Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MrW

Strony: 1 [2] 3 4 ... 29
16
Polityka lokalna / Odp: Gryf XXI - wygrywa wybory do Rady Miejskiej
« dnia: Grudnia 15, 2014, 14:31:40  »
Zdaje się, że aktualna to jest już trzecia 
Ale przyznam, że dziś koło 8 rano zwątpiłem, czy nie wypuściłem hiciora przed czasem 

Qrde, uprzedzili mnie... Administrowanie węzłem internetowym za prawie ćwierć bańki rocznie miało być następne... 

Niezależnie od tego, że jednak afery nie będzie z tego, to jednak Wykidajło napiszę- "good job"!
Należy przyglądać się, sprawdzać i patrzeć się na ręce tych, którzy wydatkują publiczne pieniądze.

17
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Grudnia 15, 2014, 12:14:54  »
Szkoda że niektórzy są bardzo ciemni i nie widzą pewnych aspektów i usilnie starają się bronić ludzi którzy na to nie zasługują.

W sprawie, która jest tematem tego topicu będę bronił Pani Golisowicz, bo na to zasługuje.
Czy jestem ciemniakiem? Możesz mnie też tak nazywać, ale ja mam swoje argumenty, których jeszcze do tej pory nikt mi ich nie zakwestionował.

Tak na marginesie jeśli miałem długi to swoje i spłaciłem je ze swoich zarobionych pieniędzy.
Nie wydawałem nie swoich pieniędzy w sposób wątpliwy.

Jeśli ktoś przy okazji tej dyskusji zarzuca Ci, że masz długi- to nie jest fajne.
Twoje życie- Twoje długi- niezależnie od tego, czy wynikające z nieuczciwości, czy z faktu, że "podwinęła Ci się noga". Ale tak, jak nikt nie powinien Ci zaglądać do łóżka, tak i do Twojego portfela, bo to nie są argumenty, które powinny być rozpatrywane przy tej okazji.
Rozmawiamy tutaj o problemie związanym z Białą, a nie o życiu i biznesach Robercika32.
 
Myślę że za jakiś czas prawda wyjdzie na jaw i w tedy się pośmiejemy razem.
O ile nie zatuszują sprawy. Ale to wszystko opisze pewnie jakiś dziennikarz który nie boi się polityków.

