Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6838959 razy)

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8415 dnia: Sierpnia 27, 2018, 22:30:51 »

Wnioski o podwyżki/ nikt nie wyrzuca wniosków bo ma ich za dużo. Nie wpływa ich dużo proszę mi wierzyć. Błagam...
A Jednak już krąży po Zakładzie jedna opowieść po złości odrzuconych wniosków. I z tego co widać to nie jest tak że dotyczy to jednego działu.

Kiedyś było negocjowane przykładowo 200 dla każdego plus pula na indywidualne 30 na pracownika. Było źle, było to krytykowane, tutaj na forum również. Że dostają te pieniądze osoby które nie zasłużyły, że „przydupasy”( tak było tutaj napisane. Ustalono, Na 2018 że zamiast dzielić 200 plus pula 50 na indywidualne każdy dostanie 250 i nie będzie puli dodatkowej a podwyżki będą pzy awansach, zmianie umów, dołożeniu obowiązków. Też źle. Zbliżają zię negocjacje płacowe- jak byłoby dobrze?
Tak Jak teraz i gdy Kierownik bądz Mistrz wywnioskuje o podwyżke to powinna ona być rozpatrzona i decyzja tak jak Pani napisała podjęta w ciągu maks miesiąca i osoba zainteresowana o tym poinformowana. Bo droga wniosku to droga przez męke.

I proszę nie ubliżać zz. Czuje się Pan lepszym negocjatorrm proszę startować do zz i negocjować. Pisanie, że siedzą w kieszeni jest wręcz niegrzeczne. Są pracownikami tak samo jak Pan i proszę nie obrażać ludzi.
Niegrzeczne ale prawdziwe. Po co startować do zz. Ja proponuje jeszcze założyć choćby 3 ZZ. Niech więcej osób ma okazje wyszarpać godniejszego grosza.Bo i tak zawiele dla pracowników nie robią a jak będą nowymi Związkami to może na początku drogi się troszeczke postarają.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8416 dnia: Sierpnia 28, 2018, 07:48:46 »

Wnioski o podwyżki/ nikt nie wyrzuca wniosków bo ma ich za dużo. Nie wpływa ich dużo proszę mi wierzyć. Błagam...
Kiedyś było negocjowane przykładowo 200 dla każdego plus pula na indywidualne 30 na pracownika. Było źle, było to krytykowane, tutaj na forum również. Że dostają te pieniądze osoby które nie zasłużyły, że „przydupasy”( tak było tutaj napisane. Ustalono, Na 2018 że zamiast dzielić 200 plus pula 50 na indywidualne każdy dostanie 250 i nie będzie puli dodatkowej a podwyżki będą pzy awansach, zmianie umów, dołożeniu obowiązków. Też źle. Zbliżają zię negocjacje płacowe- jak byłoby dobrze?
I proszę nie ubliżać zz. Czuje się Pan lepszym negocjatorrm proszę startować do zz i negocjować. Pisanie, że siedzą w kieszeni jest wręcz niegrzeczne. Są pracownikami tak samo jak Pan i proszę nie obrażać ludzi.

Ostatnie negocjacje płacowe poszły bardzo dobrze, bo dostaliśmy w sumie 300zl. Są pracownicy, którzy to pamiętają i doceniają.
A sama forma podwyżki jak dla mnie idealna, bo na moim wydziale właśnie przydupasy dostawali tylko indywidualne.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8417 dnia: Sierpnia 28, 2018, 09:33:23 »
Masamix_szykują się zmiany do kodeksu pracy. Negocjować będą mogły relrezentatywne organizacje a nie pikusie które mają po parenaście członków i tylko mieszają. Często sami pracodawcy zakładają kryptozwiązki tylko po to,aby blokować ważne sprawy. Będą się liczyły organizacje, które mają w swoich szeregach sporą ilość pracowników. Dziś reprezentatywny związek to ten co zrzesza 10% załogi, lub 7 gdy jest zrzeszony.  Tworzenie związków jak najbardziej, ale takich z krwi kości i członków. Co do „odrzucinych związków”. To kest tak jak dyrektor chce być tym dobrym i składa wnioski na 30 procent swoich pracowników  i dalej nic z tym nke robi. On jest ten dobry, prezes jest ten zły. Tymczasem przy podwyżkach zasady wszędzie są te same. Nie sztuka wypisać człowiekowi tysiąc zł podwyżki, narobić mu nadzieji i nic więcej z tym nie robić.
 Co do Transtechu_kwestie które są poruszane wynikają z unormowań zusowskich. Nie  było mnie w zz gdy były zapisy w załączniku odnośnie warunków, nie było gdy zostały wycięte z całym załącznikiem. Dążyłam wraz z kolegami ze zz do stworzenia komisji w Transtechu. Ona musi przygotować opis stanowisk. U Was jest to utrudnione bo zakłady mają takie a nie inne PKD, są zakładem przemysłowym chemii ciężkiej, a Transtech uslugowym- usług transportowo przenośnikowych. To sprawia, że pomimo tych samych warunków pracy na białej gorze ZUS może tych warunków nie uznać pomimo, że wiąże się to ze zwiększoną składką. Jest powołana u Was komisja, akurat tutaj jestem wdzięczna panu Sławkowi że ją powołał bo poprzednik nie chciał.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 09:40:21 wysłana przez An_na »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8418 dnia: Sierpnia 28, 2018, 09:46:06 »
R ki są po to aby zmianowi pracowali taką samo liczbę godzin w okresie rozliczeniowym szesnastogodzinnym na poszczególnych zmianach

