Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - krzyś

Strony: [1] 2 3
1
Trudne tematy / Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« dnia: Listopada 15, 2017, 21:17:32  »
Mogli by się za to wziąć. Jest jeden dom na ulicy Chodkiewicza gdzie gdy tylko zrobi się chłodniej to wieczorem zasmradzają całe osiedle. Palą tam chyba wszystkim co wpadnie w ręce.  Ciekawe czy na wezwanie nasza straż miejska ma prawo wejść skontrolować czym jest palone?


Kiedyś, stosunkowo niedawno oglądałem wiadomości w TVN. Wypowiadał się komendant Straży Miejskiej z jakiegoś miasta. Powiedział, że ma pisemne uprawnienie od Prezydenta Miasta do kontrolowania domów, w których istnieje podejrzenie, że ktoś pali śmieci w piecu. Mówił, że w takim przypadku nie musi brać ze sobą żadnego eksperta. Wystarczy wziąć z pieca próbkę popiołu do zbadania i oddać do ekspertyzy.
Mówił, że Straż Miejska ma również obowiązek reagowania na każde zgłoszenie sąsiadów. Nawet te anonimowe.
Tak naprawdę nie powinno być przyzwolenia sąsiadów na spalanie śmieci.
Wystarczy poczytać w internecie jak toksyczne związki chemiczne wydostają się z dymem po spaleniu śmieci przez komin.
Niektórzy tłumaczą takie działania biedą i niedostatkiem. Jednak myślę, że biedni ludzie powinni udać się do OPS. Sam słyszałem, że ludzie dostają z OPS zapomogi na kupno opału.

Post Merge: Listopada 15, 2017, 21:36:52
Myślę, że ci co palą śmieciami mają w głębokim poważaniu zdanie i zdrowie swoich sąsiadów (przynajmniej tak jest w przypadku mojego sąsiada). Również uważam, że jest to poważnym problemem i należałoby zająć się takimi kopciuchami aczkolwiek sądzę, że nie ma co liczyć na skuteczne działania w tej kwestii. Ja w każdym razie jestem już zniechęcona, ale kibicuję Storczykowi.


Myślę, że takich osób jak Storczyk powinno być więcej. Nie można pozwolić aby nieodpowiedzialni ludzie nas truli.
To, że wdychamy to zatrute powietrze przez kilka dni i w danej chwili stwierdzamy, że nic się nie dzieje wcale nie oznacza, że skumulowane toksyny w naszych organizmach nie dadzą znać za kilka lat w postaci paskudnego RAKA czy narodzin coraz większej ilości bardzo chorych dzieci. Niektóre choroby rozwijają się bardzo powoli za to jak już się ujawnią to jest już za późno żeby je leczyć.
Przykład: dzieci wdychają od najmłodszych lat dym z toksynami. Toksyny kumulują się w organizmie. Po wielu latach dzieci dorastają, zakładają rodziny i mają własne dzieci. Może się okazać, że podtruwanym systematycznie od najmłodszych lat młodym rodzicom urodzą się bardzo chore dzieci.
Oczywiście życzę wszystkim, aby ten czarny scenariusz nigdy się nie spełnił!!!!!!

Dlatego uważam, że nie powinno być cichego przyzwolenia dla trucicieli.

W internecie jest dużo publikacji na ten temat.


2
o co się dzieję w godzinach szczytu obecnie to jakaś paranoja, autobusy opóźnione a potem jadą jeden za drugim 107.
Ale chce opisać dzisiejszą dziwną sytuację. Plac Rodła, czekamy na ostatni F o 17:17, na tablicy pokazuje się czas przyjazdu opóźniony o 3 minuty i faktycznie o 17:20 podjeżdża F, wsiadamy i nagle Kierowca oznajmia, że mamy wysiadać bo dostał dyspozycję o przerwaniu kursu, zdjął tablicę, zgasił światła i odjechał!
 Co to była za akcja w ogóle!To prawda. Jak co roku. Robi się coraz zimniej i autobusy linii 107 z Pl. Rodła coraz bardziej się spóźniają. Wczoraj po godz. 16.30 autobus 107 spóźnił się ponad 30 min. Dzisiaj o tej samej porze było ponad 20 min. spóźnienia.
Aż strach pomyśleć co będzie gdy zacznie się zima.
Czyżby SPPK ma tylko letnie autobusy, które psują się gdy obniża się temperatura na zewnątrz??????
Zresztą w ubiegłym roku działo się podobnie.
Ciekawe, kto jest odpowiedzialny za taki stan????
To kpina, żeby ludzie kończący pracę w Szczecinie o godz. 16 wracali do miejsca zamieszkania w Policach na godzinę 19 tylko dlatego, że autobusy linii 107 nie odjeżdżają z Pl. Rodła o wyznaczonych godzinach.
Ciekawe co na to kierownictwo SPPK?
Przecież kierowcy są rozliczani z czasu pracy i punktualności!!!!!!!

