Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6786031 razy)

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8430 dnia: Sierpnia 28, 2018, 16:08:27 »
Temat jest prosty jak budowa cepa.
Dosłownie.
Pani Ania też doskonale rozumie o czym tutaj piszemy.
To, dlaczego udaje że nie wie o co chodzi, niech zostanie jej tajemnicą.
Smutne jest to że nasz przedstawiciel w Zarządzie nie chce nam odpowiedzieć wprost, tylko spłyca temat i kieruje go na inne tory.
Chyba nikt w tej firmie nie chce udzielić odpowiedzi w tym temacie.
Dlaczego osobom  zatrudnionym w systemie zmianowym oferuje się na początek płacę zasadniczą wyższą od płacy minimalnej o 150 zł brutto, tj.2250zł?
W tym samym czasie osobom zatrudnianym na jedną zmianę oferuje się 3250 zł brutto.
Zaznaczam że mówimy tu cały czas o stanowiskach produkcyjnych.
Skąd to nierówne traktowanie już na samym starcie?
A dodatek który dostajemy, to tak naprawdę wyrównanie do poziomu zarobków ludzi pracujących na jedną zmianę.
I tak summa sumarum zch zatrudniają ludzi za 3250 zł brutto na start, bez względu na to czy pracują na jedną zmianę czy w systemie 5BOP.
Nie nazywajmy więc dodatku za pracę zmianową tym czym nie jest.
Jest to tylko wyrównanie wynagrodzenia do poziomu pracownika pracującego na jedną zmianę.
Co więc nam rekompensuje wszystkie ujemne strony pracy na zmiany?
Chyba tylko zapewnienie Pani Ani, że ruch ciągły to Jej oczko w głowie od lat.
Z tego jednak ciężko wyżyć.




Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8431 dnia: Sierpnia 28, 2018, 16:53:19 »
Ja na wszystkie odpowiedziałam 
No raczej nie, nie odpowiedział na moje proste pytanie, wiec je powtarzam.

Może tak, dlaczego ta sama grupa (zasadnicza) u pracownika jedno zmianowego, jest wyższa od pracownika zmianowego ? Z czego wynika ta różnica.

Tylko proszę nie pisać ze są takie same.

A w całej tu dyskusji śmieszy mnie argumentacja, " bo zmianowi maj dodatki, wolne w tygodniu". Nikt nikomu nie broni  przenieś sie  na zmiany
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8432 dnia: Sierpnia 28, 2018, 20:45:14 »
Szanowni Panstwo- co nie napiszę jest powodem do ataku na mnie. Rozumiecie już chyba sami dlaczego nikt tutaj więcej nie pisze. Proszę zrozumieć- nie mam w zakresie zatrudniania pracowników i nie widzę ich stawek. Wnioskuję regularnie o wyższe stawki dla osób produkcyjnych.Zatrudnia dyrektor generalny (prezes) i dyrektor kadr.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 20:47:07 wysłana przez An_na »

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8433 dnia: Sierpnia 28, 2018, 22:33:51 »
Pani Aniu, z całym szacunkiem ale nikt tutaj Pani nie atakuje.
Pełni Pani funkcję członka Zarządu z ramienia pracowników.
Decydując się na to stanowisko, wcześniej zabiegając o nasze głosy, musiała Pani brać pod uwagę, że nie zawsze będzie różowo.
Sama Pani obwieściła na forum że będzie łącznikiem między nami a pracodawcą.
Od paru dni opisujemy konkretny problem w firmie.
To my na co dzień żyjemy z lichą pensją i z poczuciem, że jesteśmy poszkodowani , o czym pisaliśmy.
To my, a nie Pani.
Proszę więc nie wywoływać w nas poczucia winy.
Piszemy o prawdziwych problemach z którymi się spotykamy w firmie.
Czego od Pani oczekiwaliśmy?
Poważnego podejścia do tematu.
Przez parę dni ignorowała Pani konkretne pytania które do Pani kierowaliśmy.
W końcu dziś próbowała Pani odpowiedzieć, lecz kompletnie nie na temat.
A na koniec, stwierdziła Pani: to nie ja, to oni ( Prezes, Dyrektor) ja nic nie wiem, ja chcę dobrze.
Jakże zupełnie inaczej mogła wyglądać cała historia.
Wystarczyło, że napisałaby Pani na forum: faktycznie jest problem z tym, z tym i z tym. Zainteresuję się sprawą i poruszę temat na Zarządzie.
Czasami lepiej powiedzieć że się czegoś nie wie ale postaram się załatwić temat.
Emocje by opadły, Pani wizerunek by nie ucierpiał i nie byłoby kwasu na koniec.
Mam nadzieję że teraz Pani rozumie, ze jako pracownicy zgłaszamy konkretny problem a nie wydumane zachcianki.
Wchodzi Pani w skład Zarządu  i decyzje które  On podejmuje, a które mają wpływ na pracowników, są również Pani decyzjami.




Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8434 dnia: Sierpnia 28, 2018, 23:57:48 »

Ostatnie negocjacje płacowe poszły bardzo dobrze, bo dostaliśmy w sumie 300zl. Są pracownicy, którzy to pamiętają i doceniają.
A sama forma podwyżki jak dla mnie idealna, bo na moim wydziale właśnie przydupasy dostawali tylko indywidualne.
Po pierwsze dostałem 215 zł podwyżki nie wiem ja wy to liczycie te 300 zł. Tylko w tej firmię rozmawia się w kwotach brutto ale idąc dalej twoim tropem najniższa krajowa w tym samym czasie wzrosła o 72 zł na ręke. Realnej podwyżki dostałeś 143 zł co gdy zostajesz zatrudniony na najniższej krajowej nie robi już takiego szału.
Dla ciebie idealna bo tak zlikwidowano jedną patologie (Choć jak czas pokazał nie do końca bo koledzy pewnego wędrującego dyrektora dostali bez problemu podwyżki) ale stworzyła drugą patologie która jak widzę ciebie nie dotyczy bo lubisz by inny miał gorzej. Bo nic nie robisz i dostajesz a osoby starające się rozwijające robiące kursy etc. nie są wstanie dostać podwyżki indywidualnej. Czyli firma uczy sama olewactwa i zachęca do rozglądania się po rynku pracy. Złe wyniki firmy nie mogą być naprawiane tylko funduszem płacowym bo to samobójstwo przeciągnięte w czasie. To nie czasy że nowi pracownicy będą się umartwiać dla Zakładu. A jeszcze gdy widzi się że ty masz rozumieć zakład i się poświecać widzisz co robi Elita (podwyżki indywidualne odsyłam do Postu SAMISWOI) to Krew Zalewa.

