Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - solar

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 16
32
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 30, 2015, 21:03:53  »
Po kilku latach, mając na uwadze, że to dobry zespół, dałem wszystkim umowy o pracę na czas nieokreślony.
Bardzo długo żyli w stresującej niepewności. Kiedyś Wojciech Mann powiedział ze młodą osoba, jak popracuje pól roku w państwowej firmie, to już nie nadaje się do pracy w jego firmie. Myślę ze tu chodzi o nabranie złych nawyków.


W ciągu niecałego roku wszystkie 4 pracowniczki zaszły w ciążę i poszły na zwolnienie. Dwóch pracowników (wcześniej bardzo dobrych!) przestało przejmować się pracą, robiąc tylko niezbędne minimum i to też w ostateczności. Koniec końców 1,5 roku później musiałem zlikwidować działalność
Zatrudniasz 4 młode laski to czego się spodziewasz ? Na dodatek , na podstawie 6 osobowej grupy (na dodatek nie reprezentatywnej) uogólniasz na wszystkich zatrudnionych. Nie kupuje tego;[


33
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwietnia 04, 2015, 21:55:41  »
Nie wiem nic o specjalnym koncie o którym piszesz. Możesz podać jego numer?
Numeru konta nie znam i nie o numer mi chodziło. Kwota którą podałeś wydaje się być nie wygórowana, dodatkowo uwiarygodniłeś ją tymi kwiatkami przed biurowcem.
 Słyszałem z różnych ust o większych pieniądzach. Nie wiem skąd ludzie biorą takie liczby.
_

Post Merge: Kwietnia 04, 2015, 22:29:13
planowana wizyta darmozjadów z Warszawy tylko przyspieszyła prace
Jak teraz wyglądają plany? Wiadomo po co mieli przyjechać?
_

34
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwietnia 03, 2015, 21:38:40  »
Gwoli ścisłości Police II już były budowane, w latach 70.
Nazwę wymyśliła osoba która nie ma żadnej wiedzy historycznej o ZCh. Może jej nawet na świecie nie było, jak budowali Police II. Obecnie zarządzający zakładami odróżniają jednostki biznesowe.
Nieporozumienia wiszą w powietrzu, no chyba że znajdzie się ktoś i skoryguje nazewnictwo.

Całość kosztowała niecałe 120 tysięcy złotych. Wliczając w to wszystkie koszty, nawet kwiatki przed wejściem do biurowca.
Rozumiem że taka kwota jest wykazana w księgowości na specjalnym koncie otwartym na tą okoliczność.
_

35
Tematy różne / Odp: Dziki
« dnia: Marca 14, 2015, 17:46:43  »
Zakładam że dzik widzący człowieka może się czuć się tak jak człowiek widzący dzika. Nie jestem mieszczuchem biorąc pod uwagę że 1/3 życia spędzilam na wsi. Ale dzik waży 200kg, ma kły i może chcieć bronić swoich dzieci. Do tego panuje wścieklizna i jednak miejsce takiej zwierzyny jest w lesie.
Zakładasz że dzikiem kieruje tylko strach, a może to być też złość, że ktoś wtargnął na teren gdzie on znalazł jedzenie. Widzi też, że kłów nie pokazujesz, :) ważysz dużo mniej; po prostu da radę wypchnąć Ciebie z ulubionego terenu.
A że miejsce dzików jest w lesie, to Twoje zdanie. One tak nie sądzą.

zwierzęta czujące zagrożenie ze strony człowieka przede wszystkim uciekają (nie licząc może jakichś wielkich drapieżników typu - lwy, tygrysy, niedźwiedzie). - poza tym piszesz o zagrożeniu ze strony ludzi - a wiec znowu problem jest w ludziach a nie zwierzętach
Dorzuć do tych drapieżników jeszcze dzika a nawet domowego pieska który wpada w złość, gdy w trakcie jedzenia będziesz próbował zabrać mu miskę z pokarmem. Te dziki już nie są takie dzikie; oswoiły się z człowiekiem, ale nadal nie mają pojęcia o czymś takim jak własność czy granica.
_.