3
Pierwszy dotyczy urządzenia dwóch wybiegów dla psów na terenie Polic - pierwszy w Parku Staromiejskim, drugi na Skwerze Jana Pawła II obok Klubu Nauczyciela.
Z wnioskiem można zapoznać się tutaj: http://grzegorzufniarz.pl/dwa-wybiegi-dla-psow-w-policach/


Jeśli projekt Pana zostałby wybrany to kto sprzątałby po czworonogach. Jeśli właściciele piesków nie będą sprzątali po swoich pociechach na takich wybiegach podobnie jak tego nie robią na chodnikach wśród bloków to po kilku miesiącach powstanie tam jedna wielka kuweta, w pobliżu której ciężko będzie wypoczywać - a przecież park jest nie tylko dla ludzi z psami.

4
Trudne tematy / Odp: dzieci bez opieki na placu zabaw
« dnia: Września 15, 2017, 18:26:15  »
Krzyś, normalnie brawo Ty.
To jest tak przesłodzone, że aż się chce żygać.No, cóż.
Są rodzice i rodzice.

Zapewne byłoby nudno na świecie gdyby wszyscy rodzice małych dzieci byli wyrozumiali dla ludzi starszego pokolenia.
Ktoś kiedyś napisał o nauce Jasia i umiejętności Jana.
Pamiętajmy - my też kiedyś będziemy starsi i będziemy chcieli odrobinę ciszy bez konieczności zamykania się w czterech ścianach.
Teraz, gdy jesteśmy młodzi oczekujemy aby nas i nasze dzieli ludzie starsi tolerowali i szanowali.
Jednak kiedyś, gdy będziemy starsi zapewne będziemy myśleli tak, jak ci, o których teraz niektórzy wypowiadają się w sposób bardzo niegrzeczny.
Podobnie jest z babciami i dziadkami w rodzinach wielopokoleniowych, mieszkających w jednym domu.
Często jest tak, że gdy dzieci są małe i potrzebują opieki to rodzice tych dzieci cieszą się z pomocy dziadków.
Jednak gdy dzieci wyrastają, stają się bardziej samodzielne to niejednokrotnie babcie i dziadkowie przestają być potrzebni - często niektórzy młodzi dają odczuć seniorom swoją niechęć do nich. Ale cóż. Część społeczeństwa umie "brać" ale niechętnie "daje coś w zamian".

5
Trudne tematy / Odp: dzieci bez opieki na placu zabaw
« dnia: Września 12, 2017, 20:34:46  »
Heh, śmiesznie to sie czyta  piski byly zawsze i będą i nie ma co tu polemizować. Nie wierze w to abyś caly czas z dziecmi wychodziła na dwór, że nie puszczalas dzieci samych na dwor. Wrzucasz wszystkich rodziców do jednego worka. To starszych ludzi tez wrzucac do jednego ze byli ubekami?? No nie.Mam dzieci w wieku szkolnym więc jestem z tym tematem na bieżąco.
Owszem i moim dzieciom zdarzało się zachować głośno na placu zabaw. Jednak zawsze zarówno ja jak i moja żona reagowaliśmy na takie zachowania tłumacząc swoim dzieciom, że nie są same na placu zabaw. Że w blokach mieszkają ludzie, którzy chcą w swoich mieszkaniach odpoczywać, że krzycząc przeszkadzają w zabawie innym dzieciom.
Tłumaczyliśmy do skutku. Pomogło do tego stopnia, że w szkole w czasie przerw zwracali uwagę innym głośno zachowującym się rówieśnikom - za to zostały pochwalone na zebraniu rodziców (bliźniaki - uczą się w tej samej klasie).

