Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784349 razy)

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5325 dnia: Listopada 21, 2016, 20:43:00 »
ZARAZ ZARAZ - CO TO ZNACZY DAJCIE SPOKÓJ TYM KARTOM? Ma być wszystko rozliczone i podsumowane co do złotówki.

Dokładnie tak. Jak ludzie o tym przestaną pisać to sprawa szybko ucichnie i zostanie zamieciona pod dywan.

A CZY CZŁONEK RADY NADZORCZEJ MOŹE TU POD PSEUDONIMEM WYPOWIADAĆ SIĘ NA TYM FORUM?

Może, ale nie może tu upubliczniać informacji poufnych. Inna sprawa, że ciężko mówić o "pseudonimach" w przypadku An_ny skoro wcale nie kryje swoich personaliów. Głównie dlatego została wybrana przez załogę do RN, bo otwarcie rozmawia (o tym o czym może) z pracownikami.

Za szefa Jałosińskiego byly podwyźki i "13".
Zobaczymy jak będzie teraz.

Były też fikcyjne zyski. Podwyżki były bardziej podyktowane działaniem ZZ oraz wzrostem płacy minimalnej niż dobrymi chęciami zarządu, bo batalia o kasę w zeszłym roku była... ciężka.

Czy TO PRAWDA, ŹE PAN RAFAŁ KUŹMICZONEK MOŻE PONOWNIE STARTOWAĆ W WYBORACH I BYĆ WYBRANY PRZEZ ZAŁOGĘ.

Może startować i być wybrany. Może też zaraz po byciu wybranym zostać znowu odwołany ::) Nie zrozumcie mnie źle, nic do niego specjalnie nie mam, taki sam darmozjad jak cała reszta 8)

Oby jeszcze zniesiono system oceniania np GOTOWOŚĆ DO ZMIAN. Czy ktoś mi wytłumaczy jak moja przełożona mnie oceni pod względem GOTOWOŚCI DO ZMIAN. Dla mnie to poniżający element systemu oceniania.

To mały pikuś, przez dłuższy czas w mojej karcie ocen prawie  jedna trzecia pozycji to były... kontakty z klientem i zadowolenie klientów z obsługi. Niby nic wielkiego, ale zajmuję się analityka finansową i nigdy nie miałem żadnego kontaktu z klientami. Nawet ich na oczy nie widziałem :P Wesoło było przy pierwszym wypełnianiu tego.

Dlaczego moja premia kwartalna zależy m in od OPERACYJNYCH KOSZTÓW STAŁYCH? Czyli kosztów niezależnych od produkcji.

To było mniej więcej tak: jak zmieniano system oceniania to dyrektorzy myśleli o kategoriach w jakich będą oceniali swoich podwładnych, a następnie przekazali to pewnej pani, której zadaniem było ubranie tego w ładne wzory matematyczne. Jak już to zrobiła to znaczna cześć z tych wzorów trafiła do mnie, żeby przeprowadzić symulacje. Nie zostawiłem na nich suchej nitki, bo co drugi kupy się nie trzymał (pracownicy rozliczani właśnie za koszty stałe albo za zmiany cen surowców, a przecież nie mają wpływu na te czynniki). Było spotkanie z dyrem finansowym, główną księgową, controllingiem i mną. Zaproponowałem zmiany do tych wzorów, a na koniec stwierdzili, że to zbyt skomplikowane i musi zostać w wersji pierwotnej. Dlatego właśnie teraz jesteś rozliczany za takie dziwne rzeczy. Oficjalnie pewnie usłyszysz, że "jako stała cząstka przedsiębiorstwa masz swój udział w części kosztów stałych przedsiębiorstwa", co po części jest prawda, bo na przykład twoje wynagrodzenie (koszt stały) jest wliczany do kosztów wytworzenia produktów ale wszystko sprowadza się do lenistwa i głupoty pewnych osób wtedy, o co do dzisiaj (co chyba widać) mam do nich żal  ::)

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5326 dnia: Listopada 21, 2016, 22:48:40 »
Tak na marginesie to sprawdzam co jakiś czas GPW i nasze akcje wyglądają jakby wpadły do zamrażarki . Zero wahnięć ani w górę ani w dół . Czy ktoś to rozumie ?  Taka linia prosta to chyba ewenement , czy może się mylę...