R ka powinna być dniem w którym się idzie do magazynu, czyści szafke itp. Niestety trzeba zapiepszać jak głupi.
a podwyżki będą pzy awansach, zmianie umów, dołożeniu obowiązków.

Nie ma czegoś takiego. Skoro szanowny pan/i nie ma obowiązku odpowiedzieć na wniosek kierownika o pdwyżkę, to podania są gdzieś chowane i zapomniane, bo po co robol ma wiedzieć dlaczego?.
związkowcy mają święty spokój i godną pensję.
No i zawsze wyrabiają 100% premii
jak wracamy po 6 rano to praktycznie od razu idziemy spać i do mniej więcej 13 śpimy,
A jak jest Rka to 2 dni wolnego
Może tak, dlaczego ta sama grupa (zasadnicza) u pracownika jedno zmianowego, jest wyższa od pracownika zmianowego ? Z czego wynika ta różnica.
Dlaczego???
Jaki cel przyświecał temu szkoleniu?
Pewnie myślą tak: zrobił to niech się cieszy że mógł zrobić. A to że dochodzi nam obowiązków to ich nie obchodzi. Jesteś robol masz tyrać. Robol podwyżkę o nie nie nie ma pieniędzy, ale funfel jasne pieniążki się znajdą.
Przy kolejnych umowach dostali ludzie w sumie 400 do stawki wcześniej tego nie było, czy dostaniemy wyrównanie??? Ktoś pracuje już 6 czy 7 lat a ktoś ponad rok i stawke mają już praktycznie na tym samym poziomie.

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8419 dnia: Sierpnia 28, 2018, 09:55:32 »
Masamix pomysł z założeniem nowego związku jest wart rozważenia.
Zycie pokazuje że gdy układ jest skostniały to aby organizm przeżył potrzeba ożywczego impulsu.
Na przykładzie zakładów widać że przydałoby się,  po piłkarsku mówiąc przewietrzyć związkową szatnię.
Może nowy związek, choćby na początku dla związkowych bonzów będzie się wydawał pikusiem, to jednak, stanie się głosem pracownika.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8420 dnia: Sierpnia 28, 2018, 10:00:52 »
MJ_Kodeks pracy określa reprezentatywność.
Fafik_to był wniosek pracowników, aby na R się pracowało.

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8421 dnia: Sierpnia 28, 2018, 10:13:28 »
Spokojnie Pani Aniu, mój wpis o założeniu nowego związku był na razie tylko luźno rzuconą myślą.



Post Merge: Sierpnia 28, 2018, 10:15:52
Nadal nie mamy jednak odpowiedzi na ważne pytania które tu zadaliśmy...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 10:15:52 wysłana przez MJ »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8422 dnia: Sierpnia 28, 2018, 10:19:53 »
Ja na wszystkie odpowiedziałam :)
Temat wątku powinien się zmienić na: przepytaj swojego reprezentanta w zarządzie 😊
Co do podwyżek, to też nie róbcie z kierowników jakiś ubezwłasnowolnionych ludzi. Jest regulamin organizacyjny i każdy wie, jaką ma podległość.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 10:23:20 wysłana przez An_na »

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8423 dnia: Sierpnia 28, 2018, 10:22:54 »
Rozumiemy, że są to niewygodne tematy,nierówne traktowanie pracowników zmianowych ale jednak są i dotykają nas osobiście.
Chcemy wiedzieć czego oczekiwać po naszym pracodawcy jeśli chodzi o poruszone tu tematy:
- indywidualne podwyżki
- nierówne traktowanie pracowników zmianowych
- kwestia wyrównania stawki o której wspomniał fafik

Post Merge: Sierpnia 28, 2018, 10:25:52
Ja na wszystkie odpowiedziałam :)
Temat wątku powinien się zmienić na: przepytaj swojego reprezentanta w zarządzie 😊
Co do podwyżek, to też nie róbcie z kierowników jakiś ubezwłasnowolnionych ludzi. Jest regulamin organizacyjny i każdy wie, jaką ma podległość.




