Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Wojtek Dudek

Strony: [1] 2 3 ... 68
1
Sprawy bieżące / Odp: Zebranie SM Chemik
« dnia: Maja 26, 2020, 12:28:38  »
Na zebraniach osiedlowych zgłaszamy ustnie i wybieramy w głosowaniu jawnym kandydatów do RN z danego osiedla. Każde osiedle wybiera swoich kandydatów spośród członków SM zamieszkujących te osiedle - minimum tylu, ile przypada miejsc w RN na dane osiedle. Każdy zgłoszony kandydat musi wyrazić zgodę na kandydowanie i dokonać autoprezentacji. Na Walnym wybieramy w głosowaniu tajnym członków RN. Wybieramy ich spośród kandydatów wskazanych i wybranych na zebraniach osiedlowych. Każdemu osiedlu przypada określona ilość mandatów i tylko tylu członków RN można wybrać z poszczególnych osiedli. Podział miejsc w RN jest następujący: osiedle "A" - dwa mandaty, osiedle "B" - dwa mandaty, osiedle "C" - cztery mandaty i osiedle "D" - jeden mandat. Pozdrawiam

2
Sprawy bieżące / Odp: Wodomierze SM Chemik
« dnia: Listopada 26, 2019, 10:36:03  »
W przyszłym roku mija termin legalizacji wodomierzy i czeka nas ich wymiana. W związku z tym Zarząd i Rada Nadzorcza rozważają zastosowanie pewnych opcji, które pozwolą na obniżenie tych kosztów (oczywiście o ile okażą się na tyle korzystne, aby je zastosować). Póki co prosimy o trochę cierpliwości. Wszelkie zmiany wymagają przemyśleń i przeliczeń, aby nabrać pewności, że ich efekty nie sprawią pogorszenia obsługi w tym zakresie.

3
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 24, 2019, 13:31:12  »
Co nie zmienia faktu, że osoby które nie używają ogrzewania poniosły straty.

Pojęcie te jest w całości nieprawdziwe. W naszych zasobach nie ma osób, które nie używają ogrzewania. Mogą jedynie używać go w większym lub mniejszym zakresie niż pozostali. I w zależności od tego ich rachunki za ciepło różnią się co do wysokości.

4
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 24, 2019, 13:11:15  »
Jest to normalne i potrafię to wytłumaczyć.  Od sezonu 2015/2016 mieliśmy już kilka podwyżek cen ciepła, mocy i przesyłów. W tym samym czasie, pomimo wzrostu cen, zaliczki na c.o. nie były podnoszone. Działanie takie było świadome i uzgodnione na zebraniach spółdzielczych z mieszkańcami. Chodziło o to, aby nie gromadzić w spółdzielni nadmiernych zaliczek tylko po to, aby na koniec roku oddać je mieszkańcom w postaci pokaźnych zwrotów, ale bez odsetek. Gdyby zaliczki podnoszone były przy każdej podwyżce cen składników ciepła, to i zwroty utrzymywały by się na pierwotnym poziomie. Tylko jaki w tym sens ekonomiczny. Spółdzielcom/mieszkańcom nie przynosi to żadnej korzyści.
 Gdyby Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” wzorem innych spółdzielni podnosiła każdego roku zaliczki na c.o. przy każdym wzroście kosztów ciepła (te są niezależne od spółdzielni – podmiot obcy), to dzisiejsze zaliczki na ciepło prawdopodobnie - wzorem innych spółdzielni - byłyby wyższe średnio o 30-50 groszy na metrze kwadratowym. Przy 50 metrowym mieszkaniu daje to dodatkową kwotę rzędu 180 do 300 zł. Wystarczy doliczyć sobie tę różnicę do otrzymanego zwrotu, aby uzyskać odpowiedź na zadane pytanie. Sprawa jest zatem prosta. Ta różnica została w kieszeniach mieszkańców.