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5327 dnia: Listopada 21, 2016, 23:10:16 »
Wygląda spoko, są małe wahania, jest wolumen. Zobacz na wykresach o większym zasięgu :)

http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=police
 
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2016, 23:13:19 wysłana przez Konkret »

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5328 dnia: Listopada 22, 2016, 12:15:03 »
Ciekawe czy wszyscy bohaterowie afery z kartami pożegnali się ze stanowiskami... Powinni i to jak najszybciej zostać zwolnieni dyscyplinarnie za kradzież.
Zastanawiam się po co na przedstawiciele w Radzie Nadzorczej skoro mają dostęp do dokumentów lecz nic z tym zrobić nie mogą..
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5329 dnia: Listopada 22, 2016, 12:16:51 »
Dzisiaj z tego co zauważylem to telewizja w zakladach byla. Co ciekawe po ich wizytcie kolejne oswiadczenie wydał nasz wice cyt"...Dodam także, że nie mam w zwyczaju rozmawiać za pośrednictwem mediów, bardziej cenię sobie bezpośredni kontakt."

Czlowiekowi prowadzacemu biuro prasowe zakladow przez 5 lat i jako bylemu rzecznikowi prasowemu raczej wypada kontaktowac się przez media.

Jakos do tej pory to chyba nie przeszkadzalo. A biuletyny ociekały fotami.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 12:18:55 wysłana przez Miszand »

Offline Laszlo.Bodi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5330 dnia: Listopada 22, 2016, 13:19:04 »
Inny ale waźny temat:
Czy jest prawdą (rozmawiałem z pewną laborantką- źe na pewnym wydziale - pracownicy mogą wykorzystać tylko 22 dni urlopu za 2016 rok - a 4 dni - te nieplanowane MUSZĄ OBOWIĄZKOWO ZOSTAĆ NA 2017 ROK? I nie wolno ich wykorzystać w tym roku, a pozostałe 22 trzeba w tym roku wykorzystać MIMO ŹE KODEKS PRACY STANOWI INACZEJ. Jezeli pracownik chce to 26 dni macwykorzystać a nie 22. Urlop zaległy do września 2017 mozna mieć za 2016.
Sprawdzić to, czy ktoś z premedytacją działa przeciwko kodeksowi pracy.
A moze to nieprawda?
Kołbasklwo-Krosno-Police