Czyli według Pani wszystko jest ok
Takie jest Pani oficjalne stanowisko?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 10:25:52 wysłana przez MJ »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8424 dnia: Sierpnia 28, 2018, 10:26:38 »
 Nie mam informacji o nierównym traktowaniu pracowników zmianowych.Taryfikator określa przedział wynagrodzeń na danych stanowiskach. Dlaczego Pan twierdzi, że pracownicy zmianowi są źle/gorzej traktowani? Ale proszę o fakty, a nie że kolega koledze. Można posać do mnie na priv.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 10:38:27 wysłana przez An_na »

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8425 dnia: Sierpnia 28, 2018, 10:30:31 »
Nie mam informacji o nierównym traktowaniu pracowników zmianowych. Taryfikator określa przedział wynagrodzeń na danych stanowiskach. Dlaczego Pan twierdzi, że pracownicy zmianowi są źle/gorzej traktowani? Ale proszę o fakty, a nie że kolega koledze. Można posać do mnie na priv.

Cały czas chodzi o to samo.
Nierówne traktowanie pracowników zmianowych w stosunku do jednozmianowych w kwestii wynagrodzenia.
Przecież od paru dni o to pytamy.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8426 dnia: Sierpnia 28, 2018, 10:40:55 »
Aby mówić o niesprawiedliwości musi Pan porównać te same stanowiska na zmiany i na rano, na zmiany pracują głównie aparatowi. Mistrzowie są zmianowo i jednozmianowi i stawki zasadnicze majà podobne, laborantki również.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 10:43:21 wysłana przez An_na »

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8427 dnia: Sierpnia 28, 2018, 10:47:22 »
Przyjmowałem się razem z kolegą rok temu. On na 1 zmianę ja na 5BOP. Koledze udało się przenieść na 5 BOP. Wyższą podstawę mu zostawiono, więc teraz ze  zmianowym ma więcej niż normalny pracownik 5 BOP. Nie czuję się przez to gorszy, lecz nierówno potraktowany. Myślałem, że to tylko odosobniony przypadek.
Znajomemu zaproponowano jakąś śmieszna stawkę przy rekrutacji na pakownię. Odmówił. Nie dziwię się jemu teraz.
[/quote

proszę bardzo


Post Merge: [time]Sierpień 28, 2018, 10:48:56 [/time]
Nie ma aparatowych na rano..🤔laboratoria na rano i zmiany zarabiają pobobnie. Zgadzam się z Wami, (zresztą ruch ciągły to moje oczko od lat) że to jest dodatek za utracone zdrowie, święta itd i nie można więcej dawać na jednej zmianoe bo nie to jest istotą.

A tu są Pani słowa w tym temacie.



Post Merge: Sierpnia 28, 2018, 10:50:51
Jakoś 27 sierpnia wiedziała Pani o co chodzi i przyznawała nam rację.
A dziś zmieniła Pani całkowicie front.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 10:50:51 wysłana przez MJ »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8428 dnia: Sierpnia 28, 2018, 11:12:01 »
Nie proszę Pana. Ja frontu nie zmieniam i od lat mam taki sam. Byłam przeciwnikiem wartościowania stanowisk kilka lat temu ponieważ zatrzymałoby to wogóle wzrost wynagrodzeń szczególnie dla starszych pracowników to raz a dwa, wartosciowanie zmierzało do podziału aparatowych na młodszy, aparatowy i starszy. 3/4 aparatowych z wynagrodzeniami stanęłoby w miejscu. Staram się być obiektywna dlatego pytam jakie stanowiska Pan porównuje. Gdyby laborantka na zmiany miała na wejściu 2500 a na jedną 3500 i obie wykonywałyby tą samą pracę możemy mówić o nierównym traktowaniu. Porównuję wynagrodzenia i nie ma takiej różnicy przy zatrudnianiu. Nie wiem gdzie i na jakoe stanowisko się Pan przyjmował ale jak poznam na priv szczegóły mogę zweryfikować.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 11:18:28 wysłana przez An_na »

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8429 dnia: Sierpnia 28, 2018, 15:16:51 »
Nadal Pani nie rozumie, chodzi o to, że dodatek zmianowy to fikcja, bo ludzie pracujący na jedną zmianę zarabiają tyle samo bez dodatku zmianowego, co pracownik zmianowy z dodatkiem za zmianową pracę. i o to nam chodzi że dodatek jak sama nazwa wskazuje jest dodatkiem właśnie za pracę w weekendy, święta, nocki i ogólny rozstrój organizmu.