Więc myślę, że to w dużej mierze od nas, rodziców zależy jak wychowamy nasze dzieci.
Ja od dziecka mieszkam na polickim osiedlu. Pamiętam, że rodzice nie raz mnie i moje liczne rodzeństwo upominali abyśmy bawili się grzecznie i cicho pod blokiem. Zawsze nas uczulali na to, żeby się nie przekrzykiwać i nie wrzeszczeć sobie do ucha stojąc blisko siebie. Uczyli nas szacunku do sąsiadów i innych dorosłych mimo, że nie wszyscy dorośli byli super mili.
Dziś jako ojciec swoich dzieci inaczej postrzegam zachowania tych wydawałoby się dawniej niemiłych ludzi.
Dziś jako osoba dorosła i jako ojciec uczę swoje dzieci poszanowania zarówno osób dorosłych jak i rówieśników.
Staramy zaszczepić u swoich dzieci tolerancję i empatię.
Uczymy dzieci akceptacji. Uczymy też swoje dzieci, że ich rówieśnicy z biedniejszych rodzin nie są gorsze tylko dlatego, że nie mają bogatych rodziców, drogich butów czy wypasionych telefonów.
Nasze dzieci zawsze były bardzo ruchliwe ale dzięki naszym tłumaczeniom potrafiły biegać, bawić się i organizować zabawy tak, żeby innym nie przeszkadzać.

6
Trudne tematy / Odp: dzieci bez opieki na placu zabaw
« dnia: Sierpnia 31, 2017, 20:42:53  »
Jak to jest, że dzieci do 8 roku życia rodzice mają obowiązek zgodnie z przepisami odprowadzać do przedszkola czy szkoły a na plac zabaw daleko od bloku i klatki schodowej dzieci są puszczane bez opieki dorosłych.

Faktycznie tak jest. W szkole wymagają aby dzieci z pierwszej klasy były odprowadzane i odbierane przez dorosłego. W niektórych miastach są regulaminy korzystania z placów zabaw i jest tam jasno napisane, że dzieci do 11 roku życia mogą przebywać na placu zabaw tylko pod opieką osoby dorosłej. Chodzi tu nie tylko o bezpieczeństwo tego konkretnego dziecka ale o bezpieczeństwo innych dzieci bo jak wiadomo dzieci pozostawione bez opieki pozwalają sobie na więcej niż pod nadzorem opiekuna.
Wiąże się to również z kwestią odszkodowawczą za szkody i zniszczenia - za małoletnie dzieci niszczące sprzęt na placu zabaw odpowiadają rodzice a więc też ci rodzice powinni poczuwać się do obowiązku nadzorowania i monitorowania tego, jak się bawią ich pociechy nie tylko w przerwie na reklamę podczas oglądania meczu, serialu czy siedzenia na portalu społecznościowym. Sami rodzice też w domu upominają swoje pociechy aby bawiły się ciszej bo rodzice chcą odpocząć. Paradoks polega na tym, że w domu jest jedno, dwoje, góra troje małych dzieci i rodzic zawsze ma do wyboru. Może dzieci wysłać na plac zabaw i ma przez chwilę ciszej, może dzieciom zorganizować zabawy wyciszające - gry edukacyjne, puzzle itp. zależne od wieku dzieci (ale to wymaga poświęcenia czasu ze strony rodzica) - wcale nie musi to być telewizor czy komputer.  Niech tak z kilkunastu mieszkań rodzice skorzystają z opcji wysłania dzieci na plac zabaw aby mieć trochę spokoju w mieszkaniu to już się tworzy spora gromadka pod oknami tych, którzy też chcieliby mieć odrobinę spokoju.

Panie Stanisławie. Nie zazdroszczę Panu.
Myślę, że niektóre osoby, które tak na Pana naskakują albo nie mieszkają w pobliżu placu zabaw, albo same mają małoletnie pociechy, które od najmłodszych lat wysyłają na plac zabaw aby odpocząć choć przez chwilę w ciszy albo są to osoby na tyle starsze, że lekko nie dosłyszą.

Z częstych opowiadań mojej małżonki, pracującej od 12 lat w przedszkolu wiem, że niektórzy rodzice wcale nie zwracają uwagi swoim pociechom gdy te niewłaściwie się zachowują albo wymuszają coś krzykiem.
Więc czego tu wymagać od maluchów skoro rodzice to tolerują. Przykład idzie z góry.

Post Merge: Sierpnia 31, 2017, 20:58:02
Miałem kiedyś mieszkanie z balkonem wychodzącym na plac zabaw. Latem dzieciaki wrzeszczały, krzyczały i płakały. A ja wracałem po pracy i jakoś żyłem z otwartym na oścież oknem.