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5331 dnia: Listopada 22, 2016, 13:23:58 »
The_Bill_
Na kompetencje członków Rady patrzysz zbyt ogólnikowo. To, że nie można publikować materiałów to jest jedno a kompetencje to drugie.
Nie zapominaj proszę, że jest Kodeks spółek handlowych i sprawy spółki prowadzi jej zarząd a rada nadzorcza nie ma prawa wydawania zarządowi wiążących poleceń dotyczących prowadzenia spraw spółki. Nie oceniaj pracy i tego co robią członkowie rady po tym, że nie można publikować wszystkich dokumentów. Nasza rola jako reprezentantów w radzie jest to, aby rozważnie podchodzić do wszystkich problemów m.in. poprzez wnioski, dyskusje itd. Przypomnę, że zgodnie z Regulaminem rada zajmuje się:
1) powoływanie i odwoływanie członków Zarządu,
2) ustalenie zasad wynagradzania i wysokości wynagrodzenia dla członków Zarządu, chyba
że szczególny przepis prawa stanowi inaczej,
3) zawieszanie, z ważnych powodów, w czynnościach poszczególnych lub wszystkich
członków Zarządu,
4) delegowanie członków Rady Nadzorczej do czasowego wykonywania czynności członków
Zarządu, którzy nie mogą sprawować swoich czynności,
5) udzielanie zgody członkom Zarządu na zajmowanie stanowisk w organach innych
spółek,
6) ocena sprawozdania Zarządu z działalności Spółki oraz sprawozdania finansowego za
ubiegły rok obrotowy w zakresie ich zgodności z księgami, dokumentami, jak i ze
stanem faktycznym,
7) ocena wniosków Zarządu co do podziału zysku lub pokrycia straty,
8. ) składanie Walnemu Zgromadzeniu pisemnego sprawozdania z wyników czynności,
o których mowa w pkt 6) i 7),
9) ocena sprawozdania Zarządu z działalności grupy kapitałowej oraz skonsolidowanego
sprawozdania finansowego grupy kapitałowej za ubiegły rok obrotowy, w zakresie ich
zgodności z księgami i dokumentami, jak i ze stanem faktycznym oraz składanie
Walnemu Zgromadzeniu sprawozdania z wyników tych czynności, jeżeli obowiązek
sporządzenia sprawozdania skonsolidowanego wynika z właściwych przepisów prawa,
10) wybór biegłego rewidenta do przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego
i skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej,
11) określanie zakresu i terminów przedkładania przez Zarząd rocznych planów rzeczowofinansowych
oraz strategicznych planów wieloletnich,
12) zatwierdzanie strategicznych planów wieloletnich Spółki,
13) zatwierdzanie rocznych planów rzeczowo-finansowych zawierających plany nakładów
inwestycyjnych,
14) uchwalanie regulaminu szczegółowo określającego tryb działania Rady Nadzorczej,
15) przyjmowanie jednolitego tekstu Statutu Spółki, przygotowanego przez Zarząd Spółki,
16) zatwierdzanie regulaminu Zarządu Spółki,
17) zatwierdzanie regulaminu organizacyjnego przedsiębiorstwa Spółki,
18) zatwierdzanie regulaminu udzielania darowizn,
19) opiniowanie wszelkich spraw przedkładanych przez Zarząd do rozpatrzenia Walnemu
Zgromadzeniu,
20) sporządzanie dla Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia sprawozdania z działalności Rady
Nadzorczej z uwzględnieniem pracy jej komitetów,
21) uchwalanie regulaminu wyboru członka Rady Nadzorczej z wyboru pracowników Spółki,
o których mowa w § 34 Statutu.
2. Do kompetencji Rady Nadzorczej należy również udzielanie Zarządowi zgody na:
Regulamin Rady Nadzorczej Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.
Obowiązuje od 31 lipca 2013 r. Strona 3 z 11
1) nabycie nieruchomości, prawa użytkowania wieczystego, udziałów w nieruchomości lub
udziałów w prawie użytkowania wieczystego o wartości rynkowej nie przekraczającej
10.000.000 (słownie: dziesięć milionów) złotych,
2) rozporządzanie, w tym zbycie oraz obciążenie ograniczonymi prawami rzeczowymi
nieruchomością, prawa użytkowania wieczystego, udziałów w nieruchomości albo