Z tego, co zrozumiałem Robercik32- Ty prowadzisz lub prowadziłeś własną działalność gospodarczą. Jeśli tak, to łatwiej będzie mi do Ciebie napisać następującą tezę:
"Rozumiem, że piszesz o zatuszowaniu sprawy związanej ze zleceniami, jakie Biała za rządów Pani Golisowicz zlecała niektórym firmom, o czym możemy przeczytać w jednym ze sprawozdań opublikowanych na głównej strony BIP Starostwa Powiatowego...
Jeśli faktycznie to masz na myśli, to proszę Ciebie o rozważenie następujących tematów z tym związanych:
1/ Jeśli niektóre bliskie osoby związane z Panią Golisowicz otrzymywały zlecenia, to czy wydatki związane z tymi zleceniami były faktycznie rażąco zawyżone? Ja poddałem wcześniej w wątpliwość stworzenia strony internetowej za ok. 3,5 tys zł, podczas w miej więcej tym samym czasie koszt, jaki poniosło Starostwo Powiatowe na stronę internetową wynosił 7 tys zł. Zarzucane jest, że gadżety i inne zamawiane suweniry, dzienniki było drożesze dwu-, trzykrotnie... ale czy faktycznie? Czy ktoś pokusił się o rzetelną analizę kosztową tych zamówień?
2/ Dlaczego ówczesny Zarząd Powiatu- mając to sprawozdanie nie zgłosił sprawy do prokuratury, a jedynie opublikował to sprawozdanie na stronie BIP?
3/ Dlaczego Powiat- będąc wcześniej nadrzędnym organem sprawującym nadzór nad Zespołem Szkół nie widział tych - zdawać by się mogło "przekrętów", jak próbujesz to imputować?
4/ Czy masz wiedzę, jak wyglądała praca kancelarii prawnej, która sporządzała opracowanie, które miało zdyskredytować i naświetlić sprawę domniemanych przekrętów Pani Golisowicz? Ja mam wiedzę na ten temat i napiszę tak- pracownik kancelarii prawnej wzywał na przesłuchanie pracownika szkoły- dokładnie - przesłuchanie- i zadawał pytania, co, gdzie, kiedy, jak to zrobiłeś/aś... Audytowani pracownicy, czyli się podczas tych przesłuchań, jakby byli u prokuratora. Zaskakiwani pytaniami szczegółowymi z faktów, które miały miejsce dużo wcześniej. Czy Twoim zdaniem to było ok? Czy Twoim zdaniem to, że pracownik nie napisał notatki charakteryzującej zamówienie z wolnej ręki jest potężnym przestępstwem?
5/ Czy Robercik32 będąc na miejscu zarządu Powiatu i mając świadomość ogromnych nadużyć publicznych pieniędzy- nie zgłosiłbyś tego do prokuratury, czy też do CBA? Dlaczego ówczesny zarząd tego nie zrobił?
6/ Dyrektorka Narękiewicz- Markowska- zaczęła swoje rządy- nie od układania odpowiednich stosunków, lecz od zapowiedzi- rozliczenia wcześniejszej Dyrektorki (Golisowicz)- miało to miejsce choćby 4 października 2013 roku podczas nadzwyczajnej sesji. Czy w Twojej opinii - Narękiewicz - Markowicz powinna najpierw zająć się kwestiami i problemami szkoły, czy ściganiem i szukaniem "haków" - jakich- efekty masz choćby po tym sprawozdaniu i moich wcześniejszych rozważań?
7/ Wcześniej wspomniana kancelaria dokonała audytu i opracowała raport- pamiętajmy- prace nad audytem zakończyły się z końcem 2013 roku. W nagrodę za "osiągnięcia" od stycznia ta sama kancelaria otrzymała zlecenie z wolnej ręki na obsługę prawną na zryczałtowaną kwotę miesięczną w wysokości 6.000 zł... podczas, gdy do grudnia 2013 roku inna kancelaria prawną za ta samą pracę otrzymywała zryczałtowaną kwotę w wysokości 1.500 zł. - czy dostrzegasz różnicę?
8/ Opierasz swoje poglądy na domniemanych przekrętach, które zostały zawarte w audycie, którym wcześniej wspomniałem. Mając naświetlone wcześniejsze zagadnienia- zadaj sobie pytanie- dlaczego tak sumiennie został zrobiony audyt na Białej, podczas gdy np. samo Starostwo Powiatowe w tym samym czasie otrzymywało negatywne opinie i uwagi z regionalnej Izby Rozrachunkowej dotyczące, że samo Starostwo nie wykonało, lub też spóźniło się z audytem wewnętrznym u siebie? Piszemy o sumienność, transparentności, rzetelności? Niech działa to na wszystkich obszarach, nieprawdaż?
9/ Piszesz, że opisze to jakiś dziennikarz, który nie boi się polityków... a ja napiszę Ci tak- dziennikarze nie boją się polityków, tylko na podstawie doświadczeń twierdze, że piszą tak, jak i przez kogo zostaną opłaceni.


Zaznaczę że wszyscy tak bronili do momentu aż ukazał się artykuł na stronie www.kolbaskowo.org gdzie opisano część machlojek byłej pani dyrektor.
Również na łamach Kuriera zostało opisane więc o czym my mówimy.

Czy odpowiedzi na te propagandowe teksty również czytałeś?
A może chciałbyś ze mną podyskutować na te tematy, które zostały zawarte w tych paszkwilcach?
Chętnie z Tobą poruszę te zagadnienia.

No chyba że ktoś z waszej rodziny stracił dobry interes w szkole po zmianie dyrektora lub wy osobiście. I to jest powodem waszej złości.

