Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6863559 razy)

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #435 dnia: Marca 27, 2012, 10:56:07 »
mysle ze to nie tylko koninktura, bo dobre lata już nieraz mieliśmy, a nie bylo takich zysków. zgadzam się, że to tez kwestia restrukturyzacji. wiem ze szkoda ludzi, ale te wyniki też pokazują, że firma to nie instytucja charytatywna czy instytucja pomocy publicznej, ma zarabiać. Teraz to widać, dlatego szkoda mi tych ludzi, ale teraz widze ze tak musialo byc zeby nam bylo lepiej

sekator

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #436 dnia: Marca 27, 2012, 11:40:13 »
Cytat: "manam"
szkoda mi tych ludzi, ale teraz widze ze tak musialo byc zeby nam bylo lepiej


Zemdliło mnie....Więcej takich geniuszy pracuje w Z.Ch.Police ?

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #437 dnia: Marca 27, 2012, 12:54:27 »
Cytat: "manam"
mysle ze to nie tylko koninktura, bo dobre lata już nieraz mieliśmy, a nie bylo takich zysków. zgadzam się, że to tez kwestia restrukturyzacji. wiem ze szkoda ludzi, ale te wyniki też pokazują, że firma to nie instytucja charytatywna czy instytucja pomocy publicznej, ma zarabiać. Teraz to widać, dlatego szkoda mi tych ludzi, ale teraz widze ze tak musialo byc zeby nam bylo lepiej


No mnie tez wystrzeliło. Chłopie możesz mi wyjaśnić jak na to wpadłeś? Nie wiem czy wiesz ale jeżeli chodzi o czasowców to mieli oni umowy do końca roku, natomiast zwolnienia grupowe zaczęły się we wrześniu wiec jak ktoś dostał wypowiedzenie to i tak do końca roku był zatrudniony. No nie wspomnę o odprawach i odszkodowaniach.
Więc nie wiem człowieku w jakim stopniu pomogła ta restrukturyzacja. Pomyśl człowieku!!!

Kamila

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #438 dnia: Marca 27, 2012, 17:31:48 »
Cytat: "swiezak"
Cytat: "manam"
mysle ze to nie tylko koninktura, bo dobre lata już nieraz mieliśmy, a nie bylo takich zysków. zgadzam się, że to tez kwestia restrukturyzacji. wiem ze szkoda ludzi, ale te wyniki też pokazują, że firma to nie instytucja charytatywna czy instytucja pomocy publicznej, ma zarabiać. Teraz to widać, dlatego szkoda mi tych ludzi, ale teraz widze ze tak musialo byc zeby nam bylo lepiej


No mnie tez wystrzeliło. Chłopie możesz mi wyjaśnić jak na to wpadłeś? Nie wiem czy wiesz ale jeżeli chodzi o czasowców to mieli oni umowy do końca roku, natomiast zwolnienia grupowe zaczęły się we wrześniu wiec jak ktoś dostał wypowiedzenie to i tak do końca roku był zatrudniony. No nie wspomnę o odprawach i odszkodowaniach.
Więc nie wiem człowieku w jakim stopniu pomogła ta restrukturyzacja. Pomyśl człowieku!!!



na populizm ciężko się odpowiada, a wystarczy spojrzeć na układ kosztów w Naszej firmie i już widać ze wynagrodzenia maja znikomy wpływ na wynik finansowy (rzekoma restrukturyzacja dała mniej niż 1 % oszczędności), więc jak ktoś pitoli: "tak musiało być" to niech się przewietrzy na dworze i nie zatruwa swoimi mądrościami tego wątku,

koniunktura kończy się - zobaczymy wkrótce, co naprawdę potrafią zarządzający

Kamila

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #439 dnia: Marca 27, 2012, 17:35:10 »
Cytat: "swiezak"
Cytat: "manam"
mysle ze to nie tylko koninktura, bo dobre lata już nieraz mieliśmy, a nie bylo takich zysków. zgadzam się, że to tez kwestia restrukturyzacji. wiem ze szkoda ludzi, ale te wyniki też pokazują, że firma to nie instytucja charytatywna czy instytucja pomocy publicznej, ma zarabiać. Teraz to widać, dlatego szkoda mi tych ludzi, ale teraz widze ze tak musialo byc zeby nam bylo lepiej


No mnie tez wystrzeliło. Chłopie możesz mi wyjaśnić jak na to wpadłeś? Nie wiem czy wiesz ale jeżeli chodzi o czasowców to mieli oni umowy do końca roku, natomiast zwolnienia grupowe zaczęły się we wrześniu wiec jak ktoś dostał wypowiedzenie to i tak do końca roku był zatrudniony. No nie wspomnę o odprawach i odszkodowaniach.
Więc nie wiem człowieku w jakim stopniu pomogła ta restrukturyzacja. Pomyśl człowieku!!!



