Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6787859 razy)

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8445 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:09:29 »
Jest tak jak pisze Benny.
Koszty życia plus kredyt na mieszkanie sprawia że obecne zarobki w wysokości 2000-2500 zł wystarczają tylko na minimum egzystencji.
Przecież nie jest żadną tajemnicą że inflacja wystrzeliła i obecnie wydając stówę w sklepie, masz ledwo zapełnione dno koszyka.
I informacja dla KrP, zakupy nie dotyczą fajek i alkoholu albo innych używek, pomagających pogrążać się w patoli.
Chodzi o podstawowe produkty żywnościowe, które mocno podrożały.
Nikt nam również nie dał mieszkań za pracę w zakładach.
Sami musieliśmy je kupić i  sami spłacamy kredyty.
I to dlatego chcielibyśmy zarabiać trochę więcej aby stać nas było choć raz w roku zabrać rodzinę na urlop.

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8446 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:11:52 »
Bo doładowania karty sodexo nikt ci nie zajmie, ani komornik, ani bank (znaczy może, ale to więcej zabawy). To zwykła karta prepaid, którą sam sobie możesz doładować.
Poza tym na rozliczeniu na pewno masz podaną kwotę brutto.
Tak jak mam również tam podaną kwotę netto pensji. Z 2400 to komornik, bank, i alimenciaż cudów nie sciągnie wiec posiadam tylko jednego dłużnika kredyt hipoteczny.

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8447 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:13:54 »
Bo doładowania karty sodexo nikt ci nie zajmie, ani komornik, ani bank (znaczy może, ale to więcej zabawy). To zwykła karta prepaid, którą sam sobie możesz doładować.
Poza tym na rozliczeniu na pewno masz podaną kwotę brutto.
Tak jak mam również tam podaną kwotę netto pensji. Z 2400 to komornik, bank, i alimenciaż cudów nie sciągnie wiec posiadam tylko jednego dłużnika kredyt hipoteczny.

Jak obecnie wielu młodych...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8448 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:21:28 »
Koszty życia plus kredyt na mieszkanie sprawia że obecne zarobki w wysokości 2000-2500 zł wystarczają tylko na minimum egzystencji.

Fakt, to nie są super zarobki i zgodzę się z tym, że pensja proponowana na start w ZCh jest troszkę niepoważna. Aczkolwiek ja głównie odnoszę się do pracowników z większym stażem.

Przecież nie jest żadną tajemnicą że inflacja wystrzeliła i obecnie wydając stówę w sklepie, masz ledwo zapełnione dno koszyka.

To też zależy gdzie robisz zakupy. U mnie na dwie osoby na zakupy spożywcze wychodzi średnio 800-1000zł na miesiąc. Czy to dużo? Nie wiem, wydaje mi się, że tak średnio.

Więc teraz załóżmy, że dwie osoby zarabiają 2,5k to daje budżet domowy na poziomie 5k, a to już moim zdaniem nie jest super dużo, ale nie jest też mało. 1k na ratę kredytu, powiedzmy 400zł na czynsz, 70zł na prąd, 70zł na jakieś inne pierdoły typu gaz czy internet. To razem daje 2440zł na miesiąc jeśli dobrze liczę. Zostaje ponad 2,5k na własne wydatki. Przecież z tego nawet da się coś odłożyć i spokojnie na wakacje pojechać or sth.

Tylko proszę nie wyskakiwać z argumentem "ale dzieci kosztują". Nie stać mnie na dzieci - nie robię dzieci.

I to dlatego chcielibyśmy zarabiać trochę więcej aby stać nas było choć raz w roku zabrać rodzinę na urlop.

Każdy chciałby zarabiać więcej, ale nie może być to podyktowane argumentem "dej bo mi się należy, przecież przychodzę do pracy".

Z kwot, które wcześniej w tym wątku zostały podane wychodzi, że przez 7 lat dostaliście ok. 1700zł podwyżek (każdy, obligatoryjnie). Do tego socjalne, doładowania kart i 13 pensje praktycznie też chyba co rok od tych 7 lat. To mało?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8449 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:42:51 »
"Dej bo mnie się należy"
Rozumiem że w komunie ludzie mieli takie nastawienie "czy się stoi , czy się leży, trzy tysiące się należy"
Uwierz mi, to już pieśń przeszłości.
Nie osądzaj ludzi w ten sposób nic o nich nie wiedząc.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8450 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:47:35 »
I tylko tyle wywnioskowałeś z mojego posta? XD

Uwierz mi, że to jeszcze powszechny pogląd.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8451 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:49:37 »
No nic, wracam do głównego tematu, bo się nam trochę rozwadnia.
Dodatek za pracę zmianową, który tak naprawdę jest wyrównaniem do pensji osób pracujących na jedną zmianę.
Cały czas czekamy na wyjaśnienie tego fenomenu.