Czy faktycznie uważasz, że po tej drugie stronie barykady stanęły wyłącznie osoby, które miały (lub rodziny) jakiś dobry interes w szkole?
Myślisz, że tylko strata dobrego interesu była powodem złości na zaistniała sytuację?

Mam prośbę do Ciebie Robercik32- dam Ci się prześwietlić całkowicie. Znajdź u mnie lub mojej rodziny jakikolwiek interes, który miałem, który utraciłem, lub który mógłbym mieć na tym. Znajdź jakąkolwiek korzyść, jaką uzyskałem w związku z tym problemem, która mogłaby sugerować moją interesowność materialną. 
Jeśli znajdziesz- odszczekam wszyściutko co tu napisałem.
Zadaj sobie trud poznania mojej osoby i przesłanek, jakimi się kierowałem i kieruję.
Moi oponenci próbowali przez kilka miesięcy mnie rozgryźć, i jakoś się to nie udało.

Dlatego spróbuj poznać mnie i wtedy generalizuj, czy faktycznie wszyscy mieli ukryty interes w walce o Panią Golisowicz. 

18
Polityka lokalna / Odp: Gryf XXI - wygrywa wybory do Rady Miejskiej
« dnia: Grudnia 14, 2014, 20:17:07  »
A ile zarabiali dziennikarze Kuriera Szczecińskiego od byłego zarządu Starostwa Powiatowego za rzekome ramki reklamowe? Gdzie można znaleźć umowę wiążącą te 2 strony? Gdzie może sprawdzić wyniki tych zleconych prac?

Cytuj
„A kronikarze opłacani dwa razy drożej będą co najmniej dwa razy bardziej dbali o to, aby w skrótach nie znalazło się coś, co może się władzy nie spodobać. Dobrze wiedzą, że wolność słowa to mogą sobie uskuteczniać za swoje.”

Źródło: http://www.gryflandia.pl/2014/12/kolacja-dwoch.html

Już nie musisz odpowiadać. Rozumiem, że bajasz na podstawie własnych doświadczeń...

19
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Grudnia 14, 2014, 20:11:19  »

 
Wojtku, jest też tu http://forum.police.info.pl/index.php?topic=12532.msg171045#msg171045
Warto także zwrócić uwagę na to, kto uczestniczył w tamtej dyskusji   Daria, to będzie odpowiedź na Twoje pytanie 

Poprosiłem dla pełnego obrazu o wyroki WSA i NSA wraz z uzasadnieniami. A dlatego poprosiłem, albowiem nie dysponuję orzeczeniem NSA, a Wykidajło zapewne dysponuje i dlatego o to poprosiłem.
Jak wiadomym jest, pewna Pani z byłego zarządu stwierdziła, że "wyroki I instancji sa krzywdzące dla Policzan" więc pełen obraz i dyskusja powinna odbywać się na podstawie obydwóch orzeczeń.
Ale Wykidajło, jako prawnik... więcej, jako sędzia NSA co najmniej- wszystko wie- i dlatego osądza mnie i mec. Zbroję (który uczestniczył w posiedzeniu NSA) stwierdza, że my kłamiemy. 


Wyrok WSA brzmi:
Cytuj
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz, Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder (spr.),, Sędzia NSA Elżbieta Makowska, Protokolant starszy sekretarz sądowy Aneta Kukla, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 17 kwietnia 2014 r. sprawy ze skargi B. G. na uchwałę Zarządu Powiatu w Policach z dnia 28 sierpnia 2013 r. nr 488/2013 w przedmiocie zatwierdzenia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach I. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały, II. zasądza od Zarządu Powiatu w Policach na rzecz skarżącej B. G. kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.


1/ Sąd stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały Zarządu Powiatu w Policach w przedmiocie zatwierdzenia konkursu, a nie składu komisji...- Wykidajło twierdzi, że:
"Analiza przedłożonych dokumentów, wymienionych w tym piśmie w pkt 1-9, z których Sąd, na podstawie art. 106 § 3 P.p.s.a., przeprowadził dowód, wskazuje, że udział w komisji konkursowej wicestarosty A. R. oraz Naczelnika Wydziału Oświaty B. K. może rodzić podejrzenie o brak obiektywizmu i bezstronności tych osób wobec skarżącej w postępowaniu konkursowym, a co za tym idzie - brak transparentności organu w tych działaniach." - to orzekł sąd.

