Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - EVPolice

Strony: [1]
1
Rozrywka i Kultura w regionie / Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Listopad 21, 2014, 15:55:45  »
Pierwsza propozycja:
Policki Rower Miejski
Rower Miejski to prawdziwa rewolucja, dzięki której przesiądziemy się z samochodów i autobusów na rowery. Dlaczego? Dlatego że miejski rower jest wygodny, nie trzeba myśleć o tym, gdzie go zostawić, i martwić się, czy ktoś go nie ukradnie. A na dodatek można z niego korzystać za darmo.

Zapraszam do polubienia i obserwowania profilu polickiego bajka na Facebooku:
https://www.facebook.com/ireneuszwroblewskinr6

2
Motoryzacja / Fajne klipy Nissana
« dnia: Grudzień 17, 2011, 20:27:59  »
1. Polar Bear:
http://bit.ly/tEQl1R
2. Value of Zero:
http://bit.ly/s2lUrz
3. Gas Powered Everything:
http://bit.ly/rIvKWn
4. Singing Sockets:
http://bit.ly/uIQPPz

3
Motoryzacja / Spalinowe to zawsze tylko zwykłe spalinowce
« dnia: Listopad 29, 2011, 10:35:18  »
Cytuj
Ostatnia nadzieja spalinowych

--------------------------------------------------------------------------------
Jeden z najszybciej przyspieszających samochodów kontra największa zagadka współczesnej supermotoryzacji, o której dotąd wypowiedzieć się mogło niewielu ludzi na świecie. Oba w garażu Supercar Club Poland…
Postanowiliśmy sprawdzić na torze, czy Tesla Roadster Sport może rywalizować w wyścigu do 200 km/h z niewiarygodnie szybkim Nissanem GT-R.


Zapinam pasy, przede mną pusty pas startowy, temperatura na wyświetlaczu dochodzi do 36 stopni. Jest bardzo ciepło i chyba zanosi się na burzę… Niedobrze. Takie warunki to dla turbiaka ok. 20 KM mniej. Cóż, w dalszym ciągu zostaje ponad 500 KM, ale na dzisiejszego rywala każda liczba może być mała. Obok bowiem do wyścigu do 200 km/h ustawia się mała zielona zabaweczka - napędzana silnikiem elektrycznym Tesla. Co prawda jej 288 KM - w porównaniu z Nissanem GT-R, w którym siedzę - to prawie o połowę mniej, ale jest lżejsza, nie traci czasu na zmiany biegów i, co najważniejsze, produkuje stały moment obrotowy 400 Nm w całej skali obrotów. To będzie dopiero ciekawa konfrontacja!

GT-R

To co rzuca mnie na kolana za każdym razem, kiedy prowadzę GT-Ra, to niebywale szybka dwusprzęgłowa skrzynia. Zmiany biegów do góry odbywają się praktycznie bez utraty ciągu – nawet na wykresach telemetrii nie ma zauważalnych spadków przyrostu prędkości. Do tego wrażenie monolitu układu napędowego, całkowitej odporności na kolosalny moment obrotowy, który pochodzi z podwójnie doładowanego 3.8 V6. Reakcje napędu na polecenia kierowcy, w konsekwencji nadwozia, są natychmiastowe, idealnie wyczuwalne i niekiedy aż brutalne. W bojowych warunkach GT-R nie ma sobie równych. Tak jak nie przepadam za łopatkami, tak skrzynia w Nissanie to majstersztyk. GT-R to jedyny samochód, jaki znam, w którym nie wyobrażam sobie skrzyni ręcznej. Tu musi być hajtek.


Tesla

Ten samochód nie poddaje się prozie. Tak jak ciężko kosmonaucie opisać wrażenia z kosmosu, tak nie da się w prosty sposób oddać wrażeń z jazdy Teslą. Tego trzeba spróbować. Katalogowo nasza Tesla ma 3,7 sek do 100 km/h i wydaje się to absolutnie możliwe. Dlatego nie mam pewności, czy GT-R poradzi sobie z tym przeciwnikiem tym bardziej, że pomimo napędu tylko na tył ma naprawdę świetną trakcję i z miejsca katapultuje się z gwałtownością czterobuta. Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić, który jako pierwszy osiągnie 200 km/h.


Rozpędzamy się do 40 km/h – szkoda męczyć napędy - i but w podłogę. Żadnej turbodziury, żadnego szarpania, tylko eksplozja akceleracji. Nie ma co, w dziedzinie elastyczności jeszcze nikt nie wymyślił nic lepszego niż twinturbo z dużą pojemnością.