Post Merge: Sierpnia 29, 2018, 11:52:04
I tylko tyle wywnioskowałeś z mojego posta? XD

Uwierz mi, że to jeszcze powszechny pogląd.


Każdy ma inne przychody, inne wydatki, inne cashflow.
Jeśli chcesz można założyć nowy wątek: pensje na zakładach vs realne wydatki na życie
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2018, 11:52:04 wysłana przez MJ »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8452 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:55:36 »
Każdy ma inne przychody, inne wydatki, inne cashflow.

No właśnie. Dlatego rozmawianie o podwyżkach w kwotach netto jest bez sensu bo każdy ma inne obciążenia. Oboje możemy zarabiać nie wiem 5k miesięcznie, a na rękę ja dostanę 3k, a ty 1,5k. Czy gdzieś tu wówczas jest niesprawiedliwość pracodawcy?

Jeśli chcesz można założyć nowy wątek: pensje na zakładach vs realne wydatki na życie

A to by było nawet ciekawe.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8453 dnia: Sierpnia 29, 2018, 12:19:22 »
Każdy ma inne przychody, inne wydatki, inne cashflow.

No właśnie. Dlatego rozmawianie o podwyżkach w kwotach netto jest bez sensu bo każdy ma inne obciążenia. Oboje możemy zarabiać nie wiem 5k miesięcznie, a na rękę ja dostanę 3k, a ty 1,5k. Czy gdzieś tu wówczas jest niesprawiedliwość pracodawcy?

Jeśli chcesz można założyć nowy wątek: pensje na zakładach vs realne wydatki na życie

A to by było nawet ciekawe.

Myślę że ten wątek miałby niewielu uczestników.
Niewielu zdecydowałoby sie podać swoje wynagrodzenia.
A po drugie mogłoby to pokazać jak olbrzymie są dysproporcje w zarobkach.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8454 dnia: Sierpnia 29, 2018, 12:22:38 »
Nie chcę tu robić za adwokata, ale Pani Ani chodzi chyba o podanie kwoty na tym samym stanowisku dla pracownika zmianowego i jednozmianowego.

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8455 dnia: Sierpnia 29, 2018, 12:31:10 »
Wiem jaki tok obrony wybrała Pani Ania.
To jednak nie ma znaczenia.
Clue sprawy jest to, dlaczego pracownicy 5 BOP są zatrudniani na prawie najniższej krajowej, gdy w tym samym czasie pracownicy jednozmianowi otrzymują tysiaka więcej na starcie.
Skąd ta różnica???
Później aby obie grupy zarabiały podobnie dokłada się 5 BOP dodatek za zmiany.
I ot tutaj chodzi.
Dodatek za zmiany jest de facto wyrównaniem do poziomu wynagrodzenia pracowników pracujących na jedną zmianę.
Tego dotyczy dyskusja.
Dlaczego na starcie jesteśmy gorzej traktowani?

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8456 dnia: Sierpnia 29, 2018, 14:42:56 »
Powołany przez PiS zarząd „Polic”, który uruchomił śledztwo (donosząc do prokuratury na stary zarząd), przegrywa kolejne sprawy w sądach. Kolejne dotkliwe porażki ponosi też prokuratura.

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,23836571,afera-policka-rozlazi-sie-pis-owi-kolejne-oskarzenia-upadaja.html
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8457 dnia: Sierpnia 29, 2018, 16:00:02 »
Nie chcę tu robić za adwokata, ale Pani Ani chodzi chyba o podanie kwoty na tym samym stanowisku dla pracownika zmianowego i jednozmianowego.
Jej chodzi o podanie jakie stanowiska porównujecie (aparatowy zmianowy vs .......... jedna zmiana)?

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8458 dnia: Sierpnia 29, 2018, 16:18:39 »
Jej chodzi o podanie jakie stanowiska porównujecie (aparatowy zmianowy vs .......... jedna zmiana)?
obojętnie, najniższego szczeblem nawet.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8459 dnia: Sierpnia 29, 2018, 16:39:51 »
Są w GAP aparatowi zatrudniani na jedną zmianę?