Robienie z tego "sąd orzekł, że konkurs był nieuczciwy" jest zwykłym wciskaniem ciemnoty. Sąd uczciwości konkursu nie oceniał. Orzekł, że dwie (wskazane przez zainteresowaną) osoby nie powinny być włączone do komisji, bo wcześniej się z nią spierały. Tyle. Nawet nie orzekł, że jest podejrzenie - tylko że może się ono pojawić.


Kto zatem ma rację?


Czy Sąd stwierdził nieważność uchwały dotyczącej konkursu, czy uchwały dotyczącej powołania składu komisji konkursowej? (a takowa była również przez zarząd Powiatu podejmowana).
  

20
Polityka lokalna / Odp: Gryf XXI - wygrywa wybory do Rady Miejskiej
« dnia: Grudnia 14, 2014, 16:13:24  »
Więcej kwiatków wkrótce. Zdziwicie się, ile w Policach zarabiają sprzątaczki zatrudniane przez burmistrza...

A ile zarabiali dziennikarze Kuriera Szczecińskiego od byłego zarządu Starostwa Powiatowego za rzekome ramki reklamowe? Gdzie można znaleźć umowę wiążącą te 2 strony? Gdzie może sprawdzić wyniki tych zleconych prac?

21
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Grudnia 14, 2014, 16:07:30  »
Jeżeli MrW albo ktoś inny będzie pisał, że konkurs był nieuczciwy, kłamcą nazywany przeze mnie nie będzie.
Jeżeli MrW albo ktoś inny będzie pisał: "sąd stwierdził, że konkurs był nieuczciwy" - będzie nazywany kłamcą, chyba że wcześniej zapadnie właśnie taki wyrok. Na razie nie zapadł.
To poprosimy pełne treści wyroków WSA i NSA wraz z uzasadnieniami.
Niech użytkownicy forum ocenią, co stwierdził WSA i podtrzymał NSA.


Stwierdzenie Beaty Chmielewskiej "wiem, kto mnie opuścił i zdradził", wygłoszone ponad rok po tym, jak nie została dyrektorem, w momencie, kiedy została członkiem zarządu powiatu odpowiedzialnym m.in. za oświatę - moim zdaniem jest groźbą.
A używanie słowa "zdrada" w kontekście sprawy Białej wystawia świadectwo używającemu.

Kto i dlaczego może się czuć zagrożony po tych słowach?

22
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Grudnia 13, 2014, 23:40:43  »
Sorry, Kuba, ale ja kłamstwo będę nazywał kłamstwem.
"Analiza przedłożonych dokumentów, wymienionych w tym piśmie w pkt 1-9, z których Sąd, na podstawie art. 106 § 3 P.p.s.a., przeprowadził dowód, wskazuje, że udział w komisji konkursowej wicestarosty A. R. oraz Naczelnika Wydziału Oświaty B. K. może rodzić podejrzenie o brak obiektywizmu i bezstronności tych osób wobec skarżącej w postępowaniu konkursowym, a co za tym idzie - brak transparentności organu w tych działaniach." - to orzekł sąd.
Robienie z tego "sąd orzekł, że konkurs był nieuczciwy" jest zwykłym wciskaniem ciemnoty. Sąd uczciwości konkursu nie oceniał. Orzekł, że dwie (wskazane przez zainteresowaną) osoby nie powinny być włączone do komisji, bo wcześniej się z nią spierały. Tyle. Nawet nie orzekł, że jest podejrzenie - tylko że może się ono pojawić.

Jednym razem Wykidajło cytując wygodny sobie fragment„… wiem, kto mnie opuścił i zdradził” twierdzi, że to jest groźba.