udziałów w prawie użytkowania wieczystego o wartości rynkowej nie przekraczającej
2.000.000 (słownie: dwa miliony) złotych,
3) nabycie składników aktywów trwałych innych niż nieruchomości, prawo użytkowania
wieczystego, udziały w nieruchomości lub udziały w prawie użytkowania wieczystego, o
wartości rynkowej przekraczającej 2.000.000 (słownie: dwa miliony) złotych,
4) rozporządzanie, w tym zbycie oraz obciążenie ograniczonymi prawami rzeczowymi
składników aktywów trwałych innych niż nieruchomości, prawo użytkowania
wieczystego, udziały w nieruchomości lub udziały w prawie użytkowania wieczystego, o
wartości rynkowej przekraczającej 2.000.000 (słownie: dwa miliony) złotych,
5) zaciąganie zobowiązań warunkowych, w tym udzielanie przez Spółkę gwarancji
i poręczeń majątkowych oraz przyjmowanie odpowiedzialności za cudzy dług, o
wartości przekraczającej 2.000.000 (słownie: dwa miliony) złotych,
6) przyjęcie okresowych polityk w zakresie zarządzania określonym ryzykiem,
7) wystawianie, akceptowanie, indosowanie na zlecenie weksli oraz udzielanie poręczeń
wekslowych, o wartości przekraczającej 2.000.000 (słownie: dwa miliony) złotych,
8) zaciągnięcie kredytu lub pożyczki oraz emisję obligacji, jeżeli wartość zadłużenia
Spółki z tytułu kredytów i pożyczek łącznie z planowanym kredytem lub pożyczką
przekracza 40.000.000 (słownie: czterdzieści milionów) złotych,
9) zaciąganie każdego innego zobowiązania lub dokonanie rozporządzenia, które na
podstawie jednej lub kilku powiązanych czynności prawnych, z wyłączeniem bieżącej
działalności handlowej i remontów oraz inwestycji ujętych w obowiązujących rocznych
planach rzeczowo-finansowych, przekracza kwotę 6.000.000 (słownie: sześć milionów)
złotych,
10) zawarcie przez Spółkę umowy o wartości przekraczającej 30.000 (słownie: trzydzieści
tysięcy) złotych, której zamiarem jest darowizna lub zwolnienie z długu. Jeżeli suma
dokonanych w ciągu roku przez Spółkę darowizn bądź zwolnień z długu przekroczy
500.000 (słownie: pięćset tysięcy) złotych, zgody wymaga dokonanie każdej następnej
darowizny bądź zwolnienia z długu o wartości przekraczającej 20.000 (słownie:
dwadzieścia tysięcy) złotych,
11) założenie lub współfinansowanie przez Spółkę fundacji lub innych organizacji nie
będących spółkami handlowymi,
12) utworzenie zakładu, biura, oddziału lub przedstawicielstwa Spółki za granicą,
13) wykonywanie prawa głosu na walnym zgromadzeniu lub na zgromadzeniu wspólników
spółek, w których Spółka posiada co najmniej 50 % (pięćdziesiąt procent) akcji lub
udziałów, w sprawach:
a) zmiany Statutu lub umowy spółki,
b) podwyższenia lub obniżenia kapitału zakładowego,
c) połączenia, przekształcenia lub podziału spółki,
d) zbycia akcji lub udziałów spółki,
e) nabycia składników aktywów trwałych spółki lub rozporządzenia nimi, w tym zbycia
lub ustanowienia na nich ograniczonego prawa rzeczowego, jeżeli ich wartość
rynkowa przekracza 200.000 (słownie: dwieście tysięcy) złotych,
f) rozwiązania i likwidacji spółki,
14) nabycie akcji własnych przez Spółkę w celu umorzenia,
15) zawarcie istotnej umowy z podmiotem powiązanym, z wyjątkiem umów typowych,
zawieranych na warunkach rynkowych, w ramach prowadzonej działalności
operacyjnej,
16) zawiązanie przez Spółkę innej spółki lub przystąpienie przez Spółkę do innej spółki,
17) zbycie akcji lub udziałów, z określeniem warunków i trybu ich zbywania, za wyjątkiem:
a) zbywania akcji będących w publicznym obrocie papierami wartościowymi,
b) zbywania akcji lub udziałów, które Spółka posiada w ilości nie przekraczającej 10%
(dziesięć procent) udziału w kapitale zakładowym poszczególnych spółek,
c) zbywania akcji i udziałów objętych za wierzytelności Spółki w ramach postępowań
układowych lub ugodowych,
18) udzielenie licencji lub inne rozporządzenie.


