Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
 • Strona główna
 • Szukaj
  •  
 • Zaloguj się
  • Nazwa użytkownika: Hasło:
   Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.  (Przeczytany 16527 razy)

Offline Stanisław K

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 11
  • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 12, 2017, 10:49:50 »
W Krakowie wprowadzą całkowity zakaz palenia węglem i drewnem chyba od2018roku.U nas tak tragicznie nie jest ze smogiem.Ale przydałby się zakaz palenia plastykami i innym śmieciami.Ilość alergików i astmatyków z roku na rok rośnie.
                     
                  
W całej Polsce jest zakaz palenia w piecach śmieciami (w tym plastikami itp.). Jest taka ustawa o odpadach, w której jest to ujęte. Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie Police też o tym stanowi.
Inna kwestia, że pewnie w Policach za mało jest strażników do przestrzegania prawa i ludzi zgłaszających problem w czasie gdy on w danej chwili powstał. Może skoro straż miejska podlega pod Burmistrza to trzeba byłoby pisać do Burmistrza pismo za pismem o ukaranie trucicieli ze wskazaniem konkretnych właścicieli posesji (imię, nazwisko, adres). Jeśli ludzie zgłaszają sporadycznie albo wcale to władze zapewne nie znają skali problemu.

poniżej link o karze za palenie śmieci w piecu:

   http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/910161,5-tys-zlotych-kary-za-palenie-smieciami-w-piecu.html

               
                     
                     
                     
                        

Offline Kvaser

 • Stały bywalec
 • ***
 • Wiadomości: 54
  • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 02, 2017, 00:04:26 »
W Polsce nie ściga się za przestępstwa i wykroczenia przeciwko środowisku. Zobaczcie ile śmieci i nieczystości leży wokół nas. Śmieci pełno dookoła w lesie, na przystankach, poboczach dróg, skwerach. Nieczystości po zwierzętach hodowlanych rolnicy wylewają do rzek, strumieni, a na pola i łąki pomagają im firmy odbierające nieczystości z szamb i odstojników przemysłowych. Cały syf palony w mieszkaniach, starych samochodach i wszelakich zakładowych kominów idzie w niebo. Nikt tego nie kontroluje i nie ściga, bo nie ma kary za to.

Offline Storczyk

 • Wielka Gaduła
 • *******
 • Wiadomości: 689
  • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 02, 2017, 00:33:10 »
Dziś byłam w rozjazdach . Ja wjechałam do Łodzi to był taki syf w powietrzu że nie było czym oddychać .Cieszmy się na pomorzu  że jeszcze many  czym oddychać.

Offline krzyś

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 48
  • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 02, 2017, 20:37:29 »
W Polsce nie ściga się za przestępstwa i wykroczenia przeciwko środowisku. Zobaczcie ile śmieci i nieczystości leży wokół nas. Śmieci pełno dookoła w lesie, na przystankach, poboczach dróg, skwerach. Nieczystości po zwierzętach hodowlanych rolnicy wylewają do rzek, strumieni, a na pola i łąki pomagają im firmy odbierające nieczystości z szamb i odstojników przemysłowych. Cały syf palony w mieszkaniach, starych samochodach i wszelakich zakładowych kominów idzie w niebo. Nikt tego nie kontroluje i nie ściga, bo nie ma kary za to.A szkoda, że policja i Straż gminna czy miejska nie wlepia mandatów za zanieczyszczanie i niszczenie środowiska.
Chociaż kiedyś słyszałem, że jest to wykroczenie a za to grożą mandaty. Jeśli tak jest to powinien się tym ktoś mądry zająć.

Podobnie karałbym tych co zaniżają liczbę ludzi do opłaty śmieciowej.
Na którejś z sesji w Gminie mówiono, że wzrosła ilość śmieci w gminie a zmalała liczba ludzi do opłaty.
Z mojego prostego wyliczenia wychodzi, że mniej ludzi płacących za większą ilość śmieci musi doprowadzić kiedyś do podwyżek opłaty uczciwym albo do gorszego zagospodarowania śmieci.
Więc wszystkich ukrywających się przed opłatą śmieciową powinni ścigać mundurowi albo podobnie jak w Niemczech sami mieszkańcy.

Tylko w Niemczech takie coś nazywa się obowiązkiem zaś w Polsce ludzi wskazujących oszustów nazywa się donosicielami i konfidentami.
Dlatego mamy to co mamy.
A niby chcemy mieć czyste środowisko.