Ale gdy MrW twierdzi, że konkurs był nie uczciwy, na podstawie wyroku sądu, to Wykidajło mu wmawia, że MrW kłamie, ponieważ na podstawie jednego wybranego fragmentu stwierdza, że to nie konkurs był nie uczciwy, a jedynie może rodzić się podejrzenie o brak obiektywizmu i bezstronności 2 osób biorących udział w komisji…


Konkurs został unieważniony…
Będzie powtórzony…
Ale nie dlatego, że konkurs był nieuczciwy, tylko dlatego, że udział 2 osoby w komisji konkursowej mogą budzić wątpliwości…


I nikt nie widzi analogii tych faktów…


O prawdach i kłamstwach dokończę jutro...

23
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Grudnia 13, 2014, 14:25:35  »
Skończcie z obrażaniem siebie nawzajem, dobrze radzę.
Kuba - nie to ja zacząłem. Ale nie pozwolę sobie na sformułowanie "kłamiesz", kłamczuszek" etc...
Jest przysłowie- "Jak Kuba Bogu, tak Kubie Bogie":).
Kolega wykidajło- sapie w moim kierunku w tym tonie od dłuższego czasu. Moim zdaniem "żal Koledze pośladki ściska" ze względu na to, że czas pokazał moje racje- nie jego.

Są z tej sytuacje 3 wyjście:
1/ Wykidajło oficjalnie odpuszcza sobie personalne epitety i przeprasza mnie i to samo ja robię.
2/ Spotykam się z Wykidajłą w realu i wyjaśniamy sobie "zonki", które do siebie mamy i wracamy do meritum. (w to wątpię, bo niektórzy :bohatersko" potrafią się zachować tylko przy klawiaturze.
3/ Nie odpuszczamy sobie- wtedy zbanuj mnie- bo jak wspomniałem- nie pozwolę sobie na zagrywki, które stosuje Wykidajło.
Pozdrawiam.

24
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Grudnia 13, 2014, 13:58:22  »
Znów się zapominasz. Przypomnę więc: być może są ludzie, którym możesz rozkazywać - ale ja do nich nie należę.
Nie zapominam się.
Ty bredzisz o rozkazywaniu, a ja piszę o zwykłym poczuci szacunku dla drugiej osoby.

Ale jak chcesz- Twoja sprawa- to nie ja zacząłem tą personalną przepychankę słów


Zapomniałeś o "zdrajcy Wykidajło" - a pewnie też jestem na liście.
Stawiaj sobie epitety jakie chcesz. Robią na mnie wrażenie takie samo jak to błoto, którym próbujesz mnie obrzucać, gdy Ci się kończą argumenty. Czyli żadne.

"Zdrajca Wykidajło"? - Nie przypisuj sobie "zasług". Nigdy nie stałeś po tej stronię co ja.
Co najwyżej możesz się nazwać "dziennikarską prostytutką" - to do Ciebie bardziej pasuje.

Jeśli nie chcesz być przeze mnie nazywany kłamcą, masz na to jeden sposób: przestań kłamać.

Ty jesteś kłamcą. Fałszywym obłudnym Wykidajłą, który manipuluje faktami. Ale to nic- oliwa zawsze na wierzch wypływa. Póki co- to ziściło się to, za czym ja stałem i stoję, a nie Ty łgarzu.
Spokój dzieci uczących się w Białej, spokój kadry, profesjonalizm Narękiewicz- Markowskiej- pisz sobie dalej pieśni pochwalne- a ludzie i tak wiedzą, jak jest i jak było.

O, teraz już swoje kłamstewka zasłaniasz mecenasem?
Brałeś udział w dyskusji, gdzie były podawane linki do wyroków i uzasadnień. Czytać podobno umiesz, więc doskonale wiesz, co tak naprawdę stwierdził sąd. A skoro uparcie powtarzasz, że stwierdził coś innego niż stwierdził, to oznacza, że kłamiesz.
Jak widzisz nie potrzebuję epitetów, żeby pokazać, kim jesteś.
Mecenasowi wolno przedstawiać rzeczy tak, żeby były korzystne dla jego klienta, nawet jeśli będzie to naginanie faktów. Za to mu płacą. Ale Ty podobno bronisz sprawiedliwości?