Post Merge: [time]Sierpień 29, 2018, 00:17:56 [/time]
Masamix_szykują się zmiany do kodeksu pracy. Negocjować będą mogły relrezentatywne organizacje a nie pikusie które mają po parenaście członków i tylko mieszają. Często sami pracodawcy zakładają kryptozwiązki tylko po to,aby blokować ważne sprawy. Będą się liczyły organizacje, które mają w swoich szeregach sporą ilość pracowników. Dziś reprezentatywny związek to ten co zrzesza 10% załogi, lub 7 gdy jest zrzeszony.  Tworzenie związków jak najbardziej, ale takich z krwi kości i członków.
Po pierwsze żeby zostać związkiem zawodowym nie trzeba odrazu zostać związkiem reprezentatywnym. I wcale nie jest powiedziane że mniejsze związki nie będą miały nic do powiedzenia bo gdy będzie impas to wystarczy 5% reprezentatywności by dogadać się z pracodawcą wg nowej ustawy. A reprezatywność może przyjść z czasem i bez niej można walczyć o indywidualnych sprawach członków. I nie wierzę w to że każdy z tych 6 które są w zakładzie jest reprezentatywny. Ale głównie chodzi o to by dostać się do koryta i zostać baronem związkowym. I móć popchnąć troche znajomych i rodziny na lepsze stanowiska.
Co do „odrzucinych związków”. To kest tak jak dyrektor chce być tym dobrym i składa wnioski na 30 procent swoich pracowników  i dalej nic z tym nke robi. On jest ten dobry, prezes jest ten zły. Tymczasem przy podwyżkach zasady wszędzie są te same. Nie sztuka wypisać człowiekowi tysiąc zł podwyżki, narobić mu nadzieji i nic więcej z tym nie robić.
Więc dochodzi do takich sytuacji a z tego co chwilę wcześniej Pani pisała że nie jest tak ;) W naszym Zakładzie takie wieści rozchodzą się szybciej niż błyskawica. Ponieważ Pracodawca  (przyznam się nie tylko ZCH generalnie w Polsce) popełnia jeden kardynalny błąd myśli że ludzie ze sobą nie rozmawiają. Nie mówią kto ile dostał premii kto ile dostał na start. Kogo wniosek został wysłany i nie dostał odpowiedzi. Który dyrektor popchną swoich do podwyżek. Co wyprawia się na Siarkowym gdy jest za mała obsada. Jak Co chwilę są nowe Papiery w biurowcu podsuwane o tajemnicy firmy jakie grożą kary. Że o firmie mówi się albo dobrze albo wcale. Ale w naszy kraju i w firmię ten co wskażę patologie zostaje wrogiem nr jeden i czeka go ostracyzm.
A co do tego że zaproponował 1000 zł podwyżki to może nie było to tak głupie jak tych dwóch wymienionych Panów myśli bo zapewne to byli pracownicy co już pracuja kila ładnych lat i taką podwyżką zniechęcił by ich do odejścia i miałby już trzon przygotowany, który zastapi przyszłych emerytów. (Ale pamiętajcie Po nas choćby potop)
Szanowni Panstwo- co nie napiszę jest powodem do ataku na mnie. Rozumiecie już chyba sami dlaczego nikt tutaj więcej nie pisze. Proszę zrozumieć- nie mam w zakresie zatrudniania pracowników i nie widzę ich stawek. Wnioskuję regularnie o wyższe stawki dla osób produkcyjnych.Zatrudnia dyrektor generalny (prezes) i dyrektor kadr.
 
Tak się dzieje jak się probuje bronić przegraną sprawę i mówić że czarne nie jest czarne i widzicie szarę. A wiele ludzi rezygnuje z pisania bo przypomina to rzucaniem grochem o beton. Polityka proponowanych stawek na początek jest powszechnie znaną wiedzą dlatego nawet Zenek Martyniuk :) na fejsie się pod ogłoszeniem wypowiedział. (A jeżeli Pani nie wie myślę że koleżanki z Parteru pomogą)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2018, 00:32:34 wysłana przez masamix »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8435 dnia: Sierpnia 29, 2018, 00:23:01 »
To ciekawe gdzie dają podwyżki netto :D
Pracowałem w kilku dużych państwowych zakładach i zawsze mowa była o brutto. Porównaj sobie poprzednie lata, nie było ich wcale, a jak były to były mniejsze. Marudzić tylko potraficie.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8436 dnia: Sierpnia 29, 2018, 00:42:57 »
Oczekuję merytorycznej dyskusji, dlatego od 2009 r piszę tutaj z imienia i nazwiska.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2018, 00:46:55 wysłana przez An_na »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8437 dnia: Sierpnia 29, 2018, 09:52:55 »
Tylko w tej firmię rozmawia się w kwotach brutto

A niby jak inaczej można rozmawiać o kwotach pensji/podwyżek jak nie brutto?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8438 dnia: Sierpnia 29, 2018, 10:07:17 »
Prawda jest taka, że dla kandydatów na aparatowego stawka, która jest proponowana to jakiś żart. Prawie każda mloda rodzina posiada teraz kredyt na mieszkanie i niestety ale ta stawka nie wystarczy aby go opłacić i jakos godnie żyć. Fakt jest też taki, że przez ostatnie lata podwyżki są co roku i do podstawy i do dodatku zmianowego. Kolejne pieniądze  które trzeba doliczyć to różne dodatki w postaci premii, doladowan kart,  nagrody rocznej i wczasow pod grusza co daje parę tysięcy w skali roku.

