Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kuba

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 124
31
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Październik 03, 2019, 13:01:11  »
Wszystko to, co dzieje się w parafii, robimy za "swoje".

32
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 02, 2019, 17:03:53  »

33
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Październik 02, 2019, 15:30:27  »
Daj jakieś źródło jak to Kościół zabiega o liberalizacje aborcji.

Nie zrozumiałeś. Kościół zabiega o zaostrzenie przepisów, ale rządzący mają to gdzieś (mimo obiecanek sprzed 4 lat).

A co ze związkami partnerskimi?

Kościół mówi, że jedynym słusznym związkiem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety,

Katecheza - nie w kościele to do domów parafialnych.

A byłeś w jakimkolwiek domu parafialnym? Z reguły są problemy ze zorganizowaniem miejsca dla spotkań poszczególnych wspólnot, a co dopiero by było, gdyby miały tam dojść katechezy szkolne.

A co z kłamstwem, że budżet państwa nie będzie dokładał do katechetów?

Pierwsze słyszę.

Rydzyk - jak rozumny człowiek może bronić tego szarlatana?

Normalnie. Doceniam jego wkład w rozwój nowoczesnych mediów katolickich - RM miało wóz transmisyjny zanim wiele innych stacji mogło o tym pomarzyć. Doceniam również poszerzenie dostępu osób uziemionych w domach do transmisji z uroczystości i nabożeństw. To jest super sprawa, bo wcześniej tego nie było. Nie podoba mi się za to uwikłanie toruńskich mediów w politykę, za to je szkaluję.


Panie Kubo, co do świeckości państwa nie przemawia, to ze w urzędzie skarbowym, są zatrudnieni księża i odprawiane są nabożeństwa, nie wspomnę o świecenie wszystkiego.

Na pewno nie jest to wyznacznikiem państwa wyznaniowego. Dla mnie jest czymś normalnym, że instytucje mają swojego kapelana. Natomiast ubolewam, że często funkcja ta sprowadza się do wysłania jednego mejla w miesiącu, czy obrzędów błogosławieństwa. Taki kapelan powinien wg mnie odpowiadać za formację duchową chętnych pracowników, którzy mogliby stworzyć prężnie działającą wspólnotę.

i tam są specjalne salki katechetyczne

Były 40 lat temu. Obecnie ich nie ma wcale.

34
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Październik 02, 2019, 09:56:41  »
W pl kilka ustaw jest napisanych i zgodnych z nauką kk - aborcja, związki partnerskie.

Aborcja? Chodzi o kompromis aborcyjny, o którego zmianę zabiega Kościół, a PiS ma to głęboko w poważaniu?

Krzyże (mi osobiście nic do nich) ale w urzędach nie powinny wisieć. Tam nie tylko przychodzą katolicy.

Tak jak ja jadę do państw z prawosławnego, czy muzułmańskiego i nie przeszkadzają krzyże z filakterium i suppendaneum, czy też w muzułmańskim kręgu kulturowym półksiężyć, to i niekotalokom w Polsce też nie powinny przeszkadzać.

Katecheza do kościoła - proste, tam jest jej miejsce. Podstępem została z salek kościelnych do szkoły przeniesiona. Mało tego - nie miała kosztować budżetu państwa ani złotówki! A katecheci nie muszą być pedagogami z wykształcenia, a ich organem kontrolujacym jest kk a nie kuratorium oświaty.

Kościoły to nie są miejsca na zajęcia lekcyjne. W kościołach jest Najświętszy Sakrament, a dobrze wiesz, jak wyglądają zazwyczaj jakiekolwiek lekcje i jak zachowują się uczniowie. Poza tym w kościołach zazwyczaj nie ma np. odpowiedniego dla miejsca zajęć szkolnych węzła sanitarnego.


I widzę że nie załapałeś porównania Rydzyka do słabego kierowcy. Już tłumaczę - obydwoje mają papiery na to co robią i obydwoje robią to źle

Porównanie od czapy, bo święcenia to nie tylko papier - to m.in. możliwość ważnego sprawowania Mszy św., podczas którego dokonuje się cud przeistoczenia.

35
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Październik 01, 2019, 20:48:56  »
Co Ty tu próbujesz wodę z mózgów robić??? Polska państwem świeckim - chyba na papierze.

Nie, uważam, że do państwa wyznaniowego nam daleko. Państwem wyznaniowym jest np. Wielka Brytania, gdzie głowa państwa i głowa Kościoła to jedno.

W każdym urzędzie, w każdej szkole publicznej wisi krzyż. To jest symbol świeckości instytucji?

Nie, to wola większości Polaków.

Jak do tej świeckości ma się katecheza w szkole publicznej (nie ośmieszaj się ze jest nieobowiązkowa - wytłumacz to dziecku, które nie chce odstawać od grupy).