Teraz zarzuciłeś kłamstwo mecenasowi Zbroi- nie tylko mnie.

A skoro uparcie powtarzasz, że stwierdził coś innego niż stwierdził, to oznacza, że kłamiesz.

Więc co stwierdził NSA i WSA wg Ciebie?
Że powodem odrzucenia skargi kasacyjnej były zaburzone wschody i zachody słońca w Kongo?


Według mnie konkurs był tak samo uczciwy jak te, które wygrała Beata Golisowicz. I jak ten następny, którego nie wygra Agata Markowicz-Narękiewicz.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z istnienia całkiem sporej grupy ludzi, dla których uczciwy konkurs to ten, w którym wygrywa ich kandydat. Żal mi ich.

Wcześniej- przed wyrokiem z 25 listopada pisałeś tylko, że ostatni konkurs, z sierpnia 2013 roku był całkowicie uczciwy i zgodny z prawem. To jak jest?
Mnie interesuje konkurs ostatni i z tym się zmierzałem. A jeśli Ty chcesz głębić całą historię- to jest na tym forum specjalny dział "Historia" i tam się udzielaj.

 
Gdyby ten list został napisany we wrześniu 2013, wzruszyłbym ramionami - ot, ktoś się za bardzo przejął utratą stołka. Zdarza się. Ale mamy grudzień 2014 i pisanie dziś o zdradzie czy tym, że ktoś kogoś opuścił, jest przerażające. Nauczyciele są winni lojalność uczniom, nie dyrektorowi czy staroście. Jeśli ktoś tego nie akceptuje, nie powinien być ani dyrektorem, ani starostą. Ani nawet naczelnikiem wydziału edukacji.

To idźmy dalej.
To, że Ty jesteś przerażony- to zrozumiałe. Mamony nie będzie za "ramki reklamowe".
Ktoś inny też mógł odczuć, że zdradził? Kto? Dlaczego?
Wyjaśnij dokładnie to.

25
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Grudnia 12, 2014, 18:13:17  »
Żeby kłamczuszek MrW (tak, kłamiesz: sąd nie orzekł, że konkurs nie był uczciwy) był zadowolony:
1/ Ostatni raz nazwałeś mnie "kłamczuszkiem"- niezależnie czy zdrobniale, czy nie. Wypraszam sobie takie stwierdzenia. Ja przed Twoim nickiem nie stawiam epitetów, takich jak, np.: "judaszek Wykidajło", czy "sprzedawczyk Wykidajło"- więc oczekuję tego samego od Ciebie.
2/   
NSA podzieliło pogląd WSA, który stwierdził, iż wcześniejszy konflikt między B. Golisowicz a bezpośrednimi przełożonymi mógł mieć wpływ na brak obiektywizmu niektórych członków komisji konkursowej... słowa mec Zbroi...
Czyli wg Ciebie konkurs był uczciwy, tylko członkowie komisji nie za bardzo? Co Wykidajło?

Niech każdy sobie wyciąga wnioski, jakie chce. Ja swoich nikomu nie narzucam - w przeciwieństwie do niektórych "obrońców sprawiedliwości".

No jasne...
Inni pisząc posty- narzucają swoje zdanie. A Ty Wykidajło tylko piszesz posty...

 
Nie oczekuję odpowiedzi na pytanie, co Beata Chmielewska uważa za zdradę. Samo rozpatrywanie wydarzeń z ostatniego 1,5 roku w tej kategorii mówi mi wszystko.

