• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kuba

Strony: [1] 2 3 ... 142
1
Sprawy bieżące / Odp: Remont drogi Police-Szczecin
« dnia: Lipiec 13, 2018, 20:34:55  »
Projekt przebudowy drogi nie przewiduje pasa do wyprzedzania.

Gratuluję więc świetnego projektu :).

2
Sprawy bieżące / Odp: Dni - Dzień Chemika 2018 - przygoda
« dnia: Czerwiec 03, 2018, 19:13:03  »
Uzgadnialiśmy w marcu co tutaj jeszcze sprawić aby było miło i ciekawie.

I tu chyba jest pies pogrzebany. Myślę, że marzec (czyli na dwa miesiące przed) na tego typu ustalenia przy organizacji tak dużej imprezy to już ciut późno.

3
Moje hobby / Odp: Jakie książki polecacie?
« dnia: Maj 31, 2018, 09:08:00  »
Gra o Tron - książka

Czyli Pieśń Lodu i Ognia ;)

4
Dla forumowiczów / Odp: Przedstaw się...
« dnia: Maj 27, 2018, 18:14:54  »
Witamy ponownie ;)

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maj 26, 2018, 22:37:20  »
Ale przynajmniej można było zrobić zdjęcia tłumu, który stał w kolejce :) . Była frekwencja? Była ;]

6
Znam przypadki, gdzie podobne objawy dawał wyrobiony frez łączący półoś ze skrzynią biegów. Trzeba podjechać na kanał i sprawdzić, czy nie ma tam luzów.

7
Wibracje przechodzą na budę? Jeśli tak, to sprawdziłbym półosie napędowe.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwiecień 25, 2018, 22:30:54  »
Będzie również utworzony portal dla pracowników, aby mogli wisywać tam swoje uwagi, opinie itd.

:)

9
Sprawy bieżące / Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 16:04:20  »
buhaha. w takim razie ja również poproszę o takie ulgi podatkowe, abym mógł pielęgnować swoje hobby

Religijność i hobby to dwie całkowicie niezwiązane ze sobą sfery życia.

Doskonały przykład jakich macie katolików w swoich szeregach.Przecież rozwiązanie jest bardzo proste - jeżeli formalnie rezygnujesz z jakiejś wspólnoty, to z automatu nie możesz korzystać z jej sakramentów (śluby, pogrzeby, etc.)

To jest sprawa tych ludzi, dla mnie jest to zwykle cwaniactwo i krzyworyjstwo, zwlaszcza wzgledem tych, ktorzy uczciwie ten podatek placa. Ot polska cebula. Tutaj nie ma idealnego rozwiazania.

Nie, to doskonały przykład, że w niemieckim Kościele źle się dzieje. Co chwilę wpadają tam na durne pomysły typu dopuszczanie do komunii rozwodników, czy też protestanckich małżonków katolików. Toż to są jawne herezje. Mieszkając w Niemczech sam miałbym dylemat, czy wspierać heretyków ;)

Moi rodzice nie będąc na pewno praktykującymi katolikami poszli owczym pędem

No, właśnie. Nie obwiniaj więc o to Kościoła, ale podziękuj swoim rodzicom.

I tak na koniec - ateistę uczynił ze mnie świadomy wybór, a z was katolików - położenie geograficzne. Nie chcę przez to powiedzieć, że to coś złego, ale gdybyście urodzili się parę tys km na południe z pewnością bylibyście muzułmanami.

Ok, skoro Ty piszesz, że moja religia wiąże się z położeniem geograficznym, to ja napiszę, że Twój ateizm wiąże się z modą ;). I myślę, że oba stwierdzenia mają dokładnie tyle samo wspólnego z rzeczywistością :).

10
Sprawy bieżące / Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 15:17:52  »
Ale to nie jest wina tego systemu tylko samego KK, pieniedzy nie brakuje, co wiecej, biskupi w Niemczech sa milionerami, to kwestia podejscia i spojrzenia na potrzeby drugiego czlowieka.

Pisząc, że nie do końca dobrze to funkcjonuje, ponieważ wiem, że cała masa ludzi z powodu niepłacenia tego podatku jest wykluczona formalnie ze wspólnoty, ale i tak regularnie i gorliwie praktykuje. Więc coś tu jest nie tak ;).