Offline bosman

 • Gaduła
 • ******
 • Wiadomości: 334
  • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 02, 2017, 22:10:01 »
ciekawe jest to że śmieci w Policach są droższe niż w Szczecinie mimo że wysypisko jest praktycznie u nas i śmieci ze Szczecina lądują na naszym wysypisku, czemu bogatszy Szczecin ma tańszy wywóz śmieci ?
I dlaczego skoro coraz więcej ludzi segreguje śmieci czyli robi jakąś część pracy za pracowników wysypiska to jeszcze dowala nam się większą opłatę ? Poza tym te posegregowane śmieci są dalej sprzedawane, papier do papierni, szkło do huty, a plastik do Chin gdzie robią z nich polary i tandetę, która potem do nas wraca.

Offline włodziu

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 36
  • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 03, 2017, 16:40:27 »
ciekawe jest to że śmieci w Policach są droższe niż w Szczecinie mimo że wysypisko jest praktycznie u nas i śmieci ze Szczecina lądują na naszym wysypisku, czemu bogatszy Szczecin ma tańszy wywóz śmieci ?I dlaczego skoro coraz więcej ludzi segreguje śmieci czyli robi jakąś część pracy za pracowników wysypiska to jeszcze dowala nam się większą opłatę ? Poza tym te posegregowane śmieci są dalej sprzedawane, papier do papierni, szkło do huty, a plastik do Chin gdzie robią z nich polary i tandetę, która potem do nas wraca.Nie wiem czy ktoś pamięta ale jesienią 2015 roku Burmistrz Polic proponował Radnym propozycję rozliczania według systemu szczecińskiego. W blokach miało być rozliczenie od metra sześciennego wody natomiast w budynkach jednorodzinnych miał być ryczałt.

Właśnie taki sposób rozliczania ma od wielu lat Szczecin.
Z tego co czytałem to w Szczecinie za śmieci segregowane w blokach na początku liczono według wzoru: ilość metrów sześciennych wody w danym mieszkaniu w roku X stawka za metr sześcienny wody 5 zł i to dzielono na 12 miesięcy.
Z tego wyliczenia wychodziła miesięczna opłata za śmieci - różna w różnych mieszkaniach bo różne było zużycie wody w różnych rodzinach.

Jakiś czas temu Szczecin obniżył stawkę za metr sześcienny i zamiast 5 zł. za segregowane mają 4 zł.
Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to w Szczecinie płacą 50 zł za śmieci segregowane niezależnie od tego czy w domu mieszka jedna babcia czy wielka rodzina.

W Policach Jesienią 2015 roku zaproponowany przez urzędników taki sam sposób rozliczenia jak w Szczecinie został zbojkotowany przez pewną Panią Annę z ZCH Police oraz lokalnych pismaków i niektórych pismaków.

W grudniu 2015 roku Burmistrz przeprowadził konsultacje, w których mogliśmy się wypowiedzieć.
Nie pamiętam dokładnie ale podawano, że tylko około 2 tys. ludzi brało w nich udział i większość chciała płacić od osoby.

Mieszkający w blokach mieli prawo wybrać sposób opłaty taki jak w Szczecinie a jednak z jakiegoś powodu nie chcieli - woleli opłatę od osób choć wiadomo było, że woda jest mierzalna a osoby nie wszystkie są uczciwe i dużo osób mieszka w Policach bez meldunku.

Mamy więc to co mamy dzięki Pani z ZCH POLICE i innych krzykaczy ale też dzięki bierności mieszkańców bloków.
Gdyby wszyscy mieszkańcy w blokach wzięli udział w konsultacjach i wybrali zaproponowany wariant opłaty taki sam jak w Szczecinie to mieliby teraz niższe opłaty w blokach (piszę o tych uczciwych). Za to ci ukrywający zaczęliby płacić bo mimo ukrywania się przecież wodę zużywają ;-)

Post Merge: Marca 03, 2017, 19:48:59
http://www.odpady.police.pl/wariant4.html

pod tym linkiem znalazłem propozycję burmistrza Polic na opłatę śmieciową tak samo naliczaną jak w Szczecinie.
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2017, 19:48:59 wysłana przez włodziu »

Offline Storczyk

 • Wielka Gaduła
 • *******
 • Wiadomości: 689
  • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 03, 2017, 20:32:02 »
W Magazynie Polickim jest artykuł o weryfikacji opłat za wodę .Może to coś zmieni ,ludzie dobrowolnie zgłoszą ilość  zamieszkałych osób .