A dlaczego nie oczekujesz? Pokuśmy się analizę inną, niż Ty sugerujesz.
Już kiedyś Ci Wykidajło proponowałem, być skoncentrował się jeszcze na stare lata nie tylko nad umiejętnościami pisania (choć przyznam się, że Twoje bajanie mi się podoba), ale również czytania.
Ty próbujesz słowo "zdrada" przeistoczyć na swoje cele i zrównać je ze słowem "groźba".
A jednak w synonimach słowa "zdrada" odnajdziesz inne, jego znaczenia- ot, choćby: "obłuda", "zaparcie się", "kolaboracja", "nielojalność"...
Czy Pani Becie nie mogło być przykro z tego powodu, że były osoby, które wcześniej były blisko Jej a potem za "kilka srebrników" opuściły Panią Beatę. Czy nie mogła się czuć zawiedziona w tych trudnych chwilach, że osoby, które wydawać by się mogło będą razem z Nią, jednak zawiodły?
Czy zatem słowo "zdrada" jest groźbą?
Literalnie- gdzie w powyższym liście jest zawarta "groźba"?

26
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Grudnia 12, 2014, 13:19:05  »
Pytanie - Prawda to coś złego? Bo co? Bo mało użyteczna w tej chwili? Czego nie wypada wiedzieć? Co należy zapomnieć?
Na właśnie - prawda...
Przez kilka miesięcy koronnym argumentem podawanym na tym forum przez zwolenników wyboru nowej dyrektorki był fakt, iż wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Nawet w kwietniu - po wyroku WSA - wicestarościna stwierdziła, że "wyroki I instancji są krzywdzące dla policzan". Jednakże z 25 listopada Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, który stwierdził, że Konkurs nie był uczciwy. I to jest prawda. Ale nikt z ówczesnych moich oponentów teraz nie potrafi uderzyć się w pierś i napisać- myliliśmy się. Lepiej jest mącić, jak to teraz robi Wykidajło i Gremlin.
A czy z tego mącenia wychodzi prawda?
 
 
"Wiem też, kto mnie opuścił i zdradził." - napisała Beata Chmielewska (dawniej Golisowicz) na wiadomym "społecznym" fanpejdżu.
Chętnie dowiedziałbym się, co w tym przypadku znaczy "zdradził". Nadal uczył dzieci? Nie sabotował posunięć nowej dyrekcji? Czy wystarczy, że nie nosił czarnej koszulki z białym napisem?
Dla mnie to zdanie brzmi jak groźba.
Wykidajło przedstawił urywek tekstu... urywek, który jest jemu wygodny, natomiast cytując choćby cały akapit:
Cytuj
Poznałam Prawdziwych Przyjaciół. Wiem też, kto mnie opuścił i zdradził. To bolesna, ale bardzo ważna lekcja życia. Przyjmuję ją z pokorą.
Możemy się przekonać, że sens słów Pani Chmielewskiej (Golisowicz) jest inny. Ktoś, kto przeczytał cały ten list, z pewnością ma inne odczucia, niż li Wykidajło, że Pani Beata komuś grozi.
To, co napisał Wykidajło to czysta manipulacja, więcej- kłamstwo.
Chce On dalej oczerniać Panią Beatę oraz osoby, które Ją popierały?
Ja na to się nie zgadzam.
Pisze w powyżej cytowanym tekście, coś o sabotowaniu...
Niech zatem odważy się napisać, jak to było naprawdę z tą akcją na 2 dni przed wyborami, gdzie Kurier Szczeciński naskrobał paszkwilca oczerniającego Panią Golisowicz, a dyrektorka w białej kserowała ten artykuł i roznosiła po szkole, jak ulotki wyborcze? Mądry człowiek doskonale wie, czemu to miało służyć i kto za tym stoi. I oczywiście w tym przypadku o jakimkolwiek sabotażu nie może być mowy.


Chcą chwalić obecną dyrektorkę- ich sprawa.
Ale dość takiego oczerniania Pani Beaty, jak to zrobił Wykidajło w swoim ostatnim poście.
27
Trudne tematy / Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Grudnia 05, 2014, 10:58:22  »
Moim zdaniem sprawę mogłaby załatwić sygnalizacja świetlna- jedna - dla pieszych w okolicach Morelowej (taka jak jest przy Kindze) a druga przy skrzyżowaniu z ul. Wkrzańską. Tu upiekłoby się dwie kaczki na 1 ogniu- bo również ułatwiłoby to wyjazd pojazdów z Lidla, Rossmana etc.