Akurat ja uważam, że w obecnej formie katecheza nie jest do końca skuteczna. Chociaż nie widzę zbytnio innego sposobu,m aby ją inaczej zorganizować. Niemniej, jak rodzic nie potrafi wytłumaczyć swojemu dziecku swoje racje, to nie świadczy to o tym, że religia jest zła, tylko coś "nie tak" jest z metodami wychowawczymi.


Co do Rydzyka - moja znajoma od kilkunastu lat ma prawojazdy, które nie czyni z niej kierowcy. Jechałem z nià raz i nigdy więcej.

Porównanie kompletnie od czapy ;) .

36
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Wrzesień 30, 2019, 20:35:32  »
ale to kłamstwo w Polsce rządzi kler


Żaden ksiądz nie jest ani posłem, ani senatorem. W czasie II Rzeczypospolitej, która była symbolem pluralizmu religijnego Kościół miał zagwarantowaną określoną liczbę miejsc w senacie (dla kardynałów). Ergo obecna Polska jest państwem świeckim.

dla oszusta bez święceń  z Torunia

Jeśli masz na myśli o. Rydzyka to ma święcenia kapłańskie. Ba, ma również śluby wieczyste.

37
Polityka krajowa / Odp: Wybory parlamentarne 2019
« dnia: Wrzesień 22, 2019, 21:13:06  »

38
Polityka krajowa / Wybory parlamentarne 2019
« dnia: Wrzesień 18, 2019, 11:57:25  »
Poniżej dwa wywiady Internetowej Telewizji Regionalnej HB z politykami z regionu:


39
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Wrzesień 07, 2019, 22:33:54  »
Nie trafia do mnie twoje tłumaczenie. Troszkę przekombinowane. Mi się wydawało że stolica apostolska zawsze powinna stać po stronie pokrzywdzonych, nie patrząc na żadną poprawność polityczną . A w tych przypadkach wydaje mi się, że ewentualne profity dla kk wzięły górę

Chcąc nie chcąc Stolica Apostolska jest podmiotem stosunków międzynarodowych ;) .


Troszkę następnych statystyk:
W Polsce mamy 31 tys. księży (dużo/mało?).
Pediatrów jest niecałe 15 tys., ginekologów niecałe 8 tysięcy.
Jeden szpital przypada na około 40 tysięcy mieszkańców, jeden Kościół na niecałe 4 tysiące.

Przecież te dane nie mają ze sobą kompletnie żadnego związku. To tak, jakby powiedzieć, że przez to, że jest za dużo piekarzy, mamy za mało fizyków jądrowych.

40
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Wrzesień 05, 2019, 22:59:23  »
To kalendarium jest ułożone pod kątem polskiego nacjonalizmu. Widzisz, Stolica Apostolska musi myśleć trochę szerzej i musi być ostrożna w podejmowaniu decyzji, które mogą dotyczyć całego świata. Co do poparcia nazistów to sprawa jest dużo bardziej złożona - tu też jest dużo uproszczeń. W stosunkach międzynarodowych nic nie dzieje się bez przyczyny. Praktycznie zawsze coś wynika z czegoś innego. Zresztą na chwilę przed wybuchem wojny Wielka Brytania próbowała przekonać innych, że austriacki akwarelista to spoko ziomek ;).

41
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Sierpień 26, 2019, 12:46:54  »
Przede wszystkim przez sprawowanie sakramentów. Te faktycznie mogą być czasem niestety sprawowane niegodziwie (ale ważnie) w sytuacji, gdy kapłan nie jest w łasce uświęcającej, trwa w grzechu ciężkim. Niemniej Kościół wierzy, że słowa formularza wypowiadane przez szafarza sakramentu (diakona, prezbitera, biskupa), są tak naprawdę wypowiadane przez samego Chrystusa ustami kapłana, który sprawuje swoją funkcję "in persona Christi".

42
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Sierpień 26, 2019, 09:43:42  »
Żaden oksymoron - zadaniem Kościoła jest doskonalenie duchowe grzeszników i doprowadzenie ich do zbawienia. Sam Kościół jest święty, bo wg doktryny jego głową jest sam Chrystus :).

43
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Sierpień 25, 2019, 20:00:06  »
Polecam:


44
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Sierpień 25, 2019, 19:13:17  »
Kościół można krytykować, bo święty nie jest

Jest - vide słowa odmawianego w niedziele Credo ;). Z ludźmi będącymi w Kościele bywa już różnie - ale o to chodzi: Kościół to święta wspólnota ludzi grzesznych ;).

45
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Sierpień 23, 2019, 12:09:16  »
Czy gdyby nie ten krzyż, 12 latek i pozostałe ofiary śmiertelne by żyły ?

Ty tak na serio? :D . W innych lokalizacjach, w których uderzył piorun krzyża nie było, a też są ranni. No i raczej żadna z ofiar nie trzymała się krzyża, a łańcuchów, które świetnie ściągają wyładowania.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 124