11
Sprawy bieżące / Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 11:09:43  »
Ok, jestem za odcięciem kościołów od wsparcia państwa, pod warunkiem, że członkowie kościołów i wspólnot wyznaniowych będą mieć znaczące ulgi podatkowe, z których zwrot będzie się przeznaczało na wybraną przez siebie wspólnotę.

Zbyt skomplikowane i mocno kuszace tych, ktorzy robiliby przekrety na tych zwrotach. Wprowadzic podatek bezposredni, jak w Niemczech, jestes czlonkiem grupy wyznaniowej, to na nia placisz, jesli nie, to placisz na inne potrzebne instytucje. Bardziej sprawiedliwe i nikogo nie dyskryminujace.

Tylko, że podatki w Polsce cały czas są uważane przez społeczeństwo za odstraszające. A i w Niemczech też to nie do końca dobrze funkcjonuje ;).

12
Sprawy bieżące / Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 10:47:53  »
Zmuszane jest niczego nieświadome dziecko

Ale przez kogo? Nie znam księdza, który chodzi po domach z wodą święconą, krzyżmem i paschałem, na siłę zabierając dziecko do chrztu :).

Wprowadzenie vatu na usługi kościelne i odcięcie kościołów od publicznej kasy uzdrowi sytuację.

No właśnie, tylko nie ma czegoś takiego jak "usługi" kościelne. Wiem, słowo "posługa" brzmi bardzo podobnie, ale nie są znaczeniowo tożsame ;). Zresztą sam Franciszek wielokrotnie przestrzegał przed robieniem z Kościoła przedsiębiorstwa usługowego. Ok, jestem za odcięciem kościołów od wsparcia państwa, pod warunkiem, że członkowie kościołów i wspólnot wyznaniowych będą mieć znaczące ulgi podatkowe, z których zwrot będzie się przeznaczało na wybraną przez siebie wspólnotę.

13
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 10:38:49  »
duchowny, który był stawiany przez Papieża Polaka za wzór dla młodzieży.

Bardzo skutecznie stawiał go za wzór, bo gdy za pontyfikatu JPII zaliczałem się do młodzieży, nigdy o nim nie słyszałem ;). Jeśli chodzi o skandal z nim związany, to zauważ, że pochodzi on z Ameryki Środkowej. A tamtejszy problem niestety jest bardzo złożony i szeroki. Pochodzący z tamtego regionu świata Franciszek zdaje się dużo lepiej rozumieć tamtejszą sytuację od poprzednich papieży z Europy i próbuje mozolnie i powoli odkręcać te lata zaniedbań. Niestety, będzie to niesamowicie trudne.

A to, że wcześniej ignorowano niepokojące doniesienia, wcale nie musiało być osobistą decyzją papieża. Jedna osoba nie da rady ogarnąć problematyki całego świata. Dlatego też papież skupia się jedynie na części zagadnień, a od pozostałych ma ludzi. I tak JPII uwagę mocno skupiał choćby na bloku wschodnim i przemianach transformacji ustrojowej, a także ochronie życia. Benedykt z kolei skupiał się na teologii i odnowie liturgii oraz katolickiej symboliki. Franciszek natomiast gro swojej pracy poświęca problematyce ubóstwa na świecie, olewając przy tym np. to, że w Niemczech biskupi szaleją i za chwilę będziemy mieć schizmę.

14
Sprawy bieżące / Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 10:22:39  »
To spryciarz Ci VAT doliczy

Parafie nie są vatowcami, więc spokojna głowa ;).

ktoś (dziecko) zostało nieświadomie i bez swojej wiedzy wpisane w jego szeregi

Ale przecież nikt nikogo nie zmusza, chrzest dziecka jest dobrowolną i świadomą decyzją rodziców/opiekunów, a nie widzimisię Kościoła.

15
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Kwiecień 21, 2018, 23:41:42  »
To będzie test dla Franciszka. Mam nadzieję, że nie zamiecie tego pod dywan, tak jak to robił z podobnymi sprawami tego typu, tylko grubszego kalibru (pedofilia) papież Polak.

O ile wiem, to za pontyfikatu JP2 nie było takich doniesień odnośnie włoskiego kościoła, którego papież jest prymasem, a nie przewodniczącym episkopatu ;)

Strony: [1] 2 3 ... 142