Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kuba

Strony: 1 [2] 3 4 ... 124
16
Sprawy bieżące / Odp: Nowy Paczkomat za Lidlem PLO01M
« dnia: Styczeń 28, 2020, 12:41:09  »
Polecam aplikację Inpostu na telefon - z jej poziomu można zdalnie otworzyć paczkomat.

17
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Styczeń 25, 2020, 16:59:18  »
Póki co to Ty powinieneś zrozumieć :P. Polecam czytać Biblię razem z komentarzami, które wyjaśniają zawiłości kontekstu kulturowego - nawet w tej nieszczęsnej Tysiąclatce, która ma miejscami dość mocne problemy z tłumaczeniem. Osobiście polecam Biblię Paulistów. W tych komentarzach znajdziesz wiele ciekawych informacji - o co chodzi z konkretnymi symbolami, m.in. które księgi są alegoryczne, a które przedstawiają wydarzenia i postaci historyczne, warto też na przykład wiedzieć, że w Biblii liczby nigdy nie są przypadkowe i zawsze do czegoś się odnoszą. Serio, wszystko to się pięknie spina klamrą, tylko trzeba znać całość, a nie na wyrywki.

18
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Styczeń 25, 2020, 15:04:10  »
Ale wiesz, że to alegoria, którą trzeba czytać symbolami/obrazami w obrębie całego Pisma Świętego? Ten sam wąż pojawia się potem np. w Apokalipsie.

19
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Styczeń 25, 2020, 12:48:10  »
Masz rację. Trzeba mieć mocną wiarę, aby w to wierzyć i przyjmować za pewnik.

Zdecydowanie jest odwrotnie - czytanie PŚ pogłębianie wiary ;).

20
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Styczeń 25, 2020, 10:25:58  »
Ja czytam Pismo Święte regularnie i ze zrozumieniem i jestem katolikiem. Ba, im częściej to robię, tym mocniejsza jest wiara ;)

21
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Styczeń 13, 2020, 12:19:33  »
Np. po to, abyś mógł o to pytać ;). A tak na poważnie było to częścią obietnicy danej Izraelowi, że zostaną doprowadzeni do Ziemi Obiecanej.

22
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Styczeń 06, 2020, 18:30:43  »
Taka geneza dzisiejszego święta.
http://jasnapolska.pl/swieto-trzech-kroli-to-sztuczna-nakladka-na-zupelnie-inne-prastare-swieto-dowiedz-sie-skad-sie-wzielo/?fbclid=IwAR1NPPTvQunTVl-SetVMu6NYVUcRz_K5F3xTCJak8ERWy-IqB09vcHX1kJg

Katoliku, czy wiesz co świętujesz?


Akurat Epifania (a nie jakieś tam Święto Trzech Króli - to byli magowie, i nie wiadomo ilu ich było) jest jedną ze starszych uroczystości w Kościele - a kalendarz obchodów świąt jest przecież symboliczny, więc był tak ustalony, aby nie zmieniać przyzwyczajeń ludności :). To logiczne. Po co odwracać cały świat do góry nogami, jeśli nie jest to konieczne?

23

Na moim portalu o piwie chciałbym stworzyć galerię historycznych zdjęć polickich i szczecińskich obiektów związanych z tym szlachetnym trunkiem - browarów, piwiarni, szyldów reklamowych, ale też birofiliów itd.

Jeśli ktoś z Was jest w posiadaniu takich fotek i chciałby mi je udostępnić - zapraszam do kontaktu na adres: kuba@chmielnik-jakubowy.pl

Pozdrawiam :) .

Panie Administratorze, a tag to gdzie - Domino ;D

24
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Styczeń 03, 2020, 12:27:23  »
Żadnego jabłka nie było - tylko owoc z Drzewa Poznania Dobra i Zła ;) .


Cytując Wiki:

Zasadzenie drzewa poznania dobra i zła w raju miało być próbą, sprawdzianem relacji Adama i Ewy do Boga. Ze swej natury mieli oni słuchać słowa Boga w całej jego prawdzie oraz przyjąć miłość w całej pełni wymagań Jego stwórczej woli. Zerwanie owocu z tego drzewa było okazaniem niewierności wobec tych dwóch postaw i, jako takie, miało również znaczenie symbolu: niewiernej postawy stworzenia rozumnego wobec Boga. Jednocześnie nieposłuszeństwo to spowodowało utratę pierwotnej niewinności, czego oznaką w doczesności jest graniczne doświadczenie wstydu[10].

Według Jana Pawła II zerwanie owocu z drzewa poznania dobra i zła jest symbolicznym ukazaniem poznania dobra i zła z pozycji doświadczenia i przeżycia zła, czyli zawinionej utraty dobra. Było to złamanie przymierza z Bogiem, w którym żyli pierwsi małżonkowie. Wydarzenie to zmieniło świat, stworzony przez Boga jako dobry. Skutkiem bowiem zerwania owocu – wydarzenie to papież nazywa biblijnym początkiem człowieka historycznego – jest w sercu człowieka trojaka pożądliwość: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia (1 J 2,16), o której mówi teologia Janowa. Jednym ze skutków spożycia z drzewa poznania jest zatem to, że mężczyźni i kobiety mają pokusę patrzeć na siebie pożądliwe, co piętnuje Chrystus w Kazaniu na górze (por. Mt 5, 27-28)[11].

25
Polityka krajowa / Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« dnia: Grudzień 23, 2019, 16:05:49  »
Kuba  -  wg konstytucji kim jest w państwie Kaczyński (chodzi mi o jego nieformalne, a faktyczne prerogatywy!!!! )?

Jest prezesem rządzącej partii - tylko tyle i aż tyle ;).

26
Polityka krajowa / Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« dnia: Grudzień 23, 2019, 14:08:54  »
Marszałka Senatu - który de facto pełni teraz stanowisko drugiej osoby

Marszałek Senatu jest wg polskiej precedencji trzecią osobą w państwie.

27
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Listopad 26, 2019, 17:29:51  »
8 lat wcześniej konkordat został zawarty z rządem II RP - tam też byli ci przebrzydli naziści? ;)

28
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Listopad 26, 2019, 15:14:46  »
Argumentum ad Hitlerum zawsze spoko :D

29
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Listopad 01, 2019, 22:07:51  »
A ja jestem w stanie znaleźć przykłady na powiązania głupoty i wojującego ateizmu - i co w związku z tym? A bp. Milewskiemu chodziło o to, że jak już dochodzi do nadużyć to poszkodowani są chłopcy, a nie dziewczynki. I raczej heteroseksualiści nie są za to odpowiedzialni.

30
Historia / Odp: [Police] Stare materiały
« dnia: Październik 29, 2019, 09:21:03  »

DominikDolnoślązak:

Co do zasady, zgodnie z art. 81 ust. 1 Pr. Aut. nie można rozpowszechniać cudzego wizerunku bez zgody osoby na nim przedstawionej. Reguła ta doznaje trzech wyjątków:

- osoba, której wizerunek ma być rozpowszechniony, jest osobą powszechnie znaną, a jej wizerunek utrwalono w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych (w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych);
- wizerunek osoby stanowi jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza, lub też;
- osoba otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

Patrz drugi myślnik. Krótko mówiąc: zbłaźniłeś się ;) .

Strony: 1 [2] 3 4 ... 124