Każdy ma prawo do wypoczynku i należy to uszanować. Dawne dzieci, które w chwili obecnej mają już własne pociechy były inaczej wychowywane niż obecne. Dawniej rodzice poświęcali dzieciom więcej czasu. Teraz mimo, że jest tyle udogodnień niektórzy rodzice nie mają lub nie chcą mieć czasu dla własnych dzieci aby pójść z nimi na plac zabaw, aby z nimi pograć w jakieś gry planszowe lub zręcznościowe czy poczytać dzieciom bajkę czy jakieś opowiadanie itp. A przecież tyle jest możliwości.

7
Trudne tematy / Odp: KTO NIE SEGREGUJE ŚMIECI?
« dnia: Sierpnia 04, 2017, 22:38:10  »
Ja właśnie znalazłem coś z innego miasta.

 http://serwer1559763.home.pl/artykuly/11-pieniadze/969-dwoja-za-segregacje-beda-czerwone-kartki

Mam nadzieję że nasi włodarze na ten pomysł nie wpadną bo będzie masakra.

Ale gdyby wpadli na podobny pomysł to większość by zapłaciła więcej bo nie segregują, w kasie urzędu przybyłoby pieniędzy i obniżyliby stawki jak w niektórych miastach.
Szkoda tylko, że w blokach jest odpowiedzialność zbiorowa ;-(

Post Merge: Sierpnia 04, 2017, 22:44:05
Następnym razem zaczep KARKA  który podjeżdża pod śmietnik wozem i wykłada opny zderzaki jako gabaryty.

Ja bym się nie odważył go zaczepiać ale zdjęcie samochodu z numerem rejestracyjnym (szczecińska rejestracja) i kierowcą podrzucającym odpady śmieci kiedyś do straży miejskiej wysłałem.
                     
                  
                  
                     
                     
                     
                        

8
Tematy różne / Odp: Brud na chodnikach prz ul.Bankowej nr.9-11
« dnia: Lipca 19, 2017, 19:18:32  »
Mieszkam w Jasienicy ale robię w Policach zakupy .Już kilka lat zwracam uwagę na totalny brud i nie koszone trawniki ,kosze wysypujące się na ul.Bankowej 9-11 .Bloki nowe ale chodnik to totalny sy... .Przecież ktoś bierze za to pieniądze aby tam było posprzątane.Brak dozoru widać gołym okiem że ktoś olewa swoje obowiązki.Gmina chyba ma to pod opieką.Ostatnio kupiłam loda i usiadłam na ławce obok butelki po piwie i wódce ,pełno walających się petów ,chodnik nie widział szczotki od miesięcy. Między pol brukiem rosną chwasty.Wstałam i poszłam dalej nie można w takim syfie zjeść loda.

Nie dziwię się, że jest tam syf. Jadłodajnie typu PUBY, KEBABY itp. przy tej ulicy przyciągają sporo zarówno ludzi porządnych jak i brudasów.
Dlaczego żądamy od Gminy czy od służb porządkowych aby po brudasach sprzątała. Dlaczego nie żądamy od właścicieli jadłodajni aby postawili większe kosze na śmieci i płacili za ich wywóz tak, jak to ma miejsce w Niemczech. Nie żądajmy aby służby porządkowe stały przy jadłodajniach i zbierały po brudasach śmieci. Jeśli ktoś w ramach działalności gospodarczej sprzedaje jedzenie na wynos niech zadba o czystość  wokół miejsca swojej działalności. Jeśli nie to może należałoby rozważyć napisanie pisma do właściciela terenu o wydanie zakazu prowadzenia tego typu działalności na tym terenie skoro to klienci jadłodajni nie stosują się do zasad utrzymania czystości wokół tych przybytków.

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 22, 2017, 22:34:39  »
Cały zarząd zatrzymany, a nikt nie pyta gdzie w tym czasie była rada nadzorcza, która przecież kontroluje zarząd   Aż dziwne, że Marieta K. nie została zatrzymana, była wtedy kierownikiem controllingu logistyki, a później dyrektorem controllingu, a przecież wszyscy wiedzieli, że ani Piotr J. ani Maciej G. nic nie podpisali bez jej wiedzy i zgody 


Gdzieś słyszałem, ale nie mam pewności czy to prawda, że obecna szefowa controllingu finansowego, wiadoma Pani M, niegdyś z Platformy Obywatelskiej po dojściu do władzy PIS w ZCH POLICE przeszła do PIS. Jeśli jest to prawda to być może nie będzie przesłuchiwana. Swoich poprawnie politycznie się pewnie nie rusza.