na populizm ciężko się odpowiada, a wystarczy spojrzeć na układ kosztów w Naszej firmie i już widać, że wynagrodzenia maja znikomy wpływ na wynik finansowy (rzekoma restrukturyzacja dała mniej niż 1 % oszczędności), więc jak ktoś pitoli: "tak musiało być" to niech się przewietrzy na dworze i nie zatruwa swoimi mądrościami tego wątku,

koniunktura powoli kończy się - zobaczymy wkrótce, co naprawdę potrafią zarządzający

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #440 dnia: Marca 27, 2012, 17:41:07 »
Więc może to dziwne  prawda jest taka, że jakby nie liczyć gdyby nie było zwolnień to zysk za 2011 rok byłby większy. :lol2:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #441 dnia: Marca 27, 2012, 19:13:06 »
Cytat: "pol"
Więc może to dziwne  prawda jest taka, że jakby nie liczyć gdyby nie było zwolnień to zysk za 2011 rok byłby większy. :lol2:


Byłby taki sam. Kasa ze zwolnionych poszła na podwyżki dla reszty, żeby za bardzo nie krzyczeli. Prosty zabieg psychologiczny.

Zwolnienia ludzi nie przyczyniły się do wypracowanych zysków i to jest fakt, choćby nie wiem ile razy p. Marciniak powtarzał, że tak nie jest.

Śmiesznie będzie jak sądy nakażą przywrócenie do pracy tych zwolnionych. :}
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #442 dnia: Marca 27, 2012, 20:26:56 »
Cytat: "Kamila"
a wystarczy spojrzeć na układ kosztów w Naszej firmie i już widać, że wynagrodzenia maja znikomy wpływ na wynik finansowy

Znikomy? W relacji do czego? Zużycia materiałów i energii? Same wynagrodzenia wyniosły 156 mln czyli ok 5-6% przychodów. Stanowiły ok 50% zysku netto, a to jest dużo. Dla porównania w 2007 roku stanowiły ponad 7% przychodów i 68% zysku netto.
Cytat: "Kamila"
rzekoma restrukturyzacja dała mniej niż 1 % oszczędności

Liczby mówią same co innego.

Nie brałem tu pod uwagę, kosztów ubezpieczeń społecznych, a chyba wszyscy wiemy ile pracodawcy płaca składek za pracowników... I wyniki wychodzą jeszcze gorsze. Ale narzekajcie dalej na restrukturyzację, może kiedyś za to jakieś medale dostaniecie...

Kamila

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #443 dnia: Marca 27, 2012, 21:22:26 »
Cytat: cooker

Same wynagrodzenia wyniosły 156 mln czyli ok 5-6% przychodów. Stanowiły ok 50% zysku netto, a to jest dużo.

podziwiam za myślicielstwo ekonomiczne - zestawiać wprost zysk netto przedsiębiorstwa produkcyjnego do kosztów wynagrodzeń i dywagować: dużo czy nie dużo..
czyli jeżeli w tym roku zysk będzie 30% ubiegłorocznego to napiszesz, że trzeba obniżyć pensję o 2/3 bo za mało???, a jak będzie ujemny, to może.. powinniśmy dopłacać pracodawcy :crazy:

koszty pracy za duże.., hm.., a może to nowych - dyrektorskich, suto opłacanych stanowisk jest zbyt wiele, umów zleceń i kontrakcików dla zewnętrznych firemek - spoza regionu i innych ciekawostek sponsoringowych ?
ależ nie, to jest OK - najprościej wywalić ludzi na pysk, a potem tak "mądrze" pisać, że to dzięki temu jest teraz tak dobrze w ZCh

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #444 dnia: Marca 27, 2012, 21:30:29 »
Cytat: "cooker"
Same wynagrodzenia wyniosły 156 mln czyli ok 5-6% przychodów. Stanowiły ok 50% zysku netto, a to jest dużo. Dla porównania w 2007 roku stanowiły ponad 7% przychodów i 68% zysku netto.

To pewnie jedna z trzech prawd. Bo ci zwolnieni którzy dostali odszkodowania to mieli  zapłacone, niektórzy nawet do dziś . A z jakich pieniędzy? Nie wejdą one do bilansu za 2011 ?
Te 156 mln to tyczy się całej załogi czy tylko tych zwolnionych? Jeżeli całej, to traktuję Twoją wypowiedź jako manipulację.

