wszystko przebiega?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1374 dnia: Lutego 19, 2013, 14:34:27 »
Sprawnie.Zaangażowanie różne, zadziwia iż niektórzy "krzykacze", którzy dzwonią do nas z pretensjami wykazują czasami zerowe zaangażowanie w usprawnienie organizacji .Praktycznie półmetek wyborów przed nami.pozostał fosforowy,kj, siarkowy, port,woda i "biała góra"

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1375 dnia: Lutego 19, 2013, 14:37:21 »
Potem wybory na Zakładowego? Czy może pozostanie obecny?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1376 dnia: Lutego 19, 2013, 14:39:52 »
Tak, wybory na zakładowego.

Offline tommen0

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1377 dnia: Lutego 21, 2013, 13:06:00 »

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1378 dnia: Lutego 22, 2013, 22:43:15 »
Cytat: "Prawdopodobnie"
jak idą wybory SIPowców? Sprawnie to wszystko przebiega?

Wydaje mi się że na zbyt" sprawnie". Dlaczego umożliwiono głosowanie jedynie pracownikom z pierwszej zmiany? Ja dojeżdżam do pracy autobusem, gdy doszedłem na miejsce już było po wszystkim. Pytam więc dla kogo są te wybory bo z tego co zdążyłem zauważyć to głównie kierownictwo wydziału głosowało :<

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1379 dnia: Lutego 23, 2013, 12:46:29 »
Cytat: "Gormiti"
Cytat: "Prawdopodobnie"
jak idą wybory SIPowców? Sprawnie to wszystko przebiega?

Wydaje mi się że na zbyt" sprawnie". Dlaczego umożliwiono głosowanie jedynie pracownikom z pierwszej zmiany? Ja dojeżdżam do pracy autobusem, gdy doszedłem na miejsce już było po wszystkim. Pytam więc dla kogo są te wybory bo z tego co zdążyłem zauważyć to głównie kierownictwo wydziału głosowało :<


Gormiti bierz się do roboty i nie marudź poza tym niedługo dostaniesz 300 stówki na kartę więc nie grzesz!