Post Merge: Czerwca 22, 2017, 22:53:06
Dobre pytanie ,  co z Radą Nadzorczą ? Czy możliwe żeby umknęły im takie"kwiatki" ? Jeśli tak , to po co wogóle jest Rada Nadzorcza ?


A po co controlling logistyki czy controlling finansowy w tej firmie skoro ani kierownicy ani dyrektorzy tych działów nie zauważyli takich ogromnych nieprawidłowości w przepływach gotówki. Kiedyś działała tam na stanowisku dyrektora Pani Ewa S, która awansowała wyżej. Zastąpiła tę Panią ówczesna kierowniczka controllingu logistyki Pani Marietta K. (po przejściu na emeryturę Jej mamy). Panią Mariettę na stanowisku kierowniczym zastąpiła Pani Ewa P. - nikt niczego nie zauważył???

10
Trudne tematy / ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« dnia: Maja 12, 2017, 22:07:39  »
Wszyscy życzymy sobie aby nasze osiedla były czyste i zadbane.
Żądamy aby władze spółdzielni, władze gminy, Trans - Net i inny za nas utrzymywali ład i porządek wokół bloków i nie tylko.
Przechodząc dzisiaj przez ulicę Przyjaźni widziałem wystawione kontenery na gruz, stare płytki, panele itp. Oznacza to,  że porządni i uczciwi mieszkańcy wynajęli od Trans-Netu pojemnik albo duże worki na odpady poremontowe i za swoje odpady zapłacą gdyż nie są to odpady komunalne za które płacimy do gminy.

Często dziwimy się, że Trans-Net zabiera spod śmietnika stare meble a nie zabiera gruzu, płytek, paneli, muszli klozetowych czy nawet drzwi. A przecież  nie tak dawno na drzwiach wszystkich bloków wisiały kolorowe ogłoszenia o tym co zrobić z takimi odpadami.
Wszystkie gminy w Polsce informują na swoich stronach że takie odpady nie są odpadami komunalnymi więc nie będą odebrane spod śmietników za pieniądze z opłaty.

Ja sam wczoraj zawiozłem resztki styropianu i stare panele do PSZOK obok Powiatu.

Jednak dzisiaj widziałem, że przy śmietniku między Przyjaźni i 26 Kwietnia ktoś z pobliskiego bloku (moje dziecko widziało z którego bloku i z której klatki był ten Pan) wyniósł wiadro po farbie, stare płytki i stare panele.
No cóż, Trans-Net nie odbierze więc Spółdzielnia Chemik zapłaci za posprzątanie tych śmieci z pieniędzy lokatorów czyli my wszyscy zapłacimy za nieuczciwego lokatora. Chyba, że należałoby zgłosić do SM aby rozpytali sąsiadów kto remontuje mieszkanie i tego lokatora SM obciąży a nie nas wszystkich.
Nawet moje dziecko w przedszkolu uczy się co to jest segregacja.

http://www.trans-net.pl/fsdox_punkt_selektywnej_zbiorki_odpadow_pszok.htm11
Tematy różne / Odp: Elektrośmieci - Trans-net - informacja
« dnia: Maja 11, 2017, 22:31:37  »
Jeśli jesteś muskularną, silną kobietą, a masz w bagażniku dużą, starą, zepsutą lodówkę - nie wyrzucaj jej byle gdzie: do lasu, do rzeki, do sąsiada.Przyjedź do Trans-netu. W naszym punkcie na Tanowskiej oddasz zupełnie za darmo swoją wysłużona lodówkę o masie własnej 45 kG - i pokażesz moc swoich mięśni.Gdyż nasz punkt jest samoobsługowy, a żaden z pracowników Transnetu nie jest upoważniony do noszenia ciężarów.Zostań mistrzynią strongmenów Polic i okolic.