28
Sprawy bieżące / Odp: Nowy konkurs w Białej?
« dnia: Listopada 28, 2014, 09:39:46  »
I powiał wiatr tylko sterników coś nie widać...

Delma- gdy startowała kampania PO i dowiedziałem się o haśle wyborczym- dopisałem do niego hymn. Może część ludzików wzięło sobie słowa hymnu do serca? ;)

Cytuj
Wiatr w żagle...
Jest hasło - powinien być i hymn:

Yellow submarine,
Yellow submarine....

Chwytajmy w żagle wiatr,
Popłyńmy wspólnie w dal.

Nie lubią nas w Policach,
Przez dziury na ulicach.
Zdeptany Zespół Szkół,
I powiatowy muł.

Wygrzebmy więc się stąd,
Opuśćmy wspólnie ląd.
Zabierzmy braci swych,
Zbudujmy nowy byt.

PO latach flauty, nudy.
Popłyńmy na Bermudy,

Niech łódź nam się kołysze,
Prowadząc w błogą ciszę.

Pożegnań nastał czas,
Nie zobaczycie więcej nas…

Yellow submarine, yellow submarine…

29
Polityka lokalna / Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« dnia: Listopada 27, 2014, 14:20:34  »
To nie jest wina braku konsekwencji. Sądzę, że w wyborach do rady miejskiej głosowało się przede wszystkim na ludzi, nie na szyldy partyjne. A że w efekcie mamy niesamowitą koncentrację władzy w rękach Gryfa, to skutek m.in. wyjątkowej słabości opozycji w gminie przez ostatnie cztery lata. No i braku realnej alternatywy - ruchy, które wyrosły miesiąc przed wyborami, były skazane na porażkę. Szansę mieliby tacy ludzie jak Wojtek Dudek czy An_na, ale musieliby chcieć z niej skorzystać.
Zgadzam się całkowicie z Tobą Wykidajło.

Co do tematu, wydaje mi się, że obecnie rozmowy pomiędzy ewentualnymi koalicjantami dotyczą nie tego, kto z kim, lecz kto i ile.
Pomijając nasze lokalne "niuanse" należy zauważyć, że nad naszymi lokalnymi przedstawicielami PiS jest jeszcze "góra". W świetle przyszłorocznych wyborów do parlamentu- nie wydaje mi się politycy pozwoliliby sobie na taką nonszalancję i wstępowali w koalicję z głównym konkurentem.
Ponadto dopuszczam możliwość prób "podkupienia" pojedynczych jednostek. Jak nie teraz - to potem. Kto może być przedmiotem/podmiotem takiej transakcji- różnie może być...   


30
Sprawy bieżące / Odp: Nowy konkurs w Białej?
« dnia: Listopada 26, 2014, 19:43:48  »
Tego chciałeś, MrW?
Chociaż właściwie to nie odpowiadaj. Widzę, że argumenty Ci się skończyły. Co dalej? Przyślesz kogoś, żeby mi zrobił noc kryształową?

Mnie się skończyły argumenty?
Ośmieszasz się i bredzisz w majakach Wykidajło.

Moje argumenty, które miałem i mam- zostały potwierdzone w wyborach oraz orzeczeniu NSA.

I jak przed wyborami nie pomogły Twoje komercyjne agitacje (to się nazywa hipokryzja) na ten temat oraz publikowanie przez kolegów "paszkwili" (uuuu... a tu mamy hipokryzji całe stado) na minuty przed ciszą wyborczą, tak teraz nie zmieni nic już orzeczenia NSA, że konkurs był stronniczy i ustawiony.

Więc wylewaj sobie żale i pisz bajki- bo to tylko Ci zostało- pozostać nadwornym błaznem kajającym się we wdzięczności za okruchy, które dostawałeś.   

I co dalej?

Nie obawiaj się- nie przyślę nikogo- nie muszę nikim się wysługiwać.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 29