36
Tematy różne / Odp: Dziki
« dnia: Marca 14, 2015, 08:43:42  »
W przeciwieństwie do ludzi dziki nie są agresywne, nikogo nie atakują (to spokojne zwierzaki) - po co ten strach?
Dzik, jak każde zwierzę, atakuje kiedy czuje się zagrożony.
Problem jest w tym, że przeciętny mieszczuch ma niewielkie pojęcie, co czuje zwierzę jak widzi zbliżającego się człowieka.
_

37
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 21, 2015, 23:11:20  »
Planuje się również w krótkim czasie (kilka lat) produkcję kwasu fosforowego w Senegalu i przewożenie go do Polic. Powodem są m.in. koszty i inne składowe związane z hałdami fosfogipsów
Co z wytwórniami kwasu fosforowego? Do wycięcia ???    ?
_

38
Sport / Odp: [Police] KPS Chemik Police - siatkówka kobiet
« dnia: Stycznia 15, 2015, 17:35:00  »
Parę zdjęć z meczu z Rosjankami: http://www.foto.cichomski.eu/2015/01/14/liga-mistrzow-cev-kps-chemik-police-dinamo-kazan/
                     
Zdjęcia na których jest Stefa (nawet tyłem) są atrakcyjniejsze  ;) ;) ;) A Rosjanki nie wszystkie są widoczne :)   

39
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 17, 2014, 20:39:07  »
Na niektórych wydziałach od dwóch miesięcy były apele o umotywowanie podanych kwot. Były pisane maile, organizowane spotkania i wszystko jak krew w piach.

Machina biurokratyczna w całej okazałości. Brak reakcji ze strony wydziałów to, dla mnie , jasny przekaz; my na wydziałach wiemy co jest potrzebne i to wykazaliśmy, zrobiliśmy swoje. Natomiast góra jeszcze żąda dodatkowych biurokratycznych frazesów. Chcą mieć wszystko podane na tacy. Niech też coś zrobią.
_

40
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 16, 2014, 23:08:36  »
Obecny biurowiec się sypie. Ściany coraz bardziej popękane. Jak będziecie w biurowcu to możecie sobie pooglądać, zwłaszcza w okolicach klatek schodowych.

Oj oj. Ogądanie obrazków ze zrozumieniem nie jest Twoją najmocniejszą stroną :(  Dostrzegłem na tych obrazkach, że stary biurowiec ma się dobrze - nawet jakieś ozdobne elementy mu dołożono  ;D

 
To na wydziałach tworzone są plany remontów, które później trafiają do biurowca do akceptacji. Serio myślicie, że pracownicy w biurowcu planują Wam co będzie remontowane?

Przypominam, że na wydziałach załoga też została przetrzebiona przez niejakiego Ireneusza Marciniaka i ludzi z firmy INORG. Nowi, często z tytułami i z umiejętnością obsługi programów komputerowych bez doświadczenia nie czują specyfiki instalacji.

 
Jeżeli ktoś nie potrafi przygotować dobrego planu remontów to niech później nie płacze, że nie zostaje on zaakceptowany ze względów formalnych i wraca się do stanu z roku ubiegłego.

A mógłby wrócić z adnotacją 'Ze względu na błędy formalne remontów nie będzie'  ::) ::) ::).   Przy takim myśleniu daleko się nie pojedzie.
_


41
Polityka lokalna / Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« dnia: Listopada 27, 2014, 08:25:05  »
Okaże się za cztery lata czy to nowotwór, czy "zielone światło",
Dyktatura mało komu wychodzi na zdrowie  :(
_

42
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 10, 2014, 22:19:38  »
Ale widzę że niektórzy nie widzą problemu w pokrętłach moim zdaniem wadliwych. 