Jeśli kupujecie nową lodówkę, pralkę lub inne ADG, to sprawa jest prosta - sprzedawca ma obowiązek odebrać od was stary sprzęt. Oczywiście pod warunkiem, że nowy kupujecie z dostawą do domu. Usługa taka jest bezpłatna.
Ustawowo, w momencie zakupu nowego sprzętu RTV, AGD, zapewniony jest wywoź starego do którego zobowiązany jest sprzedawca.
Z przepisów wynika, że "sprzedawca detaliczny i sprzedawca hurtowy są obowiązani przy sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych do nieodpłatnego przyjęcia zużytego sprzętu w ilości nie większej niż sprzedawany nowy sprzęt, jeżeli zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju".
Czyli lodówka za lodówkę, pralka za pralkę itd.
Nie jest ważne czy nowa pralka jest tej samej firmy co stara. Ważne, żeby kupując nową pralkę oddać starą pralkę a nie w to miejsce stary telewizor.
Warto poczytać w Internecie o nowych przepisach o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.


Nie trzeba zatem być siłaczem i wozić lodówek itp. do PSZOKu. Za darmo odbiorą nam tę lodówkę z domu przy zakupie nowej ;-)))))

12
Tematy różne / Odp: Palenie choinek
« dnia: Marca 04, 2017, 16:27:51  »
Czytałem na stronie odpadowej, że Gmina pozwoliła palić pozostałości roślinne w ogrodach i działkach aż do 15 kwietna.


Znaczy to, że w tym okresie Straż Miejska nie będzie wlepiała mandatów.
Super, jadę na działkę ;-)

13
W Polsce nie ściga się za przestępstwa i wykroczenia przeciwko środowisku. Zobaczcie ile śmieci i nieczystości leży wokół nas. Śmieci pełno dookoła w lesie, na przystankach, poboczach dróg, skwerach. Nieczystości po zwierzętach hodowlanych rolnicy wylewają do rzek, strumieni, a na pola i łąki pomagają im firmy odbierające nieczystości z szamb i odstojników przemysłowych. Cały syf palony w mieszkaniach, starych samochodach i wszelakich zakładowych kominów idzie w niebo. Nikt tego nie kontroluje i nie ściga, bo nie ma kary za to.A szkoda, że policja i Straż gminna czy miejska nie wlepia mandatów za zanieczyszczanie i niszczenie środowiska.
Chociaż kiedyś słyszałem, że jest to wykroczenie a za to grożą mandaty. Jeśli tak jest to powinien się tym ktoś mądry zająć.

Podobnie karałbym tych co zaniżają liczbę ludzi do opłaty śmieciowej.
Na którejś z sesji w Gminie mówiono, że wzrosła ilość śmieci w gminie a zmalała liczba ludzi do opłaty.
Z mojego prostego wyliczenia wychodzi, że mniej ludzi płacących za większą ilość śmieci musi doprowadzić kiedyś do podwyżek opłaty uczciwym albo do gorszego zagospodarowania śmieci.
Więc wszystkich ukrywających się przed opłatą śmieciową powinni ścigać mundurowi albo podobnie jak w Niemczech sami mieszkańcy.

Tylko w Niemczech takie coś nazywa się obowiązkiem zaś w Polsce ludzi wskazujących oszustów nazywa się donosicielami i konfidentami.
Dlatego mamy to co mamy.
A niby chcemy mieć czyste środowisko.

14
Trudne tematy / Odp: wątek w sprawie wezwań do płacenia za śmieci
« dnia: Lutego 18, 2017, 19:07:39  »
Ciekaw czy spółdzielnia posiada informacje, które mieszkania są wynajmowane. Wtedy mogłaby wysłać do skarbówki adresy z prośbą o sprawdzenie czy właściciele mieszkań płacą podatek od wynajmu. Skarbówka nie powinna mieć z tym problemu.

Myślę, że ci co płacą podatek płacą też uczciwie za śmieci za swoich lokatorów.

15
Trudne tematy / wezwania do płacenia za śmieci
« dnia: Lutego 10, 2017, 22:46:49  »
Czy ktoś wie jakie sankcje grożą jeśli mój ojciec zapomniał zgłosić w spółdzielni, że od 3 miesięcy mieszka z nim syn, synowa i wnusia.
W kablówce oglądałem, że spółdzielnia Odra na wniosek Gminy wzywa ludzi do wykazania prawdziwej liczby osób do opłaty śmieciowej a mój tata jest schorowany i po prostu pewnie zapomniał zgłosić ich w spółdzielni a wezwania jeszcze nie dostał. Zresztą na temat kontroli wypowiadał się też zastępca burmistrza. Mam nadzieję, że nie trzeba płacić kary.

Strony: [1] 2 3