Oczywiście są też inne drobniejsze przyczyny jak chociażby zawężenie obszaru rozliczania z osiedli do nieruchomości (zgodnie z postulatami mieszkańców wyrażanymi na zebraniach), skutkujące większym zróżnicowaniem kosztów. Innym czynnikiem jest ostateczne uporządkowanie systemu rozliczania tych kosztów i ustanowienie algorytmu rozliczania mocno zbliżonego do realiów występujących w tym zakresie. Dotychczasowe metody obarczone były znacznymi wadami, które mocno wypatrzały te rozliczenia, niekiedy do granic patologicznych (wielu z nas pamięta jeszcze tamte wielotysięczne dopłaty!). Obecny algorytm nie generuje już takich skrajności i w mojej ocenie jest jednym z najlepszych w Polsce rozliczających koszty ciepła w systemie opomiarowanym. Jednym słowem Rada Nadzorcza dba i reguluje te sprawy z pomocą Zarządu zgodnie z umową zawartą przed laty z mieszkańcami.
Musimy mieć też świadomość tego, że w kosztach ciepła zawarte są jedynie te koszty, którymi rozlicza nas dostawca ciepła. Nic więcej! Jednym słowem płacimy tylko za te ciepło, które faktycznie i fizycznie zużyjemy.  A obowiązują nas ceny, które zatwierdza Prezes GURE na wniosek dostawcy. Ceny te są sztywne i nie podlegają negocjacjom.

5
Poczytajcie troszkę o amoniaku zanim coś napiszecie! Amoniak w cysternie w stanie ciekłym nie jest substancją wybuchową! Siła rażenia takich fajerwerków też nie jest na tyle degradacyjna, aby wysadzić w powietrze taką cysternę czy wiadukt! Większym zagrożeniem jest petarda rzucona np. na parking samochodowy!


6
Tematy różne / Odp: Bomba
« dnia: Grudnia 09, 2018, 16:00:39  »
Chciałbym zobaczyć detonacje tej bomby. W sumie to by była ciekawa edukacja no i pokazałoby to jaki faktycznie byłby zasięg

Tu możesz obejrzeć detonację 500 kg. bomby:  http://www.mon.gov.pl/multimedia/video/detonacja-bomby-na-poligonie-w-orzyszu-r2017-07-11/
                     
                 
                 
                     
                     
                     
                       

7
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 23, 2018, 16:50:14  »
A na czym polega ów błąd i jakież to negatywne skutki on wywołuje, że stawia SM Chemik w gorszej sytuacji...?

8
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 10, 2018, 18:49:11  »
Czy jeśli zdejmę podzielniki to będę rozliczony w przyszłym roku ryczałtowo?

Niestety! Demontaż podzielników nie jest możliwy!

Panie Dudek. Mam pytanie jaka jest stawka za jednostkę.

W każdej nieruchomości może być inna. Jej wysokość zależy od ilości zużytego ciepła w danej nieruchomości. Nie widząc Pani rozliczenia nie jestem w stanie odpowiedzieć.

9
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 09, 2018, 21:41:17  »
Witam! Naftor, skoro rozliczony zostałeś wg podzielników, to oznacza, że koszt ryczałtu jest większy niż koszt wynikający z jednostek. Nie widzę Twojego rachunku więc nie mogę się odnieść precyzyjniej. Zapraszam do mnie, wówczas wyjaśnię precyzyjnie w oparciu o rozliczenie.

Miało nie być dopłat tysięcznych ani wielotysięcznych. I takowych nie ma! Ryczałt miał chronić przed tymi wielkimi dopłatami i miał być niższy niż maksymalny możliwy koszt zużycia ciepła przez grzejniki. I taki jest! Koszty ogrzewania mieszkań w naszych zasobach nie są duże! Zamykają się w cenie od 1,5 do 2,5 ton węgla/mieszkanie na całą zimę. Nie mamy powodów do narzekań. Naprawdę!

10
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 31, 2018, 11:06:33  »
W tym wypadku nasuwa się jednak inne pytanie - czy ten, który zmieni głowicę na inną nie "okrada" już sąsiadów jak to miało miejsce kilka lat temu?