No i co z tego że jest zysk. Gdy te pieniądze będą zaraz sensownie zainwestowane w rozwój firmy, to zwiększą potencjał firmy. A jak zarząd potraktuje zysk jako kwiatek do kożucha i rozda akcjonariuszom (już raczej nie pracownicy) i zapewne, wspomoże dokończyć autostrady budowane na euro2012, to szeregowym pracownikom zostanie tylko marna satysakcja że wypracowali zysk. O tych na zlecenie nawet nie wspominam. Obym się mylił :<
_

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #445 dnia: Marca 27, 2012, 21:42:49 »
Cytat: "solar"
to szeregowym pracownikom zostanie tylko marna satysakcja że wypracowali zysk.

A ja myślałem że zaszczyt posiadania pracy, która w tych czasach jest przywilejem.
pozdrowienia

Kamila

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #446 dnia: Marca 28, 2012, 09:10:48 »
Cytat: "Konrad"
Cytat: "solar"
to szeregowym pracownikom zostanie tylko marna satysakcja że wypracowali zysk.

A ja myślałem że zaszczyt posiadania pracy, która w tych czasach jest przywilejem.


 za chwilę ktoś napisze, że Życie jest przywilejem.. :crazy:

Offline la_dzida

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #447 dnia: Marca 28, 2012, 09:31:18 »
Jak zwalniają źle, jak dają odprawy też źle. jak się ma prace też źle. Kto mi powie kiedy będzie dobrze ? Przychody, zyski, koszty pracowników widzę że niektórzy tacy ekonomiści jak Jasiu przy liczydle. Zawsze będzie źle bo jeden na ZCH zarabia 3,5 tys. netto za 168 h, drugi 2 tyś. za 280 h. a wykonują taką samą pracę. Nigdy nie będzie sprawiedliwie  :faja: trzeba brać to co się ma i być kreatywnym.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #448 dnia: Marca 28, 2012, 09:36:08 »
Cytat: "Kamila"
czyli jeżeli w tym roku zysk będzie 30% ubiegłorocznego to napiszesz, że trzeba obniżyć pensję o 2/3 bo za mało???, a jak będzie ujemny, to może.. powinniśmy dopłacać pracodawcy

To raczej pasuje do waszego "myślicielstwa ekonomicznego", bo skoro od zysku pracownikom należą się premie, to do straty też powinni się dołożyć.
Ja tylko wskazuję, że są pewne proporcje, w relacji do poprzednich okresów, które wskazują na korzyści z restrukturyzacji (które de facto byłyby większe, gdyby nie odprawy, btw gdyby nie odprawy, to zysk byłby wyższy i pracownicy, w myśl nowego systemu dostaliby wyższe premie, ale przecież waszym dawnym kolegom z pracy się należy więc nie marudźcie)
Cytat: "solar"
A jak zarząd potraktuje zysk jako kwiatek do kożucha i rozda akcjonariuszom (...) szeregowym pracownikom zostanie tylko marna satysakcja że wypracowali zysk

Ludzie, wyście na głowy poupadali... Tak przecież funkcjonuje rynek. Jestem inwestorem i kupuję akcje by na nich zarobić, dostając dywidendę z zysku. Pracownikom za pracę się płaci, więc czego jeszcze chcą? Wam się wydaje, że zarobić można tylko na wahaniach kursu akcji? Można. Skupując je gdy są tanie i sprzedając gdy drogie. Tyle, że w ten sposób, doprowadzając kurs do 0, można położyć zakład... A wszystko przez chciw... a nie sorry, przez inwestowanie zgodne z waszym myślicielstwem ekonomicznym...
Cytat: "la_dzida"
widzę że niektórzy tacy ekonomiści jak Jasiu przy liczydle

Tu się zgodzę. Ekonomia powinna wejść do szkół i być kolejnym przedmiotem obowiązkowym na maturze :P

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #449 dnia: Marca 28, 2012, 10:14:01 »
Cytat: "Konrad"
A ja myślałem że zaszczyt posiadania pracy, która w tych czasach jest przywilejem.

Można i tak. Szeregowy pracownik powinien się cieszyć, że ma prace, a taki zaszczyt jest poważniejszy niż ekscytowanie się wypracowanym zyskiem. Pracownik pracuje zawsze tak samo, a zysk "wypracowyją fachofcy" A jacy są i co potrafią to widzeliśmy i widzimy.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale takim stwierdzeniem sprowadzasz pracowników do roli przedmiotu a nie podmiotu. Ale co tam. Można i tak patrzeć na życie :ble:  
_