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8439 dnia: Sierpnia 29, 2018, 10:28:15 »
Oczekuję merytorycznej dyskusji, dlatego od 2009 r piszę tutaj z imienia i nazwiska.

Też nadal tego od Pani  oczekujemy-merytorycznych odpowiedzi.
Pytania Pani postawione są cały czas aktualne.
Czekamy na odpowiedzi...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8440 dnia: Sierpnia 29, 2018, 10:34:45 »
Prawda jest taka, że dla kandydatów na aparatowego stawka, która jest proponowana to jakiś żart. Prawie każda mloda rodzina posiada teraz kredyt na mieszkanie i niestety ale ta stawka nie wystarczy aby go opłacić i jakos godnie żyć. Fakt jest też taki, że przez ostatnie lata podwyżki są co roku i do podstawy i do dodatku zmianowego. Kolejne pieniądze  które trzeba doliczyć to różne dodatki w postaci premii, doladowan kart,  nagrody rocznej i wczasow pod grusza co daje parę tysięcy w skali roku.

Dlatego ja bym prosił wszystkich, którzy tak mocno narzekają na zarobki o podanie kwoty przychodu z PIT-11 oraz dodanie informacji o nietypowych odliczeniach w stylu: pożyczki, komornik, alimenty itp. Dopiero wtedy można realnie rozmawiać o faktycznych zarobkach w ZCh.

Bo ja już nie raz słyszałem marudzenia, i nie tyczy się to tylko ZCh, osób, które są wielce pokrzywdzone, że tak mało dostają "na łapę", a później okazuje się, że na połowie pensji komornik siedzi, a druga połowa to alimenty or sth. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8441 dnia: Sierpnia 29, 2018, 10:40:02 »
Prawda jest taka, że dla kandydatów na aparatowego stawka, która jest proponowana to jakiś żart. Prawie każda mloda rodzina posiada teraz kredyt na mieszkanie i niestety ale ta stawka nie wystarczy aby go opłacić i jakos godnie żyć. Fakt jest też taki, że przez ostatnie lata podwyżki są co roku i do podstawy i do dodatku zmianowego. Kolejne pieniądze  które trzeba doliczyć to różne dodatki w postaci premii, doladowan kart,  nagrody rocznej i wczasow pod grusza co daje parę tysięcy w skali roku.

Masz rację, socjal proponowany przez zch jest niezły.
Trzeba tylko pamiętać że dziś jest a gdy sytuacja się zmieni i wynik finansowy będzie słaby, to cięcia zapewne obejmą premię i doładowania.
I wtedy zostaniemy z gołą pensją
Szczerze to wolałbym mieć porządną podstawę a nie bonusy które nagle mogą zniknąć.
Tak jak piszesz, to co obecnie proponuje Lider Rynku na start to jakaś kpina - 2200 na rękę, przy pracy na zmiany.
Nic dziwnego, że ludzie przychodzą, popracują jakiś czas i odchodzą


Post Merge: Sierpnia 29, 2018, 10:49:16
Prawda jest taka, że dla kandydatów na aparatowego stawka, która jest proponowana to jakiś żart. Prawie każda mloda rodzina posiada teraz kredyt na mieszkanie i niestety ale ta stawka nie wystarczy aby go opłacić i jakos godnie żyć. Fakt jest też taki, że przez ostatnie lata podwyżki są co roku i do podstawy i do dodatku zmianowego. Kolejne pieniądze  które trzeba doliczyć to różne dodatki w postaci premii, doladowan kart,  nagrody rocznej i wczasow pod grusza co daje parę tysięcy w skali roku.