Taki pogląd dominował u przedstawicieli ówczesnych organów statutowych SM. I było to myślenie paradoksalne. Ponieważ to głowice typu RAW 5116 były przyczyną zbędnego marnotrawienia ciepła! Od trzech lat mieszkańcy mogą swobodnie korzystać z ciepła wedle potrzeb i sądzę, że to robią. Ich potrzeby są różne (jak to obiektywnie wykazał wyżej Heineken) i tego się nie zmieni. Natomiast tezy o olbrzymich przenikaniach ciepła przez przegrody należy między bajki włożyć. Powyżej 16 st. C przenikanie przez przegrody jest tak znikome, że nie warte nawet by zawracać sobie nim głowę. Natomiast straty ciepła ulatniającego się przez okna podczas wietrzenia stanowiły prawdopodobnie znaczną wartość i obciążały wszystkich spółdzielców. Prawdziwość tej tezy potwierdza fakt, że dzisiaj, kiedy mieszkańcy mogą i dogrzewają sobie mieszkania swobodniej niż przedtem, to zużycie ciepła nie tylko nie wzrasta a wręcz minimalnie zmalało. Wniosek z tego prosty! Znaczna część ciepła, która była wtedy marnowana za sprawą głowic 5116, dzisiaj służy do efektywnego dogrzania mieszkań wg potrzeb mieszkańców. A zakładane głowice RAW 5115 pozwalają użytkownikom mieszkań na pełną kontrolę nad grzejnikami i na rozsądne korzystanie z ciepła. Tak czy owak PEC się ceni i od listopada podniósł ceny ciepła i mocy o ok. 10%. Nasuwa się tylko pytanie: czemu podwyżkę wprowadził po wyborach a nie przed...?

11
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 30, 2018, 22:53:14  »
mogę zmienić głowice na takie, które otwierają się przy 8 stopniach i nie zostanę z tego powodu inaczej rozliczony przez spółdzielni ę?

Jeżeli masz ustanowione spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub lokal stanowi Twoją własność odrębną - to tak!

12
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 30, 2018, 19:52:55  »
Gdzie to jest konkretnie napisane w regulaminie, jakoś nie mogę tego znaleźć?

Parian. Podałem link do uchwały RN zmieniającej regulamin w tym zakresie...: http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/uchwaly-rn/uchwala-nr-19-IX-2017.pdf

A wymieniając głowice zostaną zerwane plomby założone przez SM Chemik.

Zefir! Proszę czytać regulamin uważniej. Mowa jest w nim o uszkodzeniu plomb na wodomierzach i podzielnikach ciepła, a nie na głowicach termostatycznych.               
           
           
               
               
               
                       

13
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 30, 2018, 11:10:12  »
Właściciele mieszkań posiadający spółdzielcze prawo własności do lokalu lub prawo własności wyodrębnionej nie muszą tej wymiany zgłaszać do spółdzielni. Zgłaszać i uzyskać zgodę muszą tylko użytkujący lokale na zasadzie najmu lokatorskiego.

14
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 29, 2018, 22:55:23  »
No i co z tymi rozliczeniami?

W system rozliczania wkradł się błąd i rozliczenia się posypały. Trzeba było posiedzieć i znaleźć ten błąd oraz wygenerować ponowne rozliczenie. Błąd został naprawiony a rozliczenia powinny już się drukować. Na dniach zostaną dostarczone. Za te kilkudniowe opóźnienie przepraszamy!

Mam pytanie gdzie można znaleźć treść Regulaminu dotyczącego głowic termostatycznych.

Regulamin jest na stronie www w zakładce dokumenty. To jest link do niego:  http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/regulamin-wewnetrzny.pdf

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie i jakie głowice kupić i następnie kto mógłby je wymienić.

Wszystkie głowice zgodne z przyłączem typu RA-Click. Kolega wyżej umieścił dane głowicy najbardziej praktycznej w naszych warunkach mieszkaniowych. Pozwala ona na pełną kontrolę nad grzejnikiem i ciepłem.

15
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 11, 2018, 19:56:00  »
Tak! Uchwała Rady Nadzorczej z dnia 14 grudnia 2017 r. Wprowadziła ona zmianę w regulaminie. Tu jej treść:  http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/uchwaly-rn/uchwala-nr-19-IX-2017.pdf

Zgodnie z regulaminem, rozliczenia za ciepło powinny dotrzeć do Państwa do końca października. Pewnie dotrą razem z drukami czynszowymi na IV kwartał i rozliczeniem wody za III kwartał.

Strony: [1] 2 3 ... 68