Nie zdążyłem jeszcze skonsumować do końca wrażeń z przyspieszania, kiedy skończył się drugi bieg i byłem już na trójce. Z ciekawością zerkam gdzie Tesla. Nie jest to łatwe, nie sięga mi dachem nawet do klamek. Nagle coś miga w polu widzenia, wyłaniając się zza prawej przedniej lampy. Jest o pół długości z przodu i cały czas lekko odchodzi. Do 160 km/h idziemy łeb w łeb, z lekką przewagą Tesli.


Tesla Roadster 2.5 ( zdjęcia: 14 )     Mimo że poliftingowy GT-R jest jednym z najszybszych supersamochodów na świecie, zielony „meleks” nawet przez moment nie oddał pola i gdyby nie fakt, że ze wzrostem prędkości moc zaczyna odgrywać kluczową rolę w dalszym przyspieszaniu, to Tesla utrzymałaby swoje prowadzenie do końca.

Wbijam czwarty bieg i GT-R zaczyna wyprzedzać Teslę - właśnie rozpoczyna się dominacja brutalnej mocy nad konsekwentnym ciągiem silnika elektrycznego. Do 200 km/h jestem już prawie dwie długości z przodu. Hamowanie, uśmiech od ucha do ucha, kciuki do góry.
Wnioski

To niesamowite, ale przed chwilą tworzyła się historia. Może jeszcze za wcześnie, aby nazwać Tesle supersamochodem, ale już teraz potrafi utrzeć nosa najszybszym benzyniakom. Biorąc pod uwagę szybki postęp technologiczny, spodziewam się, że już wkrótce nikogo nie będzie dziwić sytuacja, w której GT-R będzie gryzł kurz spod kół bezgłośnie oddalającego się teslopodobnego wynalazku. Co za czasy…http://moto.onet.pl/1653071,1,ostatnia-nadzieja-spalinowych,artykul.html?node=49704[qu

4
Trudne tematy / [Police] Biedronka łamie prawo
« dnia: Lipiec 17, 2011, 14:55:42  »
Gdzieś tu na forum pisałem o nocnym sprzątaniu w Biedronce, ale to nic na co stać tą firmę - otóż od początku lipca pracują całą noc - jeżdżą elektrycznymi paleciakami, rzucają towarem, w sumie masa huku.
Prawo ciszy nocnej i regulamin wspólnoty mają gdzieś, budzą ludzi i dzieci, a jak stukamy do drzwi to chowają się jak szczury łącznie z kierowniczką.
Nie do wiary myślałem że żyjemy w Europie, natomiast Biedronka kosztem lokatorów czerpie zyski, - taki nowoczesny nierząd.
Do kierowniczki napiszę tyle - Jak niską trzeba mieć moralność, jak małym być człowiekiem aby wprowadzić nocną zmianę w budynku wielorodzinnym, uporczywie naruszając ciszę nocną".
No tak pobłażaliśmy im, przymykaliśmy oczy gdy po 22 jeszcze stukali to się rozbrykali.
Może kogoś jeszcze denerwują dostawy polegające na rzucaniu skrzynek na rampę i kolejki tirów blokujące ulicę?, mam na myśli okoliczne "leningrady" - potrzebujemy wsparcia w zmuszeniu Biedronki do przestrzegania regulaminu porządkowego i zasad współżycia społecznego.

I jeszcze mój apel:
Pracowniku Biedronki!

Czy wiesz, że pracując w nocy łamiesz prawo?
Pracujesz w budynku wielorodzinnym gdzie obowiązuje cisza nocna.

Regulamin Wspólnoty „Przyjazny Dom”:
...Cisza nocna obowiązuje od godziny 22:00 wieczorem do godziny 6:00 rano dnia następnego. W tym czasie zabrania się:
...wszelkich czynności zakłócających ciszę nocną

5
Motoryzacja / Prius - EV fabrycznej konstrukcji
« dnia: Kwiecień 23, 2011, 11:03:52  »
Ma ktoś może Priusa? Dlaczego spalinówkę odpala przy 30 km/h?
Fajny samochód ale trzeba przerabiać żeby nie zapalał spalinowca.

6
Motoryzacja / EV
« dnia: Październik 03, 2010, 08:12:33  »
Czesi to jednak potęga motoryzacyjna:

http://motoryzacja.interia.pl/news/elektryczna-skoda-octavia,1538619,415

za mocny silnik dali przy tej ilości energii zasięg powinien być ponad 300 km

7
Trudne tematy / [Police] Nocne sprzątanie w biedronce ul. Przyjaźni
« dnia: Wrzesień 27, 2010, 15:15:04  »
czy biedronki nie stać żeby zamknąć sklep w dzień i posprzątać tylko w nocy będą tarabanić nie wiedzą o ciszy nocnej?