Post Merge: [time]Listopad 22, 2016, 13:26:49 [/time]
Laszlo_Bodi_ Kodeks Pracy art.152.1 par.1 pracownikowi przysługuje prawo do corocznego nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego, zwanego dalej urlopem. Wydaje mi się, że ktoś wprowadza Cię w błąd. Czterech dni się nie planuje ale pracownik ma prawo wykorzystania całego pełnego urlopu / przykładowo 26 dni/.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 13:34:08 wysłana przez An_na »

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5332 dnia: Listopada 22, 2016, 14:11:36 »
Inny ale waźny temat:
Czy jest prawdą (rozmawiałem z pewną laborantką- źe na pewnym wydziale - pracownicy mogą wykorzystać tylko 22 dni urlopu za 2016 rok - a 4 dni - te nieplanowane MUSZĄ OBOWIĄZKOWO ZOSTAĆ NA 2017 ROK? I nie wolno ich wykorzystać w tym roku, a pozostałe 22 trzeba w tym roku wykorzystać MIMO ŹE KODEKS PRACY STANOWI INACZEJ. Jezeli pracownik chce to 26 dni macwykorzystać a nie 22. Urlop zaległy do września 2017 mozna mieć za 2016.
Sprawdzić to, czy ktoś z premedytacją działa przeciwko kodeksowi pracy.
A moze to nieprawda?
Czy w zakładach jest jakieś rozporządzenie w sprawie do urlopów ?  Z tego co się orientuję jest duże ciśnienie na to żeby wykorzystać 22 dni , źeby czasem ani jeden dzień nie został przeniesiony na następny rok. Do Ż-tek , z tego co słyszę   podejście jest różne, są wydziały gdzie niemiłe widziane jest ich wykorzystywanie , są takie gdzie można je brać zgodnie z tym jak to jest zapisane w kodeksie no i jak widać powyżej, są też takie  gdzie nie można ich tknąć.
 Czy za przeniesienie kilku dni urlopu na następny rok grożą wydzialowi jakieś sankcje  albo moźe są przewidziane jakieś nagrody dla przełożonych gdy wszystkie dni urlopu zostaną wykorzystane w danym roku?

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5333 dnia: Listopada 22, 2016, 15:17:51 »
Czy za przeniesienie kilku dni urlopu na następny rok grożą wydzialowi jakieś sankcje  albo moźe są przewidziane jakieś nagrody dla przełożonych gdy wszystkie dni urlopu zostaną wykorzystane w danym roku?

Czy są sankcje lub nagrody to pojęcia nie mam, ale szczerze w to wątpię. Generalnie ciśnienie na to jest w każdej firmie, bo jak pracownicy nie wykorzystają swoich urlopów w danym roku to trzeba zakładać rezerwy na zobowiązania z tytułu urlopów, a przy dużej liczbie pracowników wygląda to brzydko w sprawozdaniu finansowym na koniec roku, a wszak sprawozdanie finansowe jest "wizytówką zarządu" ;)

Z tego samego powodu większe zakupy zapasów do produkcji robi się na początku każdego kwartału (serio, zobaczcie kiedy są największe dostawy statkami), żeby w sprawozdaniu na koniec kwartału nie pokazywać ogromnych ilości zapasów w bilansie, bo wskaźniki finansowe przez to brzydko wyglądają. Wystarczy przyjąć zapasy w nowym kwartale i zanim będzie kolejne sprawozdanie kwartalne to już zostaną zużyte. Taka ciekawostka :)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5334 dnia: Listopada 22, 2016, 16:15:12 »
Czy są sankcje lub nagrody to pojęcia nie mam, ale szczerze w to wątpię. Generalnie ciśnienie na to jest w każdej firmie, bo jak pracownicy nie wykorzystają swoich urlopów w danym roku to trzeba zakładać rezerwy na zobowiązania z tytułu urlopów, a przy dużej liczbie pracowników wygląda to brzydko w sprawozdaniu finansowym na koniec roku, a wszak sprawozdanie finansowe jest "wizytówką zarządu" 

