Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - MrW

Strony: [1]
1
Sport / [Szczecin] Coś dla Rolkarzy
« dnia: Sierpnia 26, 2013, 22:00:07  »
W Szczecinie szykuje się ciekawa imprezka dla wszystkich lubiących jazdę na rolkach:

https://www.facebook.com/events/450723958359611/

2
Turystyka / [Ogólne] Jeziora po stronie niemieckiej
« dnia: Lipca 20, 2013, 13:18:09  »
Słyszałem, że po stronie niemieckiej można znaleźć ciekawe plaże nad jeziorami. Z pewnością są one bardziej czyste niż nasz zalew.
Czy bywacie tam, i jakie są wasze opinie na ten temat?
Może coś polecicie?

3
Rzadko tu, na forum zdarzają się pochwały i wskazywanie czegoś dobrego co robią dla nas inni. Raczej przeważają narzekania, oskarżenia oraz opluwanie.
Ja w tym miejscu pragę w imieniu własnym oraz innych mieszkańców ulic Bohaterów Westerplatte oraz Odrzeńskiej podziękować za zajęcie się problemem "murków" zlokalizowanych między tymi dwoma ulicami, które to były ulubioną enklawą wszelkiej maści pijaczków etc.
W piątek zaczęli je likwidować :jupi:

4
Tematy różne / [Ogólne] Kolejny dzień wolny od pracy.
« dnia: Listopada 19, 2010, 14:53:51  »
No i stało się.
6 stycznia wolnym od pracy.
Co o tym sądzicie?

5
Tematy różne / [Trzebież] Marina w Trzebieży. I co dalej?
« dnia: Listopada 02, 2010, 14:26:27  »
Marina w Trzebieży nie powstanie, póki co...
Trzebież: Sen o marinie prysł. Polski Związek Żeglarski wycofał się z planów jej rozbudowy. Także z walki o fundusze na inwestycje. Gmina chce coś zrobić, ale nie jest właścicielem nieruchomości.

Po modernizacji miało tu cumować około 100 jachtów.

Władysław Diakun burmistrz Polic zabiega o nabycie prawa wieczystego użytkowania Ośrodka Żeglarskiego we Trzebieży. Paradoksalnie, przed siedmiu laty gmina przekazała ośrodkowi te prawa.

– Wtedy było to najlepsze rozwiązanie – tłumaczył Diakun. – Były wspólne plany i razem mieliśmy pozyskać fundusze zewnętrzne na inwestycje. Ale Polski Związek Żeglarski nie wywiązuje się ze swoich przyrzeczeń. Rozmawiałem przed kilkoma dniami z Wiesławem Kaczmarkiem z zarządu PZŻ. Nie są zainteresowani inwestycjami.

Zastępca burmistrza Jakub Pisański przypomniał, że PZŻ zobowiązał się do współfinansowania przebudowy mariny, basenów portowych, modernizacji przystani i zaplecza socjalnego. Był już gotowy projekt, którego realizacja opiewał na 6 mln zł.

– Związek miał mieć pieniądze ze sprzedaży swoich nieruchomości w Gdyni – dodał Pisański. – Nie udało im się sprzedać, PZŻ odstąpił więc od ubiegania się o fundusze na przebudowę mariny w Trzebieży.

Czy Ośrodek Żeglarski w Trzebieży może sprzedany komuś innemu? – pytał radny Jerzy Kardziejonek.

– Nie możemy tego wykluczyć, gdyż prawo wieczystego użytkowanie nie jest niczym warunkowane – przyznał zastępca burmistrza. Władze gminy liczą jednak, że PZŻ tego nie zrobi, a ich wniosek rozpatrzy pozytywnie.

Trzebieska marina miała stać się prawdziwą perłą Zalewu Szczecińskiego i ważnym elementem zachodniopomorskiego szlaku żeglarskiego. Stworzenie infrastruktury tego szlaku marszałek wpisał do najważniejszych inwestycji regionu. Są na to pieniądze w unijnej kasie. Wszystko zależało jedynie od determinacji i skutecznych działań zainteresowanych.

Marina wpisana jest w koncepcję kompleksowego zagospodarowania osady. Gospodarze chcieli wykorzystać położenie miejscowości, Zalew Szczeciński, malowniczą Puszczę Wkrzańską. Pierwszy etap planu zrealizowano. Powstał kompleks rekreacyjno-plażowy w Trzebieży. Poszerzano plażę. Stopniowo modernizowany jest ośrodek gminnego OSiR-u. A wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Żeglarskim, który zawiaduje portem jachtowym w imieniu Polskiego Związku Żeglarskiego, gmina przygotowała wspomnianą koncepcję "Budowy infrastruktury dla ekologicznego rozwoju turystyki, rekreacji i sportów wodnych w Trzebieży”.

Wspólnie zostały przygotowane i sfinansowane wstępne projekty, studium wykonalności, raport oddziaływania na środowisko planowanych inwestycji. Koncepcja kompleksowego zagospodarowania Trzebieży objęła obszar 110 ha. A koszty inwestycji szacuje się w dziesiątkach milionów euro.

Niestety, mimo podpisanej umowy Polic i Polskiego Związku Żeglarskiego, cały misterny plan legł w gruzach. Sytuacja jest patowa. Związek bowiem nie jest zainteresowany modernizacją mariny. Gmina chce coś robić, ale nie jest właścicielem nieruchomości. A szkoda. Ponieważ marszałek ujął wspomniany szlak w planie inwestycyjnym w ramach RPO. Były więc do zdobycia spore fundusze.


Piotr Jasina, piotr.jasina@mediaregionalne.pl

żródło: www.gs24.pl

6
Turystyka / [Ogólne] Eurocamp- doświadczenia?
« dnia: Listopada 10, 2009, 00:18:09  »
Czy ktoś, z Drogich Forumowiczów, korzystał z tej formy spędzania wakacji?
Jakie macie doświadczenia?
Gdzie najlepiej?
Gdzie najtaniej?
Bardzo proszę o opinie. Kolega poleca pobyt w Holandii, zachwala bardzo. Lecz chciałby poznać opinię innych na ten temat.
Pozdrawiam

Strony: [1]