Pokrętła jako takie nie są wadliwe. Zostały skonstruowane tak, aby otwierały zawór przy temp. otoczenia wokół  pokrętła +16 st. C I rzeczywiście tak działają.
Wadliwe jest myślenie osób które zadecydowały o montażu tych pokręteł w naszych mieszkaniach.
 
większość mieszkańców SM Chemik po wymianie pokręteł na załączające się w wyższej temp. po prostu nie chce wietrzyć mieszkań bo ZA TO ZAPŁACĄ

I tak się stanie na pewno. Pokrętło znajdujące się w pobliżu uchylonego okna ochłodzi się poniżej +16 st. C i otworzy zawór, chociaż w całym mieszkaniu temperatura będzie wyższa. A w rozporządzeniu jest  mowa o temperaturze w mieszkaniu a nie w pobliżu okna.
_

43
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 10, 2014, 14:10:30  »
elewacje budynków w niedalekiej przeszłości ocieplanych - np. Chemik D. Są na nich ogromne wykwity pleśni zielonej (grzybów). Podobnie jest na innych osiedlach, nie tylko SM chemik, ale nawet na domach jednorodzinnych.

nie jest to pleśń tylko najnormalniej w świecie mech i porost tak samo jak na drzewach w lesie, jest to spowodowane porowatością ściany, w tych małych szczelinach i dziurkach znajduje się woda która ogrzewana przez słońce kwitnie jak np długo stojąca woda w kałuży albo jakimś stawie. nie jest to żaden grzyb tym bardziej że nie miałby skąd się tam wziąć skoro ściana jest cały czas na świeżym powietrzu a grzyb powstaje z zaduchu i "kiszenia się" powietrza. No dziwne , nagle wpadłeś na to że wilgotność jest u nas duża no sorry ale blisko jest morze więc to chyba logiczne. A bywałem w wielu miastach Polski i np w Krakowie, Lublinie, Łodzi też elewacja pokrywa się mchem więc to jest wina tego że woda ze ściany po prostu nie spływa tylko zatrzymuje się na ścianie i po podgrzaniu przez słońce trochę odparuje a reszta kwitnie. powiem tak: kiedyś bloki były szare a życie kolorowe teraz jest chyba odwrotnie.bloki były niedocieplone wszyscy grzali a zwroty i tak były albo wychodziło się na zero, zaczęli ocieplać bloki i zwiększać opłatę za ogrzewanie. na klatce jest goręcej niż w domach!!!! nie chcę płacić za 30 st C na klatce, czemu nie ma tam pokręteł?

heineken orientuj się co jest czym w tej dyskusji >:(. Zacytowałeś mój cytat który był cytatem z wypowiedzi Powera, tym samym przypisałeś mi słowa których nie wypowiedziałem a odpowiedziałeś nie mnie tylko Powerowi.
_

44
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 09, 2014, 21:06:43  »
A dlaczego nie ma takich (od północy) wykwitów w innych, mniej wilgotnych regionach kraju?
Nie wyjaśnia dlaczego nie ma glonów od południa ???
porastanie elewacji glonami, to zjawisko powszechne w całym naszym kraju i nie tylko naszym

u mnie jest w domu Higrometr (od 10 lat) i gdy tylko wilgotność wzrośnie do 45% - wietrzę i dogrzewam mieszkanie i wiem, co mówię bo mam to od 25 lat

Wydaje mi się, że prawidłowo wykorzystujesz wskazania higrometru, choć nie do końca rozumiesz zjawisko które jest mierzone; wilgotność względna i powiązane zjawisko - punkt rosy.
Ale, moim zdaniem, trafiłeś w sedno sprawy. Zawilgocenie i pojawiający się grzyb w tych pomieszczeniach związane są z brakiem prawidłowej wentylacji mieszkań. Mało się o tym mówi i niewiele robi. Standardowa wentylacja nie wszędzie zdaje egzamin.
_

45
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 09, 2014, 11:26:23  »
Jesteśmy przekonani, że inwestycja w zdolną młodzież z naszego regionu to krok w przyszłość. Za kilka lat pierwsi absolwenci dołączą do grupy pracowników Naszych zakładów

Ciekawe w jaki sposób ci absolwenci zostaną przymuszeni do pracy w ZCh. Będą etaty tylko dla nich? Teraz, nawet z tytułem inżyniera chcą dołączyć do grona aparatowych i nie mogę się dopchać.
_

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 16