Z tego samego powodu większe zakupy zapasów do produkcji robi się na początku każdego kwartału (serio, zobaczcie kiedy są największe dostawy statkami), żeby w sprawozdaniu na koniec kwartału nie pokazywać ogromnych ilości zapasów w bilansie, bo wskaźniki finansowe przez to brzydko wyglądają. Wystarczy przyjąć zapasy w nowym kwartale i zanim będzie kolejne sprawozdanie kwartalne to już zostaną zużyte. Taka ciekawostka

Ze "złotych kart" to schodziło niezależnie od początków czy końców kwartałów

Rozliczyć i niech oddają co do grosza!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5335 dnia: Listopada 22, 2016, 16:49:23 »
Pani Aniu nie odpowiedziała pani nam na pytanie : czy szefowie ZZ mają yrz zakładowe karty kredytowe.

Post Merge: Listopada 22, 2016, 16:55:19
Ma jeszcze jedno pytanko: czy zarząd dostał. 50 lecie jakaś kasę
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 16:55:19 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5336 dnia: Listopada 22, 2016, 17:04:36 »

Teraz gdy rządzi Pan doktor - jest lepiej - między innymi zwykli pracownicy mogą w ramach rekrutacji wewnętrznej zmienić stanowisko pracy, są jawnie ukazane wakaty w intranecie, dlaczego tak nie bylo za PO.
Dla obecnego zarządu naprawdę liczą się pracownicy liniowi.

Oby jeszcze zniesiono system oceniania np GOTOWOŚĆ DO ZMIAN. Czy ktoś mi wytłumaczy jak moja przełoźona mnie oceni pod względem GOTOWOŚCI DO ZMIAN. Dla mnie to ponižający element systemu oceniania.
Dlaczego moja premia kwartalna zależy m in od OPERACYJNYCH KOSZTÓW STAŁYCH? Czyli kosztów niezaleźnych od produkcji.


"Naprawdę liczą się pracownicy liniowi"  - ?????  Czyżby ? Co konkretnie miałoby o tym świadczyć?

Offline bogdanszczecin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5338 dnia: Listopada 22, 2016, 17:32:37 »
Ze "złotych kart" to schodziło niezależnie od początków czy końców kwartałów

Dlatego tak bardzo mnie interesuje jak były księgowane te wydatki. Na które konta kosztowe wędrowały wydatki na kluby go-go czy operacje piersi pewnej pani. Czy wydatki te były traktowane jak koszty podatkowe czy niepodatkowe (np. koszty reprezentacji) oraz czy w takich przypadkach korzyści jakie czerpały te osoby były zaliczone do ich przychodów, z czego powinny rozliczyć się z US?

Jest to istotne o tyle, że może tu być mowa nie tylko o defraudacji, ale także o przestępstwie skarbowym, a przecież w takim przypadku osoby które wiedziały o procederze, ale nie poinformowały o tym odpowiednich organów (np. US) powinny być pociągnięte do odpowiedzialności karnej. I znowu moje skromne oczka kierują się w stronę głównej księgowej oraz RN ;)

Wiem wiem, część osób oddała kasę, ale to wcale nie oznacza, że sprawa jest załatwiona. Jakbym ukradł z przedsiębiorstwa 200 tysięcy i oddał je pół roku później po tym jak ktoś się o tym zorientował, to też byłoby wszystko ok?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5339 dnia: Listopada 22, 2016, 18:12:54 »
Zgadzam się z Tobą Konkret. Sprawy o których piszesz są przedmiotem dyskusji na radzie z zarządem.
W sprawie kart kto miał nie mogę się wypowiadać- osoby z innych zz kategorycznie stwierdziły, anym nie wypowiadała się za sprawy które ich dotyczą ( pisałam już o tym).
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 18:29:41 wysłana przez An_na »