Brak tagu. Pozdrawiam - Kuba

8
Motoryzacja / rower z Moskwy
« dnia: Wrzesień 22, 2010, 08:48:45  »
A tak to robią na wschodzie:)
rower poziomy gdzieś w połowie tej strony
 http://www.endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=6&t=14842&start=600

9
Motoryzacja / Samochód elektryczny - piękny i polski
« dnia: Lipiec 30, 2010, 10:07:20  »
http://www.green-stream.org/?q=node/64

http://www.green-stream.org/?q=node/61

[ Dodano: 2010-09-23, 19:21 ]
jednak nie polski chiński francuski chyba

10
Motoryzacja / super fura!
« dnia: Lipiec 27, 2010, 13:00:09  »

11
Motoryzacja / Mają te 5 wieżowców mają też auto
« dnia: Lipiec 23, 2010, 13:01:38  »
http://www.tvp.pl/warszawa/aktualnosci-z-regionu/inne/ekoradiowoz-w-warszawie/2158698

miło że się cieszą, kiedy w Policach będzie takie auto?

12
Motoryzacja / Dla mnie przykra ocena autka EV
« dnia: Lipiec 16, 2010, 21:20:01  »


a tu silniczek

13
Polityka krajowa / [Ogólne] A może by tak coś dla środowiska?
« dnia: Lipiec 12, 2010, 14:31:42  »
Urząd Miejski w Sewilli i Alians Renault-Nissan podpisują porozumienie w zakresie programu samochodów o zerowej emisji

za: http://www.francuskie.pl/wiadomosci/5866
08.07.2010 r.

Porozumienie ma na celu promowanie samochodów elektrycznych w Sewilli należącej do miast biorących udział w Planie MOVELE. Przed rozwojem ostatecznej sieci punktów ładowania akumulatorów, przyjęte rozwiązania zostaną przetestowane na terenie kompleksu naukowo-technologicznego Cartuja 93.

Porozumienie zostało podpisane przez: burmistrza Sewilli – Alfredo Sancheza Monteseirina, Prezesa Cartuja 93 S.A. – Isaiasa Pereza Saldana, dyrektora Programu Zero Emisji w Nissan Iberia – Javiera Redondo oraz dyrektora generalnego Renault Hiszpania – Jean-Pierre’a Laurent.

Mając na uwadze efekt synergii między strategią Zero Emisji, zainicjowaną przez Alians Renault-Nissan i Planem MOVELE Sevilla, zainteresowane podmioty postanowiły podjąć działania wspierające upowszechnienie się samochodów elektrycznych w celu redukowania emisji CO2 i globalnego ocieplenia.

Porozumienie to, zawarte na 4 lata, dotyczy szeregu działań, w tym m.in.: określenia założeń pilotażowego eksperymentu użytkowania pojazdów elektrycznych na terenie kompleksu Cartuja 93, promowania sprzedaży i używania samochodów elektrycznych w mieście - począwszy od 2011 roku, konsultacji w celu zdefiniowania i zatwierdzenia miejskiej sieci punktów ładowania akumulatorów, organizowania imprez i przeprowadzania działań edukacyjnych mających na celu zaznajamianie z nowym środkiem transportu, poszukiwania przedsiębiorstw i partnerów skłonnych nabyć park samochodów o zerowej emisji.

Urząd miejski w Sewilli zobowiązał się też do promowania budowy miejskiej sieci punktów ładowania akumulatorów. Zapewni ona dostęp do punktów elektrycznych w miejscach i na parkingach publicznych oraz obejmie prowadzenie różnych działań mających na celu zachęcanie klientów do kupna pojazdów o zerowej emisji.

[ Dodano: 2010-07-12, 16:08 ]
albo chociaż przegonić Mielec i mieć 2 EV:
Cytuj
Oszczędny i ekologiczny - Mielec testuje samochód elektryczny
Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mielcu będą testować samochód elektryczny Mega e-City. Próby są elementem projektu realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. z Mielca. Projekt budowa rynku pojazdów elektrycznych, infrastruktury ich ładowania jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Łączna wartość przedsięwzięcia to blisko 20 milionów złotych...

Elektryczny samochód, którym od czwartku dysponuje Urząd Miejski w Mielcu, może zabrać na pokład 4 osoby i rozwinąć prędkość ok. 75 km/h. Zasięg to około 70 kilometrów. Ładowany jest za pomocą terminala podłączonego do standardowej sieci elektrycznej.

http://www.rdn.pl/info_region/index.php?rdn=rdn_inr2010072188

14
Moje hobby / Hobby - rowery elektryczne - non profit!
« dnia: Lipiec 07, 2010, 20:42:46  »
Służę radą jak za pieniądze ok 300-400 zł uzbroić rower w silnik elektryczny - zasięg ok 20 km - prędkość 25 km/h, w miarę czasu zerknę na montaż, pomogę teoretycznie itp.
 to mój rowerek:
 

Strony: [1]