Dlatego ja bym prosił wszystkich, którzy tak mocno narzekają na zarobki o podanie kwoty przychodu z PIT-11 oraz dodanie informacji o nietypowych odliczeniach w stylu: pożyczki, komornik, alimenty itp. Dopiero wtedy można realnie rozmawiać o faktycznych zarobkach w ZCh.

Bo ja już nie raz słyszałem marudzenia, i nie tyczy się to tylko ZCh, osób, które są wielce pokrzywdzone, że tak mało dostają "na łapę", a później okazuje się, że na połowie pensji komornik siedzi, a druga połowa to alimenty or sth. XD


Ładnie oceniłeś ludzi którzy chcieliby aby pracodawca lepiej im płacił:
alimenciarze i ścigani przez komornika
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2018, 10:49:16 wysłana przez MJ »

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8442 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:01:37 »
To ciekawe gdzie dają podwyżki netto :D
Pracowałem w kilku dużych państwowych zakładach i zawsze mowa była o brutto. Porównaj sobie poprzednie lata, nie było ich wcale, a jak były to były mniejsze. Marudzić tylko potraficie.
Pamiętaj że państwowe zakłady na rynku to ogromna mniejszość. Zgadza się że dobrze że były podwyżki tylko było poczucie większej sprawiedliowść na początku roku. "Indywidualne podwyżki są w gesti kierowników" A po 8 miesiącach bańka prysła.

Post Merge: [time]Sierpień 29, 2018, 11:02:55 [/time]
Tylko w tej firmię rozmawia się w kwotach brutto

A niby jak inaczej można rozmawiać o kwotach pensji/podwyżek jak nie brutto?
Prosty przykład katy sodexo są podawane w kwotach netto ;) Magia.

Post Merge: Sierpnia 29, 2018, 11:05:42
Masz rację, socjal proponowany przez zch jest niezły.
Trzeba tylko pamiętać że dziś jest a gdy sytuacja się zmieni i wynik finansowy będzie słaby, to cięcia zapewne obejmą premię i doładowania.
I wtedy zostaniemy z gołą pensją
Szczerze to wolałbym mieć porządną podstawę a nie bonusy które nagle mogą zniknąć.
Tak jak piszesz, to co obecnie proponuje Lider Rynku na start to jakaś kpina - 2200 na rękę, przy pracy na zmiany.
Nic dziwnego, że ludzie przychodzą, popracują jakiś czas i odchodzą
100% racji

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2018, 11:05:42 wysłana przez masamix »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8443 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:07:36 »
Ładnie oceniłeś ludzi którzy chcieliby aby pracodawca lepiej im płacił:
alimenciarze i ścigani przez komornika

W którym miejscu ja kogokolwiek oceniłem? Podaję tylko przykłady czym może być obciążona pensja i jak bardzo bez sensu jest rozmawianie o podwyżkach netto.

I czy to moja wina, że faktycznie na takich ludzi trafiłem? Hurr durr, niby tyle brutto, a na rękę ochłapy dostaję! Dostajesz bo się zadłużyłeś, to nie wina pracodawcy.


Prosty przykład katy sodexo są podawane w kwotach netto  Magia.

Bo doładowania karty sodexo nikt ci nie zajmie, ani komornik, ani bank (znaczy może, ale to więcej zabawy). To zwykła karta prepaid, którą sam sobie możesz doładować.

Poza tym na rozliczeniu na pewno masz podaną kwotę brutto.


Wciąż czekam na podanie kwoty rocznego przychodu + odliczeń niestandardowych od wszystkich tutaj narzekających.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2018, 11:11:34 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8444 dnia: Sierpnia 29, 2018, 11:08:49 »
Oczekuję merytorycznej dyskusji, dlatego od 2009 r piszę tutaj z imienia i nazwiska.
Uważam że taką tutaj zapewniamy. Bo chyba mało tu kłamstw jest pisane. Tylko smutna prawda.